forum

Projekt Osu! Poland

posted
Total Posts
143
Topic Starter
Aki Evans


Witam was w Projekt Osu! Poland.

Celem projektu jest rozpowszechnienie gry w Polskiej sieć darmowych gier Online. Projekt także ma na celu stworzenia miejsca gdzie nasi rodacy mogli dzielić się swoimi wynikami oraz poradnikami do gry.
Strona projektu to:
http://www.youtube.com/user/OsuPoland

Na początek sam zajmę się tym projektem, i zobaczę co z tego wyjdzie. Pewnie pytacie jak wasze gry znajdą się na profilu?
1. Grasz mapkę, obojętnie który tryb gry i mod.( nie uwzględniamy Map z Mod-ami ułatwiającymi)
2. Zapisujesz Repaly F2 w oknie statystyk mapki
3. Wchodzisz do folderu osu-> Replay szukasz tego replaya
4. Pakujesz go w plik .rar jeżeli nie chcesz bezpośrednio wysyłasz.
5. Plik wysil na serwery serwisu Sendspace.com/lub coś w tym stylu.
6. Link do pliku wysyłasz na skrzynkę profilu YouTube.
I twój filmik po czasie potrzebnym na obróbkę trafi na profil.
Prosił bym także by wysyłano linki do utworów oraz ewentualnych skinów. Dziękuję.

Jednak, by uniknąć spamu filmów na profil wprowadzam parę zasad.
1. Każdy użytkownik może wysłać JEDNĄ mapkę na tydzień ( Tydzień liczymy od poniedziałku do niedzieli nie od momentu kiedy wysłałeś do nas replay [W razie problemów z uploadem, czas zostanie zmieniony na 1 filmik na 2 tygodni])
2. Zagrany utwór powinien także spełniać Pewne wymagania:
Minimalny próg ACC dla Mapek Rankingowych:
Easy i Normal - 95%
Wyższe Poziomy- 85%

Dla Map nie rankingowych
Powyżej 80%
Nie tyczy się to map z włączonymi mod-ami.
3. Przyjmujemy gry zagrane w każdym trybie.

Zasady do map CTB:
ACC Dla map Rankingowych:
Easy Normal minimum 98%
Wyżej 95%

Dla map Apv:
90%

Taiko:
ACC Dla map Rankingowych:
Easy Normal 90%
Wyżej 80%

Dla map Apv:
75%
(To tego jeszcze need poprawki od was )


Z miłą chęcią na profilu znalazły by się poradniki do gry. Sam obecnie jestem gotów zrobić poradnik jak tworzyć skiny do gry, ale potrzeba nam poradniki na temat tworzenia map, jeżeli jest ktoś do tego chętny niech napisze do mnie PW.

Kontakt:
Aki Evans - GG 13042579, skype: Aki.Evans1

Start w Poniedziałek 18.10.2010 około godziny 20 :)

Pozdrawiam,
Aki Evans
CzekoMisiek
Minimalna celność na trudniejszych mapach 95% ACC?
To chyba nie możliwe na takim Strange Program ;p. Chyba powinno się zmienić że na Easy/Normal 95%ACC, a na Hard i wyżej 85%acc.
fartownik
Zmień theme na jakiś mniej pedalski. Wiem, że osu! ma barwy lekko różowawe, ale na kanale youtube nie wygląda to ładnie.

Btw. "start" czego? Wysyłania filmów? Otwarcia kanału czy w/e?
niedz
co do trzeciej zasady to nie powinno być restrykcji celności,a replay powinien po prostu zostać oceniony czy jest zajebisty czy nie i czy sie nadaje,bo można mieć troszu lipne acc na omfg mapach D:
Kubu

niedzwiedz1124 wrote:

co do trzeciej zasady to nie powinno być restrykcji celności,a replay powinien po prostu zostać oceniony czy jest zajebisty czy nie i czy sie nadaje,bo można mieć troszu lipne acc na omfg mapach D:
agree ^

imho 1 filmik na 2 tygodnie... bo się nie wyrobisz chłopie =P
twupack
Może zamiast cackania się z dokładnymi co do %% ACC, po prostu to uogólnić (np. akceptowane są tylko mapki na A/S/SS a Aprovki jakimś innym schematem... 70% + dowolna ocenka? ;p) Ktoś już kiedyś wspomniał, że na trudniejszych (typowo tabletowych) mapach, przejście na FC to już niezły wyczyn... wtedy można spokojnie kłaść lachę na ACC ^^'

Zgadzam się z poprzednimi propozycjami poprawek, bo są poprawne (masło maślane)
Topic Starter
Aki Evans
Okej.

I takich propozycji wyczekiwałem :)

Przyjmijmy, że Minimalna ocena zagranego Replaya to minimum 70%?

Kubraczek, mówisz że 1 filmik to mało? Pomyślmy gdyby nie było takiego ograniczenia to Profil po prostu zaspamował by się filmikami wręcz udławił. A tak po porostu zredukuję liczbę do jednego filmiku od użytkownika. Muszę też patrzeć z realnej strony ponieważ ja też mam życie i nię zawszę będę mógł poświęcać 100% czasu :)

A i jaką wolicię kolorystykę bo nie chce mi się siedzieć po dziesiątki razy w PS-e by to robić xD ?
Ryohan
Chyba źle go zrozumiałeś xD
Trzeba wysłać filmik jak robicie na SS osu! tutorial 9ten pierwszy xD)
Topic Starter
Aki Evans

Ryohan wrote:

Chyba źle go zrozumiałeś xD
Trzeba wysłać filmik jak robicie na SS osu! tutorial 9ten pierwszy xD)
Tzn co źle zrozumiałem xD ^^?

A co do Tuta to można zaraz coś wykombinuję xD :)
twupack

kuburaczek wrote:

imho 1 filmik na 2 tygodnie... bo się nie wyrobisz chłopie =P
Tobie powinno być to na rękę... xD Chodzi w tym o to, że ilość plików video zostanie zredukowana o połowę, względem pierwotnego planu - 1 filmik per week na 1 filmik per 14 days ^^' chyba, że jesteś pracoholik xD
Kubu

AkiEvans wrote:

Ryohan wrote:

Chyba źle go zrozumiałeś xD
Trzeba wysłać filmik jak robicie na SS osu! tutorial 9ten pierwszy xD)
Tzn co źle zrozumiałem xD ^^?

A co do Tuta to można zaraz coś wykombinuję xD :)
chodziło o to że jeden na tydzień to za dużo dla ciebie... bo też jesteś człowiekiem =P
dlatego chodzi mi o to żeby zmniejszyć ilość filmików... 1 filmik od 1 gracza na 2 tygodnie xD
Topic Starter
Aki Evans

kuburaczek wrote:

Chyba źle go zrozumiałeś xD
Trzeba wysłać filmik jak robicie na SS osu! tutorial 9ten pierwszy xD)

Tzn co źle zrozumiałem xD ^^?

A co do Tuta to można zaraz coś wykombinuję xD :)
chodziło o to że jeden na tydzień to za dużo dla ciebie... bo też jesteś człowiekiem =P
dlatego chodzi mi o to żeby zmniejszyć ilość filmików... 1 filmik od 1 gracza na 2 tygodnie xD
Na razie zobaczymy jak będzie to przy obecnym stanie jak, będę miał problemy to się pomyśli :)
Kubu
i można dodać jeszcze że replaye nie mogą mieć slider breaków/missów (nie tyczy się approved)

do tego imho easy/normal = 95%+ (SS/S)
wyższe poziomy = 90%+ (SS/S/A)
approved = 80%+ (SS/S/A/B)
Mr Gaddy
Na youtubie mi komentarze znikają, więc napiszę tutaj.
Bardzo porządny projekt i dobry pomysł, powodzenia życzę :P
Tylko jedna sprawa - IMO osu! powinno być napisane z małej (wiem, szczegół)
Proponuję jeszcze zrobić grupę na YT i będzie super :]

SteRRuM
dat ^
matusiek3
Mógłbym napisać poradnik tworzenia map, tyle że by ktoś musiał to ufilmić.. czyli nagrać film i jakiś spiker by się przydał :)
Bass
Ty i poradnik tworzenia map :lol: . Ja mogę się za to zabrać problem tylko z kompem który nie potrafi z normalnym fpsem nagrać filmiku :C.
matusiek3
tak.
Wiem jak robic mapy, co z tego ze mi nie wychodzi :D
Po prostu nie mam wyczucia, lecz to nie wyklucza tego ze wiem ze trzeba miec dobry timing itd... chyba logiczne nie?
niedz
@bassia
Ty i poradnik tworzenia map :lol:
SteRRuM

niedzwiedz1124 wrote:

@bassia i matusiek
Wy i poradnik tworzenia map :lol:
show more
Please sign in to reply.

New reply