forum

Polski (Polish) [RANDOM]

posted
Total Posts
4,960
show more
r0ck
Ok dzięki. Tak myślałem, że zmniejszenie go będzie jedynym wyjściem, ale liczyłem, że może da się to jakoś ustawić w configu skina.
To, że w paincie tego nie zrobię to raczej oczywiste :D.

Mam jeszcze pytanie. Czy passnięcie big blacka z 16k PC na myszce jest jakimś osiągnięciem? Tzn. zrobiłem to za 3 razem i szczerze to bardzo się zdziwiłem, że jestem w stanie zrobić coś takiego :D. Może po prostu nie doceniam swoich możliwości, albo przez pamięć gdy grałem tą mapę na 40lvlu i była dla mnie czymś niemożliwym, wciąż sądzę, że ta mapa naprawdę jest taka trudna choć to nie prawda.
AmaiHachimitsu
Tak, jest to osiągnięcie, jakieś. Ludzie będą się podniecać. Choć jak dla mnie osiągnięciem to jest jakiś dobry score FC
r0ck
Ja tam też zawsze sądzę, że liczy się FC i jeżeli missne gdzieś to restartuje itp. - ale tak robię w mapach, które wiem, że mogę FCnąć.
A w takich bardziej "hardcorowych" mapach (które gram dla "funu") gdzie do FC to mi daleko, ale np. zrobię coś więcej niż mi się wydawało że mogę zrobić, to dogrywam do końca.
CuteCurry

r0ck wrote:

albo przez pamięć gdy grałem tą mapę
Tę mapę
DeletedUser_613592
z
Kyoshinku
(´・ω・`)
Bass
Czo ten Yoshimatsu tak sobie patrzy na pachę
Raito-

Bass wrote:

Czo ten Yoshimatsu tak sobie patrzy na pachę
Może lubi.

Czemu ja tam jestem? >:
DeletedUser_613592
z
AmaiHachimitsu
Tylko ja widzę podobieństwo

Advantan
Nikt nie jest bardziej diamentowy niż Fizz wpierdalający się na drzewo, albo Fizz robiący Quadrę z krzykami orangutana w okresie godowym. Nikt, po prostu NIKT.
r0ck
Hm, tylko ja tak mam, czy może jakiś globalny bug?



Wszystkim (chyba) tak jakby nagle spadł rank, chociaż w normalnym rankingu wciąż są tam gdzie byli, więc raczej wygląda to na jakiś bug z grafiką.
Advantan
Peppy postanowił wyjebać wszystkich w pizdu, bo nikt nie umie grać.
r0ck
Jest jakaś możliwość żeby zobaczyć/wyszukać wszystkie mapy na których ma się jakiś ranking?
Chodzi o to, że kiedyś usuwałem niektóre mapy, a że kiedyś = miałem na nich pewnie słabe acc i myślę, że warto byłoby to poprawić.
Tidek
Sort by rank?
r0ck

r0ck wrote:

usuwałem niektóre mapy
Tak więc nie mam ich już w grze.
Marcin
Jedyne wyjście:
https://osu.ppy.sh/p/support
Filtr na stronie dzięki temu https://db.tt/sGtgjUoD
Advantan


Lamię. Uczę się grać w StepManię, palce bolą od klawiatury. :/
Yurisia

Borsucz wrote:



Lamię. Uczę się grać w StepManię, palce bolą od klawiatury. :/
>Granie w SM na klawiaturze.
spi
Na macie najlepiej. DDR style. <3


Ale i tak nie mam i gram na klawiaturze.
Ładnie Advu; podłącz się pod stepmania-online i zagramy sobie multi kiedyś. :<
Ciunek
O, Advu gra piosenki ze źródłem, którego nie poprawiłem przy QC (Duvet00, lol). Pro score, ucz się dalej. A wy kb hejterzy spierdalajta, te simy są pod klawę, nie matę :<


SPOILER

>non-AAA
>fucen scrub
spi
Nie hejcę kb, wiem, że osobno są simy pod kb i matę.
Ale fakt faktem na macie bym pograł.. kieeeedyś. D:


@Ciunek, fajny theme D:
Advantan
Grałem z tobą na multi to powiedziałeś, że oszukuję i że nie gram drugi dzień. Prawda jest taka, że grałem drugi dzień. QwQ
spi
Z Ciunkiem grałem. Nie pamiętam, żebym z tobą też. : ( Ale możliwe.
Advantan
Graliśmy z twoim jakimś zaawansowanym kolegą, który chwalił się, że gra "piątki" i potem też bym zdziwiony, że zrobiłem coś lepiej od niego. Tak było! Nie pamiętasz, ale z ciebie wieśniak. :/
Yurisia

Ciunek wrote:

A wy kb hejterzy spierdalajta, te simy są pod klawę, nie matę :<
Ale granie w SM na strzałkach to popsucie zabawy, imo. ;-;
spi

Borsucz wrote:

Graliśmy z twoim jakimś zaawansowanym kolegą, który chwalił się, że gra "piątki" i potem też bym zdziwiony, że zrobiłem coś lepiej od niego. Tak było! Nie pamiętasz, ale z ciebie wieśniak. :/
Bo to z matem graliśmy. : D On zawsze tak : D

Yurisia wrote:

Ale granie w SM na strzałkach to popsucie zabawy, imo. ;-;
Czemu? :O
DeletedUser_613592
z
Advantan
Pedofil molestuje młodą klawiaturkę.
Dess1210
Dobrze, że klawiaturę a nie księdza xD
r0ck
Ostatnio zacząłem trochę częściej pogrywać w o!manię i pojawił się problem.
Są 2 kolory, różowy i biały. Gdy gram 4K (DF-JK) to różowy klikam palcami wskazującymi, ale gdy przerzucę się na 6K (SDF-JKL) to różowy mam pod palcami środkowymi. Strasznie to denerwuje, bo jak gram 6K i później chcę zagrać 4, to środkowe (różowe) "noty" zaczynam klikać środkowymi palcami co oczywiście = pełno missów. Podobnie na odwrót.
Tak więc, czy jest jakaś możliwość ustawić to w skinie tak żeby zawsze było tak samo?
I przy okazji, polecacie jakieś skiny? Nie mogę nic "przejrzystego" i czytelnego znaleźć.

Drugie pytanie: Co jest z modami w o!m?
Szukałem na forum, ale nie znalazłem nic o modach.
Czy w o!m one nie będą dawały żadnego mnożnika? Może będą i jest to cały czas testowane? A może będą, ale na razie nikt nad tym nie pracuje?

Trzy razy pod rząd 1 post na stronie ;_;
Ciunek
Z tego co wiem mody działają trochę inaczej, a mianowicie zmniejszają ucinanie score'a za wszystko poniżej 300 (za niższe acc innymi słowy). Czyli i tak bardziej opłaca się grać NoMod i zrobić 100%, bo mod100% ma tyle samo max score.
winotu

r0ck wrote:

Tak więc, czy jest jakaś możliwość ustawić to w skinie tak żeby zawsze było tak samo?
t/115423 o takie coś chodzi?
ewentualnie możesz ustawić kolory podświetlenia dla poszczególnych trybów(?) wpisując do plików 4k.ini, 6k.ini, etc. przykładowo dla 7k.ini:
ColourLight1: 255,0,0,255
ColourLight2: 0,0,255,255
ColourLight3: 255,0,0,255
ColourLight4: 255,212,0,255
ColourLight5: 255,0,0,255
ColourLight6: 0,0,255,255
ColourLight7: 255,0,0,255

http://puu.sh/4Njlu.zip tutaj masz te pliki, wystarczy edytować, czy coś...
plik z p/2620022
r0ck

Ciunek wrote:

a mianowicie zmniejszają ucinanie score'a
Co to znaczy "ucinanie score"?

winotu wrote:

t/115423 o takie coś chodzi?
Raczej nie, ponieważ na tym filmiku wszystkie noty mają taki sam kolor (złoty, czy tam pomarańczowy), a mi chodzi o dwukolorowe.

winotu wrote:

ewentualnie możesz ustawić kolory podświetlenia dla poszczególnych trybów(?) wpisując do plików 4k.ini, 6k.ini, etc. przykładowo dla 7k.ini:
Nadal nie o to chodzi.
Ten kod powoduje, że podczas kliknięcia przycisku tło zmienia kolor: http://puu.sh/4ORYw.jpg - trzymałem pierwszy i drugi przycisk, dlatego tło tam jest czerwone i niebieskie.

Może spróbuję to wytłumaczyć jakoś z obrazkami, żeby łatwiej było zrozumieć.

-Gram 4K i wygląda to tak:

Palce środkowe mam na klawiszach D i K (biały kolor), a wskazujące na F i J (różowy kolor).

-Teraz postanawiam zagrać 6K i wygląda to tak:

Palce "serdeczne" na klawiszach S i L (biały kolor). I tutaj następuje zmiana bo: Palce środkowe na D i K (różowy kolor, a przy 4K był to biały) i palce wskazujące na F i J (biały kolor, a przy 4K był to różowy).
Czyli przy 4K różowy kolor mam pod palcami wskazującymi, a przy 6K pod środkowymi co powoduje u mnie zamęt, ponieważ później już robię tak, żę widzę np. leci różowa nota to wiem, że muszę kliknąć środkowym palcem, a tu nie bo mój mózg nie wziął pod uwagę tego, że teraz gram 4K i różowe klikam palcami wskazującymi.

I chodzi o to, czy można to zmienić tak, aby na 4K tam gdzie różowy teraz jest na F i J, to był na D i K?
Marcin
Options > Skins > Wybierasz nKey, a potem ustawiasz config.
r0ck

Marcin wrote:

Options > Skins > Wybierasz nKey, a potem ustawiasz config.
To i tak wyjdzie na to samo. Mogę jedynie zmienić klawisze, ale jeżeli 4K klikam palcami wskazującymi i środkowymi, a 6K serdecznymi, środkowymi i wskazującymi, to nie ważne jak ustawie klawisze, zawsze kolor ze wskazujących-środkowych będzie się zmieniał.
Chyba, że chodzi Ci o jakiś inny "config".
Marcin
Oh cicho, źle zrozumiałem o co Ci chodzi. Chcesz zmienić po prostu miejsce kolorów... sek. sprawdze coś. Edytuje jak co.

EDIT: Z tego co wiem nie da się tego zmienić... niestety :/
winotu
nie, ale możesz zrobić tak:
albo:
Marcin
Also apropo modów w osu!manii - osu!mania ma stały wynik dla 100% wszystkie max - 1,000,000, jeżeli jednak zrobisz np. powiedzmy 99% dostając 990,920 NoMod, a potem zrobisz tyle samo procent, ale z modami, to możesz dostać 993,920 (wartości losowe). Jednak jeżeli zrobisz na modach 100%, i NoMod 100%, to bez różnicy jakie mody i tak dostaniesz milion.
r0ck

Marcin wrote:

Also apropo modów w osu!manii - osu!mania ma stały wynik dla 100% wszystkie max - 1,000,000, jeżeli jednak zrobisz np. powiedzmy 99% dostając 990,920 NoMod, a potem zrobisz tyle samo procent, ale z modami, to możesz dostać 993,920 (wartości losowe). Jednak jeżeli zrobisz na modach 100%, i NoMod 100%, to bez różnicy jakie mody i tak dostaniesz milion.
Hm nie wiedziałem, IMO dziwnie jakoś zrobione.
show more
Please sign in to reply.

New reply