forum

Română (Romanian) - Off-Topic

posted
Total Posts
3,217
show more
SESIN
da, eu pot ramane ca mijloc de comunicare
si sunt si inalt si destul de usor de identificat
ne auzim
have fun
Andrei
Welp sambata si duminica is all day acolo, cand ajungeti da un semn ca ma ai pe fb :D sau imi zici cand sa iti dau eu pm
Roberta10
Destul de inalt cat sa-l observi in multime de la 300m departare. Confirm, am verificat.
Mi-e foame.
Andrei
Mananca :V
Roberta10

Andrei wrote:

Mananca :V
Well, eu zic ca am mancat deja de.. ceva timp =))
Andrei
:thinking: da... e posibil
Roberta10
cum fac sa obtin tot ce-mi doresc fara sa depun efort
cum fac sa pierd timpul fara sa ma simt vinovata
cum fac sa am timp de pierdut
cum sterg
Andrei
hmmm
-gold dig
-selfish don't care
-I think also gold digging
-delete
SESIN
cum sterg
Andrei
Da
Roberta10
de ce e gold digging o solutie
Andrei
Izi money, money buys happiness and everything else. Don't have to do anything else because you're set.
Roberta10

Andrei wrote:

Izi money, money buys happiness and everything else. Don't have to do anything else because you're set.
Banii nu cumpara fericirea, sunt doar un instrument pentru a trai mai bine. Poti avea o groaza de bani si sa fii nefericit.
SURE, TE POTI DUCE LA UN PSIHOLOG CU BANII AIA, DAR UN PSIHOLOG NU-TI DA PRIETENI, FAMILIE, O ARMATA DE MARMOTE SI MACAROANE.

Also, nu ma dau nimanui pentru bani. Nu numai ca se simte de parca m-as vinde unei chestii pe care o pot obtine si singura cu destul efort, dar nici nu vad de ce mi-as pierde viata cu un om pe care nu-l iubesc.
Sesin e singurul barbat din viata mea.
Andrei
I dunno, e questionable, banii iti deschid multiple posibilitati, bunuri, excursii and so on ce te-ar putea face fericit/excited. Doesn't buy friendship and love surelly dar helps a lot si sunt si oameni cu multi prieteni dar care abia traiesc de pe o zi pe alta tocmai din cauza financiare. Its a shitty world we live in yup and nu ne putem ascunde dupa deget cand stim ca majoritatea would want o situatia financiara buna pentru un trai mult mai bun ce iti aduce linistea and therefore fericirea.

Sau cum se zice, "banii nu aduc fericirea, dar as vrea sa plang intr-un ferrari"
Roberta10

Andrei wrote:

I dunno, e questionable, banii iti deschid multiple posibilitati, bunuri, excursii and so on ce te-ar putea face fericit/excited. Doesn't buy friendship and love surelly dar helps a lot si sunt si oameni cu multi prieteni dar care abia traiesc de pe o zi pe alta tocmai din cauza financiare. Its a shitty world we live in yup and nu ne putem ascunde dupa deget cand stim ca majoritatea would want o situatia financiara buna pentru un trai mult mai bun ce iti aduce linistea and therefore fericirea.

Sau cum se zice, "banii nu aduc fericirea, dar as vrea sa plang intr-un ferrari"
Romgleza ta avanseaza pe zi ce trece, interesant :?:

Nu se schimba faptul ca sunt un instrument pentru a-ti intretine fericirea. Nici pe departe nu ti-o aduc, ci doar iti sustin sau intensifica fericirea pe care o ai deja, alaturi de prieteni sau familie.
Daca esti deprimat nu o sa iesi din starea aia doar pentru ca ai bani, dar da, daca ai deja o situatie in regula din punct de vedere emotional, iti ofera un confort in plus. Si daca esti fericit, dar sarac, poate ai puterea, starea de spirit necesara sa-ti cresti situatia financiara sau sa te bucuri pur si simplu de viata.
Oricare ar fi cazul, mi se pare ca stabilitatea mentala/emotionala e mai greu de obtinut decat banii, chiar daca si ea poate fi influentata de lipsa lor.
Andrei
Welp subiectul asta poate fi dezbatut la nesfarsit. Nu zic ca nu e adevarat ce zici si tu insa sooner or later majoritatea realizeaza ca sunt doar niste pioni in societate ce se bat pentru survival si daca vor mai mult se chinuie mai tare pt a obtine fericirea.

Am sa inchei topicul cu un exemplu siii ma dau fix pe mine. Sunt in Brasov unde nu am mai pe nimeni as a friend si vreau sa ma mut in Bucuresti, unde am multi prieteni si as putea fi mai fericit acolo. Deci ce am nevoie sa fac asta? Bani. Ce am nevoie sa raman langa ei? Bani. So yeeee, sad reality.


Also romgleza mea e in continua dezvoltare de cativa ani buni, noi combinatii apar in fiecare zi. Ar trebui sa public un ghid on how to romgleza propperly.
Roberta10
I don't even care, man.
astazi am absolvit centrul de excelenta in filosofie. cat de grozava sunt?
Andrei
Roberta10

Andrei wrote:

https://www.youtube.com/watch?v=vjUqUVrXclE
https://www.youtube.com/watch?v=Ep0b3dYYCAY *
Andrei
Nu-mi place ca nu-s toate synced in acelasi timp, nici macar cand sunt 4
Roberta10

Andrei wrote:

Nu-mi place ca nu-s toate synced in acelasi timp, nici macar cand sunt 4
elitist
Andrei
SESIN

Andrei wrote:

best sync la intro-ul asta https://www.youtube.com/watch?v=Lww3_Xfy1Rk
TURNS OUT, IT'S PRETTY GOOD
Roberta10
WHAT THE FUCK
Andrei
Hey guys how's it goin, Kripparian here
Roberta10
vreau acasa
SESIN
te conduc acasa, oricand
Roberta10

SESIN wrote:

te conduc acasa, oricand
acum sau kill me
SESIN

Roberta10 wrote:

SESIN wrote:

te conduc acasa, oricand
acum sau kill me
acum, mereu
Roberta10

SESIN wrote:

acum, mereu
do it
SESIN

Roberta10 wrote:

SESIN wrote:

acum, mereu
do it
does it
Roberta10

SESIN wrote:

Roberta10 wrote:

do it
does it
wew

tyvm.
Andrei
Sesin l-a luat pe milan la sr, gj man!
Roberta10

Andrei wrote:

Sesin l-a luat pe milan la sr, gj man!
gj man!
Andrei
I noticed acel ty gj cum s-a schimbat in gj man :thinking:
Roberta10

Andrei wrote:

I noticed acel ty gj cum s-a schimbat in gj man :thinking:
omg, stalker
Andrei
Nu a mai fost activitate pe forumu asta dar eu il verific aproape zilnic! Normal ca observ small changes cand nu se intampla nimic!
Roberta10

Andrei wrote:

Nu a mai fost activitate pe forumu asta dar eu il verific aproape zilnic! Normal ca observ small changes cand nu se intampla nimic!
Cata loialitate. Fac acelasi lucru, dar nu sunt destul de fun cat sa il mentin in viata :(
SESIN
si eu fac acelasi lucru, doar ca verific o data la cateva zile si nu am vreo intentie de a tine thread-ul in viata
doar ca o sa mai verific azi, asteptandu-ma la un raspuns
Andrei
Nu s-a postat nimic in ziua aia. FeelsBadMan
show more
Please sign in to reply.

New reply