forum

Myszka -.-

posted
Total Posts
14
Topic Starter
XatrasTV
Witam!
Mam problem. Nie za bardzo wiem jak go określić :P. Tak więc wpierw załączam zdjęcie: . Teraz tłumaczę. Gdy kładę myszkę na podkładce to mam kursor na środku (czerwona kropka na screenie). Potem gdy trochę nią poruszam i wrócę myszką na środek, to kursor jest już w innym miejscu (niebieska kropka w screenie). Moja myszka to WMO 1.1 a (jakoś tak).
Jeśli ktoś nie zrozumiał o co chodzi, to mogę dokładniej wytłumaczyć.
Pozdrawiam.
Advantan
>Jeśli ktoś nie zrozumiał o co chodzi, to mogę dokładniej wytłumaczyć.

Piszę byle jak, bo liczę że ktoś to zrozumie. Jak nie to napiszcie, stracicie czas, a ja wam to napiszę LEPIEJ, bo teraz mi się nie chciało.
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Minemaniak1
Akceleracji myszki (aka ''zwiększanie precyzji kursora'' w windowsie wyłączone?
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Topic Starter
XatrasTV
Nadgarstkiem ruszam, a myszki nie chcę kupować innej, bo ponoć WMO jest okej. Zwiększenie precyzji wyłączone.

@EDIT
Jak ruszać myszką, bez poruszania jej nadgarstkiem. ._.
Topic Starter
XatrasTV

Advantan wrote:

>Jeśli ktoś nie zrozumiał o co chodzi, to mogę dokładniej wytłumaczyć.

Piszę byle jak, bo liczę że ktoś to zrozumie. Jak nie to napiszcie, stracicie czas, a ja wam to napiszę LEPIEJ, bo teraz mi się nie chciało.
Nie piszę byle jak, ale po prostu gdy wytłumaczyłem swój problem kuzynowi, to nie wiedział o co mi chodzi dopóki mu nie pokazałem. ._.
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Advantan
>W osu się nie da ruszać myszką bez nadgarstka
Tak, gra ci nie pozwala.
>(np w cs jest to możliwe)
No, tutaj gra ma odblokowaną opcję sztywnego trzymania ręki.
>Musisz kupić większą podkładkę lub/i nauczyć się grać z większym sensivity
Albo po prostu musisz nauczyć się ruszać myszką.
6/11 400dpi ftw

olso

Musisz kupić większą podkładkę lub/i nauczyć się grać z większym sensivity
nauczyć się grać z większym sensivity
większym
Topic Starter
XatrasTV
Większa czułość odpada, bo specjalnie przerzucałem się na 400 DPI. Wkurza mnie trochę ta sprawa, bo gdy gram - to początek idzie dobrze, a po minucie zaczynają się problemy itd.
Tak czy siak dziękuję wam za odpowiedzi ^^. Podkładkę mam dość dużą, z kolei miejsca na biurku nie za dużo XD. Niedługo jednak się przeprowadzę i będę miał lepsze biurko więc będzie dobrze :P. Swoją drogą zobaczę jak gra się na tablecie, bo kuzyn ma.
Można zamknąć, pozdrawiam! ^^
maikuroPoni
Eh Advantan, nie pomagasz, a tylko czepiasz się jakiś nie znaczących błędów... spróbuj ogarnąć jakąś bardziej szaloną mapę bez ruszania nadgarstkiem, to tak możliwe jak zrobienie tego trzymając pena jak penisa podczas masturbacji... a co do większego sensivity to nie wiem jaki masz problem sobie wymyśliłeś
-Maus-
Kucyk i perfekcyjne porównania
AmaiHachimitsu
Nie łatwiej było do mnie napisać, sam Ci tę mysz polecałem.

Rodzaj myszy tu nie ma nic do znaczenia, zjawisko z którym masz do czynienia to tzw. mouse drift i jest to całkowicie normalne (choć wkurwiające bardziej niż cokolwiek innego).
Mysz korzysta z pozycjonowania relatywnego więc poprzez skręcanie nadgarstkiem zmieniamy punkty startowe czujnika, co się kończy potem przeniesieniem się ich chuj wi gdzie. Żeby uniknąć driftu trzeba by mieć zawsze mysz idealnie na wprost podkładki i nigdy jej nie wykręcać w żadną stronę (co w zasadzie jest niemożliwe, bo z wykręcaniem łatwiej się celuje).
Drift nasila się na mapach ze specyficznymi patternami, szczególnie ze sliderami, na większości map nie powinno być wielkiego problemu z driftem. Przykładowo https://osu.ppy.sh/b/31488&m=0 ta mapa zawsze mi sprawiała problemy w przeszłości.
Driftu się nie pozbędziesz nigdy, natomiast możesz go delikatnie zmniejszyć zwiększając czułość (czego nie polecam).
Musisz się nauczyć z tym żyć, korzystać z każdej okazji by poprawić mysz czy zrobić sztuczny kontr-drift (to już jest trudne) w trakcie gry.
Advantan
Ja nie umiem driftować myszką.
Please sign in to reply.

New reply