forum

Jakieś protipy do tabletowca przesiadającego się na myszkę?

posted
Total Posts
4
Topic Starter
Makisoro
Witam,cześć,siemano a więc chodzi o to że muszę się przesiąść na myszkę z tableta (złamał się pen;-;) i potrzebije jakiś protipów, dobrych ustawień etc. Gram btw na insane i ledwo co niektóre mapy robię aktualnie na C a robiłem na take dość dobre B (jedno A miałem:D) czasem C... plz halp
Reiczq
Witaj!
Jeśli wygodniej było Ci grać na tablecie, to jest możliwość zakupu samego pen'a, chociaż niekiedy potrafi kosztować 1/2 ceny tabletu. Zadecyduj, na którym Ci się wygodniej gra. Wszystkie (bądź prawie wszystkie) pen'y firmy WACOM pasują do każdego modelu. Nie wiem, jak wygląda to z HUION'em. Mimo wszystko pamiętaj o tej opcji, jeśli myszka Ci nie odpowiada. Co do pro-tip'ów, to.. Odczyt bezpośredni i sterowniki do myszki.
Anbi
Jeżeli chodzi o samą technikę, rzeczywiście mam kilka rad, które sprawdziły się w moim przypadku. Nie jestem jednak pewien, czy będą użyteczne dla każdego:

- myszką gra się trochę trudno "na szerokość". Jeżeli grasz na mapie z dużymi jumpami w poziomie, warto trochę "przesadzić" z ruchami w bok, bo w praktyce okazuje się, że trochę się nie dociąga dalekich ruchów.
- przy spinnerach staraj się kreślić jak najmniejsze koła - w przeciwnym razie bardzo szybko zmęczysz nadgarstek
- przy założeniu, że grasz z myszką w prawej ręce, polecam wykonywać spinnery przeciwnie do ruchu wskazówek zegara i używać do trzymania myszki wszystkich palców poza małym. Równocześnie trzymaj mały palec mocno przyciśnięty do serdecznego, a oba oprzyj opuszkami na stole/podkładce, używając ich jako "osi" wokół której będziesz kręcił spinnery. W ten sposób przyspieszyłem moje spinnery o jakieś 50rpm, ale nie wiem, czy to najlepsza technika. Sprawdziła się u mnie.
- upewnij się, że całe przedramię opierasz na stole (inaczej zmęczysz nadgarstek).
- ruchy wykonuj nadgarstkiem i dociągaj palcami. Nie wykonuj ruchów przedramieniem.

Ustawienia:
- moja opinia jest taka, że czułość myszy należy ustawić tak, żebyś był w stanie ogarnąć cały obszar gry bez ruszania przedramienia (ruchy wyłącznie nadgarstkiem + ewentualnie palcami)
- wyłączenie przycisków myszy - wedle uznania. Wiele osób wyłącza, bo boi się przypadkowego klikania. Ja zostawiam włączone, bo czasem coś mnie swędzi i chcę się podrapać :P Jeśli fragment jest wolniejszy, klikam na myszce, a drugą ręką drapię się do woli :D Sprawa ma się podobnie z wyłączeniem kółka - wedle uznania - ja zostawiam włączone.

Sprzęt:
- polecam duże podkładki gamingowe (te materiałowe) - bardzo poprawiają jakość (i przyjemność) gry.
- sama myszka pod kątem parametrów nie ma moim zdaniem dużego znaczenia. Upewnij się tylko, że dobrze czyta Twoje ruchy. Należy natomiast zwrócić uwagę na wymiary. Warto zainwestować myszkę profilowaną. W ogóle polecam duże myszki, które ładnie wypełniają dłoń (nie to co te ścierwa do laptopów). Ja używam Steelseries Rival 300 - jedna z największych myszek aktualnie dostępnych na rynku.
Topic Starter
Makisoro
dzięki :3 no co prawda teraz już coś lepiej robię (w ciągu 3 tygodni prawie 200pp:D) no ale prawdopodobnie te "mądrości"xd się przydadzą
Please sign in to reply.

New reply