forum

Mysz i mody.

posted
Total Posts
4
Topic Starter
Konsumenci
Witam piszę jako nowy gracz z garstką pytań i liczę na pomoc :)
1.Czy to są właściwe ustawienia do myszki w Osu
2.Jakie jest optymalne DPI myszki do Osu i czy moja mysz z 8200 DPI jest wystarczająca ?
3.Gram w Osu dopiero z 15h i doszedłem do momentu gdzie potrafię robić 2 gwiazdkowe mapy z HR i HD na S
lecz nie potrafię się przerzucić na 3 gwiazdkowe. Co zrobić i jak zacząć przygode z 3 gwiazdkowymi mapami oraz czy granie HR i HD po 15h gry to nie za wcześnie ?
4.Czy to prawda że w Osu trzeba grać na czułości myszy 1.00x bo każda ina sprawia że ruchy są nie precyzyjne ? I co zrobić kiedy ruch myszy na szybkich mapach nie nadąża za jumpami ?
5.Czy podstawowa skórka bardzo przeszkadza w progresowaniu, i ewentualnie jakie skórki są najlepsze ?
olszam
1. Nie wiem jakie są u ciebie ale ja do dziś nie przestawiałem nic w ustawieniach myszki.
2. Masz możliwość ustawienia na max 8200dpi ale jak masz ustawione to zabij mnie nie wiem, ja do dziś na full screenie FHD działam na 800dpi, choć wróciłem do gry po roku i jakoś nie specjalnie przezywam że są mapy których nie zrobię zwłaszcza tych na AR9-10.
3. Na spokojnie, gdzie ty tak się spieszysz, spróbowałbym zagrać na modzie Relax by sprawdzić czy wyrobisz się z przesuwaniem myszki w odpowiednie pola, a potem próbować ile wlezie aż coś cię zadowoli
4. Trening czyni mistrza a czułość myszy to zależy od samego gracza jak mu wygodniej, na jumpy to już naprawdę trzeba czasu trochę poświęcić i próbować aż się ogarnie ten myk, ja ciągle mam problemy z jumpami, nie trawię ich, w sumie gram dla funu.
5. Zależy od twoich oczu czy lubisz nie raz błyski czy nie ogólnie to najlepiej jak najmniej oczomigających efektów albo wcale + zawsze na max przyciemniaj i wyłączaj efekty z mapek. Ja używam teraz skórki Mushin's Takane-Ene Themed Skin Mix [STD] t/389134, z lekka zmodyfikowanego pod moje potrzeby(tylko spiner i pasek hp podrobiłem pod siebie i chyba wywaliłem dźwięk aplause).
brekk
Po pierwsze DPI w myszce nie ma znaczenia. To tylko taki chwyt marketingowy producenta, bo nikt nie będzie korzystał raczej z tego nawet 4000dpi (jak u mnie).

- 800 powinno być raczej optymalne, sporo graczy z topki na takim gra.
- Jeśli chcesz mieć postęp to pomału wychodź poza swój "comfort zone", każdy chce grać od razu lepiej ale przez wychodzenie na jakieś trudne mapy które ledwo potrafi się grać może tylko chyba zniechęcić do gry.
- Precyzja jakaś wielka w osu nie jest potrzebna, więc myślę że możesz spokojnie sobie to zmieniać. Jak ruch myszy nie nadąża za szybkimi ruchami to może być to problem podkładki, albo po prostu coś Ci się wydaje bo po prostu nie umiesz tych jumpów zrobić (tak przypuszczam)
- Podstawowy skin trochę przeszkadza, głównie przez nieczytelne followpointy, hit 300. To raczej preferencja i można grać tak na prawdę na wszystkim, ale jak chcesz jakieś dobre skiny to popatrz na profile graczy z topki.
macieg272
Jeśli chodzi o dpi to tak jak koledzy wyżej polecam 800dpi

Co do czułości to zależy od ciebie. Ja na przykład gram w rozdzielczości 13xx-768 800dpi i x1.30

Skin moim zdaniem im prostszy tym lepszy ;)
Please sign in to reply.

New reply