forum

Taiko Modunda " Gaku " Yanlış Anlaşılması

posted
Total Posts
3
Topic Starter
Metesansan_DELETED
Öncelikle herkese merhaba. Bu forumu Taiko oynayanlar için açıyorum. Ufak bir yanlış anlaşılma olarak düşündüğüm şeyi ortadan kaldıralım.

Şimdi Taiko modunda " Gaku " olarak isimlendirilen " İçi Boş Yıldız " olarak tabir edilen;
Şu şey;

Size 10 combo altında normal olarak 600 puan verir. Aynı anda belirlediğiniz iki Drum Center tuşuna basarak bu simgeyi çıkartırsınız.

Fakat aynı anda bastığınız halde içi boş yıldız çıkmaz. Bu zamanlamanızla alakalıdır. Fakat iki basım arasında çok zaman farkı yoksa bile size 600 puanı verir.
Gördüğünüz üzere yukarıya 2 tane büyük top gidiyor. Çünkü iki Drum Center'a da bastım.

İki Drum Center'a aynı anda basıp " Gaku " elde ederseniz 10 combo altında 600 puan verir.
Bu da şöyledir;

Fakat sadece 1 tane Drum Center'a bastığınız taktirde size 300 puan verir.
Gördüğünüz gibi farkı hem yukarı çıkan 1 toptan hem de puan farkından anlayabilirsiniz.

Dip Not: Her zaman yukarı çıkan 2 topu göremeyebilirsiniz, fakat aynı anda bastığınız taktirde kombo sayınıza göre 2 kat puan elde edersiniz.
UnderminE
Sırf bunları doğru basmak yüzünden dehşet puan farkı kazanırsınız hatta. Ben kk dd oynadığım için bunları yakalamak bana daha zahmetli geliyor o yüzden bazı şarkılarda (DADADADA gibi) hiç comboyu riske atmadan tek parmakla basıyorum combo yüksek olsun da :D
DeletedUser_3264692
Ayrıca bastığınızda hiçbiri gözükmüyor ama 600 veriyorsa

Frame kısıtlaması 60 yada 120 kitleyin
Please sign in to reply.

New reply