forum

Klawiatura do osu!

posted
Total Posts
247
Topic Starter
aTastyCookie
http://www.morele.net/klawiatura-corsai ... o_spo=true

http://www.morele.net/klawiatura-corsai ... o_spo=true

Dopłacać do K95 żeby mieć milion makr? ;_;

Może coś innego polecacie?
zzqWilliam
Nie ma kurna czegoś takiego jak klawiatura do osu... To tylko kaprysy graczy, którzy nie mają na co kasy wydawać (patrz na mnie). Nie ma też czegoś takiego jak kurna klawiatury dla graczy. Naprawdę masz ochotę wydać 500 zł na durną rzecz do durnej gry? Polecam Ci kupić zalmana k500 i jebnąć sobie do niego dwa switche wybrane przez Ciebie do gry w osu, a i tak to uważam za bezsensowne.
AmaiHachimitsu
Nie ma kurwa czegoś takiego jak klawiatura do osu... To tylko kaprysy graczy, którzy nie mają na co kasy wydawać (patrz na mnie)
Wyczuwam ból dupy bo się nie umie wykorzystać mechanika ;<

Nie ma też czegoś takiego jak kurwa klawiatury dla graczy.
Oczywiście, że jest. Fakt, że ta fraza jest używana w celach marketingowych zbyt pochopnie to już inna sprawa


Mechaniczna klawiatura powinna Ci służyć długo jako świetne narzędzie do pisania, więc nie ustawiaj osu! jako priorytetu. A głównym czynnikiem przy wyborze klawiatury to switche i .... cena. Bo w zasadzie reszta to nic nieznaczące drobiazgi. Jedynie możesz wybrać taką, która ma jakąś podstawkę pod nadgarstek czy dodatkowe narzędzia do wyciągania keycapsów. Wyjątkiem może być, jeśli by Ci były te makra bardzo potrzebne, ale to raczej dla jakichś MMO zawodowców.


Qpad mk - 50. Redy - najlżejsze switche i teoretycznie najlepsze do osu!. Dobra cena i podstawkę pod nadgarstek ma o ile pamiętam. Jak chcesz inne switche to tesoro durandal czy coś. Gorzej jeśli masz jakieś dziwne estetyczne pragnienia, wtedy to idź pan w chuj i wybierz sobie "ładne cacuszko".


btw: Corsairy są overpriced motzno.
zzqWilliam
Wyczuwam ból dupy bo się nie umie wykorzystać mechanika ;<
A jak mam go wykorzystać? Jako łyżeczka do herbaty? Od kiedy mam komputer w domu miałem gumiaki, po zakupie mechanika nie odczuwam najmniejszej różnicy w użytkowaniu.

Oczywiście, że jest. Fakt, że ta fraza jest używana w celach marketingowych zbyt pochopnie to już inna sprawa
Nie ma. Jak sam zauważyłeś drogi kolego, to określenie jest używane do prania mózgów klienteli.

Mechaniczna klawiatura powinna Ci służyć długo jako świetne narzędzie do pisania
A to to jest już wogle(błąd celowy!) przezabawne. Klawiatura ma służyć faktycznie do pisania (bo do czego innego?), ale tu również nie ma różnicy co do tego czy to mechanik czy gumiak. Nie odczuwam, jak już wcześniej wspomniałem, żadnej większej wygody pisania na mechaniku niż na bezprzewodowym gumiaku. A nie! Przepraszam! Jest głośniejsza, jedyna różnica...
AmaiHachimitsu
A jak mam go wykorzystać? Jako łyżeczka do herbaty? Od kiedy mam komputer w domu miałem gumiaki, po zakupie mechanika nie odczuwam najmniejszej różnicy w użytkowaniu.
Masz chujowy układ nerwowy albo Twoje gumiaki to high tier za 2 stówy, chociaż nadal różnica jest więcej niż odczuwalna. Nie umiesz grać, w sumie jedyne wytłumaczenie.

Nie ma. Jak sam zauważyłeś drogi kolego, to określenie jest używane do prania mózgów klienteli.
Klawiatura Gamingowa nigdy nie została w żaden sposób zdefiniowana, więc jedziesz na swojej wymyślonej definicji. Klawiatura, której bajery mogą pomóc jakkolwiek podczas rozgrywki na pewno nie jest klawiaturą biurową czy też multimedialną. Ty nie używasz, ale w wielu grach bajery typu makra czy głupie wyłączenie klawisza Windows naprawdę mogą zrobić różnicę.

A to to jest już wogle(błąd celowy!) przezabawne. Klawiatura ma służyć faktycznie do pisania (bo do czego innego?), ale tu również nie ma różnicy co do tego czy to mechanik czy gumiak blah blah
Pisałem wyżej, jeśli naprawdę nie czujesz różnicy to pozostaje mi tylko ubolewać nad Twoim losem.
zzqWilliam
Pozostawię to już bez komentarza ;) Nie lubię kłótni typu "Ja mam rację. - Nie, bo ja. - Nie, ja. - Nie, ja" itd. Moje stanowisko pozostaje niezmienne - nie ma czegoś takiego jak klawiatura TYPOWO do grania, koniec!
Ciunek
LOL nie ma różnicy między mecha a gumiakiem, ahahahahahahahaha, o kurwa. Raz w życiu miałem okazję używać mechaniaka, różnica jest ZNACZĄCA (szczególnie jeśli ktoś całe życie na gówno gumiakach grał) i chyba każdy, kto miał okazję się zetknąć to przyzna. Poza tymi, co nie umieją grać albo nie mają czucia :)

PS - Klawiatury do gier są najczęściej reklamowane jako te bez perfidnego ghostingu na większości klawiszy - spróbuj wcisnąć 6 czy 7 na raz, albo kombinacje z shift lub ctrl. I w sumie takie są typowo do gier, do normalnego użytkowania nie potrzebujesz tego typu pierdół.
zzqWilliam
Dyskusji ciąg dalszy nastąpił. Ciunek, czułeś znaczącą różnicę tylko dlatego, że wszyscy wmawiają wszystkim że mechaniki najlepsze oh oh. Efekt Placebo, ziom.
Ciunek
Wytłumacz mi jeszcze dlaczego klikałem z prędkościami ponad moje możliwości (300bpm, w stepmanii oczywiście) oraz miałem lepszy timing.
zzqWilliam
E F E K T P L A C E B O ;)
Marcin

zzqWilliam wrote:

Pozostawię to już bez komentarza ;) Nie lubię kłótni typu "Ja mam rację. - Nie, bo ja. - Nie, ja. - Nie, ja" itd. Moje stanowisko pozostaje niezmienne - nie ma czegoś takiego jak klawiatura TYPOWO do grania, koniec!
A ja nie lubie kłótni typu - "Moja racja jest święta i wszyscy mają tak samo uważać"

Serio, ok, przedstawiłeś swoją opinie, ale wciskanie jej na siłe ludziom nic nie da. *aka skończ*
zzqWilliam
Ok, sorry.
winotu
a to ja myślałem, że nie mam czucia w palcach... różnica jest naprawdę i to da się wyczuć, od kiedy zmieniłem na mechanika przynajmniej łapie mi wszystkie moje kliknięcia i wiem, że klawa nie wyrobi mi się tak szybko, bo za odbicie odpowiada sprężyna, która jednak jest trwalsza, niż guma.
w sumie to zastanawiam się, czy wiele osób które w tej chwili korzystają z mechanika wróci kiedyś do gumiaka...
co do tematu, to mógłbyś jakoś sprecyzować, co byś chciał mieć w tej klawiaturze? (pełnowymiarowa, ucięta, podświetlenie, macra, itd.)
no i czy wiesz, które switche by Ci najbardziej pasowały.
Chino_old_1

zzqWilliam wrote:

nie ma czegoś takiego jak klawiatura TYPOWO do grania, koniec!
Nie chce rozkręcać od nowa gównoburzy, ale jak się bawimy w szczegóły to ta klawiatura na biurową nie wygląda (właściwie jest to keypad).
Osobiście mam od niedawna Tesoro Durandal z redami i nie narzekam. No może trochę że nie ma podkładki pod nadgarstki, bo jak dla mnie jest wysoka a przynajmniej wyższa od gumiaka którego miałem. Co do działania switchy zaś, redy jak redy. Na początku się zastanawiałem czy rzeczywiście dostałem klawe z redami bo nie czułem różnicy, ale wystarczyło trochę poużywać by zauważyć zmianę. Also parę dni na przyzwyczajenie do lekkiego i liniowego ruchu.
zzqWilliam
W takim razie wg. Ciebie mianem klawiatury mogę określić pada od xboxa, ok.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Polecam Ci kupić zalmana k500 i jebnąć sobie do niego dwa switche wybrane przez Ciebie do gry w osu, a i tak to uważam za bezsensowne.
Tego pana nie słuchajcie, zalman zm k500 to gówno. Switche nie wytrzymują czasem 5 tysięcy uderzeń.
Chino_old_1

zzqWilliam wrote:

W takim razie wg. Ciebie mianem klawiatury mogę określić pada od xboxa, ok.
Nie napisałem nic takiego, a zdjęcie przedstawia klawiaturę jakbyś na nią nie spojrzał. Jest mała i raczej nie będziesz jej wykorzystywał do pisania, ale klawisze posiada.
zzqWilliam
Klawisze* posiada również pad od xboxa drogi kolego, też jest mały i raczej nie będziesz używał go do pisania.

*definicja klawisza "Rodzaj przycisku, który spełnia funkcję obsługi jakiegoś urządzenia. Naciśnięcie klawisza zwykle powoduje zamknięcie obwodu elektrycznego."
winotu
może wróćmy do tematu, a nie rozprawiajmy nad tym, czym tak naprawdę jest coś, co nie ma jednoznacznej definicji?
@spi: chodziło tu o zamianę switchy Kailh na Cherry MX, co do samego osu! powinno wystarczyć.
ale i tak nie wiem, czy jest to dobry pomysł kupować mechanika, tylko pod 1 grę... a jak przestaniesz w nią grać?
jak wybierałem klawiaturę, to wybierałem taką, która dla mnie będzie najlepsza, nie tylko jeżeli chodzi o osu!, ale także pod każdym innym względem, tak więc (nie narzucam, a sugeruję / proponuję) może rozważyć wybór klawiatury właśnie pod takim względem? bo jakby się uprzeć to można wmontować switche do gumiaka, jak to zrobił wcześniej zzqWilliam.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Klawisze* posiada również pad od xboxa drogi kolego, też jest mały i raczej nie będziesz używał go do pisania.

*definicja klawisza "Rodzaj przycisku, który spełnia funkcję obsługi jakiegoś urządzenia. Naciśnięcie klawisza zwykle powoduje zamknięcie obwodu elektrycznego."
Klawisz to jest taki pan w więzieniu, który siedzi i pilnuje. Ogarnij się człowieku. Wymądrzasz się, a nawet nie masz racji. Za Wikipedią:

Klawiatura – zestaw klawiszy (przycisków), występujący w różnych urządzeniach: komputerach, maszynach do pisania, klawiszowych instrumentach muzycznych, kalkulatorach, telefonach, tokenach.

winotu wrote:

@spi: chodziło tu o zamianę switchy Kailh na Cherry MX, co do samego osu! powinno wystarczyć.

Mam właśnie tak wymienione switche (obrazek w moim profilu się znajduję). O zalmanie mogę wiele złego napisać, switche to niejedyna wada tej klawiatury, a tylko ją możesz naprawić.
show more
Please sign in to reply.

New reply