forum

Tornado Quit

posted
Total Posts
10
Topic Starter
Tornado
Tornado Quit

Oyunu bir süreligine birakma sebebim asagidaki maddelerde yazili.Bu posta neler yazmaniz,trollemeniz ya da baska bir sey yapmaniz beni ilgilendirmiyor.Umrunda olan zaten post birakir umrunda olmayan bu kadar uzun yaziyi okumaktan üsenir sayfayi kapatir.

Sebepler:

1) Ekim ayinin baslarinda gelisme katetmem kayboldu Kasim ayinin sonunda ise motivasyonum yok oldugu icin düzgünce ne PP kastim ne de herhangi bir sey bana heves verdi.Staminam ve streamim iyi oldugunu sanardim ve hem kendime hem de baskalarina yalan söyledim.Oysa staminam Agustos ayindan beri aslinda hic gelistirme göstermedi.Kendime güvendigim tek kategori de sözde oydu.

2) Tableti aldigim zamanlar rrtyui"nin gittigi yolu denemistim.Adamin 2012 2013 2014 skorlarindan söyle bir sonuc cikiyordu "Yüksek AR ögren ancak alisma.DÜSÜK AR okurken SPEED,Stamina,Aim gelistir." Ben de beceremedim iste.Potansiyelim vardi saniyordum da meger noobmusum.

3) Dost-Kardes olarak bildigim insanlar: arkamdan is cevirdi,satti,insanlara hakkimda kendi pisliklerini anlatmadan benim yaptigim hatalari söyleyip kendisini sucsuz göstermeye calisti.Sonra ben diger insanlara bu dost-kardes olarak bildigim kisilerin yaptikarini anlatinca arkalarindan konusmusum gibi göründü ve beni kimse savunmayi düsünmedi bile (Oysa benim saklayacak bir seyim yok.Bir yaptigim kusur varsa bunu söylemekten de cekinmem.)

4) Cok sevdigim Paraguay"li bir arkadasim vardi,son zamanlarda aslinda sirf onun icin gece vakti oyunda oluyordum.Onun da artik Üniversite"ye hazirlanmasi gerektigi icin ve saat farki uyumsuzlugundan dolayi skype ya da Osu! aracligi ile birbirimizle iletisim kurmamiz cok zor oluyor/olacak.Oyunda su siralar en sevdigim insan oydu benim de moralim bozuldu.Biriniz o adam gibi olamadiniz ya yuh yani.

5) Gelelim herkesin bu yaziyi okurken "bu" sebepten dolayi bence siniri bozuldugunu sandiginiz seye (oysa ki bu degil): Yani dün yapilmis olan Turnuva"ya.3-0 yenildik,kaybetme sebebini de hicbir takim arkadasimi suclamiyorum ve takimda iyi-kötü performans sergileyenler hakkinda herhangi bir yorum yapan olursa benimle olan irtibati kessin.Kaybetmesini de bilen hatta alisan bir insanim yani bu benim icin sorun degil.

Noob oldugumuzdan kaybetmedik.O turnuvadaki Mappool maplerini zaten ilk indirdigimizde hepimiz tek denemede FC ya da FCye yakin skorlar yapiyorduk(Bazilarimiz SS).Kaybetme sebebimiz; Ben bu takimi kurarken International Team yapcaktim ancak 1k-10k grubunda bir Türk takimi oldugu icin 10k-50k takimini International yapmam biraz bencil ya da ayip oldugunu düsünüyordum.Bu yüzden katilma isteklerinin hepsini onayladim.Ancak bu istekleri kabul ederken sorumsuz oyuncularin olacagini tahmin etmemistim.

6) Yine turnuva ile ilgili; Kaptan oldugum icin bencillik yapip yabanci oyuncular secip,benim elime göre olan mapleri mac esnasinda secip herkesin eline göre olan mapleri banlayabilirdim.Ancak ben yine de uzun mapler olsun,eglencesi ciksin diye KARSI TAKIMIN DAHIL herkesin sevdigi mapleri secmek istedim (ki karsi takim DT acti 2 secimde de,adamlar eglenmeye gelmemis hic; direkt DT acip kurtulalim dediler dfjghkldflkgjdg).Bencil olmadigim icin kaybettik yani turnuvayi.

Diger kaybetme sebebimiz ise; Aptal gibi bu foruma,facebook grubuna ya da oyun icerisinde "Turnuvamiz var yuhuuuuuuuu" tarzinda bildirim yapip herkesin bizi izledigi icin kendimize stres yapmamizdi.1k-10k oyuncularinin sogukkanliligi nerden geliyor hala bilmiyorum (ictikleri Ice Tea"den diye buz gibi espirimi de yaparim.)Zaten ilk turnuva tecrübemizdi,oynarken triple yaparken bile parmaklarim 300 bpm yapacak sekilde titriyordu.Oysa turnuvadan daha 1 saat önce kendime baya baya güveniyordum.Basit ve her ay olan bir turnuva olsa bile kendimden utandim yani.Kimseyle artik gameplay hakkinda konusasim yok.

7)Türkiye"nin belki de Dünyanin en aktif oyuncusuydum.Aktif Olma sebebim ise belli degildi.Oyun icinde bön bön bakiyordum bos bos oturuyordum.Oyun oynama vaktim herkesin düsündügünden daha coktu.Bu kadar oyun oynama vaktim uzun yillar önce olsaydi ve hepsini gameplay icin harcasaydim Türkiye"den gercekten bir rrtyui ya da Reimu olarak cikardim.Inanip inanmamaniz zerre kadar umrumda degil.

8) Anlasilan o ki,Türkiye"de bir oyuncu hizli gelistigi zaman ya da vaktinde sizin yapamadiginizi baskasi yapinca hileci damgasi yiyiorsunuz,sizi reportluyorlar;reditte,forumda,ask.fmlerde,Youtube"da,Twitchler"de adinizi kirliye cikartiyorlar hatta ve hatta banlatmak icin götlerini yirttigi oluyor.

Neden? Cünkü cekemiyorlar.Kanlarinda var cünkü.Aklinizdan,bu adamlar hizli gelisti diye tebrik etmek yerine "bu adam simdi hizli gelisti diye bana hava atmaya calisir ego yapmaya calisir" diye bir sey geciyor.

Bir kere zaten Ego yapsa nolacak,görmezden geleceksin keyfine bakacaksin.Ya da kendinize laf yedirtecek bir sey yapmayacaksiniz/yapmayacaktiniz.

Param varken mekanigi ve tableti ayni zamanda alip,Eylül ayinda Türkiye"ye gitmeseydim benim de mi adimi kirletcektiniz?Kirletmeyecek olsaniz bile bunu kanitlayamazsiniz.Türkiye"de bir oyuncu gelisiyorsa ya banli oyuncu diye bahane bulunuyor ya da playcountu az diye farkli bir bahane.Türkiye"de siz daha birbirinizle iyi gecinmeyi; gameplay icin yakin arkadasini SATMAMAYI ya da ADAM olmayi ögrenemezseniz hicbir yere varamazsiniz.

9) OWC Takimi ciksin diye oyunculari motive ettigim,morallerini düzelttigim oluyordu hatta gaz verdigim oluyordu.Doddaz arkadasima verdigim gazi herkes bilmez mesela :D.Disaridan bakildiginda benim en iyi oyunculara ya da Moderatörlere yalaka yaptigimi söyleyen vardi.Hatta ve hatta bayan oyuncularla arkadas olunca benden cok kücük ya da cok büyük bayanlara sarkintilik yaptigimi söyleyen insanlar veletler oldu.Yasiniz kac basiniz kac?Lan 2Kli ya da zar zor 99lu az daha zorlayip 98li olan insanlardan yedigim laflara bak hele.

10) Yukaridaki bazi maddelerdeki olaylari ignorelamistim daha önceden, ancak tekrar tekrar devam etmesi sonucu isin suyu cikti ben de artik kontrolden ciktim.Herkesin bir sabri vardir cünkü.

Buna benzer ayrintili birkac sebep daha var ama bu 10 maddenin yeterli oldugunu düsünüyorum.Isteyen sevinir isteyen istedigi yorumu yapar isteyen kavga cikartir isteyen üzülür isteyen egoist ya da ukala desin.Iyi niyetli bir insanim diye bunu firsattan istifade edip bana saf/aptal ya da yalanci damgasi vurmanizdan ya da yasimdan kücük insanlara kendime abi dedirtmedigim icin gevsemenizden biktim artik.

Bana düsman olanlar,kin tutanlar,kuyruk ACISI cekenler,kendi ülkesinden hater kitlesi toplayip ünlü olan yabanci oyunculara yalaka yaparak efsane oyuncularimizin ismini kirletenler ya da yukarida laf ettigim seyleri üstüne alinan arkadaslar artik rahatlikla #turkish chatinde ya da farkli platformlarda dedikodumu yapabilirsiniz ya da ben yokum diye insanlara kendinizi sevdirmeye calisabilirsiniz.Kurtuldunuz yani bir süre benden.Ama sizin ne boklar yaptiginizi ben gayet iyi bildigim icin bence en iyisi bence cok gevsemeyin.Maglum,sonra SIKMIYOR bir seyler demeniz.

Bazen yabanci forumlardaki birkac arkadasimla konusurum ya da mesajlara bakmak icin websitesinden login yaparim.Bir de iste Meltina,twitchindeki Moderatör istegimi kabul ederse Modluk yaparim o chatte.Onun disinda herhangi bir aktifligim olmayacak.Bana ILLA KI ulasmak isteyen zaten ulasmasini ögrenir.Bos yere ulasmaya calisanlari zaten engelliyorum.

TR komünitesi icin yapilan caba bayragini önce Puura Han,sonra SS Officer ardindan da ben tasiyordum.Elbette geri dönecegim.Ama geri döndügümde artik bu bayragin diregini alip nerenizde ne yapacaksaniz umrumda bile degil.Bu lafim üzerine alinanlara tabi.Saygilarla;

TornadoWing
Lakia
Quit diyip geri döneceklerden misiniz? Başka birisinin sizi geçmesiyle oluşan kaldıramamazlık duygusundan dolayı bırakıp geri dönenlerden misiniz? Ayh yoh yhaa ben düzelemem .s diye bırakıp yine ortamda takılanlardan mısınız? İşte bu kulüp tam size göre!
Ragequitattırıpbıraktıramadıklarımızdanmısınız Kulübü'ne girişler tamamen ücretsizdir, eğer durumunuz yukardakilerle uyuşuyorsa girebilirsiniz, keyifli oyunlar dilerim.
-Kanzaki
8. madde de : Bir süre birinci olduğumda benide çekemeyen olmuştu, hile kullandığımı söyleyen bile olmuş arkamdan o konuda haklısın ama ban yiyenler konusunda katılamıyorum ne yazıkki sana. Bana hile damgası koyup reportladılar ama ban yemedm cünkü hile hiç kullanmadım ama ban yiyen arkadaşlar elbette suçlu olduğu için banlanıyor. kimse daha gelip demesin "ben suçsuzum, çekemediler diye banladılar". Sizi takan, bilen yokki çekemeyip banlasınlar, ayrıca çoğu da gelir multi accounttan ban yedim der ama hileden ban yiyenleride biliyoruz hile den yiyen çok var açıkçası. İsim vermiyeceğim kendilerini biliyorlar direk ban yiyenlerden bana kendi söyleyenlerde var, arkadaşlarından duyduklarımda var
Lucrisiah
Her şeyden öncesi banlanmış olan elemanların geçerli bir sebebi vardır.Kimse zevkine banlanmıyor bu oyunda.Ya multiaccount yapmışsındır yada hile kullanmışsındır bu kadar basit.

Öteki dediklerine gelirsek açıkcası hemen hemen hepsinde aynı şeyden bahsetmişsin.Senin yaptığını bende yaptım.Oyunu bırakacağım dedim,sonra geri döndüm.Herkes biliyor zaten.Oyunu bırakmadan önce senin de dediğin gibi DOST dediğim iki yüzlü insanlar beni sırtımdan bıçaklamıştı,ismini vermeden söyleyeyim bu community'den bir kız olan birisi ile ve dostum dediğim insanla aramda bir şeyler oldu ve bu yüzden bırakmıştım.Doğru mu yaptım ? Hayır. Beni iyi tanırsın,pp hakkında yada sıralama hakkında ki tavrımı da bilirsin.Neden #turkish de dolaşmadığımı da bilirsin.Bu alt tarafı bir oyun,oyunu oynamak için oyna,zaten seninle arkadaş olmak isteyen insanlar gelir seninle tanışır.Tıpkı senin benimle tanıştığın gibi.Yani kendi çapında böyle bir drama yapmaya gerek yok.Ben nasıl takınıyorsam sende aynısını yap ve keyfine bak.Kimse ile uğraşmak zorunda değilsin.Zorunda olmadığını bilerek,içinden gelerek uğraşıyorum dersen de başına geleceklerinin farkında olman gerekir.Çünkü buranın genel yaş ortalaması düşük,genel beyin seviyesi de düşük haliyle.(belki benimde düşüktür). Doğal olarak sen milletin hayrına uğraşırken gelip seni trolleyenler çıkacak bu basit bir şey.Oyunu bırakmak emin ol sana bir şey katmayacak,zaten geri geleceksin.Eğer bu oyundan zevk almak istiyorsan şu communityi bırakacaksın.Dediğim gibi,benim gibi takıl eğlencene bak.Kendim hakkında bir şey söylememe gerek yok çünkü her konu hakkımdaki tavrımı biliyorsun ama illa ben bırakacağım diyorsan da seni zorlayamam.

Ayrı bir konuya değinecek olursam,TR de başarılı oyuncular alaşağı ediliyor mu ? Evet ediliyor.Bende onlardan birisiydim.O zamanlar bu zamana kıyasla iyimiydim tabi değildim ama TR nin kapasitesine göre iyi bir oyuncuydum.O zamanlar Tulga 1.ydi ve aramızda çekişme vardı,ben onu kovalardım o beni kovalardı ikimiz çekişme halinde olmamıza rağmen bir arkadaş gibi geçinirdik.Fakat #turkish chatinde daha merdivenin en altından bakanlar bize şöyle yorumlarda bulunuyordu " X oyuncu senden daha iyi.Lucri şöyle,Lucri böyle. Sen anca git ar8 DT oyna,pp farmla " böyle saçma sapan laflar ediliyordu.Eh doğal olarak kişisel geldiği için bir müddetten sonra sabredemeyip cevap vermeye başlıyorsun,bu durumda da oyunda gelişmekten/oynamaktan çok stresi ile uğraşıyorsun.TR de kısa süreliğine 1. olduğumda play count cidden azdı,sırf bu yüzden yok sen ya offline kasıyorsun yada hile var diyenler de oldu.O zamanlar biraz ego da vardı tabi bende cevap vermek ile meşgul oluyordum.Halbuki böyle yapmamak gerekiyor.
Geleceğim konu şu ki: TR de başarılı olan oyuncular yada başarılı bir şekilde ilerleyen/gelişme gösteren oyuncular alaşağı ediliyor, fakat yapılması gereken tek bir şey var, o da umursamamak.Eğer birisi senin tecrüben hakkında laf ediyorsa diyeceğin tek şey,çok iyiysen sen yap kardeşim taktir edeyim bende.Hatta belki bunu da demene gerek yoktur.

Ve son olarak da;

Turnuva olmuş beni niye çağırmadın ????
Sed

''Üzücü bir durum ama istediğin kadar çırpın yine de ritim oyunu tuzağından kaçamazsın NİHAHAHAHAHAHA!''

BEMANI, peppy ve diğerleri ~~

moccok

Lucrisiah wrote:

1k-10k gurubu facebooktan bildirmişti sadece o yüzden görmemiş olabilirsin

Ama artık daha çok turnuvaya katılacaklarmış senide çağırırlar bence
Faxir
Ah be canım Tornadocuğum keşke bırakmasaydın ne güzel chatte her gün sana yürür eğlenirdim.
Umarım oyunu bırakıyorum dedikten sonra dayanamayıp geri dönenlerden olursun xd
Seni seviyorum Tornii-Chan ;)
Ekin

Lucrisiah wrote:

Ve son olarak da;

Facebook grubunda paylaştım.
BeerBender
okudunuz mu bunu?
moccok

BeerBender wrote:

okudunuz mu bunu?