forum

Polski (Polish) [RANDOM]

posted
Total Posts
4,960
show more
Arbuz-chan
cześć jarzynko c:
Advantan
Jarzyny, Arbuzy ile tych słodyczy tutaj?
DarkStoorM
Arbuz, to sama słodycz.
Advantan

DarkStoorM wrote:

Arbuz, to sama słodycz.
Lizałbym jak cukier. ;A;
spi
Co tu się dzieję? Ruchacie się >:?
Advantan
Nie, stosujemy mało grzeczne tekściki, ażeby to młoda część forum miała przy czym przechodzić swoje pierwsze ręczne zadowalanie się.
spi
A to nudne musi być. ;f
Poruchałbym.
Advantan
Chcieć, a móc. : (
Ryohan


ŚWIĘTA JUŻ WKRÓTCE!!!
spi

Advantan wrote:

Chcieć, a móc. : (
Ja mogę.
Zaraz gdzie moja dziwka?

GOOOTOOOORIIII! Ściągaj majty, będziemy się ruchać.
Gotori

jarzyna wrote:

GOOOTOOOORIIII! Ściągaj majty, będziemy się ruchać.
Tidek
Do HD+HR prosów.

Ile wam zajęło czasu do przystosowania się z AR 9 -> AR 10? Uczycie się mapy przed FC czy już od razu jesteście w stanie zobaczyć gdzie są double/triple tapy i streamy?

Właśnie uznałem że to będzie dla mnie najlepsza kombinacja modów, tylko AR 10 mi w tym bardzo przeszkadza (na AR 8-9 z OD10 nie mam problemów).
Wbiłem sobie 2 topki z HD+HR ale musiałem się uczyć mapy z 1,5h-2h na no failu bo kompletnie nie widziałem gdzie się pojawiają triple i streamy. (co i tak mi się nie udało zapamiętać wszystkich i dochodziło często do "spamowania" na pałę (tons of 100s) i fartownych FC).
fartownik

Tidek wrote:

Do HD+HR prosów.

Ile wam zajęło czasu do przystosowania się z AR 9 -> AR 10? Uczycie się mapy przed FC czy już od razu jesteście w stanie zobaczyć gdzie są double/triple tapy i streamy?

Właśnie uznałem że to będzie dla mnie najlepsza kombinacja modów, tylko AR 10 mi w tym bardzo przeszkadza (na AR 8-9 z OD10 nie mam problemów).
Wbiłem sobie 2 topki z HD+HR ale musiałem się uczyć mapy z 1,5h-2h na no failu bo kompletnie nie widziałem gdzie się pojawiają triple i streamy. (co i tak mi się nie udało zapamiętać wszystkich i dochodziło często do "spamowania" na pałę (tons of 100s) i fartownych FC).
Dla mnie największym problemem w HR jest wysokie OD (9 lub wyższe). Jeśli masz problemy z AR radziłbym poćwiczyć najpierw na AR wyższym niż 10 (AR 10.3, czyli AR9+DT), przynajmniej ja tak zrobiłem i z AR10 żadnych problemów nie mam. Mapę HHR mogę fcnąć nawet za 1 podejściem jeśli nie ma schowanych notek/dziwnych patternów, chociaż oczywiście zdarzyło się grać mapy po 50-100 razy. Więc po prostu ćwicz jak najwięcej, w końcu się przyzwyczaisz.
AmaiHachimitsu
Niektóre mapy mają common rhythm i można je 1st try zrobić, inne trzeba parę razy zagrać by dobre acc zrobić. Ja ogólnie nie miałem żadnego nauczyciela i nie wiedziałem o rzeczach typu AR czy OD, a zacząłem grać hr w miarę szybko. Nie miałem wyboru jak po prostu zapamiętywać mapę, tak było z pierwszymi. Ogólnie nie polecam tego sposobu, bo kończy się potem z playcountem 10k/miesiąc. Zrób tak jak farto radzi, pograj troche na wyższych AR. Nawet na relaxie jakies DT HR mozna probować, a nawet po prostu oglądać auto tylko się mocno skoncentrować na pojawiających się kółkach.
Tidek
Spróbuje poćwiczyć z DT na AR 9, ale pewnie będę musiał sam sobie edytować mapy i zmieniać AR bo chyba nie istnieją w miarę łatwe mapy na AR9 które dało by się na DT zaliczyć (do 210bpm), jedynie mi basara do głowy przychodzi ale tam to distance snap mnie zabije.
AmaiHachimitsu
No Fail on i jazda, czytanie ar to nie wszystko, celowac tez trzeba
Tidek
Nie mogę uwierzyć ale sposób z AR9 + DT naprawdę działa, zmieniłem jedną mapę na AR9 która na DT jest poziomem trudności jak większość insane, po pierwszej próbie 75%, po 10 próbach 90% i postanowiłem zagrać jakiegoś lajtowego insane na HR i o dziwo AR10 stało się dla mnie bardziej czytelne : D Oczywiście nie aż tak by 95%+ robić ale no faila nie potrzebowałem. Wracam dalej ćwiczyć : )
spi
Co to jest AR9/10? :(
Marcin
Approach Rate - prędkość zmniejszania się kółka wokół kółek.
AR10 - najszybsze.
AmaiHachimitsu
Approach Rate - prędkość pojawiania się i znikania kółek. Później się pojawiają, szybciej znikają
Fix'd

AR10,8 aka AR12 (AR 9/10 + HR + DT) - najszybsze.


Fix'd
Marcin

AmaiHachimitsu wrote:

Approach Rate - prędkość pojawiania się i znikania kółek. Później się pojawiają, szybciej znikają
Fix'd

AR10,8 aka AR12 (AR 9/10 + HR + DT) - najszybsze.


Fix'd
;_;
Tidek
Ten system PP jest serio zje bany, zrobiłem 2 HRHD na insanach - pp +10, teraz 2 HDHR na trudniejszych hardach - pp +25. mind fuck
Marcin
Zrobiłem pierwszy raz HHR na insane - dostałem -5 pp :)
New page, fuck.
Piotrekol

Tidek wrote:

Ten system PP jest serio zje bany, zrobiłem 2 HRHD na insanach - pp +10, teraz 2 HDHR na trudniejszych hardach - pp +25. mind fuck
faworyzuje Acc(tutaj nie mam nic przeciwko) ale za mało zwraca uwagi(za małe przeliczniki lub ich brak ;W; ) na poziom mapy <-that's why
r0ck
Czyli AR to jest tak jakby moment w którym pojawia się kółko, do momentu w którym trzeba je kliknąć?
A co to jest OD?
i gdzie to się sprawdza? :D

@Edit
Eee.. WW wrócił? Nie było mnie 3 dni i znowu coś się dzieje :(
Marcin
Ah ta podnieta ww wrócił omgomg.
OD - Overall difficulity - czas pomiędzy którym możesz kliknąć kółko i dostaniesz 300. Im większe OD tym dokładniej w rytm musisz kliknąć by otrzymać 300.
By sprawdzić edytuj piosenke, i song setup > difficulity
r0ck

Marcin wrote:

Ah ta podnieta ww wrócił omgomg.
OD - Overall difficulity - czas pomiędzy którym możesz kliknąć kółko i dostaniesz 300. Im większe OD tym dokładniej w rytm musisz kliknąć by otrzymać 300.
By sprawdzić edytuj piosenke, i song setup > difficulity
Ale jak to się tyczy HR? Bo HR "powiększa" te statystyki, lecz jak to wtedy sprawdzić?
Gdy wejdę w edytor to można zobaczyć tylko OD/AR na "czystej" mapie, a jak sprawdzić jak jest z HR?
AmaiHachimitsu
hr zwieksza OD o okolo 2 i AR o 1 (maksymalnie do AR10), DT zwiększa AR o 2 (maksymalnie do AR11 lub AR12 gdy dodane jest HR) i OD, ale nie wiem o ile dokładnie.
Tidek
Zaraz będzie dyskusja na 2 strony o tym jak HR i DT wpływają na AR, CS i OD. : D

Na 99% insanach będziesz miał AR 10 i to jest właśnie niestety podstawa by grać na tym modzie.

Amai pomyliłeś się co do AR :<
Fenek Alfa

Tidek wrote:

Zaraz będzie dyskusja na 2 strony o tym jak HR i DT wpływają na AR, CS i OD. : D
Chyba ze komuś się zechce wstawić tabelki, które podobno krążą po forach
wiciu
r0ck

Tidek wrote:

Amai pomyliłeś się co do AR :<
To jak w końcu jest?

I takie pytanie: Lepiej od razu uczyć się AR10 czy może stopniowo? 8-9-10? Bo ja na razie nawet 9 wcale nie ogarniam.
MLGnom
SteRRuM

jeszcze warto dodać że ar9+dt=ar10.3
ar10+dt=ar11
Tidek

r0ck wrote:

Tidek wrote:

Amai pomyliłeś się co do AR :<
To jak w końcu jest?

I takie pytanie: Lepiej od razu uczyć się AR10 czy może stopniowo? 8-9-10? Bo ja na razie nawet 9 wcale nie ogarniam.
Chodziło po prostu o to że Amai napisał że HR zwiększa AR o 1, a tak naprawdę zwiększa o 2,8. (tak można wywnioskować z tej tabelki).

Co do nauki AR, to polecam stopniowo, ja na razie jestem początkujący z AR10 ale tak jak napisał fartownik wcześniej, najlepiej jest się uczyć na wyższym AR, czyli jak np. chcesz się nauczyć grać na AR 9 to grasz DT + AR8 lub po prostu na AR10, a jak chcesz się nauczyć AR10, to grasz DT + AR9, sam się zdziwiłem ale ten sposób naprawdę szybko uczy grać na wysokich AR : )
r0ck
Ale z tabeli wynika też, że AR7 + HR daje AR 9.8 czyli już dużo ponad 9 i prawie 10. A wszystkie AR 8+ z hardrockiem dają już AR10.
I ogólnie, że AR8+HR jest trudniejszy niż AR8+DT.
SteRRuM

r0ck wrote:

Ale z tabeli wynika też, że AR7 + HR daje AR 9.8 czyli już dużo ponad 9 i prawie 10. A wszystkie AR 8+ z hardrockiem dają już AR10.
I ogólnie, że AR8+HR jest trudniejszy niż AR8+DT.
bo tak jest
Bass
Nowy youtube.

Najpierw skype dostosowuje się do win8 a teraz YT? D: co następne, GG?
Marcin
GG i tak nie używam, a zmiany na taką prostotę lubię, lecz wkurwia mnie brak wyśrodkowania youtube (aka plugin do chrome i naprawione).
Gotori
z tym nowym layoutem youtuba wszystko wygląda tak.. chujowiej.
show more
Please sign in to reply.

New reply