forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
Doriano
http://scr.hu/0wp8/lyfd0 Mi na takim gra się spoko.
Kempal
Ja zaczynałem od obszaru 1,7x0,97 cala i na takim gram obecnie. Najlepiej sprawdź na jakim wygodnie Ci się gra i maksuj skilla, bo do tabletu trzeba przywyknąć.
tyfon
Wczoraj wszystko pięknie, a dzisiaj już problemy: Kursor zawiesza się w menu osu i nie moge go ruszyć tabletem, a po windowsie normalnie działa ;-; Ktoś się spotkał z takim problemem?
zzqWilliam
Upewnij się, że nie masz przypadkiem włączonej opcji bezpośredniego sygnału w osu.
tyfon
Pomogło, dzięki wielkie <3
Anti Fun
Kilkukrotnie bawiłem się nad zmianą obszaru. Jeżeli hoverujesz (unosisz piórko nad tabletem) to spróbuj zacząć od 2,50 cala szerokości, ewentualnie potem kombinuj. Pamiętaj o wymuszeniu proporcji. Nie polecam grać na mniejszym obszarze, ręka delikatnie zadrży i już miss
Kempal
Ja hoveruję na wspomnianym wcześniej obszarze i nie narzekam. Chociaż przez pierwsze 2 tygodnie nie hoverowałem bo tak było mi łatwiej przywyknąć do tabletu.
Anti Fun
Na początku używałem obszaru 1,6x1,0 , jednak szybko okazało się że kursor się mocno trzęsie (wystarczyło praktycznie niezauważalnie drżenie ręki żeby to spowodować). Na niższych poziomach trudności może i wystarczy taka precyzja, ale na insejnach już nie.
trafikpl
Moze i pisze w niewlasciwym miejscu ale moze ktos jest zainteresowany tabletem wacoma?:)
Mało ludzi ogarnia co to jest tablet graficzny , a tutaj kazdy wie - pewnie czesc z was zamierza kupic.
Ja oferuję tegoż tableta za 200zł z gratisem - bardzo dobry program antywirusowayny F-Secure z licencją na pół roku - pełen pakiet.
Tablecik nie ma ryski. Rysik w piórze malo uzywany - śłuży mi tylko do gry w osu!
sables
Tablet Wacoma powiadasz. Równie dobrze twój post mógłby wyglądać tak:
'Sprzedam Tablet.'
Więcej konkretów, co to za Wacom?
trafikpl
Napisalem osobny temat ale wrzucili go tutaj - w tytule był model. Jest to tablet Intuos S pen firmy Wacom :)
EvedooPL
Witam mam zamiar kupić jakiś tablet do osu co powiecie na Wacom Bamboo3 Manga????
CuteCurry
To do osu! czy do rysowania mangi????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Jeżeli do osu!, to nie potrzebujesz dodatkowego oprogramowania do rysowania mang.
trafikpl
Zalezy ile chcesz wydac i do czego oprocz osu bedziesz potrzebowac. Jeśli chodzi o grę to mysle ze calkiem przyjemnie by się uzytkowalo(spekuluje, bo nie mam)
velia
-
Marcin
a) FPS Limiter - bez limitu podczas gry
b) Wyłącz windows aero (google.pl)
c) używaj fullscreen.
velia
-
cyfra_old
Hej czytającym, właśnie sobie zamówiłem taki oto tablet:
http://allegro.pl/tablet-wacom-bamboo3- ... 46047.html


I tutaj rodzi się kilka pytań, ponieważ nigdy wcześniej nie byłem użytkownikiem owego urządzenia. Zanim zapytam powiem że przeczytałem kilka postów i tematów z których mniej więcej zrozumiałem że:

Osu! ustawienia:

- Czułość myszki ma być 1.0
- Sygnał bezpośredni ma być wyłączony
- Przyciski myszy mają być wyłączone
(Tak mam w tej chwili, ponieważ przeczytałem że tak jest najbardziej komfortowo. Wcześniej grałem na czułości 2.0 z włączonym wspomaganiem kursora w windowsie i 6/11, a również z sygnałem bezpośrednim zaznaczonym w osu!). - Grałem na myszce.

Ustawienia windows:

Obecnie mam odznaczone wspomaganie kursora, w osu ustawienia jak wyżej wypisałem.
Czułość ustawiłem 8/11 (nie wiem czy tak powinno się pisać, nie wiem czy każdy czasami nie ma inaczej). W każdym razie taka mi odpowiada na tą chwilę.


W każdym razie czy gdy zacznę używać tabletu to czułość kursora zmienia się wraz z ustawieniami w windowsie, czy jest zawsze "domyślna" dla tabletu i nie ważne jaką czułość ustawię w windowsie, to korzystając z tabletu zawsze czułość będzie zależeć od powierzchni którą ustawię? Ma to związek z tym że gdybym musiał ustawić 6/11 (domyślna czułość w windowsie) to byłoby mi niekomfortowo poruszać myszką.


Czy opcja "zwiększ precyzję wskaźnika" również jest odczuwalna przy korzystaniu z tabletu, czy tylko podczas poruszania myszką?



No i wyczytałem jeszcze informacje o rysikach. Jak już pisałem nie posiadałem wcześniej takiego sprzętu, a z tego co wiem gracze osu! polecają hoverowanie piórka. Tak więc rysiki nie zużywają się wtedy, tak? Ewentualnie czy można grać bez, bo nie widzi mi się kupowanie rysików skoro tabletu będę używać tylko do osu.



Liczę na to że ktoś zainteresuje się tym postem i będzie skłonny mi pomóc.

Pozdrawiam.
Rakharow
To ja ci odpowiem:

1. Tablet nie działa w taki sposób jak myszka. Już tłumaczę: myszka działa na takiej zasadzie, że oblicza zmianę położenia względem aktualnego położenia, czyli jeżeli podniesiesz myszkę pionowo w górę i opuścisz w innym miejscu, to kursor się nie przesunie. Tablet natomiast oblicza położenie kursora względem położenia piórka względem położenia powierzchni tabletu (lol). Innymi słowy, jeżeli podniesiesz piórko i opuścisz w innym miejscu, to kursor automatycznie tam przeskoczy.
2. Z tego względu żadne ustawienia czułości nie mają wpływu na działanie tabletu. "Czułość" tabletu regulujesz wielkością obszaru rysowania.
3. Sygnał bezpośredni powinien być wyłączony, gdyż może powodować problemy z działaniem tabletu.
4. Opcja "zwiększ precyzję wskaźnika" ma wpływ tylko na myszkę (wymusza akcelerację)
5. Co do hoverowania to wszystko zależy od tego, jak ci będzie wygodniej grać. Nie sądzę, żeby rysiki od Wacomów jakoś szybko się wycierały. Ja do tabletu z Biedronki dorobiłem rysik z wykałaczki i tablet zabezpieczyłem plastikową przezroczystą płytką, ale nie polecam kombinować tak z Wacomami, które są znacznie droższe. Chyba, że znajdziesz jakiś pro tutorial, który zapewni cię o stuprocentowym bezpieczeństwie takiej metody.
cyfra_old
Okej, dzięki za odpowiedź.


Jeszcze co do rysika - zrozumiałem że trzeba je wymieniać, w takim razie nachodzi pytanie:

Czy żeby hoverować piórkiem jest on niezbędny?
Fenek Alfa
Jeśli hoverujesz to nie będzie się zużywał → nie będzie trzeba wymieniać.
A czy jest potrzebny to już chyba zależy od modelu.
Kempal
Rysik to tylko kawałek plastiku lub innego tworzywa. Sygnał idzie bezpośrednio z pena.
cyfra_old
Okej, dziękuję wszystkim.
Kecel
Witam, słyszałem że tablet graficzny z biedronki to Huion 420H. Czy to prawda? :P
Doriano
Tak to prawda.
Kecel
Tylko czekać na ofertę w biedronce... ;_;
Taji
Wiem, że już było o tym baardzo dużo razy, ale po prostu tyle jest tych stron, że na myśl o czytaniu tego wszystkiego dostaję białej gorączki.
Więc moje pytanie brzm: Jaki polecacie tablet do gry w osu! Wolałabym na pena, bo touch raczej do mnie nie przemawia.
Chodzi również o to, żebym nie musiała wydawać na niego fortuny... Z góry dzięki za pomoc : )
Fenek Alfa
>Cały temat to dosłownie dwa modele
>Ktoś jeszcze się pyta
Fioravanti_old
Siemanko, ostatnio zacząłem pracę, więc mam już trochę grosza, zacząłem myśleć o zakupie tabletu do grania w osu! bo akurat nadarzyła się okazja na kupno Bamboo CTH-460B. Jednak mam kilka pytań do was.

1. Czy jest możliwość, że po prostu nie będę się dobrze czuł grając na tablecie?
2. Jak często trzeba wymieniać pen/wkład?
3. Czy to prawda, że na wolnych partiach granie tabletem jest trudne?
Anti Fun
1. Przyzwyczaisz się z czasem, ale na tablecie ogólnie jest wygodniej
2. Jeżeli unosisz piórko na tabletem to praktycznie wcale
3. Nie
tyfon
Mam jeszcze pytanko: Jak ogarnąć ścieranie końcówek? Tj. Wiem że można unosić, ale jestem autystycznym dzieckiem i zawsze jak próbuje to albo podniose za wysoko/łapa mi się zatrzęsie itp. Dlatego przezwyczaiłem do przyciskania. Póki co stworzyłem prowizoryczną "prezerwatywę" Tj. Na końcówke założyłem kawałek husteczki i zalepiłem taśmą, jest jakiś minimalny opór ale lepiej mi się gra niż podnosząc mimo wszystko. Macie jakieś pomysły?

Fota: http://pokazywarka.pl/y2sjyb/ Może chuyowo widać ale lepszego aparatu ni mam na zbyciu ;x
Rakharow
Ja robiłem rysiki z wykałaczki, aczkolwiek zawsze wychodzily nierówne i w końcu zrezygnowałem. Naklej jakąś folię na powierzchnię, to też powinno zminimalizować tarcie.
steel116
Cześć! chciałbym zacząć grać w osu na tablecie!

I w tym problem, że w polsce jak wiemy jest mało produktów, albo były i zostały już wycofane.

Czy jest ktoś w stanie polecić mi dobry tablet do osu? Wiem że wiele osób grało na Wacom Bamboo3 CTL-470k ale taki został już wycofany i obecnie w sklepie w polsce można dostać tylko takie:

Wacom Bamboo3 Pen & Touch CTH-470k

WACOM Bamboo3 Pen & Touch CTH-470S

Chyba że są inne godne polecenia? czekam na pomoc.

Pozdrawiam!
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
steel116

MikroKucyk wrote:

Może intuos?

nie znam się kompletnie dlatego pytam.

Jaki dokładnie model intous? i czym się różni od tych co podałem?
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
steel116
WACOM Intuos Pen CTL-480S

Ten oto w atrakcyjnej cenie jest.

Tylko nie są sprawdzone, a bamboo3 były jednak ;P

I czy na nich nie ma jakis głupich folii ochronnych które się ścierają i trzeba wymieniać?
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Galkan
steel116: Rozejrzyj się tak czasem po forum żeby nie tworzyć kolejnych tematów o tym samym. Wątki połączyłem.
Kr3jzoL
Witam. Nie czytałem całego tematu, ponieważ jak widać jest tego trochę dużo. Jednak wyczytałem gdzieś, że nie opłaca się kupować tabletów Wacom Bamboo po tym jak wprowadzili "nowsze" modele, mimo to chciałbym kupić Wacom Bamboo ctl 460, a dokładniej ten >> http://www.morele.net/tablet-graficzny- ... or-297543/

Moje pytanie brzmi jak mają się obecnie sprawy z tym tabletem. Kupić go, czy może polecacie coś innego?
show more
Please sign in to reply.

New reply