forum

Problem z kursorem, tabletem i spinnem

posted
Total Posts
12
Topic Starter
Hyc_old
*Jako iż od niedawna jestem posiadaczką bamboo cth 47 postanowiłam znów wrócić do osu. Wykryłam dziwny problem, gdy chcę zwiększyć czułość kursora w ustawieniach w osu wskaźnik jakby dostawał epilepsji, lata na wszystkie strony i wg nie da się go złapać. Optymalną prędkością na której wskaźnik nie 'wibruje' jest 1,0x co mnie trochę wkurza. Ustawiłam opcję 'wymuszenia tabletu' co i tak nic nie dało, zmniejszyłam dodatkowo obszar tabletu.
*Kolejnym problemem są spinnery. Początkowo myślałam, że to wina mojej starej myszki bo podczas kręcenia kursor często zacinał się przez co nie mogłam szybko kręcić. Zadowolona, że problem mam już z głowy po kupieniu tabletu jest tak samo a może nawet gorzej. Żeby nakręcić cokolwiek muszę się nie lada postarać. Może to wina komputera? Albo ja nie umiem kręcić? xD
fartownik
Ad. 1 - To normalne, w osu! optymalną czułością dla tabletów jest 1,0x i poniżej. Wyżej jak sama doświadczyłaś kursor będzie miał padaczkę. Jest jednak sposób na zmianę szybkości przesuwania kursora, a mianowicie przez zwiększanie lub zmniejszanie obszaru roboczego tabletu w opcjach sterownika. Zaopatrz się w najnowszy pobierając ze strony producenta bądź instalując z płytki. Im mniejszy ustawisz obszar działania tym szybciej będzie przesuwał się kursor. Polecam większe obszary z racji większej kontroli.

Ad. 2 - Możesz dokładniej opisać 'zacina się'? Zatrzymuje się na krótko, długo, czy może raz w trakcie całego spinnera? Dodatkowo podaj parametry PC i ustawienia na jakich grasz (najlepszy będzie screenshot z menu Opcji).
Kyoshinku
(´・ω・`)
fartownik
Może i podziałało, ale na Trybie pracy myszy gorzej się gra (w sumie porównywalnie do myszki jak sama nazwa wskazuje). Wszyscy top gracze na tabletach używają trybu pióra.
Topic Starter
Hyc_old
Hmm.. nie wiem jak to mam inaczej opisać, podczas kręcenia kursor jakby odskakuje, przemieszcza się lub wraca do tyłu <jakby lag> przez co spinn 'wygasa' i muszę więcej kręcić by go cały zapełnić. Przy wolniejszych mapach aż tak nie przeszkadza, ale jak jedzie szybciej to nawet nie zdążę i psuje combo. Czasami jednak działa poprawnie. Chodzi o ustawienia z osu? Raczej wszystko mam na jak najmniejsze bo nie lubię jak mi coś lata przed oczami:
Znajomy powiedział, że to może być wina małej ilości ramu. Wygodniej gra mi się na stacjonarnym, ale chyba będę musiała przesiąść się na laptopa jak nie da się nic z tym zrobić.
Fajrant
Na początek spróbuj zmienić skin OSU! na standardowy.
Następnie pobierz program Speccy i daj zdjęcie z zakładki "Podsumowanie" ze względu na to, że Windowsowe podsumowanie nie dostarcza informacji o karcie graficznej która jest ważniejsza niż ram.
http://download.piriform.com/spsetup120.exe
Ostatnim krokiem jest zainstalowanie dodatku Service Pack 3 dla systemu Windows XP
http://download.microsoft.com/download/4/6/5/465a583a-96a4-4000-80c5-4eef5eb0fac3/WindowsXP-KB936929-SP3-x86-PLK.exe

Ode mnie byłoby na tyle.
DeletedUser_613592
z
Advantan

Adamqs wrote:

nie graj na 60fps. da sie wogole grac na 60fps?
Tak.
Kyoshinku
(´・ω・`)
r E s P
1. Tablet działa na czułości 1.0 więc normalne i tak się według mnie gra najlepije ale to zależy wymuszenie tableta daje raczej ze jak tego nie masz to musisz zeby rozpocząć pare razy np klikac
2. Może za duza odległość rysika od taba albo za duzo powłączne programów nie wiem posprawdzaj
Tidek
Spudermenik
(´・ω・`)
Please sign in to reply.

New reply