forum

Yavaş veya hızlı

posted
Total Posts
16
Topic Starter
Shiro Pikachu
Selam ._.

Ben az çok yeniyim diyebilirim 3 hafta filan oldu daha başlayalı şu an End Time'ın Hyper ını bitirdim ama Anotherda X ve Z ye ya yavaş basıyorum ya da çok fazla hızlı basıyorum çünkü sürekli ya 50 ya X veriyor 16 tane filan çıkıyor 2-3 saniyede de nasıl basacağımı bilmiyorum. Ritim desen ne ritmi allah ne verdiyse basıyorum zaten :D yavaş kalıyorsa sizce hem x hem z hem mouse sol tuşuyla filan bassam zlşvmcxvşxb olur mu ki öyle?

Neyse anlayacağınız şu an wakarimasen lol durumundayım yardım ederseniz sevinirim -.-
Pati
direk z x ile oynamanı öneririm ek olarak mouse dan basmana gerek yok (f10 a basıp mouse tuşlarını kapaman işe yarıyacaktır)
ayrıca 3 hafta önce başladıysan oynadığın map senin için baya zor olmalı o yüzden tavsiyem daha kolay bişeyler oynaman olucak
en önemlisi ise pratik yapmalısın
Topic Starter
Shiro Pikachu
Ya yok map zor filan gelmiyor tek sorunum o arka arkaya olan şeyler ki onu da WWW Skin diye bir skin varmış onu indirdim çok daha kolay anlaşılıyor azcık daha rahat yapıyorum. Bu arada böyle arka arkaya çıkan circlelar için çalışabileceğim alışabileceğim bir map var mı? Varsa çok işime yarar ._.
Pati
arka arkaya gelen circle lara ''stream'' deniyor
buda aradığın map https://osu.ppy.sh/b/137122
Shirai Kuroko
Daha ellerin tam alışamamıştır.Ben normalde gayet iyi stream yaparım fakat şu an tablete alışmak için sağ elimde stream yapmak zorunda kalıyorum.(solağım)Sağ elimde stream yapmak aşırı zor geliyo bana ama zamanla alışılcak bir şey
Topic Starter
Shiro Pikachu
Heh işte tam aradığım mapti bu çok sağ ol. Ben 2 gün önce filan dümdüz xzxzxzxz basarak yardırıyordum ama şimdi zamanlara bakmaya çalışıyorum en azından daha iyi zamanlayıp daha fazla 300 basıyorum. oyunu da aşırı fazla sevdim tablet almayı düşünüyorum sizce tabletle mi daha epic olur mouse la mı? benim mouse biraz ağır da yeni mouse alacağıma direk tablet alayım daha iyi diyorum
Lucrisiah
İlk başlarda biraz zor gelecektir, örneğin ben iki buçuk aylık oyuncuyum fakat AR9(Map Hızı) yapabiliyorum.Parmaklarının streamlara alışmasını istiyorsan sana önerim şudur:

Survive yapabileceğin hızlı bir map seç, full combo yapmak için değil maksat gözünün hızlı maplare alışması ve parmaklarını alıştırmak.Sürekli oyna hedefin full combo yapmak olmasın.Bir müddet sonra gözün o hıza alıştığında parmaklarında alışacaktır ve AR8-9 için hazırsın.Ben bu kadar kısa sürede bu seviyeye böyle çıktım.Tabi birde kişinin reflexine göre de değişiyor bu :)
Pati
tablet>mouse
DaFFice
Merhaba arkadaşlar ilk önce size oyunda çoğu oyuncunun yaptığı yanlışları yazıcam.
1-Tap (Tıklama) sorunu.Çoğu oyuncunun yaptığı hata circleları , sliderları izlememesindendir.Genel olarak 50 veya 100 puanın alınmasındaki sebep budur.
2 - Ben şimdi mouse ile ve normal robber dome (yanlış yazmış olabilirim) klavye ile oynuyorum.Eğer tablet ve mekanik klavye ile oynasam kukiyzi gibi olurum diye düşünmeleri.Malesef böyle birşey yok.Tablet size sadece biraz daha hızlı jump sağlar başka + sı yoktur.Mekanik klavye ise parmağınızı daha az yorar.Streamlarda yararlıdır.
3-Bir mapi oynamadan once replayini izlemenin size çok faydası olacaktır.Çoğu oyuncu bodoslama giriyor.

Şuan bu kadar aklıma geldi sonra biraz daha eklerim.
Topic Starter
Shiro Pikachu
Ben tablet alayım diyorum çünkü mouse um cidden ağır ve durduğu yerden dolayı hareketi engelliyor. Başka duracak yeri de yok o yüzden dedim tableti. Replay her zaman izliyorum hoşuma gidiyor c: Ve evet streamlerde cidden çok fena yoruluyor parmaklarım bir süre sonra basamayacak hale geliyorum ona da oynamaya devam edersem alışırım gibime geliyor zaten. Abi ben slider filan onları izlemeye çalışıyorum da o streamlerde o kadar fazla hızlı gidiyor ki şaşırıyorum. Bu arada map hızına alışmaya çalış diyen arkadaşa teşekkür ederim şu an cidden yavaş yavaş alışmaya başladım %90 üstü filan umrumda olmuyor sadece düşmemeye bakıyorum

Şimdilik iyi durumdayım xd Sağ olun
Topic Starter
Shiro Pikachu
Ha unutmadan önerdiğiniz bir skin varsa atabilir misiniz çok fazla göz yormayacak ve anlaşılır şu an kullandığım WWW cidden hiç anlaşılmıyor. X e basıyorum bastığımı anlamıyorum ya
Alyssa Searrs
sen bilirsin de bence skinsiz oyna bazı skinler olayı zorlaştırıyor
DaFFice

Shiro Pikachu wrote:

Ben tablet alayım diyorum çünkü mouse um cidden ağır ve durduğu yerden dolayı hareketi engelliyor. Başka duracak yeri de yok o yüzden dedim tableti. Replay her zaman izliyorum hoşuma gidiyor c: Ve evet streamlerde cidden çok fena yoruluyor parmaklarım bir süre sonra basamayacak hale geliyorum ona da oynamaya devam edersem alışırım gibime geliyor zaten. Abi ben slider filan onları izlemeye çalışıyorum da o streamlerde o kadar fazla hızlı gidiyor ki şaşırıyorum. Bu arada map hızına alışmaya çalış diyen arkadaşa teşekkür ederim şu an cidden yavaş yavaş alışmaya başladım %90 üstü filan umrumda olmuyor sadece düşmemeye bakıyorum

Şimdilik iyi durumdayım xd Sağ olun
O zaman ucuz yollu tabletlere bakabilirsin.Slider ve circle takip etmeye başla gözün yorulur ama alıştıktan sonra acc niz tavan yapar.Skin olarak ben kamui kullanıyorum tabi kendıme gore ayarladım.Tonlarca skin var forumda kendine gore ayarlayabılırsın.Bu arada parmaklarını ornek verıyorum tek tap a alıstır.Mapı tek parmakla bıtırmeye ugras tabı stream kısımlarını double tap yapman gerekıyor.Faydası dokunur çok söylemesi benden yapması senden.
Shirai Kuroko

murat98 wrote:

tablet>mouse
dediğin çok yanlış bir şey , bir kere bir sürü top50 den insan var mouse ile oynayan (en azından 3 kişi),tablet'in tek özelliği iyi jump yapılması fakat mouse ile de yapılabilicek bir şey.
Lucrisiah
Şöyle söyleyeyim çok map denedim streamli olan, parmaklarınızın alışması için yapacağınız tek şey 2 parmağınıza çok fazla yüklenmemeniz.Nasıl anlatayım;

Şimdi bir kasarak basmak var,vücudun tüm yükünü parmağa yükleyip basmaktan bahsediyorum.
Birde kasmadan fakat hızlı basmak var.Böylelikle daha uzun süre stream yapabilirsiniz.
Streamlarda nasıl 50/100 almam diyorsanız, arkadaki müziğin ritmini takip edin arkadaşlar.Örneğin stream yeri geldi,stream yerinin geldiği yerde genelde müzikte bateri sesi olur yada bass sesi olur vs. sesler vardır, onların ritminde basacaksınız.O ritim ne kadar hızlı ise o kadar basın hani " Stream geldi asılayım ulan parmaklara " yaparsanız olmuyor .
Topic Starter
Shiro Pikachu

Lucri wrote:

Şöyle söyleyeyim çok map denedim streamli olan, parmaklarınızın alışması için yapacağınız tek şey 2 parmağınıza çok fazla yüklenmemeniz.Nasıl anlatayım;

Şimdi bir kasarak basmak var,vücudun tüm yükünü parmağa yükleyip basmaktan bahsediyorum.
Birde kasmadan fakat hızlı basmak var.Böylelikle daha uzun süre stream yapabilirsiniz.
Streamlarda nasıl 50/100 almam diyorsanız, arkadaki müziğin ritmini takip edin arkadaşlar.Örneğin stream yeri geldi,stream yerinin geldiği yerde genelde müzikte bateri sesi olur yada bass sesi olur vs. sesler vardır, onların ritminde basacaksınız.O ritim ne kadar hızlı ise o kadar basın hani " Stream geldi asılayım ulan parmaklara " yaparsanız olmuyor .
Ben parmaklarımı az daha havaya kaldırarak basıyorum daha iyi oluyor dibinde tutunca çok yoğunlaşıyor ve yoruluyor parmaklarım böyle de bi taktik geliştirdim kendime c:
Please sign in to reply.

New reply