forum

Mania'yı neden oynamıyorsunuz?

posted
Total Posts
12
Topic Starter
Plox
Burda mania oynamayan kişiler neden mania oynamadığını açıklayabilir mi ?
Tornado
- Lizunumi
+1 Tornado
Sister Jude
çok sıkıcı
Tornado
huseyin4270
standart daha çok hoşuma gidiyor sadece
oralekin
standard oynayabiliyorum zaten, başka mod öğrenmek zor geliyo
Bukalemur
1 sene oncesinden hatirladigim kadariyla mania oynayanlarin cogu daha onceden stepmania, guitar hero, ddr vs.(bu liste boyle gider) gibi oyunlarda bu tarza alisip sonradan osu!mania ya gecis yaptilar. Bencede bu moda osu da baslamak cidden hos degil. Belki oyun baslarda seviyelere gore map seciminde daha yonlendirici olsa; belli asamalar, kendini gelistirmeye dayali maplar daha rahat ayiklanabilir halde olsa daha cok tutardi diye dusunuyorum.
zigizigiefe
Çünkü 4K ile 7K arasında kıyaslama yapacak olursak,4Kda 4 tuş ve 24 ayrı kombinasyon var.7K için de 7 tuş ve 5040 ayrı kombinasyon var.Şimdi ben böyle diyince sanki manianın zorluğunu abartmışım gibi görünecek ama benim değindiğim nokta o değil,asıl mesele kolay difflerin bile yeni oyuncuları aşırı zorlaması.Hiçbir zaman kolay maplerde yeterince kolay patternler olduğunu görmedim.Kolay patternlerin ve sonraki zorluklara hazırlayıcı patternlerin bir arada olduğu bir mape hiçbir zaman rastlamadım.Kim ne düşünür bilmem ama Taiko'da bile Kantan(Easy) difflerde 1/1 notalar üst üste 5ten fazla değil.Genel olarak 2/1 notalar kullanılıyor ve seni Futsuu(Normal) diffe hazırlıyor.Futsuu Muzukashii'ye(Hard),o da Oni'ye(Insane) hazırlıyor.
Tornado

zigizigiefe wrote:

Çünkü 4K ile 7K arasında kıyaslama yapacak olursak,4Kda 4 tuş ve 24 ayrı kombinasyon var.7K için de 7 tuş ve 5040 ayrı kombinasyon var.Şimdi ben böyle diyince sanki manianın zorluğunu abartmışım gibi görünecek ama benim değindiğim nokta o değil,asıl mesele kolay difflerin bile yeni oyuncuları aşırı zorlaması.Hiçbir zaman kolay maplerde yeterince kolay patternler olduğunu görmedim.Kolay patternlerin ve sonraki zorluklara hazırlayıcı patternlerin bir arada olduğu bir mape hiçbir zaman rastlamadım.Kim ne düşünür bilmem ama Taiko'da bile Kantan(Easy) difflerde 1/1 notalar üst üste 5ten fazla değil.Genel olarak 2/1 notalar kullanılıyor ve seni Futsuu(Normal) diffe hazırlıyor.Futsuu Muzukashii'ye(Hard),o da Oni'ye(Insane) hazırlıyor.

Nyan Cat Nico
Bana göre mania zor, yön tuşlarıyla oynansaydı daha kolay olurdu
zigizigiefe

Tornado wrote:

zigizigiefe wrote:

Ben ne demişim lan orada uzun uzun
Please sign in to reply.

New reply