forum

osu!mania

posted
Total Posts
31
Topic Starter
UnderminE
Şimdi gençler, gördüm ki pek çocuğumuz osu!mania'dan nefret ediyor, ben de bu başlığı açıyım dedim.

Niye nefret ediyonuz lan? Bence bi kere alışınca gayet sarıyor lsdfs

Benim önerim, böyle ritmini ciddi anlamda ezbere bildiğiniz maplerden başlamak. Hani çok sevdiğiniz, streamine kadar ezbere bildiğiniz mapler. Öyle öyle oynamaya alışırsınız bence. Hepimiz aynı anda gelişelim de ilerde ranking başlayınca güzelce bi kapışırız diyorum :D

İşte bazı ayrıntılar; Options'taki 3,4 ve 6,7 tuşları neyse onlarla oynuyoruz. 4K maplerden bahsediyorum, yani şimdilik en oynanabilir ve basit olanı. Eğer ki Insane mapleri (ki çoğu 7K falan olduğundan) 4K ile yani 4 tuşla oynamak istiyosanız:
>Mod Select ekranından 4K'yı seçiceksiniz, skora etki etmiyor.Olur da 4K mapleri 7 tuşla falan oynamak isterseniz "oha eşek misin, yemez işte o" diyip puanımızı kırıyor :P

Bizim Türkler ne düşünüyo bakalım mania hakkında, dökülün.

----------------

Tam bunları yazarken bir de update geldi. Yeni update çok şeker olmuş. Birincisi map seçme ekranında soldaki ranking kısmında 400'e kadar görebiliyoruz, ki bu da her ne kadar sıçsak da replayimizi izleyebiliceğimiz anlamına geliyo. 400'e girmek basit bence :P
Bir de işte hangi modlarla oynamış falan o yazıyo, şeker olmuş.
Static Void_old
Öncelikle skor puanlaması acayip uçuk bir map, taiko gibi olur sanıyordum ama standard'dan da öte bir şey çıktı, o yüzden bu modun skorları acayip uçuk olacak.

Anlamadığımdan biride, bu asıl özenilen oyunun telif hakkı yok mudur böyle ekleyebiliyorlar şap şup diye :P

Ve mod peppy tarafından değilde woc2006 sanırım, bu arkadaşımız tarafından yapmılmış, taikoculara hay hay diye gelebilecek bir mod bende lakin sevmedim.
Vext_old
Düğmeleri değişir ... çok zor ; w ;
Topic Starter
UnderminE
Easy peasy~
Lakia
Benim çok hoşuma gitti şahsen... Birde yapabilsem ;_; Hep C ya da D almak sinirlerimi bozuyor, cidden -_-
Topic Starter
UnderminE
Normallerden başla ;_;
Lakia
Acemi olmasam Easy'leri de yapıcam ama... Acemilik işte, Normal'leri yapa yapa alışmayı düşünüyorum :?
Topic Starter
UnderminE
Ya da Easylerde Hard Rock modu ekle bence hıza alışırsın. Ya da dediğim gibi ritmini ezbere bildiğin mapleri oyna.
kerokerem
ama şu düğmeye tam zamanında basamıyorum sürekli D ne bu şaka mı diyorum kendi kendime
Sister Jude
Zaa türkiye 5.si oldu lfldpdckls
Shadowa
kim?
Butterfly
Mania da.
Sliderların Tam sonuna gelince Tuşu bırakın. ozaman 100 degil 300 alacaksınız.
Hepinize iyi oyunlar :)
Shadowa
Butterfly prof maniacı olduğu için aabimiz öğretiyor bize...

sjdflksdjflksdjflksdjflksdjflksdjfsdkfjs :D laf atmıom uçan yağ sorry :D
Shadowa Pinkman
Oo Butterfly sen mania oynarmıydın be :D
edit:konu hortlatmakta üstüme yoktur
Fl4ndre Scarlet
edit
SS Officer
Nedense ben Taikocuların çok çok daha rahat alışabileceğini tahmin ediyorum, çünkü ben Taikoya çok rahat alıştım.
Size önerim, (tabi isteğe bağlı) sadece mania için yapılan özel mapler var. Sayıları çok fazla olmasa da gün geçtikçe artıyor, onları oynayın. Oyununu standart için yapılan mapleri maniaya çevirme mekaniği çok güzel değil, onun için pek zevk alamıyorsunuz. Ben bulamadım, veya birkaç tane buldum bunlara bana zor geliyor derseniz bana mesaj atmaktan çekinmeyin. Şöyle adam akıllı rekebet edecek birkaç kişi daha çıksın yahu, nerdeyse Wakaburi ve benden başka oynayan yok gibi gözüküyor.
SS Officer
İnci Sözlük mode : on
upupup
Topic Starter
UnderminE
Zaten standard harici modlarda oynayacaksaniz, taiko mania ctb her neyse, onlara özgü mapleri oynamaniz gerekiyor. Ondan sonra gelip de "yaa bu taiko mania ctb bok gibi" diye dolaşanlari görüyorum komik oluyorlar. Standard diffi taikoda oynarsaniz sürekli kirmizi gelir, maniada oynarsaniz alakasiz ritimlerle karşilaşirsiniz, ctbde oynarsaniz da çok kolay gelir. Her şeyin bir adabi var. :D

Lakin taikodan maniaya veya maniadan taikoya geçmek kolay olmakla beraber, ikisini ayni anda yürütmek ZOR. Ben mania ilk geldiği zamanlarda dedim ikisini birden yürüteyim fakat gördüm ki birini oynarken ötekini oynayamamaya başliyorum :D Mania oynayip taiko mapi açtiğimda okuyamiyorum, mania oynar gibi basili falan tutuyorum yer yer :D Aynisi da taiko oynadiktan sonra mania mapi açtiğimda oluyor falan. İkisini yürütmek olmuyor :P
Fl4ndre Scarlet

UnderminE wrote:

Zaten standard harici modlarda oynayacaksaniz, taiko mania ctb her neyse, onlara özgü mapleri oynamaniz gerekiyor. Ondan sonra gelip de "yaa bu taiko mania ctb bok gibi" diye dolaşanlari görüyorum komik oluyorlar. Standard diffi taikoda oynarsaniz sürekli kirmizi gelir, maniada oynarsaniz alakasiz ritimlerle karşilaşirsiniz, ctbde oynarsaniz da çok kolay gelir. Her şeyin bir adabi var. :D

Lakin taikodan maniaya veya maniadan taikoya geçmek kolay olmakla beraber, ikisini ayni anda yürütmek ZOR. Ben mania ilk geldiği zamanlarda dedim ikisini birden yürüteyim fakat gördüm ki birini oynarken ötekini oynayamamaya başliyorum :D Mania oynayip taiko mapi açtiğimda okuyamiyorum, mania oynar gibi basili falan tutuyorum yer yer :D Aynisi da taiko oynadiktan sonra mania mapi açtiğimda oluyor falan. İkisini yürütmek olmuyor :P
CTB'ye saydıranlar var. Bi ara maniaya bende saydırıyodum son günlerde baya alışmaya başladım ehe :D
SS Officer
Arkadaşlar, ayrıntılı bir rehber hazırlama niyetindeyim, lakin sadece Türkçe mi yapsam ya da İngilizce ile birlikte mi hazırlasam; nasıl olur sizce? (Tabi emeğin boşa gitmesi ihtimalini göz önünde bulunduruyorum merak etmeyin.)
Topic Starter
UnderminE
Türkçe yap sadece.
PinkWhiskey
Buralar değerlenir belki.
-Kanzaki

PinkWhiskey wrote:

Buralar değerlenir belki.
lol
Topic Starter
UnderminE
Ooo avatar yakiyor Kanzaki :P
-Kanzaki

UnderminE wrote:

Ooo avatar yakiyor Kanzaki :P
ee tabi canım akame op :D
PinkWhiskey
Kes ganzaki. ,))
-Kanzaki

PinkWhiskey wrote:

Kes ganzaki. ,))
peki pardon reyiz
Pure Force
Siz maniakmısınız?
Fl4ndre Scarlet

Pure Force wrote:

Siz maniakmısınız?
Evet.
SS Officer

Pure Force wrote:

Siz maniakmısınız?
cevabı burda saklı alsında
Xelikan
bende mauseyi beceremiyorum. hep klavye modunda oyniyorum. bence daha güzel.
Please sign in to reply.

New reply