forum

Birsürü soru :'

posted
Total Posts
4
Topic Starter
Alyssa Searrs
Tablet mi yoksa mouse ile klavyemi daha iyi
Ayrıca Oyuna alışmak için önerceniz bir map varmı ben Liquid bilmemne (her oyuncunu başta olan şarkılarından) onu yada One winged angel yapıyorum ve daha zorlukta double yada hard rocku bile beceremiom :' en iyi skorumda bu
http://www.youtube.com/watch?v=e8Ig0wXR ... e=youtu.be
DaFFice
Bence oyunda yenisin mouse ile oynu oynaman daha yararlı olur.Tabletin sana sadece jumpta yararı olur ve sen yeni olduğun için zor bir jump kombinasyonu ile karşılaşmıyacaksın.Maplara gelince oyunun sitesinden beatmap packlari indirip normal modundan baslayabilirsin.Zamanla sana yavas gelmeye başlıyacak o zaman DT kullanarak normal maplari oynamaya devam etmelisin sonra hard a geçersin vs. Bu oyunda zırt diye insaneden başlayamazsın gözünün ve parmaklarının alışması için epey bir süre lazım.Iyı oyunlar.
Pati
yenisin diye illa mouse la oynamalısın gibi bi olay yok o.O sadece şuan tablet almaya değermi onu düşün
fakat bi yandan da hak veriyorum daffice' e azcık zor maplere alış ve zevk almaya bak daha bir hafta önce başlamışsın
bütün maplerden öğreniceğin bişey vardır, şu maple oyuna alışayım gibi bi düşünce çok saçma o yüzden sürekli kendini zorla ve daha yüksek zorlukları dene
Finales Funkeln
Yeni başladıysan benim önerim öncelikle başladığın şekilde bir süre devam et. Mouse+keyboard şeklinde başlamışsındır, bir süre bunu devam ettir ve kendindeki gelişimi gör, ondan sonra tablet ya da mouse arasında seçim yaparsın. Ben Logitech g400 mouse kullanıyorum ve halimden memnunum açıkçası. Oyuna ilk başladığımda tablet almayı düşünmüştüm ben de ama günden güne gelişim gösterince vazgeçtim ve mouse ile ne kadar ilerleyeceğimi görmek istedim. Ek olarak sadece oyun için kullanacağım bir şeye para da vermek istemedim açıkçası. Bu arada mouse'a birkaç ayar çekmeni öneririm osu! için. Mesela, fare ayarlarında "işaretçi seçenekleri" bölümünde "işaretçi hassasiyetini artır" seçeneğini kaldırmanı öneririm, windows acceleration osu'yu kötü etkiliyor. Gaming mouse varsa çeşitli DPI değerlerini deneyerek kendine uygun olanı bulman önemli. Ayrıca İngilizce varsa atacağım linke de bakabilirsin, zamanında mouse ayarlarıyla ilgili bir konu açmıştım, güzel cevaplar vardı içinde mouse optimizasyonu ile ilgili. Link: http://www.reddit.com/r/osugame/comment ... our_mouse/
Please sign in to reply.

New reply