forum

Seria kółek...

posted
Total Posts
14
Topic Starter
Blackiris
Mam taki problem... mianowicie spotkałem już w kilku bitmapach 'serie kółek', tj. przegiętą ilość pojawiających się po sobie kółek... ale przed dosłownie minutą spróbowałem zaliczyć:
IOSYS - Kanbu de Todomatte Sugu Tokeru ~ Kyouki no Udongein [Hard] [ http://osu.ppy.sh/s/1391 ]
rzecz oczywista - poległem w około 20s kiedy to zobaczyłem pojawiającą się w gigantycznej ilości liczbę kółek...

Stwierdziłem, że niemożliwe jest zaliczenie takiej ich ilości... ale rzecz jasna patrzę na high scores i na 1-szym miejscu White Wolf... Miss: 0...
Drugi ShaggoN - też bez missa...

Pytanie moje brzmi - z ilu przycisków korzystacie zaliczając takie serie? (^_^;)
Próbowałem lpm+ppm ale jak dla mnie to nawet to wydaje się za mało - są jakieś bariery jeśli chodzi o ilość kliknięć na sekundę...

Jeśli ktoś mógłby się podzielić swoją taktyką zaliczania takich 'dziwnych elementów bitmap'... z góry dzięki.
Kubu
Normalnie jak są te serie kółek to musisz utrzymywać odpowiednie tempo, natomiast w kanbu nie powinno być takiego problemu gdyż ciskamy na pałę z/x na klawiaturze, więc trzeba mieć silne palce i po prostu wiedzieć jak się klika szybciej tzn. mieć taktykę klikania, koniec kropka ale może niech wolfik i shagonik sie wypowiedzą ;S A myszką lpm/ppm można klikać tak samo szybko jak z/x czy inne klawisze tyle że mniejsza celność
niedz

kuburaczek wrote:

natomiast w kanbu nie powinno być takiego problemu gdyż ciskamy na pałę z/x na klawiaturze

oj burak burak...
stacki w kanbu są zazwyczaj są oddalone o 1/8 w edytorze,to bodajże 1 sekunda D:
Swistak
Takie serie kółek nazywają sie stacki. Ten w kanbu jest to chyba najszybszy kółkowy stack jaki znam. Ja kompletnie sobie nie radzę klawiaturą (mam żalową klawę może nawet starszą ode mnie), a myszką jakoś sobie nie radze, ale za to genialnie wychodzi mi połączenie p (na klawiaturze)+lpm, którym raz mi się udało zagrać ten stack w kanbu na 3x100 reszta 300 :D. ale ogólnie jeśli chodzi o szybkość na stackach jestem w miarę dobry, a w acc na stackach jestem żalowy.
Elvan_old
U mnie kanbu czy Marisa wygląda tak, że czasami klikam za szybko i to mnie najbardziej denerwuje xD nie mogę wyczuć odpowiedniej prędkości xD
Ale Kanbu robi się tak jak to powiedział Raczek (xD), na pałę. Walisz ile wlezie jak najszybciej. Są momenty w których musisz zwolnić, i to właśnie one sprawiają mi największą trudność.
Ogólnie Kanbu i Marisa to dwie epickie mapki, które przeszły do historii Osu! xD

A co do pytania które zostało zadane w temacie, to nie używaj myszki, bo celność na stackach lub mapkach z szybkimi kółkami jest do dupy. Prawą ręką jeździsz myszą, lewą trzymasz na z/x i jedziesz. ;)
Kubu
oj burak burak...
stacki w kanbu są zazwyczaj są oddalone o 1/8 w edytorze,to bodajże 1 sekunda D:

oj łosiu łosiu myślisz że ja wiem coś na temat edytora? ;X ja nieraz jak czuję strong in my fingers to wyrabiam się same 300 na kanbu z/x only, ale zagram 2-3 razy i koniec...

A ogólnie wszystkie iosys'wskie są w pewien sposób epickie xP
Topic Starter
Blackiris
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Ryohan
Ja na z/x przestawiłem się na 7x miejscu więc nigdy nie jest za późno xD A tez sądziłem, że nie dam rady się odzwyczaić od przycisków myszki xD
skratch
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
niedz

Blackiris wrote:

Eh no ok dzięki - ale w moim przypadku za późno na przestawienie się na z/x (-.-')
już jestem zbytnio przyzwyczajony do lpm/ppm (zwłaszcza do ppm, bo lewego prawie w ogóle nie używam) (^.^")

przykład-happy30 gra tylko myszką,ma rank 80 D:
Kubu

niedzwiedz1124 wrote:

przykład-happy30 gra tylko myszką,ma rank 80 D:
mistrz po prostu mistrz ;s marisa 18.5 mln samą myszką?? i kanbu 4 mln myszką omg to mój idol od dziś... no bo przecież jak napisałeś gra tylko myszką więc na to wychodzi... więc sobie może pisać że gra tylko myszką;x Z tego co wiem shaggonek używa myszki w 90% piosenek np. du hast samą myszką robił :D
Swistak
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
ShaggoN
Ja używam samej myszki. Używając z/x jakoś mi po prostu nie idzie...
Moja taktyka polega na tym, żeby najpierw pograć co najmniej pół godziny w jakieś inne mapy żeby rozgrzać i przyzwyczaić dłoń. Jeśli tego nie zrobię, za cholerę nie wyrabiam nawet na marisie. A jeśli to zrobię, to mogę nawet wciskać za szybko stack na Kanbu. Taka moja technologia :D
CzekoMisiek
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Please sign in to reply.

New reply