forum

Błąd w replayach czy oszustwo?

posted
Total Posts
10
Topic Starter
macned
Dzisiaj po raz pierwszy napisałem na forum (przywitałem sie w innym wątku) i od razu chciałbym podzielić się z wami swoimi spostrzeżeniami.
Zauważyłem dziwną rzecz (jak na razie) w dwóch rekordach na planszach:
Dragon Ball Z - Cha-la Head-Cha-la [Easy]
http://osu.ppy.sh/?p=beatmap&b=17416
oraz
Nintendo - Super Mario Bros. (TECHNO remix) [Easy]
http://osu.ppy.sh/?p=beatmap&b=3516

W obu przypadkach wynik punktowy zapisany na tablicy rekordów jest inny od tego, który można obejrzeć na powtórce. Myślałem, że błąd leży po mojej stronie, jednak grę przeinstalowałem i zaaktualizowałem.

Chciałbym prosić innych graczy, aby (jeśli posiadają te beatmapy) sprawdzili u siebie replaye następujących osób:
-klautron (plansza z Dragon Ball)
-dj-jimbo (plansza z Mario)
Co o tym sądzicie?

Nie piszę tego na międzynarodowym forum tylko tutaj, ponieważ nie chcę bezpodstawnie oskarżać innych o oszustwo itp. Chciałbym się przede wszystkim upewnić, czy ten błąd jest widoczny u innych.
rika_old
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Topic Starter
macned

rika wrote:

w dragon ballu dodało ci 10k >.> w mario tak samo, innym osobą podobnie punkty podskoczyły.


Może to jest za S rank? :>
A jak widzisz replay dj-jimbo na Nintendo - Super Mario Bros. (TECHNO remix) (http://osu.ppy.sh/?p=beatmap&b=3516 - pierwszy na liście?
Na tablicy jest wynik 111,232, a jak ja oglądam replay to widzę ~38 tysiące, ponadto spinnery się dziwnie kręcą (każdy zakończony niepowodzeniem).

Edit:
U mnie wygląda to tak:
1. Wynik na liście rekordów:

2. Podczas oglądania powtórki (pod koniec):


Poza wynikiem nie zgadzają się statystyki. W czasie gry m.in. pojawiło się kilka "X", które w podsumowaniu nie zostały uwzględnione.

Czy to jest normalne?
Piku

macned wrote:

Czy to jest normalne?
Może replaye nie są dokładne... Nie wiem, pewnie jest coś zryte :/
niedz
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Swistak
Ja doszedłem do wniosku, że replaye nie nadążają za spinnerami. Techno Remix Mario też mnie zastanowił, bo sam grałem w tę planszę dość dużo. Gościu, żeby mieć taki wynik musiałby wykręcić z 50-60k na spinnerze, a na powtórkach ma niezaliczony spinner. Prawdopodobnie jest to tak, że powtórka zapisuje np. 20 klatek na sekundę, a różnice między kolejnymi klatkami są tak duże, że powtórka nie jest oddawana wiarygodnie i wychodzie, że gość nie zalicza spinnera. Skoro jedna sprawa rozwikłana, to powstaje drugi problem. Jak można tak szybko kręcić? Prawdopodobnie niektórzy używają jakichś programów do kręcenia, bo kręcić z 15 razy na sekundę to troche niemożliwe. Ja na próbę zatrudniłem do kręcenia Taskera, ale mi się nie udało. Może inni mają inne programy.
niedz
co do klatek,włącze zaraz frapsa,i zagram,zobacze ile będzie
co do kręcenia,może gościo ma podkładke 445x355 mm{sam taką posiadam w domu}
i mysz która ma powiedzmy 3000 DPI,i już będzie szybciej kręcił niż ty...

EDIT
i jak ja kręciłem było 90 fps i jak szczurex kręcił było 90 fps
a normalnie 120{u mnie} i u niego 160{ale to dlatego że napis leciał}
DeletedUser_613592
kiedys dalo sie wiecej krecic

IMBA ODKOP, POKLONY KRULOWI
Advantan
Adamqs ma racje.
fartownik
ffs
Please sign in to reply.

New reply