forum

Magyar (Hungarian)

posted
Total Posts
823
show more
Kazuya
És ez lesz a 100. postom a fórumon. (Y)
Kurokami
Bejelentem, hogy hivatalosan is meghaltam ami a játékot illeti. Mivel nincs netem így nem tudok semmi mást csinálni fórumozáson kívül. Ja meg offline mapelni, de az nem sok minden. Also sok sikert a CtB pre-WC-hez a csapatnak (remélem azért be fogok tudni szállni valamikor).
bem13
Sziasztok! Eddig nem voltam (és még mindig nem vagyok) túl aktív ami a közösséget illeti, de gondoltam azért most már írok ide :D Nem akartam külön témát létrehozni, úgyhogy talán itt elfér.

Ez idáig csak az osu! magyar fordítását csináltam, de most elkezdtem wiki szócikkeket is fordítani "valakinek jól jöhet" alapon. Elsőként megcsináltam a telepítésről szólót, ma pedig befejeztem az osu!-ról szólót is (ennek a helyes linkje mondjuk HU:Standard kéne legyen, nem tudom, hogy ez javítható-e valahogy).
Az lenne a kérdésem, hogy ez így jó, vagy a magyar wikihez teljesen a nulláról megírt cikkek kellenének? Ha a fordítás is megfelel, akkor párat szívesen megcsinálok, ahogy időm engedi.
Kurokami
Nem látok benne kivetnivalót. Csak azt nem értem hogy mért nem linkelted be a magyar wiki főoldalára is. o.o Mindegy, ha tudod hogy kell hajrá, csak ments el a kódot előtte mert törölni fogja, ha pedig nem, akkor küld el nekem a kódot pm-ben és megcsinálom egy jobb internet közelében.

Válaszolva a két kérdésre. Nem, az a link jó mivel nem Standard hanem osu! a játékmód neve hivatalosan. De egyébként meg lehet változtatni de előtte kell egy biztonsági mentés a tartalomról, mivel az előzőt törli.
A másik kérdésre nem a válasz mivel az a lényege hogy ugyanaz legyen hisz "fordítás" nem pedig cikk írás. :D Ha nem vagy ismerős annyira a wiki-vel akkor írd meg nyugodtan én meg berakom, de mindenképp kell egy link a főoldalra is amit linkeltem. :3
bem13
Azért nem raktam be, mert nem akartam csak úgy önkényesen beleszerkeszteni. :) A kódot küldöm PM-ben, nem akarok elrontani valamit véletlenül.

A HU:Standardot azért írtam, mert az angol nyelvű szócikk neve Standard, így ha a magyarnak is ez lenne a neve, akkor megjelenne fönt az "Other languages" részben.

Az lenne még a kérdésem, hogy amikor a wikis profilomra kattintva miért írja ki azt, hogy ez nem egy regisztrált profil? Ugyanez a "My Contributions" alatt, semmi sem jelenik meg ott, amit írtam.
Kurokami
Az nem jelenik meg senkinek, de ne kérdezd mért. Lehet hogy nem működik a magyar résznél csak az angolnál. Ami fentvan annak a legtöbbjét én fordítottam, a taiko és a általános ranking az amit nem de az utóbbit azt nekem kellett beformáznom hogy jó legyen. És semmi nem jelenik meg a nevem alatt. De én azt mondom ezek csak extrák, elég ha te és még egy páran tudják ahoz hogy az ember érezze hogy tett valamit. :3

Egyébként nyugodtan belepiszkálhatsz ha tudod mit és hol csinálsz. Legyen szép, rendezett. (Nekem is meg kéne csinálnom egy picit szebbre az magyar főoldalt, de I'm lazy. \o/
Mystyk

bem13 wrote:

A HU:Standardot azért írtam, mert az angol nyelvű szócikk neve Standard, így ha a magyarnak is ez lenne a neve, akkor megjelenne fönt az "Other languages" részben.
Ha az angol szócikk linkje is standard, akkor a magyart is úgy kell nevezni, ez neked is szól Kurokami, ugyanis mikor lefordítottuk a ranking criteriát, akkor is elrontottuk (aztán javítva lett). Tehát:
http://osu.ppy.sh/wiki/Ranking_criteria - angol
http://osu.ppy.sh/wiki/HU:Ranking_Criteria - magyar

Szóval, ha te az ezen a linken lévő dolgokat fordítottad le:
http://osu.ppy.sh/wiki/Standard
akkor a magyar link ez kéne, hogy legyen:
http://osu.ppy.sh/wiki/HU:Standard

És így meg fog jelenni az Other langauges-nél a Magyar (elvileg), de amint látod a Ranking Criteria-nál is megjelent, szóval itt is meg fog jelenni valószínűleg.
Kurokami
Én most nem fogom megváltoztatni. Jó az úgy, hivatalosan amúgy is a Standard neve osu!. Mint ahogy in-game is láthatod. És ez arról szól.
Ruri
syastok
Kurokami
Erre sem fog senki reagálni. lol
Ruri
Sya senki!
Kurokami
Yup, az vagyok. Amúgy rajtam kívül gondoltam mivel kábé 3 ember figyeli a fórumot rendszeresen a magyarok közül. A többi le se szarja.
Ruri
neeem is vagy senki ;___; don't say that. ever. ám meg gondoltam XDDD én így 2-3 naponta felnézek és általában az van hogy még mindig az én postom virít hogy elküldtem 1 hónapja.. ;-; mind1 XDDD halott magyar forum is halott :'<
Mystyk
Sziasztok C: én már nem is nagyon merek írni mert akkor jön Kurokami és elkezdi szidni a mapjeimet, mert amúgy ha nem írok, akkor is szidja szóval ;_;
Kurokami

Mystyk wrote:

mert amúgy ha nem írok, akkor is szidja
Pontosan, szóval írhatsz bátran. De amúgy meg nem vedd túl komolyan azokat a mondatokat. Láttam már sokkal rosszabbakat is a tieidnél. :3 És amúgy annyira nem rosszak csak nem az én stílusom a kevés note és a random zenék. Viszont a te mapjeid legalább normális ember számára is játszhatóak.
Tayu-

Mystyk wrote:

Sziasztok C: én már nem is nagyon merek írni mert akkor jön Kurokami és elkezdi szidni a mapjeimet, mert amúgy ha nem írok, akkor is szidja szóval ;_;
Én imádom a mapjeidet Henci! puszika
Klaas

Mystyk wrote:

Sziasztok C: én már nem is nagyon merek írni mert akkor jön Kurokami és elkezdi szidni a mapjeimet, mert amúgy ha nem írok, akkor is szidja szóval ;_;
Nekem is bejönnek a mapjaid :3

Kurokami : A Bank Dance Hallt mai napig játszom :'D
-Arp-
Én sem merek ideírni mert jön kurokami és

megeszi a káposztát.
amúgy én sem szeretem mystyk mapjeit

de a fallen leaves egész jó
Kurokami
Legalább nem én vagyok az egyetlen. \o/

Amúgy pedig a káposzta jó, bár jobban szeretem tésztán vagy egyéb más módon elkészítve. Nyersen egy picit fura. :3
Klaas
Káposzta -.- Utáom. Minden formában kigergethetnek vele a világból
-Arp-

Klaas wrote:

Káposzta -.- Utáom. Minden formában kigergethetnek vele a világból
WHAT?! so baaaaaaaaaad, pedig nincs is jobb mint egy egy adag savanyú káposzta a pörkölt+nokedli mellé.
Klaas
Salátának elmegy :D
Mystyk

-Arp- wrote:

amúgy én sem szeretem mystyk mapjeit
</3 thanks you break my heart ;_; *goes to emo*
Kurokami
Ugyan Heni. Legalább van értelme stílust váltanod. \:3/
Klaas

Kurokami wrote:

Ugyan Heni. Legalább van értelme stílust váltanod. \:3/
Szerintem annyira azért nem rosszak . Én szeretem lejátszani őket .
Mystyk
de Kurokami te mikor játszottad utoljára a mapjeimet? mármint, már az se biztos, hgoy tudod, hogy mostanában hogy mapelek :'D
Kurokami
Ne becsüld alá a látnoki képességemet. :3 Ahogy te nézegeted hogy én mit és hova posztolok úgy én is letöltöm egyszer legalább a mapjeidet. Jó, bevallom az utóbbi időben csak a ranked-eket szoktam. De amúgy nekem pont az a kettő tetszett eddig ami neked nem, pedig te mapelted. A Falen és a Psycho.
Mystyk
jó de azok pont tele vannak jumpokkal :'D nem véeltlen, hgoy pont egy ctb-snek fog tetszeni
Norbi
Egy dolog biztos: Heni taiko mapjei a jó kategóriába tartoznak. :3
Kurokami
Heni, én azokat Std-on is játszottam és ott is a legjobbak.
-Arp-
ja mystyk taiko mapjai much gút moe~ like this http://puu.sh/9ZjJJ.osz

de a miazt még mindig nem színezted ki :/

meg látom much gút szévjörsong awwatárra váltott, helyes!
Klaas
Tajkóó.. Nem jön be :( CTB az inkább osumaniat meg nem próbáltam még.
Mystyk

-Arp- wrote:

ja mystyk taiko mapjai much gút moe~ like this http://puu.sh/9ZjJJ.osz

de a miazt még mindig nem színezted ki :/

meg látom much gút szévjörsong awwatárra váltott, helyes!
daw thank you :3

jah tudom, de haladgatok evle szépen lassan, jó munkához idő kell *runs*

Tayu ötlete volt <3

hát ez van Kurokami xD nem tudom azok miért másabbak a mostani mapjeimnél

Klaas: már ennyi ideje itt vagy, és még egyszer sem próbáltad ki a mániát meg a ctb-t? o.o
Kurokami
Igazából azt írta hogy csak a mania-t nem próbálta. /me runs
Klaas
Klaas: már ennyi ideje itt vagy, és még egyszer sem próbáltad ki a mániát meg a ctb-t? o.o
Ctb-t játszom már egy ideje , maniaba pedig belenéztem , de még mindig nem tetszik xD
Kurokami
Nyugi, az itt elég sokaknak nem. Én akartam játszani és mapelni, de feladtam. 4K felett már képtelen vagyok bármire is és a legtöbb map nem tartalmaz 7K alatti mania only diff-et.
Klaas
a legtöbb map nem tartalmaz 7K alatti mania only diff-et.
Igen , ezt én is észrevettem , mikor próbáltam a kedvenc mapjaim lejátszani :/ Tesómnak jól megy/ment , de ő abbahagyta , nem foglakozik vele. :c (6k-t lejátszotta már pedig )
Kurokami
Vannak ilyenek. Én mondjuk ha olyan szinten játszanék akkor nem hagynám abba semmiképp. Főleg mert mania-ra nincs senki akire egyenlőre büszkébbek lehetünk mint az átlagra. Std-ba van már egy rakat bezzeg. :D /me runs
Klaas
"Sajnos" a standard sokkal népszerűbb , mint akármelyik másik mód. És elfogadottabb is. Van ismerősöm , aki azért hagyta abba a ctb-t mert mondták , hogy az könnyű , nem értékelhető játékmód stb.. Lelombozták szerncsétlennek a kedvét a játékhoz , és abbahagyta.
Kurokami
Ilyeneket én is kaptam régebben. Csak én nem foglalkoztam velük mert akkor már olyan szinten voltam hogy tudtam hogy vannak mapek amiket ők nem tudnának passelni sem ugyanúgy ahogy én std-ban a nehezeket. Tudom hogy nem könnyű a std, de a CtB is van annyira nehéz csak jó helyen kell keresgélni és nem csak Hard szintig menni (ami mellesleg std-ban is könnyű). Egy szó mint száz még azért most is hallani ilyeneket, de hál istennek azért már vagyunk egy páran akik nem hagyják annyiban ha valaki ilyet mond. :3 Hívd vissza. o/
show more
Please sign in to reply.

New reply