forum

Klawiatury do osu!

posted
Total Posts
26
show more
Nadger
Mniejsza o jakieś moje małe uwagi co do tego poradnika, ale "Jeżeli nie wiesz jakie przełączniki wybrać wybierz blue." - usunąć, bzdura totalna. Jeśli już jakiekolwiek switche miałyby być dla kogoś kto nigdy nie miał do czynienia z mechanikami, to byłyby to Cherry MX Brown, bo są najbardziej wypośrodkowane i generalnie "nadają się do wszystkiego" - to i tak koniec końców tylko kwestia preferencji, ale polecanie początkującym Cherry MX Blue jak dla mnie mogłoby niektórym trochę "skrzywić" obraz tego, jak działa cała reszta switchy.
Rori Vidi Veni
This informative post will be deleted anyway, just move along
Topic Starter
Rey
Poprawiłem trochę, dziękuję wszystkim za feedback.

Rori Vidi Veni wrote:

9) Te superłamliwe stare Kalihy przed którymi trzeba przestrzegać ludzi są żółte,
Z doświadczenia wiem, że te czerwone też za mocne nie są. W pewnym momencie coś dziwnego dzieje się ze stykami i po prostu nie łączą. Musiałbym rozebrać parę switchy i zobaczyć co jest z nimi tak konkretnie.
Sullienite



W zasadzie każdy z przełączników się nadaje, wybieracie indywidualnie. Na mojej klawiaturze sprawdziłem Clear, Green, Blue, Brown, Grey switch od Cherry MX, a dodatkowo Gateron MX switch Clear, liniowy o sile potrzebnej do aktywacji wynoszącej 35g. Każde są dobre do użytkowania, kwestia osobistych preferencji. Polecam każdemu sprawdzić jakie switche mu odpowiadają, więcej zabawy i przyjemniej się później gra. Przełączniki w Polsce można dostać na allegro od sklepu Falbatech, aktualnie zostały im blue, i szeroka gama Gateronów, które wcale nie chodzą gorzej od Cherry, a ich budowa jest identyczna, pasują do klawiatur Z przełącznikami Cherry. Z tego co się orientuje to na priv można jeszcze Green od gościa dostać, ale do grania w Osu powiem że średnio się sprawują, chyba że ktoś hardo lubi ćwiczyć staminę.
@Edit, zapomniałem o white, ale te tez moim zdaniem są średnim wyborem
Rori Vidi Veni
This informative post will be deleted anyway, just move along
Jeder
Na xkomie znalazłem 6gv2 za 319zł, więc można obniżyć jej cenę

http://www.x-kom.pl/p/176829-klawiatura ... iczna.html
Bozios_11
Niedawno zamówiłem cm stroma na redach.Będzie to mój pierwszy mechanik czy zrobiłem źle?
Rori Vidi Veni
This informative post will be deleted anyway, just move along
Novalogic
Co do przełączników kailh - od kwietnia ubiegłego roku korzystam z klawiatury tesoro tizona na przełącznikach kailh brown, i jak do tej pory nie miałem z nią żadnych problemów. Co prawda w temacie opisane są redy - może one czymś się różnią, ale do moich brownów nie mam zastrzeżeń.
Vzzuu
Razer słaby stosunek jakości do ceny.. ale mam nadzieję że nie oznacza to że jest też gorsza w użytkowaniu ?
atxsu
ja sam osobiscie posiadam blacki i powiem ze nawet da sie na nich grac
ShadeHero
Polecam na początek KLAWIATURA STEELSERIES APEX 100
-Emi-
Opłaca się kupić klawiaturę hykker x range, czy jest jakaś lepsza klawiatura mechaniczna w tej cenie?
KaYyyyBooM
Można w sumie tutaj dodać klawiatury jak thor 300 i podobne które sa w niższej półce a i tak się nadają
macieg272

KaYyyyBooM wrote:

Można w sumie tutaj dodać klawiatury jak thor 300 i podobne które sa w niższej półce a i tak się nadają

Sam na niej gram ze switch'ami Red i polecam
Ikarishi
A jesli korzystam z laptopa to co?
AyaTengu

Ikarishi wrote:

A jesli korzystam z laptopa to co?
to albo kupujesz mechanika albo nie kupujesz mechanika.
El Guziec
Co sądzicie o przełączniakch outemu i gateron?
Arkitev
Bardzo polecam klawiatury Ducky. Zajebisty feeling klikania i wykonanie. Na eglobalcentral możecie kupić ducky one oraz ducky shine 6 i 7 w dobrych cenach (jak na cene Ducky w Polsce porównując do sprowadzania go samemu z zagranicy). Nagrałem unboxing i gameplay manii z tej klawiatury:
https://www.youtube.com/watch?v=MxFcR2SftWE&t
BlastedGaming
Ja mam klawiaturę z przełącznikami Kailh Red już powyżej pół roku i nic się z nimi nie dzieje >_<
Krath
GetAll684
Najlepsze te co maja najmniej gramów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hikari Sokudo
ja mam customową klawiaturę i jest dobra :3
MICEK

Ikarishi wrote:

A jesli korzystam z laptopa to co?
Jeżeli nie potrzebujesz klawiatury innej niż ta z laptopa to keypad jest dobrym rozwiązaniem.
ForceDog
Po prostu musisz przetestować na jakich switchach Ci się najlepiej gra
Please sign in to reply.

New reply