forum

osu! logosunu özelleştirin! - osu! Kısayolunu Düzenlemek.

posted
Total Posts
3
Topic Starter
Aeshma

osu! logosunu özelleştirin! - osu! Kısayolunu Düzenlemek.

Herkese tekrardan selamlar. Bugün eğer ilginiz var ise bilgisayarınızdaki osu! logosunu nasıl değiştirebileceğinizi, sevdiğiniz anime kızını nasıl oraya koyacağınız hakkında sahip olduğum küçük bilgi birikimini sizlere aktarmak için buradayım.

Kullanacağım program Photoshop CS6 olacaktır, ki paralı olsa bile Türk işi bir şekilde halledebileceğinizi umuyorum. Programı indirdikten sonra konunun en altında vereceğim linkten Photoshop CS6 dosyasını indirip programınızın içinde açtıktan sonra verdiğim yönergelere göre işinizi kolayca halledebileceksiniz.

NOT: Resimleri açmak için > ikonlarına tıklayabilirsiniz.

1- Programda dosyayı açtıktan sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek (Etraftaki aletlerin yerleri farkı olabilir, programdaki kendi düzenim bu şekilde.

2- Üstteki menüden Dosya -> Aç tuşlarına basıp kullanmak istediğiniz resimlerden birini seçip açın. Açtığınızda karşınıza şöyle bir ekran gelmesi gerekmektedir.

3- Sol tuşunuza basılı tutup resmin üstüne tıklayın, ve resmi üstteki osu! Logo - {Maker} dosya parçasına sürükleyin.

4- Resim geldi, fakat şuan osu! logosunun üstünde olduğundan işimize yaramaz halde. Belki size göre resim dosya parçasının farklı yerlerinde çıkabilir, altı, üstü ya da ortası. Bundan sonra yapacağınız şey ise Katman listesindeki "Background" dosyasını tutup alttaki 1 ve 2 resimlerinin ortasına bırakmak olacak. Attıktan sonra resmin boyutunu kendiniz düzenleyebilirsiniz, sonuç böyle bir şey olacak:

5- Buraya kadar geldiyseniz kalanı kolay. Dosya -> Farklı Kaydet seçeneğine tıklayıp Dosya İsmi altındaki Dosya Türü seçeneğinden PNG'yi seçin ve Dosya'yı istediğiniz bir yere kaydedin. Ben Tutorial sekmesine kaydedeceğim.

6- Dosyayı kaydettikten sonra https://icoconvert.com/ adlı siteye gidin ve Choose File tuşuna basın.

7- Sonra kaydettiğiniz PNG dosyasını seçin ve Upload tuşuna tıklayın.

8- Dosya Upload'landıktan sonra hiçbir şeye dokunmadan aşağıya inin ve Convert Now tuşuna basın. Ondan sonra işte Download icon(s) tuşuna tıklayın ve logo bilgisayarınıza inecektir.

[centre]

9- Logonuz indikten sonra bilgisayarınızdan osu! kısayolunuza sağ tıklayıp Özellikler sekmesine tıklayın.

10- Otomatik olarak Kısayol sekmesi açılmaz ise yukarıdan Kısayol sekmesine tıklayın. Sonra Simge Değiştir tuşuna tıklayın ve karşınıza açılan küçük pencereden Gözat tuşuna tıklayın. Benim logom otomatik olarak İndirilenler sekmesine indirildiğinden oradan logomu seçiyorum ve Aç tuşuna tıklıyorum.

11- Logoyu seçtikten sonra Tamam tuşuna tıklayın ve Uygula -> Tamam tuşlarına sırası ile tıklayın.

[centre]

12- Logonuz tamamlandı! 10 dakikalık kısa bir süre içerisinde kendi osu! logonuzu yapmış bulunmaktasınız.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Kendinize iyi bakın. o/

yorunoken
eyvallah NotConistent
OsuranSins
sol tuşa basılı tutup üstüne sürükleyemiyorum gitmiyor videolu bir şekilde gösterseydin daha anlaşılabilir olurmuş
Please sign in to reply.

New reply