forum

Anime

posted
Total Posts
978
show more
Arczii
Możecie polecić jakieś godne uwagi anime do płaczu z gatunku dramat/okruchy życia?
Bardzo podobało mi się (i gorąco polecam) "Kimi ga Nozomu Eien" czyli "Wieczność, której pragniesz" :cry:
Także idąc trochę w stronę psycho (ale wciąż dramat), podobne do "Higurashi no Naku Koro ni Kai" oraz "Elfen Lied" mnie interesują.

Pozdrawiam :D
Pandemoniusz
Arczii

Pandemoniusz wrote:

http://myanimelist.net/anime/587/Hanbun_no_Tsuki_ga_Noboru_Sora Krótkie dosyć, ale warto.
Niestety nie poruszyło mnie, bardziej zalatuje romansem.
Ja poszukuję czegoś z mocną dawką emocji, gdzie dramaturga bohatera porusza widza na tyle mocno, że nawet po tygodniu czasu przypominając sobie fabułę wciąż nie potrafimy pogodzić się z jego bólem egzystencjalnym.

Do tej pory wspominając Rikę-chan z "Higurashi~kai" lub Harukę z "Kimi~eien" zadaje sobie pytanie "Dlaczego?! :(".
d1v_old
Jeżeli pragniesz dramatu to polecam Angel Beats (Jeżeli nie oglądałeś)
A z tematyki horrorowo-psychologicznej to Serial Experiment Lain (bardzo stare anime i ciężka rozkmina) lub Perfect blue.
Ryohan
Obejrzyj Steins;Gate, może True Tears, Bokurano, Code Geass, Evangelion, GA-Rei:Zero, Shigofumi.
spi
Ten kto tutaj nie oglądał jeszcze Steins;Gate niech natychmiast zamilknie i pójdzie nadrobić swój jakże wielki, ciężki błąd.
Ciunek
Nie wiem czy taki ciężki, ja na ich miejscu przeczytałbym VN. Anime faktycznie wyróżnia się spośród gówna zaprezentowanego nam w ostatnich kilku latach, więc jak ktoś nie trawi czytania to można obejrzeć :P
Novalogic
Jeśli jeszcze nie widziałeś, może Ci się spodobać NHK ni youkoso.
I jak już ktoś wyżej wymienił - idealnie kryteria spełnia bokurano.
AmaiHachimitsu
Bokurano najlepsze pod te wymagania. NHK niech sobie obejrzy, ale może lepiej później, za pare miesięcy czy co. Ale pozycje obie są obowiazkowe
spi
@Ciunek, VN przeszedłem oczywiście. ;)


ps. OGLĄDAJCIE BUSOU SHINKI! iksDe iksDe
Arczii
Byłbym egoistą gdybym się z Wami nie podzielił :P
Właśnie skończyłem oglądać "Clannad After Story", chyba najlepszy wyciskacz łez jaki do tej pory widziałem - POLECAM!
Oczywiście najpierw należałoby się zapoznać ze zwykłą serią "Clannad" 'a, żeby wiedzieć jak to wszystko się zaczęło.
Ciunek
Clannad mnie nie ruszył, nie mam uczć.

j/k po prostu nie lubię Nagisy.
Ryohan
Swoje parę łez uroniłem przy Clannadzie :D Ale takich tearjerkerow za dużo nie ma bo byś jebnął na plecy oglądając jej nonstop. Obejrzyj to jebane Bokurano i się porozkoszuj chwilami rozpaczy i dramatu.
AmaiHachimitsu
Nie dam tego do anime quizu, bo nie ma odpowiedzi w zasadzie na pytanie, ktore chce zadac a tym bardziej nikt by nie wiedzial z jakiego anime to jest. Odpowiem na wszystko nizej ;d

Do rzeczy, na ile lat wam wygląda ta postać?
























Pewnie niektórzy już się domyślili, z jakiego rodzaju anime jest ta postać.

Tak, z hentaia. A autor nie wiem czy nie siedzi teraz w pierdlu xD 140cm wzrostu, wyglad dziewczyny z podstawowki i 18+? To już wręcz wyśmiewanie prawa :D
To była taka mała ciekawostka ode mnie, co mnie rozwaliła, pewnie jest takich więcej.

Dla ciekawskich to tytuł anime to "Suki de, Suki de, Suki de the Animation"


@edit: co do wyciskaczy łez to obejrzyjcie Hachiko Monogatari, najlepiej japoński oryginał (jest holywoodzki remake zwany Hachiko - A Dog's Story, nie oglądałem ale ponoć też świetny). Anime ssie przy tym jeśli chodzi o jakiekolwiek łzy : D
Alex_Kureji
Tak paczę i paczę ... Nie które tytuły są interesujące (choćby hentai wymieniony przed mną ) jednak brakuje mi tu kilka arcydzieł.
Katanagatari - (ma główną bohaterkę na avatarze) Wspaniałe anime, genialne postaci, wyjątkowa kreska, niesamowita ścieżka dźwiękowa (którą znajdziemy na osu) i długo by było zachwalać.
Mononoke - Genialny horror, niesamowita (czytaj: dziwaczna) kreska i wyśmienita tematyka egzorcyzmów i youkai.
Kuchuu Buranko - Anime reżysera powyższego tytułu, też dziwaczne i tematyka pschologiczna.
Mushishi - Anime podobne tajemniczością przypomina Mononoke, a klimatem "Natsume Yuujinchou", które "opowiada historie ludzi, przez nadzludzkie istoty".
Oprócz tego lubię tytuły:
Hetalia Axis Power, Ao no exorcist, Shirokuma Cafe, Kuragehime, Ristorante Paradisco, Inu x Boku SS, Ayakashi: Japanese Classic Horror, Durarara, Baka to Test Shoukanji, Sayonara Zetsubou Sensei, No.6, MM!.
Ciunek
+ za katanagatari, którego jedyną wadą było to, że nie pokazali walki z tym cholernym najlepszym samurajem czy kim on tam byl, a jedynie opowiedzieli ją między bohaterami, i za mushishi, które było po prostu klimatyczne.
AmaiHachimitsu
pamiętam, że odrzuciłem katanagatari TYLKO dlatego, ze mieli takie chujowe oczy, nie skupilbym sie na fabule jak widze takie kropy zamiast oczu.
mateo690
I za Zetsubou Senseia, niedoceniane shaftowe anime.
Kurasha
IMO Opening roku:

Also, nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy dropują anime tylko z powodu kreski która jest wyróżniająca się i odbiega od standardowej. Gdybym tak robił ominąłby mnie Cross Game, gdzie człowieka szlag trafia jak się patrzy na te uszy, ale mimo wszystko szybko się przyzwyczaiłem, i anime ma u mnie 10/10 :c To samo z Initial D, seria warta obejrzenia jak mało która, ale artstyle początkowo mocno krzywy, potem się poprawia w późniejszych stage'ach, niestety jednocześnie traci swoją magię :<

I co do postów kilku tam w górę, Mononoke, Mushishi, i Natsume Yuujinchou genialne anime, nie wiem chyba po prostu kocham takie klimaty, te nie do końca normalne dla nas japońskie wierzenia i legendy, momentami creepy jak nie wiem, mieli i mają łeb do takich rzeczy :D
Ciunek
animacja OP2 > OP1
piosenka OP1> OP2 (maybe) - bardziej lubię wokal w pierwszym opku, w drugim bgm jest pro

I ogólnie JoJo jest zajebisty i manly, kreska ma specyficzny klimat i mi się podoba.
Ryohan
Weźcie mi wytłumaczcie, co takiego fajnego jest w Natsume Yuujinchou - próbowałem to obejrzeć, ale po 2 epach porzuciłem bo mi nie podeszło, nie wiem - może się rozkręca później albo coś tak że wszyscy krzyczą, że to spoko anime :D

Właśnie obejrzałem Ano Natsu De Matteru - anime dziwne jeśli chodzi o fabułę, ale jak na przyjemne komedioromansowe coś spełniło swoje zadanie :D
mateo690
JoJo troszkę Dragon Balla przypomina, te okrzyki podczas walki, te.... mięśnie. Brakuje jeszcze tylko, żeby główny bohater rozwalał planety.

Edit:
Up@
Ryohan, w Natsume jest ten spcyficzny, relaksujący klimat, no i Youkai. Youkai, Ayakashi... Ktoś taki jak Kurasha będzie zafascynowany tym anime. Sam przetrwałem 2 sezony tylko. :P
Kurasha

mateo690 wrote:

JoJo troszkę Dragon Balla przypomina, te okrzyki podczas walki, te.... mięśnie. Brakuje jeszcze tylko, żeby główny bohater rozwalał planety.
Poczekaj na part 3, gdzie powerlevel całkiem nie gra roli, tam zaczynają się walk sposobem, nie siłą, zupełne przeciwieństwo DB ;)
Szkoda tylko, że ten sezon Jojo ma mieć jedynie 26 odcinków, no ale adaptacja jest niezła, seria się sprzedaje, więc kolejne sezony to tylko kwestia czasu.

Co do Natsume to właśnie ten relaksujący klimat jest przyjemną odskocznią od natłoku akcji w anime, jednak nic mnie tak nie było w stanie zrelaksować jak czytanie Yokohama Kaidashi Kikou, szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia przez co w tę mangę tak wsiąknąłem momentalnie.

@Ryohan Możesz spróbować z Hotarubi no Mori e, mniej więcej esencja Natsume, to samo studio, muzyka, autorka, tylko story bardziej miłosne, no i ma tylko 40 minut :D
Novalogic
http://www.youtube.com/watch?v=PpbcuhaLxaA

To odnośnie top openingu 2012 :>
mateo690
Oj, zgadzam się w 100%, ten op pokazał klase. Zresztą KyoAni zawsze dobre opy mieli.
Ciunek
Haha, nie, JoJo OP > this i to o dużo. Chociaż całkiem przyjemna piosenka Choucho.

p.s. nie lubię KyoAni.
Kurasha
Po prostu to tutaj zostawię.
Kubu
jebnijcie coś fajnego - nie randomowy harem fantasy, ani dojrzały shit typu air/clannad - co wyszło wiosna/lato/jesień 2012
jak narazie ogarnąłem tylko sworda online i aktualnie biorę się za hyoukę bo podobno niezła
mile widziane komedie w stylu INNYM niż azumanga daioh czy nijichou
AmaiHachimitsu
dojrzały shit typu air/clannad
aha.

#topic: Mashiroiro Symphony






Nie no, żart. Z Jesiennych nadal leci Shinsekai Yori, co zwycięża nad resztą dla mnie.
Jeśli nie oglądałeś Fate/Zero to musisz (druga część wyszła w kwietniu)




Nie wiem, co jeszcze było ciekawego, co sezon to wydaje się gorszy.

@edit: Oglądam też Aoi Sekai no Chuushin de, ale tutaj epy są co pare miechów, więc polecam poczekać. Ogólnie dość zwyczajna shounenówka z dodatkiem ładnych kobitek, ale solidnie zrobione. Dla fanów gier od Sega czy Nintendo obowiązkowe ;)
AmaiHachimitsu
Czy Wam też się wydaje, że sezon zimowy jest tragiczny jeśli chodzi o nowości?

Chihayafuru i w zasadzie nie widzę nic, co by mnie jakoś zachęciło do oglądania. Wątek Hanekawy z serii ~monogatari zawsze był dla mnie najnudniejszy, więc go sobie odpuszczę. Tknę parę serii, pewnie Amnesia albo Sasami@~, ale to raczej nie liczę na nic kompletnie.
Yurisia
Imo ostatnie sezony są tragiczne. . . nie tylko ten zimowy. D:
Ciunek
Hmm pewnie tomodachi s2, zobaczę może jeszcze Maoyuu Maou Yuusha, manga się ok po kilku chapterach zapowiadała. Czy cokolwiek innego, okaże się... zapowiada się sezon czytania vnek.
AmaiHachimitsu
Tknąłem Amnesie, ale opening mi już mówi, że to męski harem więc dałem sobie spokój. Ruszyłem też Hakkenden: Touhou Hakken Ibun i parę plusów na starcie się należy, największym z nich Kuroishi Hitomi odpowiedzialna za muzykę, liczę na jakieś epickie nuty. Sama koncepcja wydawać się może na razie oryginalna, ale bez przesady, ale to przede wszystkim przebieg fabuły o tym zadecyduje.
Ciunek
Inferno Cop best anime of 2013. Maoyuu Maou Yuusha jest średniawe, Vividred Operation wtf I dont even + pełno tyłków.

Shinsekai Yori > all.
spi
Tyłków loli nigdy za wiele.

A Boginię Sasami oglądasz?
Ciunek
Oglądam, kandydat do dropnięcia. Za mocno się to kupy nie trzyma póki co.
spi
Mi się przyjemnie ogląda.
Pewne nie ścisłości są, ale cóż... w kolejnych epkach je na bieżąco wyjaśniają
AmaiHachimitsu
Sasami Dropped, Inferno Cop może ruszę jak takie fajne. Yuusha mi się podobało na początku, teraz jak schematy się będą powtarzać to może nie dropnę, ale spadnie ocena o wiele. Podoba mi się w tym romans, reszta nie (jest tu coś oprócz romansu? Reszta akcji jest mdła). Hakkenden na razie jest ok, choć mało się dzieje. Czekam na więcej akcji i więcej muzyki (już sporo utworów słyszałem, ale chcę więcej).

To, co z wcześniejszych oglądam, czyli Bakuman i Shinsekai trzymają się na swoich dotychczasowych poziomach (odpowiednio dobry+ i zajebisty).
Soul Shade
Ja właśnie oglądam Kotura-san zapowiada się świetnie no i jestem na ostatnim odcinku Sakamichi no Apollon i muszę przyznać że jedno z lepszych anime jakie oglądałem :p
Novalogic
Uchuu kyoudai! Połknąłem w 3 wieczory, wspaniałe anime :D
show more
Please sign in to reply.

New reply