forum

Trick w tabletach? + temat nowego PP oraz wybór.

posted
Total Posts
15
Topic Starter
SavleR
Joł pips!

Na temat tabletu:
Zauważyłem na Tubie w filmach z osó, że dużo ludzi grających na tabletach (w szybsze mapy typu Insane DT) tak jakby "skipują" sobie drogę do note'a.
Zamiast przejechać po tablecie po prostu unoszą pen'a i stawiają (czy co tam się robi) po drugiej części tabletu i to "teleportuje" kursor na drugą część monitora, czy mi się po prostu zdaję i jestem głupi bo nie widzę, jak kursor "jedzie" czy tak jest?
A jak tak to czemu dużo ludzi wciąż mówi, że na tablecie gra się tak samo jak na myszy (spotkałem się nawet z twierdzeniem, że trudniej..), jak są takie bajery? Ja przecież myszką nie rzucę na drugą część podkładki i kursor sie nie "teleportuje" tylko muszę "jechać" całą drogę ..


Na temat wyboru:
Mam problem z wyborem, lepiej zostać przy mouse+kb i zainwestować w lepszą mysz, czy może troche gorszą mysz + tablet i cisnąć tablet+kb? Czy po roku grania może na tablecie będzie mi o wiele lepiej/gorzej szło?
(Tablet by służył tylko do osu, bo talent to ja mam tylko do denerwowania ludzi C: )


Na temat PP:
Nowy system PP, jestem typowym "leniwcem" co do osu i gram z nudów czy czuś, ale ostatnio zaczałem jakby to powiedzieć.. "regularnie grać" przez co wbiłem sobie 14k ranking i przez te problemy z PP spadłem znów do 24k.. Czy stare rankingi wrócą czy nie? Ludzie nic o tym nie pisali w komentach pod postem peppy'ego na temat ppV2, tylko z czego widziałem na temat jakichś TP, starych PP oraz się kłucili D: Zauważyłem też, że np. WWW nie stracił swoich PP, sporo osób ich nie straciła, czemu oni mają a my nie? Kurde, z ponad 4k PP do 378.. Troche dużo... (Jak na leniwca)
r0ck
1. Co Ci da "teleportacja" kursora? To tylko utrudnienie gdy grasz i nagle kursor Ci się "teleportuje" można doznać dezorientacji :D
Btw. Co jest szybsze: Przesunąć penem z punktu A do B, czy może podnieść pena do góry, przesunąć, dać go niżej? I co będzie bardziej precyzyjne, poruszając kursorem widzisz gdzie się znajduje, a przy takiej "teleportacji" możesz się pomylić.
Co do filmików to nie mam pojęcia kto tak robi, ale to IMO głupota, no weż pomyśl logicznie, przecież i przy tym i przy tym "sposobie" i tak musisz ruszyć ręką/penem o tyle samo, więc lepiej po prostu ruszyć, czy może dodatkowo podnosić pena i nie mieć w ogóle pojęcia gdzie pojawi się kursor?
//Ew. pokaż takowy filmik, chyba że ma to być gameplay jakiegoś 30k ranka to od razu sobie odpuść.

2. IMO warto wbić chociaż ten 3k rank na myszce, albo pomijając rank, po prostu umieć grać coś więcej niż hardy z DT albo zwykłe insane.

3.Stare PP nie wróci, jest wprowadzany nowy ranking.
PP nie zostały odjęte, są po prostu inaczej liczone. Eh, dowód? Przed zmianą miałem ~5k PP i ~1k rank, po zmianie mam ~1k pp i nadal ~1k rank, czyli teraz jest to całkiem inaczej liczone i tyle samo PP co kiedyś =/= takiemu samemu rankingowi co kiedyś.
WWW ich nie stracił, bo jak napisałem teraz jest to inaczej liczone. Kiedyś żeby być #1 potrzebowałeś 6900 PP, teraz potrzebujesz 7600 "PPv2", inny algorytm i tyle.
Topic Starter
SavleR

r0ck wrote:

1. Co Ci da "teleportacja" kursora? To tylko utrudnienie gdy grasz i nagle kursor Ci się "teleportuje" można doznać dezorientacji :D
Btw. Co jest szybsze: Przesunąć penem z punktu A do B, czy może podnieść pena do góry, przesunąć, dać go niżej? I co będzie bardziej precyzyjne, poruszając kursorem widzisz gdzie się znajduje, a przy takiej "teleportacji" możesz się pomylić.
Co do filmików to nie mam pojęcia kto tak robi, ale to IMO głupota, no weż pomyśl logicznie, przecież i przy tym i przy tym "sposobie" i tak musisz ruszyć ręką/penem o tyle samo, więc lepiej po prostu ruszyć, czy może dodatkowo podnosić pena i nie mieć w ogóle pojęcia gdzie pojawi się kursor?
//Ew. pokaż takowy filmik, chyba że ma to być gameplay jakiegoś 30k ranka to od razu sobie odpuść.
Niestety nie mogę znaleźć żadnego filmu (jak na złość), pamiętam to był Tom94 czy jakoś tak, koleś był dobry ale dostał chyba bana, nie wiem + widziałem to u kilku "skośnookich" jak szukałem jakichś tam piosenek do osu na Tubie jak przechodzą i te sprawy. A z tym podnoszeniem to nie tak, że oni podnoszą to na np. 2cm od góry, tylko ledwie od tabletu że nie reagował na rysik czy co on tam ma w sobie (poznałem to po tym, że na ekranie nie widziałem ze kursor się ruszał, a osoba w filmie jednak ruszała tą ręką) chociaż to co piszesz ma sens.

Co do PP, one będą tak samo się wbijać jak wcześniej, że wykonam 1 piosenke np. poniżej #100 i mogę spaść o ok. #400 w rankingu czy będzie trudniej? Nie wiem jak kiedyś było bo zacząłem grać jak już był ten zepsuty system PP (chyba, nie pamiętam bo wtedy nie ogarniałem tej gry i systemów w niej D: )

A co do tej myszy, to lepiej teraz inwestować w mysz z czego wnioskuję, jak tak to jaką byś polecił do 2 grip'ów (tak wiem, jestem dziwny) modfikacji fingertip i claw grip'a?
AmaiHachimitsu
Zauważyłem na Tubie w filmach z osó, że dużo ludzi grających na tabletach (w szybsze mapy typu Insane DT) tak jakby "skipują" sobie drogę do note'a.
Zamiast przejechać po tablecie po prostu unoszą pen'a i stawiają (czy co tam się robi) po drugiej części tabletu i to "teleportuje" kursor na drugą część monitora, czy mi się po prostu zdaję i jestem głupi bo nie widzę, jak kursor "jedzie" czy tak jest?
To jest dla szpanu i kompletnie nie nadaje się do efektywnej gry.

Na temat wyboru:
Mam problem z wyborem, lepiej zostać przy mouse+kb i zainwestować w lepszą mysz, czy może troche gorszą mysz + tablet i cisnąć tablet+kb? Czy po roku grania może na tablecie będzie mi o wiele lepiej/gorzej szło?
(Tablet by służył tylko do osu, bo talent to ja mam tylko do denerwowania ludzi C: )
Szkoda, że nie napisałeś jaką masz mysz. No i musisz zwrócić uwagę, jaka mysz do osu! będzie najlepsza. Najważniejsze to wygoda i przypasowanie do gripu oraz sensor, nie zwracaj uwagi na bajery typu "gejming maus", milion dpi i przycisków i inne bo to jest dla gimbów dla których LoL jest największym wyzwaniem jeśli chodzi o celowanie myszką.
Co do wyboru między tabletem czy myszką to nie mam pojęcia, tablet nie da Ci wiele w porównaniu z dobrą, dobrze ustawioną myszką dopóki nie nauczysz się po prostu grać w osu! i dojdziesz do jako-tako wysokiego poziomu.

WWW miał inną liczbę PP, w zasadzie każdemu się zmieniło, teraz liczy się accuracy oraz ilość score'ów, którą zrobiłeś.

A najlepiej nie przejmuj się PP bo to gówno.
Topic Starter
SavleR

AmaiHachimitsu wrote:

Szkoda, że nie napisałeś jaką masz mysz. No i musisz zwrócić uwagę, jaka mysz do osu! będzie najlepsza. Najważniejsze to wygoda i przypasowanie do gripu oraz sensor, nie zwracaj uwagi na bajery typu "gejming maus", milion dpi i przycisków i inne bo to jest dla gimbów dla których LoL jest największym wyzwaniem jeśli chodzi o celowanie myszką.
Co do wyboru między tabletem czy myszką to nie mam pojęcia, tablet nie da Ci wiele w porównaniu z dobrą, dobrze ustawioną myszką dopóki nie nauczysz się po prostu grać w osu! i dojdziesz do jako-tako wysokiego poziomu.

A najlepiej nie przejmuj się PP bo to gówno.
PP się tam nie przejmuję, chociaż szkoda, że spadłem ale cóż zrobić, wbije się jeszcze raz, więcej fun'u i cierpień ale to dobrze (jak dla mnie :>)
A myszy nie podałem bo to zwykły druciak z allegro za 30zł, a dokładnie coś co nazywa się "esperanza dragon" która jest do czterech liter i jest za mała przez co podczas grania wciskam mały palec pod mysz i mysz nagle przestaje chodzić..
Zastanawiałem się nad "Steelseries Kinzu V2 / Kinzu V2 Pro" (wersja Pro ma o wiele lepsze przęłączniki od firmy "Omron" wszystkim dobrze znanej, tyle z jej "lepszości").
Mysz ma nie tylko być do Osu! ale też do FPS'ów typu Battlefield w które często pogrywam.

Jakąś do 150zł, budżet nie najwyższy ale cóż zrobić, byle nie Razer...

+ wspomnę też, że gram na wysokiej czułości, 7/11 w windowsie, 1600 w myszy, 2,5 w osu
(kiedyś grałem na 11/11, 2400 i 2,7 ale staram się stopniowo zmniejszać D; )
r0ck

SavlerPL wrote:

A co do tej myszy, to lepiej teraz inwestować w mysz z czego wnioskuję, jak tak to jaką byś polecił do 2 grip'ów (tak wiem, jestem dziwny) modfikacji fingertip i claw grip'a?
To co Amai napisał, ja w sumie nie znam się na myszach, bo grałem na takiej za 20 zł z biedronki.

SavlerPL wrote:

+ wspomnę też, że gram na wysokiej czułości, 7/11 w windowsie, 1600 w myszy, 2,5 w osu
(kiedyś grałem na 11/11, 2400 i 2,7 ale staram się stopniowo zmniejszać D; )
Ło jeju cosiedzieje.
Napiszę tak: Jeżeli chcesz coś sensownego kiedyś grać to od razu to zmień.
Raczej standardem jest 6/11 (domyślne), 1.0x (domyślne) + mysz 400 DPI. Akurat ja że miałem mysz ze stałym 800 DPI i było mi za szybko, przestawiłem się na 5/11 w windowsie i tak funkcjonuje do dzisiaj.
Przecież kurna, jak to czytam to nie wiem jak Ty chcesz zrobić jakiekolwiek mniejsze i szybsze patterny, chyba że chcesz precyzyjnie i szybko przesuwać myszkę o 2 mm.
Topic Starter
SavleR

r0ck wrote:

Napiszę tak: Jeżeli chcesz coś sensownego kiedyś grać to od razu to zmień.
Raczej standardem jest 6/11 (domyślne), 1.0x (domyślne) + mysz 400 DPI. Akurat ja że miałem mysz ze stałym 800 DPI i było mi za szybko, przestawiłem się na 5/11 w windowsie i tak funkcjonuje do dzisiaj.
Przecież kurna, jak to czytam to nie wiem jak Ty chcesz zrobić jakiekolwiek mniejsze i szybsze patterny, chyba że chcesz precyzyjnie i szybko przesuwać myszkę o 2 mm.
Po prostu zanim miałem swój piecyk miałem laptopa gdzie zawsze miałem mega czułość i nie wiedziałem jak ją zmienić (byłem głupkiem i nie wiedziałem nic o systemach, sprzęcie itp. teraz znam się :D ) i mi tak zostało, nie wiem czemu ale przez to spinam strasznie dłoń co dobre chyba nie jest bo często i gęsto ta dłoń mi drętwieje i musze robić przerwy.. Ale jak wspomniałem, stopniowo bo jak przeskocze od razu do niskich czułości to i normala nie ogarne :D O dziwo jak gram w FPS'y to niska czułość inaczej grać nie potrafię, taki nawyk widocznie mam w osu D:
AmaiHachimitsu
Spinasz się bo na wysokiej czułości musisz mieć chirurgiczną precyzję w ruchach myszki. Ludzie często się pytają, czy mnie ręka nie boli od machania tyle (400 dpi). Owszem, męczy się czasem choć już się wyrobiłem, ale nigdy mnie nie bolała. Natomiast czułem ból kiedy próbowałem grać na wyższej czułości bo była spina.

Co do myszy to do claw gripa dobre są myszy CM Storma, Spawn i bodajże Xornet (ta druga chyba jeszcze mniejsza). WMO używam ja z claw-like gripem więc też by się nadała, to samo inne Intellimouse'y (unikaj IE 4.0). Co do fingertip grip to nie wiem bo nie znam nikogo kto tak gra. Razerów nigdy nie używałem i nie wiem jak ludzie nim grają, ale DeathAdder by chyba jako-tako się nadawał do claw gripa.
Topic Starter
SavleR

AmaiHachimitsu wrote:

Spinasz się bo na wysokiej czułości musisz mieć chirurgiczną precyzję w ruchach myszki. Ludzie często się pytają, czy mnie ręka nie boli od machania tyle (400 dpi). Owszem, męczy się czasem choć już się wyrobiłem, ale nigdy mnie nie bolała. Natomiast czułem ból kiedy próbowałem grać na wyższej czułości bo była spina.
To jest oczywiste że to od dużej czułości, ale za nisko też nie zejdę bo dużo miejsca to ja nie mam na mysz, muszę zaopatrzyć się w nowe biurko :L

AmaiHachimitsu wrote:

Co do myszy to do claw gripa dobre są myszy CM Storma, Spawn i bodajże Xornet (ta druga chyba jeszcze mniejsza). WMO używam ja z claw-like gripem więc też by się nadała, to samo inne Intellimouse'y (unikaj IE 4.0). Co do fingertip grip to nie wiem bo nie znam nikogo kto tak gra. Razerów nigdy nie używałem i nie wiem jak ludzie nim grają, ale DeathAdder by chyba jako-tako się nadawał do claw gripa.
Xornet'a dziwnie mi się trzyma, miałem okazję go złapać i pyknąć rundkę cs'a, troche za mała ;/
Jak mówiłem zastanawiam się nad tym Kinzu V2 /V2 pro (ogólnie coś od Steelseries), gigabyte m7 thor ewentualnie coś od zalmana ale to wersja ultra cheap..
AmaiHachimitsu
Nie znam żadnej precyzyjnej myszy od SteelSeries, może oprócz Savu która ma jakieś mało istotne problemy,
Topic Starter
SavleR

AmaiHachimitsu wrote:

Nie znam żadnej precyzyjnej myszy od SteelSeries, może oprócz Savu która ma jakieś mało istotne problemy,

To może inne firmy oprócz SS i CM? Bo ja już pomysłów nie mam :<
AmaiHachimitsu
Dla mnie to możesz grać wszystkim.

Po krótkim przemyśleniu, i tak nie wróżę Ci kariery na tyle wspaniałej by być zmuszonym posiadać zajebiście precyzyjny sprzęt, bo mówisz, że grywasz w BFy i inne.


Cokolwiek weźmiesz będzie OK, wybierz coś stricte pod grip.

Btw. Spawn jest większy od Xorneta, może Ci przypasuje
Topic Starter
SavleR

AmaiHachimitsu wrote:

Dla mnie to możesz grać wszystkim.

Po krótkim przemyśleniu, i tak nie wróżę Ci kariery na tyle wspaniałej by być zmuszonym posiadać zajebiście precyzyjny sprzęt, bo mówisz, że grywasz w BFy i inne.


Cokolwiek weźmiesz będzie OK, wybierz coś stricte pod grip.
I nigdy nie planowałem zostawać "kimś" w osu, gram dla fun'u ale jak już wybieram sprzęt to staram się jak najlepszy żeby nie wymienić go za 2-4 miesiące, i jak to mawiali kiedyś "nie sprzęt a technika czyni z ciebie zawodnika" co prawa klawka w do osu potrzeba jest, lecz mysz/tablet już nie muszą być takie "pro" żeby coś osiągnąć, ale nie druciak za 30zł jakiego mam teraz bo na takiej myszce to nawet w paint'cie nie da się malować ;w;
AmaiHachimitsu
Pozdrawiam, pros z myszką za 20zł
Topic Starter
SavleR

AmaiHachimitsu wrote:

Pozdrawiam, pros z myszką za 20zł
Czasami Cię nie rozumiem Amai. Nie rozumiem D;
Please sign in to reply.

New reply