forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
Topic Starter
damian2317
Witam.
Możecie poradzić mi jak wybrać dobry tablet do OSU? ;] Widziałem, że dużo osób gra na Tablecie i chciałbym się dowiedzieć czy dużo daje taki tablet? Jakby wypowiedział się jakiś doświadczony gracz to byłbym wdzięczny...;)
Galkan
t/71895&start=0
t/83500&start=0
t/80520&start=0

Miłego czytania, resztę tematu zostawiam osobom, które używały tego ustrojstwa do gry.
Hydra
Emm wiec tak.. Najpopularniejszy tablet to osu to Wacom Bamboo ctl 460 albo 470 (ponoc lepszy 460). Czy daje duzo taki tablet... To zalezy dla kogos kto ogarnia hardy/ledwo insane to nie bedzie rozniczy nawet na tablecie gorzej bedzie sie grało. Patrzac na twoj profil polecił bym jeszcze potrenowac na myszce i wgl zdecydowac sie czy zostaniesz w grze czy nie , bo kupowanie tabletu na 2 miesiace gry w gre mija sie z celem. Jednakże to nie moj wybór, moja opinia :)
Topic Starter
damian2317

h y d r a wrote:

Emm wiec tak.. Najpopularniejszy tablet to osu to Wacom Bamboo ctl 460 albo 470 (ponoc lepszy 460). Czy daje duzo taki tablet... To zalezy dla kogos kto ogarnia hardy/ledwo insane to nie bedzie rozniczy nawet na tablecie gorzej bedzie sie grało. Patrzac na twoj profil polecił bym jeszcze potrenowac na myszce i wgl zdecydowac sie czy zostaniesz w grze czy nie , bo kupowanie tabletu na 2 miesiace gry w gre mija sie z celem. Jednakże to nie moj wybór, moja opinia :)
Zostaję w grze ;] Uzależniłem się ^^' I nie wiem czy szybko rzucę ;p Myszką po prostu nie nadążam a tabletem można jeździć dużo szybciej ;] ale dzięki.
Marcin
Well, te uzależneinie przechodzi po kilku tygodniach jeżeli nie zaczniesz grac w hardy/insane. Przyklad - Okolo 10 kolegow mojej klasy.
Topic Starter
damian2317

Marcin wrote:

Well, te ualenienie prechodi po kilku tygodniach, jeeli naprawde sie nie wciagnies w hardy/insane. Pryklad - Okolo 10 kolegow mojej klasy.(Litera np. DU.O mi nie diala)
Na razie robie normale na 3 modach na perfekt S. Tylko nie ogarniam Flashlighta.... Tzn nie włączałem ale widzę, że trzeba na pamięć grać bo prawie nic nie widać ;p
Piotrekol

Marcin wrote:

(Litera"Z" mi nie diala)
fix'd :P

@topic
nawet jeżeli zamierasz zostać w grze to radze najpierw ogarniać insany(w miarę trudne a nie te najłatwiejsze :P) na mysz+klawiatura.
nie zaczynaj grac w ta gre- /me jest uzależniony od 2 lat D:
Sam jestem w posiadaniu Wacom Bamboo ctl 460- wg. mnie gra się przyjemniej(niekiedy łatwiej) ale tylko na trudniejszych mapach(może to przez to ze nie trawie easy/normal D:).
Topic Starter
damian2317

Piotrekol wrote:

Marcin wrote:

(Litera"Z" mi nie diala)
fix'd :P

@topic
nawet jeżeli zamierasz zostać w grze to radze najpierw ogarniać insany(w miarę trudne a nie te najłatwiejsze :P) na mysz+klawiatura.
nie zaczynaj grac w ta gre- /me jest uzależniony od 2 lat D:
Sam jestem w posiadaniu Wacom Bamboo ctl 460- wg. mnie gra się przyjemniej(niekiedy łatwiej) ale tylko na trudniejszych mapach(może to przez to ze nie trawie easy/normal D:).
OK ale dlaczego mysz+ klawiatura? Ja gram samą myszką...o.O
Piotrekol

damian2317 wrote:

OK ale dlaczego mysz+ klawiatura? Ja gram samą myszką...o.O
a jak zamierzasz grac na tablecie?(zakładając że go kupisz)
Topic Starter
damian2317

Piotrekol wrote:

damian2317 wrote:

OK ale dlaczego mysz+ klawiatura? Ja gram samą myszką...o.O
a jak zamierzasz grac na tablecie?(o ile go kupisz)
no tablet+klawiatura. I tu mam pytanie. Bo widziałem jak White Wolf tak gra. O co chodzi? Przyciski na klawiaturze odpowiadają przyciskom na myszce pewnie...
Piotrekol

damian2317 wrote:

no tablet+klawiatura. I tu mam pytanie. Bo widziałem jak White Wolf tak gra. O co chodzi? Przyciski na klawiaturze odpowiadają przyciskom na myszce pewnie...
zgadza się- standardowo są nimi klawisze Z/X

//edit


/me started PM spam to damian2317
Topic Starter
damian2317

Piotrekol wrote:

damian2317 wrote:

no tablet+klawiatura. I tu mam pytanie. Bo widziałem jak White Wolf tak gra. O co chodzi? Przyciski na klawiaturze odpowiadają przyciskom na myszce pewnie...
zgadza się- standardowo są nimi Z/X
Ale przecież w OSU używałem tylko lewego przycisku do naciskania na przyciski a prawego nie. Ten prawy jest do Taiko?
MLGnom
W Taiko to używasz 4.
W standardzie możesz używać 2 klawisze/przyciski. Ogólnie to już zależne od twojego stylu gry. Jedni wolą klikać jednym przyciskiem inni jadą na 2. (Przy trudniejszych streamach używanie dwóch pomaga, ale i tak się znajdą osoby które zrobią je jednym :P).
Piotrekol

MLGnom wrote:

ale i tak się znajdą osoby które zrobią je jednym :P

1:13
Topic Starter
damian2317

Piotrekol wrote:

MLGnom wrote:

ale i tak się znajdą osoby które zrobią je jednym :P

1:13
o.O Co koleś... Szybko napier w tą klawiaturę...
Katsu_old_1

Piotrekol wrote:

MLGnom wrote:

ale i tak się znajdą osoby które zrobią je jednym :P

1:13
NOTA. <33333333333333333333
Marcin

damian2317 wrote:

OK ale dlaczego mysz+ klawiatura? Ja gram samą myszką...o.O
I ty chces grac tabletem, powodenia.
Blackiris

damian2317 wrote:

Witam.
Możecie poradzić mi jak wybrać dobry tablet do OSU? ;] Widziałem, że dużo osób gra na Tablecie i chciałbym się dowiedzieć czy dużo daje taki tablet? Jakby wypowiedział się jakiś doświadczony gracz to byłbym wdzięczny...;)
Jak nie jesteś pewien, czy w ogóle zostaniesz na dłużej - kup sobie Genius EasyPen i405X - najtańsze co dostaniesz u nas na rynku chyba, ledwie ponad 100zł kosztuje, ale w sumie poza śmiesznie szybko ścierającymi się końcówkami to nawet idzie z tym coś zrobić.

Jak chcesz wydać więcej i jesteś w miarę przekonany, że warto / nie znudzi ci się - Wacom Bamboo. Wygodnie się pióro trzyma, dosyć precyzyjny, ogólnie spoko - jeden mankament: końcówki. Relatywnie szybko schodzą (chyba że tylko grasz to w sumie w/e).

A jak do tego wszystkiego chciałbyś jeszcze sobie porysować to Wacom Intuos (A5 to świetny rozmiar). Cholernie precyzyjny i wytrzymały. Trochę kosztuje, więc do samego grania to w sumie sensu zbyt wiele nie ma kupowanie tego.

Doświadczony raczej nie jestem (<20k pc - i to jeszcze w większości lamienia), ale główna różnica jest taka, że... na tablecie gra sprawia więcej radochy. Po prostu. No i fakt - jumpy są znacznie łatwiejsze w porównaniu do myszy, ale ffs nie ma co też przesadzać.
Tidek
Nie oszukujmy się, jeśli ktoś chcę być jednym z topowych graczy, musi nauczyć się grać na tablecie. (no chyba że znajdzie się drugi Silvia - mouse master)
AmaiHachimitsu
Pro Tip: Gram od roku mysz + klawa i radzę Ci zacząć grać z klawiaturą już teraz. Fakt, ze nie masz pojęcia, po co Ci drugi przycisk myszy/drugi klawisz na klawiaturze, oznacza że ledwo żeś zaczął "lizać" tą grę. Teraz musisz sie nauczyć klikać klawą i klikać dwoma klawiszami (jeśli trzeba). Korzystaj póki możesz i opanuj klawiaturę.

Tablet? idź pan w pizdu narazie. W tym momencie nie umiesz grać, męczysz same normale. A tablet Ci się przyda dopiero jak "typowe" Insane bedą dla Ciebie zbyt łatwe.

I nie! Nie ma czegoś takiego jak "nie nadążam myszką". Jak szybko ruszasz tak nadążasz, wnioskuję, że po prostu nie masz kontroli nad myszką i tyle. Tabletem nie będzie inaczej na ten moment. Musisz przyzwyczaić:

1. Wzrok do szybszych map
2. Za wzrokiem pójdzie ręka (sterowanie)
3. razem z ręka dojdą palce potrafiące wyklikać szybkie sekwencje

Kiedy przyzwyczaisz wzrok, mapy po prostu będą się wydawać "wolne" i łatwiej trafisz w kółka i lepiej rytmicznie.

Podsumowując: jeśli masz taki nadmiar kasy to kup sobie to ustrojstwo, ale to będzie zwykły kaprys i na ten moment gówno Ci pomoże.

A jeśli sądzisz, że tablet zrobi z amatora profesjonalistę, idź spać. Tablet może zrobić jedynie z profesjonalisty wymiatacza, ale to nie zawsze. Wiele osób nie potrafi się przyzwyczaić do tabletu.

Żeby zostać wymiataczem, trzeba być też nieco świrniętym i mieć nadludzką koordynację ruchową i poczucie rytmu w każdej prędkości.

Jeśli za pół roku ostrej gry nie zostaniesz chociaż "ogarem", odpuść sobie.

Chcesz wiedzieć, po co Ci drugi klawisz? popatrz. (nie potrafie dodawac filmiku od razu tu, coś się nie wyświetla)


http://youtu.be/_-3phIDjo9o
show more
Please sign in to reply.

New reply