forum

#yugoslavia/balkan

posted
Total Posts
751
show more
schultzika

MiloSx7 wrote:

lol.

Inace, uzecu i ja istu, samo sa plavim switchevima
Najss, jesi dosad imo neku drugu mehanicku ili obicnu?
I jedina stvar koju ovoj zamjeram je sto nije PS/2 kompatibilna... USB only :(
MiloSx7
Ne, nikada nisam igrao na mehanickoj? Kako je? Jel je lakse? Mislim manje se zamara ruka i to?
Inace kakve veze ima to sto je USB? Jel PS/2 nesto bolji? Moja rubber dome je PS/2 ali ne vidim razliku..

BTW da ti je trenutni top rank bio sa barem 95acc dobio bi preko 300pp whaaaaat
schultzika

MiloSx7 wrote:

Ne, nikada nisam igrao na mehanickoj? Kako je? Jel je lakse? Mislim manje se zamara ruka i to?
Inace kakve veze ima to sto je USB? Jel PS/2 nesto bolji? Moja rubber dome je PS/2 ali ne vidim razliku..

BTW da ti je trenutni top rank bio sa barem 95acc dobio bi preko 300pp whaaaaat
Mehanicka je genijalna, ima jako mali delay i jako je pouzdana pa je puno lakse igrat HR jer eliminira one random stotice. Red switchevi su puno laksi za stiskat od rubber dome-a kojeg sam imao prije, ali ne znam kaki su plavi osobno iako bi trebali bit mrvicu tezi od red.

Ovo USB vs PS/2... PS/2 je direktno spojen na procesor i kad stisnes tipku ono salje signal procesoru i kaze mu "ej stani stiso sam to i to" i onda proc odma to obradi... USB tastatura kad stisnes samo zapamti da si stiso a zadaca procesora je da u svakoj sekundi 125 puta pita tastaturu "ej jel ista stisnuto"... To znaci da je svakih 8 milisekundi moguce registrirat neki keypress... Naravno to je dovoljno za osu jer primjerice 300 bpm stream ima razmak izmedju nota 50 milisekundi... jedini potencijalni problem je (valjda?) ako igras OD10 mapu i dogodi ti se da lupis ritam taman u najgorem trenu tren nakon sto se dogodilo prozivanje tastature pa da ti input zakasni nekih 7 milisekundi tek na sljedecoj prozivci pa bi ti osu mogo rec da radis stotice iako mi se cini da se to ne dogadja
Isto tak radi i USB mis pa npr pro gameri koji igraju FPS natjeraju windowse da im hvataju promjene na misu 1000 puta po sekundi umjesto defoltnih 125... isto to mos vjerojatno napravit i sa tastaturom iako neam pojma kako xd
Jos k tome ak imas masu stvari na usb spojeno moze ti se dogodit random delay... meni npr ako radi web kamera mis krepa na doslovno sekundu svako malo

A ovaj top rank je bio slucajan haha, nisam ocekivo FC xd... 95% je mislim 270 a SS je 350 vald... mogo bi to opet probat xd
MiloSx7
:(

schultzika wrote:

MiloSx7 wrote:

Ne, nikada nisam igrao na mehanickoj? Kako je? Jel je lakse? Mislim manje se zamara ruka i to?
Inace kakve veze ima to sto je USB? Jel PS/2 nesto bolji? Moja rubber dome je PS/2 ali ne vidim razliku..

BTW da ti je trenutni top rank bio sa barem 95acc dobio bi preko 300pp whaaaaat
Mehanicka je genijalna, ima jako mali delay i jako je pouzdana pa je puno lakse igrat HR jer eliminira one random stotice. Red switchevi su puno laksi za stiskat od rubber dome-a kojeg sam imao prije, ali ne znam kaki su plavi osobno iako bi trebali bit mrvicu tezi od red.

Ovo USB vs PS/2... PS/2 je direktno spojen na procesor i kad stisnes tipku ono salje signal procesoru i kaze mu "ej stani stiso sam to i to" i onda proc odma to obradi... USB tastatura kad stisnes samo zapamti da si stiso a zadaca procesora je da u svakoj sekundi 125 puta pita tastaturu "ej jel ista stisnuto"... To znaci da je svakih 8 milisekundi moguce registrirat neki keypress... Naravno to je dovoljno za osu jer primjerice 300 bpm stream ima razmak izmedju nota 50 milisekundi... jedini potencijalni problem je (valjda?) ako igras OD10 mapu i dogodi ti se da lupis ritam taman u najgorem trenu tren nakon sto se dogodilo prozivanje tastature pa da ti input zakasni nekih 7 milisekundi tek na sljedecoj prozivci pa bi ti osu mogo rec da radis stotice iako mi se cini da se to ne dogadja
Isto tak radi i USB mis pa npr pro gameri koji igraju FPS natjeraju windowse da im hvataju promjene na misu 1000 puta po sekundi umjesto defoltnih 125... isto to mos vjerojatno napravit i sa tastaturom iako neam pojma kako xd
Jos k tome ak imas masu stvari na usb spojeno moze ti se dogodit random delay... meni npr ako radi web kamera mis krepa na doslovno sekundu svako malo

A ovaj top rank je bio slucajan haha, nisam ocekivo FC xd... 95% je mislim 270 a SS je 350 vald... mogo bi to opet probat xd
Aham, znaci u tome je razlika... Moj mis je USB ali imam u driveru podesavanja stavio sam ga na 1000Hz i dok igram misem osu! ili bilo sta drugo ne primecujem uopste delay. Sto se tice USB porta, zar ne postoji onaj mali... predmet gde sa jedne strane ubodes USB a sa druge imas PS/2 ulaz, jel bi to resilo stvari? Prebacivanje na mehanicku sa rubber dome je generalno velika razlika, blue switchevi su 5g tezi od red (red su 45, a blue 50) tako da mislim da je razlika i neprimetna. Crveni nema kod mene u radnji (nece ni biti... :c), tako da sam se odlucio za plave, a i vise mi se svidja plava boja c:
Ja imam CRT monitor (0ms response time i oko 200hz) i PS/2 tastaturu i iako je rubber dome mogu da igram OD9 (od10 ne mogu ne zbog opreme nego zbog toga sto sam los xD)

()
o ovome sam pricao... Uzmes jedan za tastaturu i drugi za tablet / mis :D
schultzika

MiloSx7 wrote:

Aham, znaci u tome je razlika... Moj mis je USB ali imam u driveru podesavanja stavio sam ga na 1000Hz i dok igram misem osu! ili bilo sta drugo ne primecujem uopste delay. Sto se tice USB porta, zar ne postoji onaj mali... predmet gde sa jedne strane ubodes USB a sa druge imas PS/2 ulaz, jel bi to resilo stvari? Prebacivanje na mehanicku sa rubber dome je generalno velika razlika, blue switchevi su 5g tezi od red (red su 45, a blue 50) tako da mislim da je razlika i neprimetna. Crveni nema kod mene u radnji (nece ni biti... :c), tako da sam se odlucio za plave, a i vise mi se svidja plava boja c:
Ja imam CRT monitor (0ms response time i oko 200hz) i PS/2 tastaturu i iako je rubber dome mogu da igram OD9 (od10 ne mogu ne zbog opreme nego zbog toga sto sam los xD)

()
o ovome sam pricao... Uzmes jedan za tastaturu i drugi za tablet / mis :D
CRT, gg hahah

U pravu si, postoji taj USB to PS/2 adapter ali nisu sve tastature kompatibilne... ova prosla mehanicka koja je bila potrgana je bila PS/2 kompatibilna pa sam koristio taj nastavak dok ova func kb-460 nije... mora pisat u specifikacijama tastature USB, PS/2 da bi to radilo i onda ti oni najcesce daju odma i taj adapter... probo sam mis prestekat na to i isto nije htio :(... guglo model misa i mnogo ljudi je probalo i nije im poslo za rukom :cry:
MiloSx7
Nemoj da se smejes, ovaj CRT monitor je Bog za onaj moj stari LCD koji je na zalost nastradao (bio je star jedno 7 godina i vec mu je slika izumirala tako da mi i nije zao)
Kupicu ja neki LED monitor (1ms i 120hz) cim mi bude proso 18. rodjendan (marta), od ovog CRT monitora je vec vid poceo da mi se kvari. Ubi me radijacija gore nego u Fukushimi XD. Inace, sad barem znam kad budem kupovao tastaturu kakvu da trazim. Ova QuickFire TK mi se jako svidja jer je malecna i izgleda badass raspitacu se ja do tad da li moze da se portuje ovim cudom :D
A tablet ne bi mogo da se portuje, huh?
Wuxo
Eto mene, eto vas.
Šta se radi? Ja se smaram
MiloSx7
3000 PP . Jes :D
Wuxo
Dosadio mi CTB i ja reko ajde da probam obicni osu. I predjem ti ja 50% AR8 mape i onda me sjebe slajder u obliku guzice
schultzika

MiloSx7 wrote:

Nemoj da se smejes, ovaj CRT monitor je Bog za onaj moj stari LCD koji je na zalost nastradao (bio je star jedno 7 godina i vec mu je slika izumirala tako da mi i nije zao)
Kupicu ja neki LED monitor (1ms i 120hz) cim mi bude proso 18. rodjendan (marta), od ovog CRT monitora je vec vid poceo da mi se kvari. Ubi me radijacija gore nego u Fukushimi XD. Inace, sad barem znam kad budem kupovao tastaturu kakvu da trazim. Ova QuickFire TK mi se jako svidja jer je malecna i izgleda badass raspitacu se ja do tad da li moze da se portuje ovim cudom :D
A tablet ne bi mogo da se portuje, huh?
RIP stari LCD :p... Ako se sjecam u nekoj igri vodka lijeci radijaciju pa probaj s tim mozda :D
I pazi kad mjenjas monitore, nove dimenzije ce ti pokvarit totalno aim dok ne naviknes... bar je kod mene tako... odem tipa kod bake ponesem tablet i bude kaos
A tablet vjerujem da nemos portat... odes u opcije i kad upalis raw input(sto moras za tablet jel) ak mices tablet pisat ce ti polling rate: 200 i nest sitno... to je ono 200 puta u sekundi... a kad mices mis pise 125 i nest sitno... tebi vjerojatno 1000 :p

Mozda se moze tablet polling rate dignut na 1000 ako sam tablet uopce tolko podrzava?
Cestitke na 3000 btw :D

wuxo wrote:

Dosadio mi CTB i ja reko ajde da probam obicni osu. I predjem ti ja 50% AR8 mape i onda me sjebe slajder u obliku guzice
Obicni osu ftw... kake to nemoralne mape skidas?
Wuxo
Nisu mape nenormalne, nego okrugli slider al meni guzica prva paa na pamet
MiloSx7
Hmm... Ja sam iskljucio raw input... Tako mi je lakse, posto mi je monitor mali. Kad budem kupio veci, igracu sa raw input (posto imam Huion tablet)
schultzika
Kad ce onaj turnir
DansGame
Mogli bismo organizovati nesto kao balkanski OWC, ali moramo se dogovoriti kako bi to izgledalo.
schultzika
oBc :P, moglo bi se nesto smisliti
MiloSx7
Nikola je kao neki organizator ali on je afk (vec 7 dana) mogao bih to neko drugi, kod mene u Srbiji se ne ide sledeci ponedeljak i utorak u skolu taman za taj mini raspust mozemo da odigramo to
Dostedt
ajmo cimeru organiziraj to
Wuxo
Onaj osećaj kad se završi sezona, nema druge, a priča nije lepo završena
schultzika

Dostedt wrote:

ajmo cimeru organiziraj to
Ae

wuxo wrote:

Onaj osećaj kad se završi sezona, nema druge, a priča nije lepo završena
Sezona cega
Meikyuuiri Tsumi
Pa dobro oćete vi to organizirat ili ne? Ja ovdje vidim samo riječi. Nema vam od toga ništa.
MiloSx7
Nema nama spasa bez balkan sobe...
Dostedt
Ovako dečki. I cure. Schultzika i ja ćemo organizirati sve. Datum igranja skupina je 6. i 7. prosinca (decembra). Svaka skupina se igra u jednom danu, bit će odlučeno koje igraju koji dan. Ovisno o broju ekipa ćemo po ppu odrediti nositelje jakosnih skupina. Grupe će najvjerojatnije biti napravljene od 4 ekipe, naravno, ovisno o broju prijavljenih ekipa. Schultziki šaljite pm za prijavu, jedna osoba može igrati za samo jednu ekipu naravno, po dvije osobe su u ekipi.
Meni šaljite pm za mape koje želite da budu u turniru. Kriteriji za mape su:
-mapa mora biti rankirana
-mapa mora imati od 3 do 5.5 zvjezdica zajedno s modom koji želite imati na mapi
-imat ćemo free mods mape (možete igrati HR,HD,NF,EZ i kombinaciju tih modova), DT mape i no mods mape (sve će biti odlučeno nakon prijava mapa i javljeno prije početka grupne faze)

Kriterij za pobjedu je broj bodova. Može se oživiti na mapi (umrijeti i napuniti health bar do kraja). Igrat će se vjerojatno na 4 pobjede (maksimalno 7 pjesama).
Sobe će biti zaključane na 4 osobe. Postoji šansa da ako se nađe dobra duša da streamamo finale, to ćemo još rješavati kasnije.
Države iz kojih primamo ljude su BIH, Srbija, Hrvatska, Slovenija, Makedonija, Kosovo, Crna Gora
Svaka ekipa ima pravo na jednu warmup mapu koja ne mora biti iz liste mapa natjecanja
Psovanje se neće tolerirati pošto ima igrača za koje to nije primjereno

Vaš posao je da:
ŠALJETE PRIJAVE EKIPA PMom SCHULTZIKI
ŠALJETE PRIJAVE MAPA PMom DOSTEDTU (mojoj malenkosti)
JAVITE AKO JE NEŠTO NEJASNO
javite ako sam zaboravio nešto
i najvažnije, zabavite se i upoznate ekipu s balkana

Prijave traju do 29.11. do 23:59, i za mape i za ekipe. To će nam svima dati oko tjedan dana da se pripremimo za mape.

EDIT: bit će napravljena najava turnira na osu! stranici predviđenoj za to ali svejedno bi bilo dobro da proširite glas jer ne znaju svi za ovaj thread
Dostedt
schultzika

Dostedt wrote:

Nagrade na turniru su:
prvo mjesto: vječna čast i slava i mogućnost hvalisanja na balkanskim forumima
drugo mjesto: ništa
treće mjesto: malo manje ništa
Najbolji turnir ikad
Hineya
Denko
dobio tumor na ruci
schultzika

-Killua wrote:


dobio tumor na ruci
et odlicno zagrijan si za turnir
Wuxo

schultzika wrote:

Dostedt wrote:

ajmo cimeru organiziraj to
Sezona cega
Animea xD
schultzika

wuxo wrote:

Animea xD
kojeg xd
Topic Starter
OnosakiHito
p/3492275

Ai da vidimo sta ce te od ovoga da uradite.
Hint: Ako planirate takeve stvari dobro, mozete dobiati support od osu staff. Mozda nije to sat bitno, ali za kasnije. ;P
Wuxo

schultzika wrote:

wuxo wrote:

Animea xD
kojeg xd
JEDNOG xD accel world
schultzika

wuxo wrote:

JEDNOG xD accel world
gledo sam to wahaha... prica nije dovrsena uopce
MiloSx7

rip in pepperonis :D
;w; I wish i was good, like Nitro
Mojanovic
Kad vidim kako igrate odma se vidi da ja nisam za turnir , em nemam partenra em nemam pojma XD

o.0 5 min kasnije https://osu.ppy.sh/ss/2233442 mozda bih mogao XD se takmiciti
schultzika
MiloSx7

schultzika wrote:

https://osu.ppy.sh/ss/2238185
jipii
zamalo... xD
Wuxo

schultzika wrote:

https://osu.ppy.sh/ss/2238185
jipii
Ahahahaha taj perfomans grafik, ko da nekom staje srce pa ga oživljavaju xD
MiloSx7

jes
50s na spinner gg
Wuxo
Kako vi svi igrate, a ja mogu samo Normal+DT
Finnu
Play Count: 2,046 pa normalno da mozes samo normal+dt
show more
Please sign in to reply.

New reply