forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
Bass
Kakusi mouse only HDDT desire fc siema co tam
Advantan
Klawiatura ekranowa + touchpad > Tablet.
AmaiHachimitsu
Co do postu Wishy'ego to on głównie spoglądał przez pryzmat historii. On nie ma pojęcia kto obecnie na czym gra, kto jest dobry etc. Gram myszką więc szczególnie myszkowcy mnie interesują i do jego listy dodałbym jeszcze z 10 myszkowych pojebów.
Gotori

Bass wrote:

Kakusi mouse only HDDT desire fc siema co tam
http://osu.ppy.sh/b/87207

to też chciałbym w tym momencie dodać xD

NA CHUJ KOMU TABLET, NA CHUJ KLAWIATURA D:
Tidek
^up

Takie właśnie osoby powinny być w przynajmniej top10 najlepszych graczy, zrobić coś takiego na myszce (bez klawy to już w ogóle) to jest przegięcie. (mimo że nuclear fusion nie ma streamów). Ale nikt o takich osobach nie pamięta bo nie robią wysokich topek, a HR+HD na powyższej mapie jest po prostu bardziej opłacalne. (HRHD>DT w punktach)
Marcin
:cry:

Tidek wrote:

^up

Takie właśnie osoby powinny być w przynajmniej top10 najlepszych graczy, zrobić coś takiego na myszce (bez klawy to już w ogóle) to jest przegięcie. (mimo że nuclear fusion nie ma streamów). Ale nikt o takich osobach nie pamięta bo nie robią wysokich topek, a HR+HD na powyższej mapie jest po prostu bardziej opłacalne. (HRHD>DT w punktach)
TY MIAŁEŚ HEJTOWAĆ A NIE POPIERAĆ
Tidek
Jakby koleś grał mysz+klawa to nic by tu się nie zmieniło, zrobienie FC desire zajęło mu tyle co FLHD playerowi. Ale z tego co widzę to ma parę ciekawych ranków które zrobił raczej w miarę szybko.
tronq_old
A moze ktos chcialby kupic tablet wacom bamboo pen w super stanie prawie nie uzywany? ;D jak cos to priv.
Novalogic
Ja doszedłem do wniosku, że zostaję przy gryzoniu ;x
Można się nauczyć, a patrząc na osoby takie jak SnowWhite, Amai, Naruu czy SiLviA i na myszce da się wymiatać.
DeletedUser_613592
z
Arczii
Nie jestem żadnym pro graczem, ale z chwilą gdy przestałem używać myszki zauważyłem, że czas reakcji na akcję uzywając tabletu (lub w moim przypadku touchpada) jest szybszy. Nawet jeśli zamulę ułamek sekundy, to jestem w stanie kursorem dolecieć na czas w dany punkt. To czyni tablet lepszy od myszki.

Pozycja Absolutna > Pozycja Relatywna
Galkan
Od jakiegoś czasu na forum pojawiają się kolejne tematy o tabletach, jak widać ludziom nie chce dokładnie się przeczesywać forum.
Niniejszym, przyklejam ten temat, a każdy następny będę zamykać, by uniknąć więcej problemów.
4TooFLY
Witam, mam pytanie. Zakupilem CTL-470 i nie jestem pewien co do rysika, powinienem go trzymac na tablecie czy lekko nad tabletem, ale tak aby nie dotykac powierzchni ?
Marcin
To zależy od preferencji, ale większość ludzi trzyma go nad tabletem. Jeżeli jednak chcesz dotykać, to wyłącz myszke w grze, żebyś nie klikał przypadkowo notek.
4TooFLY
Witam wszystkich. Mam pytanko :)
Mam tablet: Wacom Bamboo CTL-470K ->http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/electronics/detail-page/c26-B005HGBEYS-2-l.jpg

Wczoraj zmieniłem obszar roboczy na FULL, wczesniej mialem tak okolo 2x mniejszy. Od razu pobiłem swój rekord w 2 BeatMapach.

Ale moje pytanie dotyczy trudniejszych beatmap takich jak Big Black, Jomekka - Eighto [490 style], XI - Freedom Dive. Na razie nie mam szans ich zrobic, bo za wolno klikam... Ale moje pytanie jest takie czy na FULL-AREA dam rade z wszystkimi tymi jumpami w najtrudniejszych Beat-Mapach ? Czy jest ciezko to opanować i czy w ogóle jest to możliwe... ?

Ogólnie jakos fajniej mi sie gra na full-area bo bardziej gram precyzyjnie i czuje ze jest mi lepiej, ale obrawiam sie co do tych "hardcorowych" beatmap czy nadążę za nimi na FULL Area :/ Z gory wielkie dzieki za odpowiedz, pozdro !
DeletedUser_613592
z
livu_old
Nie słuchaj Adamqs, każdy pro gra na padzie oczywiście od xboxa
4TooFLY

livu wrote:

Nie słuchaj Adamqs, każdy pro gra na padzie oczywiście od xboxa
Prawdziwy PRO gra na kierownicy :|
Kurasha
Wy się tam znacie. To jest najlepsze rozwiązanie. Najlepiej z Oculus Riftem.



Tylko trzeba przełączkę z pierwszego xboxa
DeletedUser_613592
z
daminski
Mam pytanie odnośnie tableta. Posiadam tableta w domu, ale czy to musi być specjalny do komputera?
Marcin
Musi to być tablet graficzny a nie tablet z systemem operacyjnym. Czemu producenci uzywaja tych samych nazw do obydwóch rzeczy >.>
CuteCurry

Marcin wrote:

Musi to być tablet graficzny a nie tablet z systemem operacyjnym. Czemu producenci uzywaja tych samych nazw do obydwóch rzeczy >.>
Aby wyjaśnić tę zagadkę należy spojrzeć na genezę słowa "tablet". Słowo to, pochodzi z języka angielskiego, gdzie oznacza "tabliczkę", "tabletkę", "pastylkę", "tafelkę", albo swego rodzaju blok do notatek.

Nie muszę chyba przybliżać Ci historii obu urządzeń (w wypadku tabletu graficznego musiałbym sięgnąć do 1957, lub nawet do 1888, w wypadku tabletów PC, pewnie musiałbym zahaczyć o historię ekranów dotykowych, gdzie pierwszy komputer z ekranem dotykowym powstał chyba w 1990 roku), żebyś zauważył, że to nie wina producentów, ale języka, w dodatku nawet niepolskiego.
spi
spi-historyk w~
Gotori
ja tam polecam laptop
Renx3
Siemka jaką ustawić czułość w ustawieniach tableta Wacoom Bamboo CTH-470?
AmaiHachimitsu
czulosci (sensitivity) sie nie zmienia bo tablet nie bedzie funkcjonowal poprawnie. Zarowno w osu! jak i w Windowsie niech beda wartosci domyslne.

"czulosc" w tabletach to mozna zmienic przez zmiane powierzchni roboczej. Wszechstronnie polecana jest opcja maksymalnej powierzchni badz nieco mniejszej od maksimum.
Renx3
Dzięki za pomoc.
Renx3
Siemka szukam map treningowych które pomogły by mi przejść z poziomu normal na hard.
AmaiHachimitsu
takie pytania do Randoma wrzucaj.

Ogolnie to nie ma zlotej recepty, po prostu graj jak najwiecej, musisz nauczyc sie jeszcze o rytmice i wielu innych rzeczy jak wlasciwosci roznych patternow.

Co do treningu to graj rozne mapy, ktore sa dla Ciebie wyzwaniem, ale mniej wiecej WIDZISZ co sie dzieje na mapie i jestes w stanie zareagowac. Wzrok jest w tej grze najwazniejszy.
Renx3
Nauczyć się jeszcze o rytmice? co masz na myśli?
r0ck
Sądzę, że chodzi mniej więcej o to żeby umieć dopasować się do rytmu. Tym samym uzyskiwać lepsze acc itp. (ew. wiedzieć coś o BPM itp.)

I tak jak Amai napisał, nie ma żadnej "złotej recepty" itp. po prostu trzeba grać.
Też kiedyś miałem tak, że hardy były dla mnie na prawdę hardami i te mapy było dla mnie po prostu niemożliwe do przejścia, ale grałem dalej to co umiałem, czasami coś trudniejszego i pewnego razu odpalając którąś z tych map stwierdziłem, że "o kurde, ja to potrafię zagrać".
Tidek
Jedyne co trzeba wiedzieć w grach muzycznych o rytmice to BPM i metrum, lol.
AmaiHachimitsu
Mam na mysli podstawy jak wlasnie BPM, ale rowniez wylapywanie "do czego ludzie mappuja", bo czesto na poczatku zadajemy sobie pytanie "czemu tam jest stream?", chodzi o dokladne wsluchiwanie sie w muzyke, ogarnianie co to sa streamy 1/3 1/4 czy 1/6 o 1/8 juz nie wspominam.
Marcin
Zdeka offtopic, ale dotyczący tego tematu ogólnie (ontopic ale offtopic wtf)
p/2614457 Próbka tabletu ... sygnowanego osu!




Kilka detali jakby ktoś nie rozumial angielskiego:
- kosztuje 30 $ + prawdopodobnie 20 $ za dostawę (wciąż taniej od wacoom?)
- Pen jest na baterie AAA, peny od wacoom'a nie będą na nim działać.
- JEST SŁODKI JAK CHOLERA <3

A reszta ... w specyfikacji:
Galkan
Zastanawia mnie po jaką cholerę te trójkąty. Dizajn w chuj.
AmaiHachimitsu
nie znam sie na tabletach graficznych, ale jesli nie jest tracking tak dobry jak w ctl 470 to moze se go wsadzic. taka moja opinia.

@edit: no i ma stale area jesli dobrze rozumuje, wiec juz w ogole idz pan w chuj
Advantan
Wygląda jak kupa. Przez sam wygląd bym nie tknął.
fartownik

Marcin wrote:

Yeap, połóż na tablecie każdą wartościową rzecz którą masz w domu. Pamiętaj, żeby było widać też podkładkę CM STORM i wyjebaną myszkę obok.
Marcin
Przeczytaj oryginalny post z tym zdjęciem

A bardziej do jakiego postu został on dodadny

Hint: Chodziło o perspektywe a nie lansowanie sie.
show more
Please sign in to reply.

New reply