forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
AmaiHachimitsu
jeśli cały tekst jest ironią, to autor miał na myśli kompletne przeciwieństwo, to już nie wiem z czym się zgadzasz. W ogóle nie wiem po co nadal gadać o tym, skoro jest jedna prawda - tablet nieco ułatwia movement, tyle. Nic więcej. I tak mouse playing jest o wiele milszy dla oka no i nieco bardziej wymagający (najbardziej to cierpliwości), co zachęca do dalszej rozgrywki.

Gdyby zabrać wszystkim graczom tablet i wręczyć im po dobrej myszce to niewiele by się zmieniło, w wiekszości skończyło by się tym, że więcej retry było by potrzebnych do zrobienia wyniku.

A ten temat miał niby dotyczyć wyboru tabletu ;o
DeletedUser_613592
z
Tidek

AmaiHachimitsu wrote:

Gdyby zabrać wszystkim graczom tablet i wręczyć im po dobrej myszce to niewiele by się zmieniło, w wiekszości skończyło by się tym, że więcej retry było by potrzebnych do zrobienia wyniku.
Nie byłoby FC na airmanie, Bigblacku i innym jumpowym syfie.

Adamqs wrote:

czesc polecacie tablet i jaki do fl ofc bo to najlepszy mod <3
Po co tablet, przyklej sobie na monitor kółka i strzałki abyś wiedział gdzie klikać, LOL.
Marcin

Tidek wrote:

AmaiHachimitsu wrote:

Gdyby zabrać wszystkim graczom tablet i wręczyć im po dobrej myszce to niewiele by się zmieniło, w wiekszości skończyło by się tym, że więcej retry było by potrzebnych do zrobienia wyniku.
Nie byłoby FC na airmanie, Bigblacku i innym jumpowym syfie.

Adamqs wrote:

czesc polecacie tablet i jaki do fl ofc bo to najlepszy mod <3
Po co tablet, przyklej sobie na monitor kółka i strzałki abyś wiedział gdzie klikać, LOL.
Wszystko się da, kwestia PC(play count..).
MLGnom
A wy dalej ten ten temat ciągniecie i wciąż powtarzacie te same argumenty? xD
Marcin
Oj tam stary temat dobry temat.
Tidek
Tak nie dzieje się tylko tutaj. : D

Kontynuując, tablet > mysz, lol
Hydra
Ludzie dajcie sobie spokoj.... skill= skill a nie jakies tablet>myszka, co z tego ze mam tablet jak i tak niko czy amai mnie pojedzie na myszce jak plebsa?
Bardziej mi tu pasuje membrana<<<<<<<<mechaniczna
Tidek
niko na tablecie > niko na myszce, LOL
maekier
Wiesz to jest głupie porównywanie Tablet a myszka. To bardziej komu wygodniej. Znam ludzi którzy bardzo dobrze grają myszką. Porównać Niko Tablet i myszka to ja też powiem że tablet lepiej u mnie niż myszka. Bo myszką gram okazjonalnie, a kiedyś grałem normalnie. Liczy się skill, a nie jaki sprzęt.
Tidek
Rankingi nie kłamią niestety.
cayka
Dobrz, powoli muszę wam przyznać racje, kiedy pisałam ostatnio post w tym temacie to wogole nie kierowalam sie tym ze moge sie przyzwyczaic, tylko ze jak pierwszy raz nie wyszlo to juz dupa. A jednak, moze do tabletu jeszcze nie sprobowalam sie przyzwyczajac, ale zauwazam pewne zmiany po tym, jak zaczelam grac klawiatura i myszka. Moze rzeczywiscie jest tak, ze jak ktos zacznie grac tabletem to bedzie mu wygodniej... XD Ah, nie ma to jak te same argumenty przez 9 stron :3 Ale wiecie, sa tez takie sytuacje, że np. moja kolezanka ktora gra bardzo dobrze tabletem, Silvia, ktory gra myszka jest od niej zwyczajnie lepszy. A to dzięki skillowi, a skillowi nie przeszkodzi jakas zasada tablet>mysz. Może istnieje, ale sa wyjatki. Amen.
Marcin

cayka wrote:

Dobrz, powoli muszę wam przyznać racje, kiedy pisałam ostatnio post w tym temacie to wogole nie kierowalam sie tym ze moge sie przyzwyczaic, tylko ze jak pierwszy raz nie wyszlo to juz dupa. A jednak, moze do tabletu jeszcze nie sprobowalam sie przyzwyczajac, ale zauwazam pewne zmiany po tym, jak zaczelam grac klawiatura i myszka. Moze rzeczywiscie jest tak, ze jak ktos zacznie grac tabletem to bedzie mu wygodniej... XD Ah, nie ma to jak te same argumenty przez 9 stron :3 Ale wiecie, sa tez takie sytuacje, że np. moja kolezanka ktora gra bardzo dobrze tabletem, Silvia, ktory gra myszka jest od niej zwyczajnie lepszy. A to dzięki skillowi, a skillowi nie przeszkodzi jakas zasada tablet>mysz. Może istnieje, ale sa wyjatki. Amen.
Here we go again.
Tidek
Silvia nie robi hardcorowych topek jakie robią pro tabletowcy.

Kocham ten temat : *
Advantan
Zgadzam się. Sterrum toluszek.
SteRRuM

Advantan wrote:

Zgadzam się z wszystkimi.
nie możesz.
AmaiHachimitsu
SiLvia za to robi mapy, których nie umieją pro tabletowcy. Hardkorowych mapek on nigdy nie grał i nie będzie, bo szkoda mu acc. Big Blacka for fun zagrał to failnął, ale do momentu faila zrobil 600 combo i top #10. Jego po prostu nie bawią takie mapy, które musiałby męczyć (no i nawet nie wspominając, że większość hardkorowych map jest po prostu brzydka, chujowa, w/e, a jemu mapa musi się podobać). A hardkorowe mapy muszą być męczone, nawet przez najlepszych.
Tidek kocha temat, a sam umie nie więcej niż początkujący mouse-only player.
Tidek
Na 8 stronie tego tematu wkleiłem cytat w którym Wishy22 (a typ w miarę obeznany jest) napisał o Silvie.
I komu tu wierzyć? : D

AmaiHachimitsu wrote:

Tidek kocha temat, a sam umie nie więcej niż początkujący mouse-only player.
Freedom Dive (another) ~90%, niestety nie mogę passnąc bo distance snap i jumpy mnie zabijają. Jeszcze jakiegoś tam z Renardów (nogard) zrobiłem na 95%.
Bass
Kakusi mouse only HDDT desire fc siema co tam
Advantan
Klawiatura ekranowa + touchpad > Tablet.
AmaiHachimitsu
Co do postu Wishy'ego to on głównie spoglądał przez pryzmat historii. On nie ma pojęcia kto obecnie na czym gra, kto jest dobry etc. Gram myszką więc szczególnie myszkowcy mnie interesują i do jego listy dodałbym jeszcze z 10 myszkowych pojebów.
Gotori

Bass wrote:

Kakusi mouse only HDDT desire fc siema co tam
http://osu.ppy.sh/b/87207

to też chciałbym w tym momencie dodać xD

NA CHUJ KOMU TABLET, NA CHUJ KLAWIATURA D:
Tidek
^up

Takie właśnie osoby powinny być w przynajmniej top10 najlepszych graczy, zrobić coś takiego na myszce (bez klawy to już w ogóle) to jest przegięcie. (mimo że nuclear fusion nie ma streamów). Ale nikt o takich osobach nie pamięta bo nie robią wysokich topek, a HR+HD na powyższej mapie jest po prostu bardziej opłacalne. (HRHD>DT w punktach)
Marcin
:cry:

Tidek wrote:

^up

Takie właśnie osoby powinny być w przynajmniej top10 najlepszych graczy, zrobić coś takiego na myszce (bez klawy to już w ogóle) to jest przegięcie. (mimo że nuclear fusion nie ma streamów). Ale nikt o takich osobach nie pamięta bo nie robią wysokich topek, a HR+HD na powyższej mapie jest po prostu bardziej opłacalne. (HRHD>DT w punktach)
TY MIAŁEŚ HEJTOWAĆ A NIE POPIERAĆ
Tidek
Jakby koleś grał mysz+klawa to nic by tu się nie zmieniło, zrobienie FC desire zajęło mu tyle co FLHD playerowi. Ale z tego co widzę to ma parę ciekawych ranków które zrobił raczej w miarę szybko.
tronq_old
A moze ktos chcialby kupic tablet wacom bamboo pen w super stanie prawie nie uzywany? ;D jak cos to priv.
Novalogic
Ja doszedłem do wniosku, że zostaję przy gryzoniu ;x
Można się nauczyć, a patrząc na osoby takie jak SnowWhite, Amai, Naruu czy SiLviA i na myszce da się wymiatać.
DeletedUser_613592
z
Arczii
Nie jestem żadnym pro graczem, ale z chwilą gdy przestałem używać myszki zauważyłem, że czas reakcji na akcję uzywając tabletu (lub w moim przypadku touchpada) jest szybszy. Nawet jeśli zamulę ułamek sekundy, to jestem w stanie kursorem dolecieć na czas w dany punkt. To czyni tablet lepszy od myszki.

Pozycja Absolutna > Pozycja Relatywna
Galkan
Od jakiegoś czasu na forum pojawiają się kolejne tematy o tabletach, jak widać ludziom nie chce dokładnie się przeczesywać forum.
Niniejszym, przyklejam ten temat, a każdy następny będę zamykać, by uniknąć więcej problemów.
4TooFLY
Witam, mam pytanie. Zakupilem CTL-470 i nie jestem pewien co do rysika, powinienem go trzymac na tablecie czy lekko nad tabletem, ale tak aby nie dotykac powierzchni ?
Marcin
To zależy od preferencji, ale większość ludzi trzyma go nad tabletem. Jeżeli jednak chcesz dotykać, to wyłącz myszke w grze, żebyś nie klikał przypadkowo notek.
4TooFLY
Witam wszystkich. Mam pytanko :)
Mam tablet: Wacom Bamboo CTL-470K ->http://g-ecx.images-amazon.com/images/G/01/electronics/detail-page/c26-B005HGBEYS-2-l.jpg

Wczoraj zmieniłem obszar roboczy na FULL, wczesniej mialem tak okolo 2x mniejszy. Od razu pobiłem swój rekord w 2 BeatMapach.

Ale moje pytanie dotyczy trudniejszych beatmap takich jak Big Black, Jomekka - Eighto [490 style], XI - Freedom Dive. Na razie nie mam szans ich zrobic, bo za wolno klikam... Ale moje pytanie jest takie czy na FULL-AREA dam rade z wszystkimi tymi jumpami w najtrudniejszych Beat-Mapach ? Czy jest ciezko to opanować i czy w ogóle jest to możliwe... ?

Ogólnie jakos fajniej mi sie gra na full-area bo bardziej gram precyzyjnie i czuje ze jest mi lepiej, ale obrawiam sie co do tych "hardcorowych" beatmap czy nadążę za nimi na FULL Area :/ Z gory wielkie dzieki za odpowiedz, pozdro !
DeletedUser_613592
z
livu_old
Nie słuchaj Adamqs, każdy pro gra na padzie oczywiście od xboxa
4TooFLY

livu wrote:

Nie słuchaj Adamqs, każdy pro gra na padzie oczywiście od xboxa
Prawdziwy PRO gra na kierownicy :|
Kurasha
Wy się tam znacie. To jest najlepsze rozwiązanie. Najlepiej z Oculus Riftem.



Tylko trzeba przełączkę z pierwszego xboxa
DeletedUser_613592
z
daminski
Mam pytanie odnośnie tableta. Posiadam tableta w domu, ale czy to musi być specjalny do komputera?
Marcin
Musi to być tablet graficzny a nie tablet z systemem operacyjnym. Czemu producenci uzywaja tych samych nazw do obydwóch rzeczy >.>
show more
Please sign in to reply.

New reply