forum

Skin problemi

posted
Total Posts
3
Topic Starter
boran2
16:9 ve 4:3 olarak iki tane skin buldum ancak ikisi de düzgün bir şekilde açılmıyor osu default skinine benzer şekilde açılıyorlar nasıl düzeltebilirim bir fikriniz var mıdır? (1366x768 çözünürlüğünde oynuyorum)
Kurohime Akira
Kullandığın skinlerde sadece HD elementleri mevcut, HD elementleri de altta bahsettiğim sonunda @2x yazan kırmızı kare içindeki dosyalar, senin bilgisayarının destekledikleri ise yeşil daire içine aldıklarım.

İndirdiğin skinlerde sadece HD görsel elementi bulunduğu için(sadece bir varsayım) osu! otomatik olarak default skinini kullanıyor çünkü skin klasöründe SD görsel elementi mevcut değil.

Oyunun HD element kullanma şartı ise ekran çözünürlüğüdündeki height yani yükseklik değerinin 800'den büyük olması gerekiyor. Senin çözünürlüğün 1366x768 (zaten biliyorsundur ama 768 olan yüksekliği belirtiyor) yani ekranının çözünürlük olarak yüksekliği yeterince büyük değil dolaysıyla HD elementleri kullanamıyorsun.

Bunun 2 çözümü var:

1- Yüksek çözünürlüklü ekrana geçmek 1920x1080 gibi.
2- community/forums/topics/762684 buradaki program ile skin elementlerini tek tek SD'ye dönüştürmek.
3- Oyunu HD element kullanmaya zorlamak, o da şöyle oluyor:

Osu'nun dosya konumunu açıp "osu!.bilgisayaradı.cfg" dosyasına erişip HighResolution değerini 1
yapmak.
Topic Starter
boran2
Yardımın için teşekkür ederim sorunumu çözebildim
Please sign in to reply.

New reply