forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
zzqWilliam

r0ck wrote:

bo nie zdarza mi się trzepać kablem.
Chodzi właśnie o to, że wystarczy lekkie dotknięcie go :/
Advantan
Masz wadliwy produkt. Kup nową wersję pudełkową (v3.51) osu! tam dodają już nowy tablet. Cena tylko leciutko się różni.
zzqWilliam
I może frytki do tego?
r0ck
Jest możliwość ustawienia obszaru roboczego jakoś dokładniej niż jest to dostępne normalnie (ctl-470)? Mam na myśli np. możliwość ustawienia tego w jakimś configu za pomocą dokładnych liczb, np. jeżeli założymy że full area to "500x300" to żeby można było sobie zmienić obszar na "250x150" itd.
CuteCurry
Na linuksie jest.
damiu231
Więc chciałem się dowiedzieć na jakiej stronie mogę kupić Wacom Bamboo Pen - CTL-460-PL. Przeszukałem naprawde dużo stron i nigdzie nie jest dostępny o_0. Więc jeśli naprawde nie ma gdzie kupić tej wersji tableta graficznego to co polecacie mi do 300zł? Chcę przełożyć się na tablet, gdyż gram już prawie rok i raczej już nie przestane :) Mój przyjaciel ma tableta i już wypróbowałem go nie raz, ale ze strony z której kupywał już nie jest dostępny. Z góry thx :)
Advantan
Sprawdź allegro. Starsze modele bambusa zostały wycofane, bo wprowadzili nowy, który wygląda jak kupa - IMO.
zzqWilliam
Myszka kulkowa do osu, polecam. Właśnie gram i jest zajebiście.
xFrota
Dobry, czy taki tablet wystarczy do grania w osu? :)

http://www.mediamarkt.pl/tablet-wacom-b ... ,id-158917
zzqWilliam
... Jest jeden ogólny temat o tabletach i tam się zadaje pytania żeby nie śmiecić... Tak, ten tablet jest dobry.
r0ck
Tak, ale jeżeli nie zauważyłeś to mogę Ci napisać, że jest już wyprzedany w sklepie który podałeś, jak i w całej Polsce, tak więc kupić możesz jedynie używany na allegro.
Marcin
Dodam ten topic do ogolnego x.x
Pryyk
CTL-470 czy CTH 470?
Marcin
Jedyna
roznica
to
dotyk
Ktorego nie potrzebujesz w osu! (bierz ctl)
Pryyk
zzqWilliam
Raczej nie umrzesz jak go kupisz.
xFrota
starczy do osu? bo mam zamiar dzisiaj jechać, a mi zależy jak na najniższej cenie :)

http://www.euro.com.pl/tablety-graficzn ... 301k.bhtml
Marcin
Bamboo pad nie ma zmiennego obszaru - nie polecany.
xFrota
Marcin
Szkoda że nie dodali modelu, ale zgaduje że to ctl-480 - tak ten byłby dobry.
gr0t
Opcja dotyku w modelach CTH nie będzie przypadkiem przeszkadzać w osu! ?
Marcin
Na ich stronie nie jest stwierdzone czy to cth czy ctl, ale jezeli masz mozliwość dowiedzieć się bezpośrednio w sklepie, to spytaj się. I kup CTL, bo dotyk nic nie daje w osu! (a, i można wyłączyć *do postu wyzej*)
Tavikou
Jako, że już wycofali CTL 460-470 i nie da się ich znaleźć w polskich sklepach, znajomy pomógł mi znaleźć coś innego i tutaj pytanie do was, czy on się nadaje do gry w osu na dłuższy czas? I też dowiedziałem się że problemem w tym tablecie jest to że nie ma kabla, może ktoś wie czy są wersje z kablem?
http://sklep.infocomp.pl/tablety-graficzne/wacom-intuos-pen-ru-pl-ctl-480s-rupl/p-c0654107
...
haha nie zobaczyłem, że jest to zestaw także z kablem więc mogę powiedzieć że po prostu trzeba zobaczyć czy kabel jest dodawany do zestawu tabletu ;)
Marcin
W zestawie
tablet
sterowniki na CD
Instrukcja obsługi
komplet wymiennych końcówek
Kabel USB
Tak ten się nada.
Neku
@gr0t

https://sklep.wacom.pl/ ---->intuos(następca bamboo3)------>TABLET Wacom Intuos Pen S (A6) (CTL-480S-RUPL) + Corel Painter Lite gratis
Muxy
Zastanawiam się czy takie coś by się do osu nadawalo ;c
http://m.allegro.pl/tablet-graficzny-pe ... 06740.html
Jestem prawie pewny że kupię używanego wacooma 460, ale z czystej ciekawości się pytam :)
cyngiel
Bierz Huiona 580. Gdyby nie fakt, że czujka nacisku pod rysikiem umarła po jednym poważniejszym upadku, to tablet cudo. Bateria to nie problem, bo pen poboru prądu nie ma praktycznie żadnego, no i dodatkowe gramy wcale nie utrudniają (waga zwykłego dupopisu D:). Nie słuchaj ludzi, którzy macali tylko Wacomy, bo zawsze powiedzą bierz Wacoma, bo Wacom, bo każdy ma Wacom, bo tak.
Marcin
Ja mam huiona h420 (aka osu!tablet) is jest ok. Jego rozmiar jest W ZUPEŁNOŚCI wystarczający do osu! (można rzec że, idealny)
CuteCurry
> Kupowanie tabletu tylko do osu!
DeletedUser_613592
>kupowanie mikseru tylko do miksowania
CuteCurry
Mikser idealnie nadaję się do zrobienia z niego wentylatora, wiertarki, mieszacza do farb lub gipsu, napędu do syreny mechanicznej, napędu do zasłon do okien lub napędu generatora Van Den Graffa. Dlaczego miałbyś używać go do miksowania?
zzqWilliam
A tablet można również użyć przecie jako kolczyk, czapka, siekiera, szpachelka... toster.
AmaiHachimitsu
Adamkus kupil tablet dla celow zdrowotnych, nie rozumiem Was
Muxy
Wacom Bamboo Pen CTL-470K ... Mam szansę kupić za 50 zł, nada się? :x
Marcin
Odpowiedź nr 53435/234, 05.2014: Tak.

odpowiadam na to pytanie przez 2 strony już
CuteCurry

Polski Ward wrote:

Wacom Bamboo Pen CTL-470K ... Mam szansę kupić za 50 zł, nada się? :x
Kup i sprzedaj drożej. Będziesz 200zł do przodu.
Muxy
Na tą chwilę chcę sprawdzić jak się gra na tablecie bo i tak będę na nim coś próbował rysować... Ale pomyślimy :)
Lucid Astray

czy trzeba bardziej przekonywać?
cyngiel
Czeba, bo jak do tej pory nie wyczytałem jeszcze żadnego argumentu ze strony "tylko tablet".
Chino_old_1

cyngiel wrote:

Czeba, bo jak do tej pory nie wyczytałem jeszcze żadnego argumentu ze strony "tylko tablet".
Co do wyższości jednego nad drugim, to nie można stwierdzić jedynej słusznej opcji. Jedni wolą to, inni tamto, jeśli chodzi o mnie to na tablecie miałem szybszy czas reakcji niż na myszce (bez podkładki) i miałem wrażenie że myszka mnie ograniczała jeśli właśnie o tą szybkość chodzi. Co prawda na myszy nie grałem zbyt długo i były to w większości normale i coś wyżej czasami, ale nie robiłem tego dlatego właśnie że nie czułem możliwości grania czegoś więcej a fanem tryhardowania i katowania nie jestem. Przy myszy miałem zbyt duże spięcie ręki, do tego moje biurko nie pozwala na wygodne oparcie i tu się odzywa twoje zdrowie. Ręka będąca w jednej pozycji i chwycie zbyt długo, męczy się i zaczyna boleć. W przypadku pena mimo iż wykonujesz mniej więcej te same ruchy, to pracują wszystkie (a przynajmniej więcej) mięśni i ścięgien przez co ćwiczysz całą rękę. Warto pamiętać także o czymś takim jak zespół cieśni nadgarstka.

Lucid Astray wrote:


czy trzeba bardziej przekonywać?
show more
Please sign in to reply.

New reply