forum

Krewella - One minute ( Nightcore mix )

posted
Total Posts
5
Topic Starter
Novalogic
This beatmap was submitted using in-game submission on 15 lutego 2015 at 14:52:20

Artist: Krewella
Title: One minute ( Nightcore mix )
BPM: 163,84
Filesize: 5178kb
Play Time: 02:21
Difficulties Available:
  1. Insane (4,84 stars, 422 notes)
Download: Krewella - One minute ( Nightcore mix )
Information: Scores/Beatmap Listing
---------------
Feel free to mod and throw crap :)
Looking for someone to map easy / normal diff ( or diffs ) since I'm not up to task
chomelisgod
Hey there, heres my list of modifications I made, though everything is completely opinion based
00:14:483 - I feel that these circle and streamer pairs dont fit the rhythm as well
00:16:774 - I would 2 circles instead of the pack of 5, each one representing a syllable of the lyrics.(and turn)
01:25:499 - Those last 2 circles dont fit the rhythm
01:35:509 - same as my first point
Theres some pretty mean jumps in there ;( but it doesnt interfere with the rhythm so I won't complain. Personally I would lessen the space of the jumps to make it easier so that your map is more appealing to a wider audience of players.

I probably missed more, but I'm new to the modding business. Hope i helped a bit ^^
Topic Starter
Novalogic
Concerning points 1 and 4 i feel it is somehow off too. For now I'll mark it and think how to change it later.
As for points 2 and 3 I'll mark them for now as well and wait for some more opinions. Could be it's wrong but it feels ok when i play it.

Thanks :)
Krfawy
Hej! Lubię sobie czasami przejrzeć nightcory w pendingu i zobaczyłem Polaka, to spróbuję dać parę porad.

Ogólnie
  1. Timing jest trochę zwalony. Nie wiem czy moje ustawienia są w 100% poprawne, ale już lepsze niż obecne. Ustaw więc BPM:163,800 oraz Offset:12160.
  2. Twoja mapa nie ma punktu podglądu. Ustaw go gdzie ci się podoba (byleby tylko punkt był snapnięty do rytmu). Jeżeli nie masz pomysłu, to radzę 00:47:324 - tutaj lub w miejscu offsetu tam gdzie ci dałem wyżej. Jak ustawić punkt podglądu? *KLIK*
  3. Dosyć... niskie ustawienia w poziomie... OD i HP tylko na 5... Może 7, albo 8 by bardziej pasowało?
  4. Nie wiem czy wiesz, ale przydałoby się dostosować notki do rytmu, bo AiMod krzyczy że jest ich SPORO do poprawienia. Jak załatwić problem? Proste: kliknij na obiekt na osi czasu, przemieść obiekt w lewo/w prawo i następnie z powrotem na miejsce (ALE NIE ZA POMOCĄ PRZYCISKU COFNIĘCIA POPRZEDNIEJ AKCJI).
  5. Spacing (odległości pomiędzy notkami) są strasznie randomowe. Zastanawiam się czy wiesz o tym że można zmieniać szybkość sliderów jak wejdziesz w 'timing' (ten obok 'design' i 'song setup') i na dole masz 'Slider Velocity' lub 'Prędkość slidera'. Jak na Insejn to trochę wolno, ale gdybyś ustawił inną prędkość niż podstawową (1.40) to musiałbyś zremapować cały diff... Chociaż szczerze to byłoby to korzystniejsze z czasem jak nabierzesz doświadczenia. :<
  6. Spinnery są tak często i są tak krótkie że wątpię aby sporo osób mogło wykręcić dodatkowe punkty! Poza tym nie wiem czy wiesz, ale rankingowe spinnery to takie na których można wykręcić przynajmniej 1000 punktów bonusu, a 02:20:828 (1) - na tym konkretnym nie da się osiągnąć tego bonusu.
  7. Mapiąc skupiasz się na wokalu. Nie mówię że jest to złe, ale problem w tym że mapujesz jedynie pod nie, a są pewne dźwięki - że tak je nazwę - poboczne albo po prostu beaty które można zmapować i byłoby to łatwiejsze do wychwycenia przez gracza.
  8. Jeżeli chodzi o przykłady z overmapem 00:30:507 (4,5,6,7,8) - Mam na myśli taki przykład. Jeżeli masz wokale i praktycznie zero beatu tylko samą melodię, to jaki jest sens stawiać streamy skoro nie ułatwia to klikania? Chodzi mi o to, że teraz robiąc stream można go zrobić, ale nie wiadomo do czego klikamy. Do długiego przedłużonego dźwięku? Do tego nadają się slidery i zazwyczaj nie o długości 1/8 czy 1/4, ale nawet 1/1 czy 2/1.
Szczerze na razie nie jestem w stanie dużo poradzić ponieważ dopiero zaczynasz przygodę z mapowaniem. Na razie radzę dalej bawić się w mapienie i czytani tutoriali które znajdziesz na forum: *osu!pedia* (w twoim przypadku w szczególności nie ma zapanowania nad dystansem. Owszem, w Insejnach i Extra diffach dystans jest czymś powszechnie nieznanym, ale na razie radzę postudiować w szczególności ten obrazek: *KLIK*).

Jeżeli chodzi o mapienie, to ludziom ponoć pomaga patrzenie na obecne rankingowe mapy (mówię o rankingowych, nie qualified z obecnego roku i 2014, ewentualnie 2013) i zrzynanie wzorów oraz sposobów na tworzenie map.

Na razie mogę tylko tyle zrobić.

Powodzenia!

EDIT: LOL! Przysięgam że zaczynając pisać tego posta mapa jeszcze nie była na cmentarzysku. D:
Topic Starter
Novalogic
Dzięki za informacje :) Może nie skorzystam w tej konkretnej mapie ale na pewno przyda się w innych. Zwłaszcza to o spacingu na niższych diffach oraz zbyt krótkich spinnerach.
BanchoBot
This modding thread has been migrated to the new "modding discussions" system. Please make sure to re-post any existing (and unresolved) efforts to the new system as required.
Please sign in to reply.

New reply