forum

Perkenalkan diri anda, wahai pemain-pemain Malaysia!

posted
Total Posts
583
Topic Starter
ychao
Kita dapat sub-forum BM akhirnya! \:D/
So to commemorate the occasion, what better way than to start an intro thread?

Para pemain Malaysia, biar yang lama atau yang baru - perkenalkanlah diri anda semua sini! :)

Pemain baru? Selamat datang diucapkan!
Pemain veteran? Well, perkenalkanlah diri anda kepada pemain2 baru kita ni!
Tulislah apa-apa yang menarik ttg diri anda, cara kamu terjumpa osu!, kawan2 baik sini etc.
inb4 bahasa rojak also permitted sini >.>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biar aku mulakan~

Yo, ychao sini. Dah main almost 2 tahun dah (felt like ages ago!), jumpa osu! waktu aku mencari MV Mizuki Nana (Silent Bible).
Gameplay for that map nampak menarik so registered dan mula main lepas tu. I recall thinking to myself back then, susah gila game ni sebab aku langsung takde experience in any sort of rhythm game. Apatah lagi now I realise that osu! is one of the harder ones at that!

Jumpa beberapa kawan baik sini, antara sebab2 utama aku masih main osu! Music tastes aku pun dipengaruhi osu! juga, some of them I would have never imagined myself enjoying w/o the game, be that a good or bad thing.

Kerap kata nak map tapi malas+susah nak cari inspirasi. Harap boleh serious sikit in mapping soon enough.

Oh dan aku ada adik yang main osu! juga tapi dia tak as aktif.

Kalau ada apa2 lagi nak tahu, feel free to approach me anytime. Aku ni biasanya quite obliging.

Edit 1: Pardon my bahasa rojak lol. Selamat berkenalan! :P
Edit 2: Kalau ada masa nanti aku buat OP lawa sikit. Nampak tl;dr je macam ni =.="
taiko_maniac1811
\WOOHOO KITA DPT SUBFORUM WOOHOO/
(」・ω・)」うー!(/・ω・)/にゃー!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hi, taiko_maniac1811 desu~ :3
Nk dekat 2 tahun aq main osu ni, lebih pd taiko le >_> (aq asal pon mmg nk cari game yg sama mcm taiko no tatsujin, jumpalah aq osu)
Saya tinggal di Melaka Bandaraya Bersejarah ^^
Sesape nk main taiko ac kat melaka (drum yg kurang sensitif) ni cari je kat jusco melaka sini, aq ade punya =w=b

ooo lupa, bulan 6 ni aq masuk UiTM :3

Selamat berkenalan~ :3
AngelusMist
Hi :)
I'm A taiko Player >:)))

omg wait what am i doing here O_O
cooljoe2
cooljoe2, x begitu aktif dalam forum... Skit shy ehehe. Dah 3 bulan I dah main osu. Osu skrang lebih menarik untuk saya kerana pada permulaannya, I langsung x ada foundation rythm game punya ... I sentiasa main fps je ehehehe. Bahasa Melayu saya x begitu fasih tetapi saya bangga akan kawan-kawan di sini yang bermain untuk Malaysia. Marilah kita tewas neagara lain dan jadi nombor 1
-Athena-

ychao24 wrote:

jumpa osu! waktu aku mencari MV Mizuki Nana (Silent Bible).
YO!!!!!
Saya jumpa osu! kerana cari MV untuk Phantom Minds lololol

Sebenarnya ni account kedua saya, account pertama dua tahun dahulu saya register tapi pc dulu yang sekarang layak untuk letak kat muzium tu tak boleh main, dah lupa password untuknya, account name pun lupa lololol

Saya ni -A t H e N a-, boleh panggil saya Athena/Ken ( nama sebenar),not baka or tsun tsun or moemoe!!! >///< saya main ketiga-tiga mode osu!, tapi fokus lebih kat standard.
Mouse only player because BIG BIG YEAHH!! XD

Hari jadiku 28 december, tinggal kat KL, tahun ni SPM, study study STUDY!!! orz
akupp
akupp disini, rasanya ramai kenal dah kot.. o/

malas nak tulis sebenarnya
Rey Fullbuster
hi saya r3yn41d0 saya pemain CTB

wait, sedang apa i berada di macam ni :o
huiko12
WOOHOO Subforum AKHIRNYA!!!
BTW...saya huiko12...
terserempak osu! ni semase ak tengah cari info tentang touhou XD
dan saye dah main selama 1.5 Tahun...
Yoroshiku~
Tsukimi Luna
haha introduction really?? :P

Saya Yuu-Chii...
Boleh pangill saya Yuu xDD
Me no moe or loli ok? >w<
Saya main standard sahaja tetapi masih noob
I sometimes play CTB and Taiko in multi for fun :P
I am a mouse + zx (fast streams) player

Saya juga daripada KL sama sama dengan ken xD
Tetapi tahun ini saya belajar A-levels >.<

And my brithday is 23rd november 1994 \:D/

Sorry if my BM sucks :P Im not amazing with it but i did ok i guess xD
Gon
hello Gon sini (atau gonz,gonzz,gonzzz, etc.)

jumpa osu sebab terdengar orang cakap tentang osu! kat tempat lain, tapi tak peduli/tak faham hingga musim sejuk datang kat UK dan bosan giler.. jadi saya cuba main Dec 2010, aktif hingga sekarang :D
Niz_45

Yuu-Chii wrote:

Me no moe or loli ok? >w<
hahaha XD

CONGRATZ TO MALAYSIAN PLAYERS XD SUB FORUM WOOO!!! XD

hmmm macam mana nak start ni XD

ok ermmm saya Niz_45 panggil ja niz ndak paya tu 45 hahaha
lama dah main osu tapi masih lagi tak pandai penat-penat hahaha
osu standard 8D ... tapi kadang-kadang ctb dan taiko pun main lah
saya terjumpa osu kerana kawan mengajak tapi dia malas dah bermain XD
saya suka berbahasa inggeris... plek kan? XD
ermmmm itu sja lah x tahu apa nak tambah XD ... sorry terlalu panjang pula >.>
huiko12
orz

It's GON!!
roloi
waaah....akhrnya???
hai..nama saya kruga27 dan....lma suda sy tk men osu....

ouendan ada lah...==
HeatKai
I'm the sexiest malaysian player :3
That's all :3
hahaha!
Kurai
Sexy HeatKai owo
HeatKai

Kurai wrote:

Sexy HeatKai owo
Kurai stalker >///< *slapped*
HAHAHAHA! :D
mekadon_old
Hi nama saya mekadon, saya duduk dekat Annemasse, Furansu. Saya kerja di Geneva sebagai hamba kepada CERN, sebuah organisasi jahat yang akan menakluk dunia anda pada tahun 2036, seperti mana Amane Suzuha katakan di Steins;Gate. Saya 24, dan single lagi.

Saya mula main osu! sebab tengah cari lagu Saitama 2000, dan tetiba jumpa pula replay Rokodo. Saya pun download sebab masa tu, taiko sim tak banyak...

Dulu main taiko je, sampai lebih kurang bulan 2 tahun lepas, dah start main standard.

Sekarang mapping je, nak buat apa kan~
PROGUY
Other Languages » Bahasa Malaysia
I came.

Helo.
xsrsbsns
xsrs here :] - (bad name I know) dari Sabah.

Mula bermain osu (mid 2010) apabila kawanku di Dragonica memperkenalkan osu kepada aku.. First 2 months hardcore 6k playcount, akupp noticed dan PM aku, mulalah aku bercampur dengan komuniti Malaysia xD

ychao24 wrote:

Dah main almost 2 tahun dah (felt like ages ago!)
Felt like weeks ago :< TIME FILES LOL
HeatKai

xsrsbsns wrote:

xsrs here :] - (bad name I know) dari Sabah.
cool name D: !

xsrsbsns wrote:

Felt like weeks ago :< TIME FILES LOL
OTL
show more
Please sign in to reply.

New reply