forum

Oyuna Yeni Başlayanların Chatte Sorduğu Soruların Cevapları

posted
Total Posts
7
Topic Starter
Zeus-
Merhabalar. Oyuna yeni başlayan arkadaşlarımız genelde aynı soruları soruyorlar. Bende bunların cevaplarını buraya yazmak istedim. Umarım yardımcı olabilirim.

1- Multi atacak var mı?
● Sanırım yeni başlayanların en çok sorduğu soru ( her ne kadar soru niteliği taşımasa da ). Benim cevabım öncelikle solo başlamanız ilerleyen zamanlarda multi oynamanız daha iyi olabilir.

2 - Tablet alsam mı? Hangi tableti alayım?
● Bu konuda pek birşey demem doğru olmaz. Bazısı mouse ile harikalar yaratırken bazılarının eline kalem yakışır. Ama daha yeni başladıysanız direk tablete sarılmayın. Oyunu iyice öğrendikten sonra tablet yada mouse arasında bir karar verebilirsiniz.

3 - pp nasıl kasıyoruz?
● Oynadığınız her mapten yaptığınız accuracy, sizin mapi oynamadan önceki pp'niz yani seviyeniz, mapin zorluğu orantısına göre belirli miktarda pp alırsınız. Accuracy'niz pp konusunda çok önemlidir. Ayrıca zorlaştırıcı modlar (Hardrock, Hidden vs.) kullanmanız daha çok pp kazanmanızı sağlar. Bunun başka yolu yoktur. Unranked veya Not Submitted mapler pp vermez.

4 - Level'ın bir önemi var mı?
● Level önemli değildir. Sadece oyunu ne kadar çok oynadığınızı yani tecrübeyi gösterir. Hiçbir etkisi yoktur.

5 - Metesansan'ın soru eklentisi: Daha önce bir haritayı oynadım, şimdi ise eski oynadığımdan daha çok skor elde ettim fakat pp sayım azaldı. Neden?
● Bunun nedeni yeni skorunuz ile accuracy'niz düşmüş olması. Daha çok çalışarak modsuz oynadığınızda elde ettiğiniz accuarcy'yi modlu oynarken de elde edip pp farkını kapatıp daha yüksek pp elde edebilirsiniz.

6 - Shululu'nun soru eklentisi: Nasıl daha iyi olabilirim?
● Tek yapmanız gereken daha çok oynamak. Sürekli pratik yaparsanız, sürekli oynarsanız istemsiz olarak gelişirsiniz. Başlar başlamaz kimse bir Rafis bir Reimu gibi oynayamaz.

7 - BlizzardPhoneix'in sorusu: Kudosu'yu forumlarda yardımcı olmak dışında skin yaparak veya başka yollarla da kazanabilir miyim?
● Hayır kazanılmaz, kudosu sadece beatmaplere yardım ederek kazanılıyor.

8- Nasıl daha iyi olabilirim?
● Cevap oldukça basit, daha fazla oynayarak. Osu! gelişmeye dayalı bir oyundur. Oynadıkça gelişirsin, geliştikçe iyi oynarsın.

Sanırım şimdilik bu kadar. Eğer gözden kaçırdığım bir soru varsa, cevaplarsan eksik veya yanlış birşey varsa düzeltirseniz sevinirim. Özel bir sorunuz varsa buraya yazabilirsiniz.

İyi oyunlar.
Metesansan_DELETED
Soru ekleme isteği;
Daha önce bir haritayı oynadım, şimdi ise eski oynadığımdan daha çok skor elde ettim fakat pp sayım azaldı!
pp sayınızın azalma nedeni yeni skorunuz ile oynadığınız haritadaki denge(accuary)nizi düşürmüş olmanızdır. Daha çok çalışarak modsuz oynadığınızda elde ettiğiniz accuary'yi modlu oynarken de elde edip pp farkını kapatıp daha yüksek pp elde edebilirsiniz.
yakoyamon
Bi eklemem olacak

1-multi için öle düşünülmemeli kendinizi geliştirmenize gerek yok...multi başkalarıyla beraber oynamak ve eğlenmek için diye düşünüyorum...Ama soloda sıkıldım ve yabancılarla tek başıma oynayayım derseniz tabikide sıralamalarda aşağılarda olursunuz

2-eğer uzun bi sure mouse ile oynarsanız ve tablete geçmek ıstersenız,tablete alışmanız normalden bıraz daha uzun sürer...Ama genede arkadaşa katılıyorum aiminizden önce tap(z,x ya da ne kullanıyorsanz)ınızı oturtmanız gerek...

saygılar... :D :D :D
Topic Starter
Zeus-
Metesansan: Soru eklentisi için teşekkürler. Eklendi.

yakoyamon: Multi tabi eğlenmek içindir ancak ben burada başlar başlamaz multi de multi diye tutturanlara diyorum. Bir de tabi qeL ws ezikler diye laf edenlere. Hiçbirşey bilmeden multi başlamak sadece kendinizin ne kadar berbat oynadığınızı gösterir bir nevi rezil olursunuz. Tabi yine de kişinin kendisine. Bu benim kendi düşüncem sadece.
Konuya ilgin için teşekkürler.
Wisakedjak
Şimdilik normal kısımda kalsın, yeni kişiler gelirse de sorularını bu başlık altından sorsunlar. Aynı şekilde öneriler verilerek eklemeler de yapılsın. Konu biraz geliştikten sonra sabitleriz.
Reha
Ekleme belki:

Neye gore PP kazaniyoruz? Daha fazla PP kazanma etkenleri nedir?
Shirai Kuroko
en epic soru eksik olmuş :( Mouse mu daha güçlü çar yoksa tablet mi

Edit: Tablet alsam mı bu soruyu yanıtlıyor gibi ama yine de yazayım dedim
Please sign in to reply.

New reply