forum

osu! #polish Ventrilo!!

posted
Total Posts
64
Topic Starter
Galkan
Z powodu niskiej aktywności zdecydowaliśmy się nie przedłużać Ventrilo. Dzięki dla tych, którzy używali!

Stary post
Z inicjatywy mojej i Niko- od dziś posiadamy własne, 15-slotowe Ventrilo w wersji 2.1.4. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych :twisted:

Aktualizacja 02/06/2011: Nowe IP i 20 slotów tym razem, właścicielem jest klubek. Zapraszamy!



Info: Na serwerze włączone są konta prywatne. Prosimy wysłać forum PM do mnie lub klubka z wybranym przez siebie hasłem dostępu.

1. Jak się połączyć:

a) Pobieramy klienta stąd.
b) Instalujemy.
c) Po uruchomieniu wybieramy wersję 2.1.
d) Klikamy strzałkę w prawo przy polu "User Name", klikamy New i wpisujemy Nick.
e) Klikamy strzałkę w prawo przy polu "Server".
f) Klikamy New i wpisujemy pod jaką nazwą chcielibyśmy mieć widoczny nasz serwer. (np. osu! #polish)
g) W polu "Hostname or IP" wpisujemy v1.svoice.pl, w "Port" 6311, a w "Password" wybrane hasło.
h) Zatwierdzamy i klikamy Connect.

2. Konfiguracja: (zalecana)

a) Klikamy Setup - odznaczamy Play Key Clicks.
b) Jeśli chcemy rozmawiać po naciśnięciu przycisku, to zaznaczamy opcję "Use Push-To-Talk Hotkey" i niżej w polu "Hotkey" wybieramy klawisz.
c) Jeśli chcemy rozmawiać bez trzymania przycisku, (tak jak na Skype) to odznaczamy powyższą opcję i ustawiamy wartość czułości (Sensitivity) na ~20 lub mniejszą.
d) Gdy inni słyszą nas za głośno/cicho używamy suwaka "Outbound" by zmieniać głośność mikrofonu (tak samo "Inbound" w odwrotnym przypadku).
e) W zakładce Events ustawiamy wszystko na Nothing.
f) W zakładce Misc zaznaczamy pierwszą i czwartą opcję, priorytet ustawiamy na Wysoki (High).

Tip dla posiadaczy W7, którzy mają problem z lagami (czyt. długo nic, a potem nagły potok słów przez dobre kilka sekund) - zaraz jak odpalicie vt (przy każdorazowym uruchomieniu), ustawcie priorytet w menadżerze procesów na czas rzeczywisty. Powinno pomóc. Dzięki lovu za info ;-)

3. Regulamin:

1. Zachowywać się jakoś. O ile przypadkowe ziewnięcie czy nadmierne przeklinanie jeszcze zniosę, to celowe bekanie czy pierdzenie do mikrofonu (oraz inne zachowania poniżej poziomu) będę nagradzać kickiem.
2. Kanał AFK służy jak sama nazwa wskazuje - jako pokazanie, że Was nie ma obecnie przy kompie (używane zazwyczaj gdy jesteście jedyni na serwie a nie chcecie by ktoś Was później opierdzielił że się nie odzywaliście)..
3. Używanie stereomixa na zasadzie "4fun" tylko po to, by maksymalnie wydrzeć mordę będzie karane kickiem, w razie recydywy ban.

Wszelkie komentarze, wniesienia i poprawki do regulaminu przyjmuję na PM/xf.

Admini: Ja (RockeT) i klubek.

Matma Rex
O fajnie. Tylko czemu zakładacie o północku? D:
Niko
Aa jakoś tak wyszło, zbanowali nas na poprzednim serwie jak graliśmy w CoDa 4 i Galkan wpadł na taki pomysł, a że nie ma konta bankowego i kasy to ja kupiłem :s.
Kubu
wiem że noob pytanko ale... czemu do kurwy nędzy ten client otwiera mi się w wordzie? D:
twupack
a ja pobiję przedmówcę głupotą i się zapytam do czego służy ten program? :D nie chcę mi się goolgać, bo jestem leń!

proszę o odpowiedź na PW i warna za offtop i zajebiste lenistwo ^^
Niko

kuburaczek wrote:

wiem że noob pytanko ale... czemu do kurwy nędzy ten client otwiera mi się w wordzie? D:
Lol Wut.

EDIT: lolz to prawda, mi też D:
to powinno działać http://www.progames.pl/download/file/221775

twupack wrote:

a ja pobiję przedmówcę głupotą i się zapytam do czego służy ten program? :D nie chcę mi się goolgać, bo jestem leń!

proszę o odpowiedź na PW i warna za offtop i zajebiste lenistwo ^^
http://en.wikipedia.org/wiki/Ventrilo :E
Matma Rex
Ahh fff-, na Vencie 3.0 nie zadziała? D:
Niko
Możesz spróbować ale serwer jest postawiony do 2.1.x
Matma Rex
Kutwa, nie działa. Meh, instaluję v2.
Topic Starter
Galkan
Link naprawiony.
husardpl

Matma Rex wrote:

Ahh fff-, na Vencie 3.0 nie zadziała? D:
Nie zadziała, wersje 2.1.4 a 3.0.5 są niekompatybilne. Chodzi głównie o wersje serwera względem klienta.
Ryohan
No sądzę, że warto wpadać i gadać z ludźmi, może być śmiesznie a Vent mniej obciąża kopa niż np. Skype :P
Kubu

Ryohan wrote:

No sądzę, że warto wpadać i gadać z ludźmi, może być śmiesznie a Vent mniej obciąża kopa niż np. Skype :P
Zwłaszcza jest śmiesznie jak jakiś niedomyty pedał krzyczy "KURWAAA MAĆ" i akurat matka jest w pokoju, ohohoho aż się płakać chcę
twupack

kuburaczek wrote:

Ryohan wrote:

No sądzę, że warto wpadać i gadać z ludźmi, może być śmiesznie a Vent mniej obciąża kopa niż np. Skype :P
Zwłaszcza jest śmiesznie jak jakiś niedomyty pedał krzyczy "KURWAAA MAĆ" i akurat matka jest w pokoju, ohohoho aż się płakać chcę
KURWAAAA MAĆ!

pogadać bym pogadał, ale wstydzę si swojego głosu xD wasza mmutacja to przy tym pryszcz :( xD
Topic Starter
Galkan
Pierdielisz 8-)
CzekoMisiek
Wchodzę na venta i patrze nikogo nie ma! No czujecie to ? : O
matusiek3
scionge to jak bende mial sfojego kompa spowrotem, poniewarz jesztcze mi nje pszyszedl zasilatrz.

a po polsku, sciagne w tym tygodniu.
ShaggoN
Będzię można pogadać :) niedługo tam zawitam. ^.^
A co do Ventrilo, to wie ktoś co z tym serwerem dla całego osu, który ktoś kiedyś rzekomo założył? Dajcie jakieś info :3
Matma Rex
Serwer cały czas jest, w General Discussion chyba ma temat.
Topic Starter
Galkan
W związku z tym, że zjebał mi się system (a format problemu nie rozwiązuje) przez parę dni nie będzie mnie ani na osu ani na vt. Anyway i tak zapraszam 8-)
thr1ve
Wchodze o 1 w nocy a TAM nikogo nie ma... I z kim ja mam niby pogadać?
MLGnom

bobek_fp wrote:

Wchodze o 1 w nocy a TAM nikogo nie ma... I z kim ja mam niby pogadać?
Bo o pierwszej w nocy grzeczne dzieci już spią.
Ryohan
Jak mnie złapiesz o 1 na osu! to możesz mnie zaprosić na venta xD Ale vent ssie skype lepszy xD
Lef
ja tam często przesiaduje ale zazwyczaj jak wchodzę to wieje pustką. Pewnie o dziwnych porach wchodzę @.@
Kubu
jak wchodzisz o 27:82 to co się dziwić...
Topic Starter
Galkan
Mnie nie ma i od razu nuda? :< (i dalej nie będzie przez 'uj wie ile...)
Topic Starter
Galkan
Bump.

W związku z tym, że od jakiegoś czasu paru żartownisiom zachciewa się kraść niektóre nicki, zarządzam, że od dziś można swój nick rejestrować. Wystarczy, że napiszecie pm do Niko- (tzw. Henia) jakie chcecie hasło (i na jaką dokładnie ksywę - tylko jeden Username na osobę) i poczekać. Gdyby ktoś w dalszym ciągu chciał się pod kogoś podszyć - zgłoście to nam, taki cwaniak dostanie kicka od razu, w razie recydywy ban. Po otrzymaniu własnego hasła wpisujecie je w polu Password po kliknięciu strzałki w prawo przy polu "Server".

Zachęcam do korzystania i do sprowadzania znajomych - tylko zachęcajcie ich również do gry w osu! :P
Pamiętajcie - jeśli akurat nikogo nie ma, nie wychodźcie od razu, tylko chwilę poczekajcie, może ktoś w tym czasie wejdzie.

Goście ventrilo (obecnie niegrający w osu!) : Bofert, Lysy, mleko
ShaggoN
Dla pragnących być zawsze na bieżąco informuję o najnowszej wersji Ventrilo Mix 1.22.
RockeT mógłbyś zaktualizować głowny post. :P
Topic Starter
Galkan

ShaggoN wrote:

Dla pragnących być zawsze na bieżąco informuję o najnowszej wersji Ventrilo Mix 1.22.
RockeT mógłbyś zaktualizować głowny post. :P
Done.
Dodany regulamin.
Topic Starter
Galkan
Małe odświeżenie tematu ^^

Vent ważny do ok. 10 maja! Jeśli jest się ktoś skłonny dorzucić na opłatę następnego roku użytkowania*, proszony jest o PM do Niko o dane konta bankowego/PayPala.

No i taki mały dodatek: banner pokazujący czy ktoś w danej chwili przesiaduje (powinno to już być dawno dodane :?)



* - jeśli pozostajemy na obecnej wersji (tj. 2.1), nie będzie z tym akurat większego problemu ponieważ koszt to 50 PLN. Natomiast gdybyśmy chcieli przejść na nowszą (3.0.x) wyniosłoby to ok. 40 EUR, a tu małe wsparcie by się już przydało.

Tak czy siak - zapraszam do użytkowania i wspólnych pogaduszek ^^
Topic Starter
Galkan
Po małej obsuwie wracamy online! :)
Dzięki uprzejmości klubka znowu mamy swój kącik rozmów, thx!
Pierwszy post zaktualizowany, namiary to:

v3.svoice.pl
6311

Zapraszamy!
Pandemoniusz
To teraz robicie ściepkę na nowe mikro dla mnie i wbijam do Was :D
klubek
Yar!
Wziąłem się w garść i postanowiłem przejąć tą sprawę, razem z pomocą gałkana dostarczamy wam server vetrilo 2.1 na kolejny rok z 20 slotami. Panowie korzystajcie ile chcecie, a musicie trochę rozruszać serwer, aby stale na nim się coś działo :P Sam postaram się być tam dosyć często. Jak się postaracie to może nawet jakieś imprezy czy konkursy z herbatą i ciastkami w rolach głównych się zorganizuje~~

W razie jakiś pytań czy problemów odnośnie serva zgłaszać się do mnie lub gałkana (najlepiej na xfire).

Jeszcze raz zapraszamy! Oto aktualny banerek z serva (a nawet 2):




btw, ryo czy ktoś, może przesunąć topic do ogłoszeń, żeby był bardziej widoczny dla wszystkich?

btw2, gałkan upnij pierwszy post porządnie więcej infa, dodaj również banerki
Topic Starter
Galkan
Up ;)

Do wszystkich z Windows 7, którzy mają problem z lagami (czyt. długo nic, a potem nagły potok słów przez dobre kilka sekund) - zaraz jak odpalicie vt (przy każdorazowym uruchomieniu), ustawcie priorytet w menadżerze procesów na czas rzeczywisty. Powinno pomóc. Dzięki lovu za info ;-)

No i jak zwykle zapraszamy wszystkich tych, którzy do nas jeszcze nie zawitali :)
VillaValo
A zainstalowałam sobie :D I zawitam niedlugo.
Pandemoniusz
Serio, w uj ludzi na vencie D:
klubek
Aktualizacja Regulaminu oraz więcej informacji - Czytać pierwszy post w temacie!

Z mojej strony dodam, że nie musicie wchodzić na ventrillo tylko wtedy kiedy gracie w osu!. Kanałów jest pod dostatkiem i zawsze można sobie pogadać zamiast gnić na skypie. Na chwilę obecną wygląda to tak:

Co do sprowadzania innych osób - nie przesadzać, slotów jest tylko 20.

I jeszcze jedna mała rzecz, jeśli ktoś akurat chce słyszeć czy ktoś wbił/wyszedł z venta lub czy przypadkiem nas nie wywaliło z serwa (no i musi lubić pana Microsoft Sama) to wystarczy w zakładce Events ustawić opcje w taki sposób:

Zapraszamy ;)
Topic Starter
Galkan
W związku z tymczasowym problemem z pingami sięgającymi progu 5k+ postanowiłem przenieść serwer w inne miejsce (z Poznania do Warszawy). Niestety na razie nie pomogło to w ogóle, ponieważ svoice.pl ma na swojej stronie skrypty, które można o kant dupy sobie rozbić. Mówiąc inaczej, serwer jest obecnie offline i nijak odpalić się nie da. Dam Wam znać jak wszystko znowu będzie śmigać.

Istnieje możliwość powrotu serwa do Poznania, jeśli z obecnej decyzji nic nie wyjdzie. Wpierw jednak poślę maila do ich supportu technicznego, bo obecna sytuacja nawet mnie nie drażni. Wkurwia.

Edit: Jak widać po moim podpisie i po op, bannery też nie działają poprawnie. Żenada.
Edit2: Tymczasowy serwer, na którym można posiedzieć w oczekiwaniu na up naszego, IP:94.23.94.135 Port:40163, dzięki jakbu za namiary.
Edit3: Znowu online! Nowy adres to v1 (zamiast v3). Mam nadzieję, że już będzie wszystko działać bezproblemowo, bo jak dalej będą takie afery, to pomyślimy najwyżej o zmianie hosta na coś lepszego.
klubek
Przedłużyłem serwer o kolejne 6 miesięcy. Ilość slotów zostaje taka sama - 20.
"Serwer wygasa za :202 (dni)" czyli jakoś początek grudnia, trza będzie się zastanowić co dalej. Póki co korzystajcie ile chcecie ;)
Nie wiem jaki serwer głosowy chcielibyście potem, czy to nadal vent, czy ts czy może mumble.. i tak sporo osób nie wchodzi nawet na serwer (albo nawet nie wiedzą, że istnieje) więc bardziej tu zależy od stałych bywalców.
Marcin
Nie wchodze bo slowotok mnie boli :c
show more
Please sign in to reply.

New reply