forum

Tuşları değişebilen mekanik klavye önerisi

posted
Total Posts
3
Topic Starter
tuna-
Selamlar, Red switch bir mekanik klavyeye sahibim. Tuşları tahmini olarak beni 5 yıl dayandıracak tıklama ömrüne sahip. Ancak osu oynadığım sürece kullandığım 2 tuşun tıklama ömrü çok hızlı bitecek. Malum dolar yüksek ve mekanik klavye fiyatları da iyice yükseldi. Tüm mekanik klavyelerin tuşları değişebiliyor mu? Değişemiyor ise bana osu için güzel tuşları değişebilen red switch klavye önerebilir misiniz?
Kurohime Akira
O tarz basit şekilde değişen klavyelerin adı "Hot-swappable keyboard" olarak geçiyor. İnternet üzerinde bu tarz arama yaparak sana uygun klavyeyi bulabilirsin onun dışında normal klavyelerde de değişebiliyorsun diye biliyorum ama bunun için klavyenin tüm tuşlarını çıkarıp metal/plastik yüzeyindeki vidaları çıkarman gerekiyor ondan sonra zaten switch değiştirebilirsin. Buradan örneklerine bakabilirsin.
Topic Starter
tuna-

Kurohime Akira wrote:

O tarz basit şekilde değişen klavyelerin adı "Hot-swappable keyboard" olarak geçiyor. İnternet üzerinde bu tarz arama yaparak sana uygun klavyeyi bulabilirsin onun dışında normal klavyelerde de değişebiliyorsun diye biliyorum ama bunun için klavyenin tüm tuşlarını çıkarıp metal/plastik yüzeyindeki vidaları çıkarman gerekiyor ondan sonra zaten switch değiştirebilirsin. Buradan örneklerine bakabilirsin.
Teşekkürler bakacağım.
Please sign in to reply.

New reply