forum

Türkiye Sıralaması Neden İlerlemiyor ve İlerlemeyecek

posted
Total Posts
38
Topic Starter
Nishiji
Benim forumla çok alakam yok biliyorsunuz, Said (SS Officer) bu mesajı paylaşmamı istedi, neden Türkiye'nin bu konuda gelişim gösteremediğini kendince yorumlamış ve kendisi banlı olduğu için benden paylaşmamı rica etti. Yorum sizlerin.

Arkadaşlar merhaba, çoğunuz beni tanıyor ve kim olduğumu çok iyi biliyorsunuz. Birazdan okuyacağınız şeylerin hepsini kendi rızamla yazıyorum ve hiçbir şekilde trolleme amacım yok.!

[*]Sebep 1 : Herkesin birbiriyle iyi geçiniyor gibi görünüp, arka sokaklarda işler çevirmesi ve bunun nihayetinde oyundan soğumalar/bırakmalar/ara vermeler.
[*]Sebep 2 : "Ben zevkine oynuyorum bu oyunu, sıralamada gözüm yok" bahanesiyle, aslında beceremediğiniz mapleri bir kenara atıp, ortalıkta hala "ben çok iyi bir playerım" diye dolanmanız.
[*]Sebep 3 : Kendinizden iyi olmadığına inandığınız birisi sıralamada sizi geçince "bu oyunun çivisi çıktı, ---- bu işi" diyip yine hiçbir çaba sarfetmemeniz.
[*]Sebep 4 : Sizden daha iyi olanların seviyesine asla erişemeyecek olduğunuzu düşünerek yine çaba sarf etmeden işin kolayına kaçıp : "Abi hiçbir zaman thelewa / ExGon / Ikkun / Abcdullah kadar olamayacağım" demeniz.
[*]Sebep 5 : Küçüklerin büyüklere saygıyla yaklaşmamaları, eskilerin yenileri ezmeye veya onlara laf sokmaya çalışmaları, sıralaması yüksek olanların düşük olanları aşağılamaya çalışmaları sonucunda "community/topluluk" bilincinin kaybolması ve nihayetinde moral bozukluğu/motivasyon eksikliğinin sebep olduğu verim düşüklüğü. (Herkes birbirine karşı kibar olsaydı, herkes canla başla çabalasaydı şuan ki ülke sıralamamız böyle olmazdı.)
[*]Sebep 6 : Kısa zamanda yükselen birinin direk "hileci/multi account" yaftasıyla repotlanıp nihayetinde ban/restricted yemesi olayları ve bunun kendinize asla itiraf etmeyecek olsanız bile, yeni başlayan birinin sizden daha iyi olduğu gerçeğini çekemiyor olmanız olması.

Şimdi gelelim kişisel sebeplerime.
Şu ---- oyununa kayıt olduğumdan beri sinirden kafayı yemediğim bir gün olmadı, her seferinde sebat edip yoluma devam ettim ama artık yeter. Ulan ne zaman bir hesap açsam, çekemiyor musunuz, beni sevmiyor musunuz, hileci olduğumu mu düşünüyorsunuz anlamadım bir şekilde reportlanıp banlanıyorum. Hayır! Hızlı kastığım için değil, reportlandığım için banlanıyorum ve bundan %100 eminim. 170 PP li hesabımda banlandı 3150 PP li hesapda. Ulan SS Officer'ın ban yemesi haksızdı veya değildi, ama aktif olarak tek bir hesap bulundurmam beni Multti Accounter mı yapıyor? Ne ulan benimle sorununuz? Zaten bundan sonra hesap açıp kasanı ----, küfür mü ediyorum evet ediyorum çünkü müstehaksınız. Sonra "bu ülkenin rankingi neden ilerlemiyor?" Shadowa'yla ben her hesap açtığımda reportlarsanız tabikide ilerlemez. İkimizde sıralamada olsak hem ülkeler nebzinde biraz daha saygımız olacaktı hemde rankingimiz biraz daha yukarlarda olacaktı. İleride bir gün Lakira ve [Snappy] de ban yerse, onların yeni açtığı hesapları da reportlarsınız siz, çünkü niye, ÇEKEMİYORSUNUZ. İtiraf edin artık. Benden bu kadar, bundan böyle yaşı benden küçük olup da bana "abi" demeyen biri olursa onu cidden silerim, kim olursa olsun. Hadi eyvallah, şimdi sikik rankinginizle başbaşa bırakıyorum sizi.

Şimdi bir kaç ergen/kendini beğenmiş/ çok bilmiş çıkıp, ya imla hatalarımı bulup bu yazıyı değersizleştirmeye çalışacak, ya da "sen bunu hakettin diyecek".

Xavier Jones ve UnderminE sizden ricam, bunu sabitlemeseniz bile silmemeniz, bu konunun üstüne gidilmedikçe asla bir yere varılamayacak.

SS Officer
Gelelim benim kişisel yorumuma.
Benim gelişemememiz için bariz tek nedenim var, o da hepinizin tabletlere yönelip berbat oynuyor oluşunuzdur.
Haters gonna hate.

mwah
Pure Force
Nippah!

Benim bu oyuna ara verme sebebim üniden mezun olmak için çalışmaktı, geri geldiğimde berbat oynuyodum, o yüzden pek oynasım gelmiyor şuan. Eski mouse da bozuldu zaten, o yüzden tabletimi kullanmaya başladım, onlada kötüyüm, o yüzden boşkoydum, yoksa ben istemiyormuyum lan benden iyi oynasın millet? Ben her seferinde muhabbeti açıldığında Güneş'e de söylüyorum, "Benden iyi oynasınlar istiyorum, benden iyi oynayabiliyolarsa yükseliriz öküz gibi zaten, ama yok işte." benden iyiden kastım en iyi olduğum zamanlar bu arada, şuan level 90 adam benden iyidir eminim :D 2. bi sebep ise kendini bilmez veletlerin cidden can sıkması, benimde "Lütfen Okuyun" isimli forum konum var, taa ne zaman yazdım ben onu aynı sorunlar halâ devam ediyor, demekki boşuna yazmışım. Koy gitsin, cidden. Said muhtemelen benim yazdığımı okur, şunu söylüyorum, gelişmememizin sebebi sizin yazdıklarınız değil, yazılanların okunmaması söylenilenlerin dinlenmemesi, bu kadar basit.
Zaruhohl
Bu oyunda ban yemek sanki cok kolay, kurallara uymazsaniz ban yersiniz o kadar. ulan millet ban yiyip 2 kere falan bani aciliyo(Adamqs), multi yapip oynamaya devam ediyo(Azer etc), hackli skorlari silinip oynamalarina geri izin veriliyo(sayo). Bunlara peppy iyi oynadiklari icin ayricalikli bakiyo olabilir ama bence peppy'nin hareketlerinin arkasinda bir sebep olmasi gerek, neden peppy Said'e kufur etti? bence vardir bi sebebi.

Snappy ve Lakira banlanmaz cunku onlari tanimasam da kurallari cignediklerini gormedim, biri banlanirsa kendi yaptigi bir malliktandir savunmam onu.

Siralamanin ilerlemesi oyuncularin performansiyla alakali ve davranisla bir alakasi yok. 2 tane banlanmamis 4kppli oyuncumuz var ama biri Almanya rankinginde.
peppy olsam ben zaten sevmem Turkiyeli oyunculari sirf takoz/neutron/... yuzunden. Hem hileden ban yedi hemde multi acip geri gelip duruyo. ve evet ana hesabiniz banlanmissa yeni actiginiz hesap ayni anda 1 tane de olsa multi oluyo.

Bizde normal oyuncu cok, iyi oyuncu nerdeyse yok. Bizim ulke oburlerinden birkac yil geride. Mousela iyi oynamayanlarin da tablete laf etmesine luzum yok.
Wisakedjak
Konunun ben de destekçisiyim, özellikle Said'in ban yemesi ve ilerleyememiz konusunda. Ama hiç kimsenin çıkıp da burda tartışma yaratıp ona buna küfür etmeye hakkı yok, şu saatten sonra bu konu altında küfür edenler & tartışma çıkaranlar hakkında da gerekeni yapacağım, ona göre devam edin konuya.
Lucrisiah

XavierJones wrote:

Konunun ben de destekçisiyim, özellikle Said'in ban yemesi ve ilerleyememiz konusunda. Ama hiç kimsenin çıkıp da burda tartışma yaratıp ona buna küfür etmeye hakkı yok, şu saatten sonra bu konu altında küfür edenler & tartışma çıkaranlar hakkında da gerekeni yapacağım, ona göre devam edin konuya.

Benim yorumumu küfürden siliyorsun " küfür edenler & tartışma çıkaranlar " altında , tr chatinde bugün buna sebep olanlar tartışma çıkarırken neredeydin ? Konunun içeriğinde küfür var zaten ben yapanları isim vererek söyleyince battı mı şimdi EMRE ? Şaka gibi burası a.q ya
Semih
Ban yiyen adamın belli bir suçu vardır ki ban yemiş.Bence konunun üzerinde bu kadar durulması çok saçma.Ülkemiz ilerlemiyor konusuna gelince , şu oynadığım 1 sene boyunca kaç açık oyuncu gördüm bilmiyorum.%90'ı hep aynı oyuncular.Yeni oyuncular daha yeni yeni gelmeye başladı.Yenileri ezme konusunda katılıyorum ama ilerleme konusunda bir şeyler yapamazsınız , oynamak istemeyen oynamaz ve kasmak istemeyen kasmaz.Tabi siz kasıp güzel bir rank yapmak istemiyorsanız.Ayrıca kısa sürede yeni oyuncular yüksek rank kastığında reportlanması da onun banlanmasına sebep değil.Onu araştırıyorlar hile mi multi-account mu diye.Reportlanan oyuncular anında banlanmıyorlar birden yükseldi diye.

Bu da benim kişisel düşüncem.Sizin düşüncelerinize bir şeyler diyemem ama bence bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok."Yapan yapar , yapmayan yapmaz."
Shirai Kuroko

Lucri wrote:

XavierJones wrote:

Benim yorumumu küfürden siliyorsun " küfür edenler & tartışma çıkaranlar " altında , tr chatinde bugün buna sebep olanlar tartışma çıkarırken neredeydin ? Konunun içeriğinde küfür var zaten ben yapanları isim vererek söyleyince battı mı şimdi EMRE ? Şaka gibi burası a.q ya
Yalnız chatte ilk söven sendin...
Fl4ndre Scarlet
Çok doğru
Lucrisiah
Hakettiğin içindir.
LittleMiddle
said haksız yere ban yedi nedenini bilmeyenler öğrenmeden şuraya birşey yazmasın lütfen
-Kanzaki
Çoğu konuda haklısın insanları usandırıp ülke değiştirmek zorunda bırakyorlar bu şekilde tabi gelişemez tulga da bu konuda hem fikir kendi reklamımızı yapmıyoruz biz kanalda gelip yapmamamızda gerekir ama yapan yapıyor gördüğünüz gibi herkese ben en iyisiyim diyenler var ayrıca ban konusunda veya multiaccount konusunda katılmıyorum kimse boş boşa ban yemez bundan emin olun zamanında benimde anında rank atladığım oldu bende yerdim. multiaccountların da reportlanmasının yanlış birşey gibi görmeniz çok yanlış bence sen bir hatan olmadığı halde ban yediğini düşündüğünden reportlamayın diyorsun anlıyorum ama şuçlu olanların oynamay hakkı olduğunu düşünmüyorum. kurallara uymayı öğrenmemiz lazım bu millet olarak da geçerli.

ve hala burda yazmışınız benden iyi olsunlar istiyorum ama yok işte felan yazmış arkadaş körmüsünüz? İnsanları yoksay makta da üstünüze yok
Pure Force

-Kanzaki wrote:

ve hala burda yazmışınız benden iyi olsunlar istiyorum ama yok işte felan yazmış arkadaş körmüsünüz? İnsanları yoksay makta da üstünüze yok
Ben banlananları haklı göstermiyorum, sadece seviyemiz yükselsin istiyorum, senin bana burda laf atmandaki amacı anlamadım şahsen? Benden iyi kaç tane oyuncu var bu Osu!'da? Sen, Oktay ve 1-2 kişi daha, ki o da ben oyuna epey ara verip paslandığım için, devam etsem ne olurdu bilemem tabii, yinede geçebilirdiniz beni, belli olmaz, ama işte 5-6 kişi yeterli değil benim anlatmak istediğim o, ben kimseyi yok saymıyorumda, benim şurda yok saydığım insanlar, ancak kendini bilmez lâbali saygısız dangalaklardır ki bunlarıda zaten çoktan ignore listeme almış işi çözmüşümdür, ben demiyorum ki Said haklı banını açsınlar, ban yediyse evet vardır bir sorun mutlaka, ki kurallar içinde online oynayabilicekken offline oynayıp gelişip sonra gelip pp kasmak fair play'e aykırı yanılmıyorsam..
DaFFice
Bende 2 yıl offline oynamış ve 4 yılı nerdeyse bitirmiş biri olarak birşeyler söyliyicem.Beni çoğu kişi tanımaz chat te hiç konuşmam çünkü gelelim meseleye

1-Ban yiyenlerin unutmayin ban yemek o kadar kolay birsey degil bir sebebi olmadikca ban kimse yemez (global moderator arkadaslarim var sordum )

2-Yok ben eskiyim adam yeni eziğe bak yada ulan bu adam hile felan ben kaç yıldır oynuyorum adam yapamadığım skorları yapıyor kesin hile velet vs tavırları yada adama bak ya 3 yıldır oynuyormus hemen geçtim ezik işte noob zaaa :D tipinde kişiliklerin malesef bizim topluluğumuzda çok olması.

3-Bir şekilde chat te yaşanan seviye bozukluğu ve aşık atmalar hakaretler vs. (Gerçekten deymez bir oyun için insan kalbini kırmaya)

4-En son ne yapılmalı diye bitiricem sadece şöyle düşünün karşınızdaki şahsın arkadaşınızın veya o an online olan ülkedeki birinin hiç şöyle yaklaşmayı denedinizmi

Selam arkadaş- kardeş gel beraber multi oynayalim yada ben seni izliyim + larini - lerini soyliyim aynisini sende bana soyle birbirimize yardımcı olalim .

Boyle bir chat ortamı gordugumde ciddi soyliyorum boyle konuları açmayacaksınız daha asla. Sadece düşünün bunu eyw.
Pure Force

DaFFice wrote:

Bende 2 yıl offline oynamış ve 4 yılı nerdeyse bitirmiş biri olarak birşeyler söyliyicem. .

Pure Force wrote:

Kurallar içinde online oynayabilicekken offline oynayıp gelişip sonra gelip pp kasmak fair play'e aykırı yanılmıyorsam..
DaFFice

Pure Force wrote:

Kurallar içinde online oynayabilicekken offline oynayıp gelişip sonra gelip pp kasmak fair play'e aykırı yanılmıyorsam..
Doğru offline oynamak fair play değil ama ben offline oynadığım süre boyunca sürekli oynamadım zaten ki o kadar iyi oynayamıyorum sorun olacağını zannetmiyorum.
SatellizerLB
yengeç yiyeniniz vardır belki. ama yapılışını bileniniz olduğunu sanmıyorum. ben ufakken çuval çuval canlı yengeç alırdık. içinden birisini çektiğinizde diğerleri onu bırakmazdı, genelde her birinin kolu bacağı eksik olurdu diğerleri bırakmadığı için.
Blizzart
Selin (nishi) çok haklı. (Ama Selin)

Cidden şu oyunu 6 yıldır bırakıp bırakıp oynuyorum, genelde hep tabletlilere karşı beslediğim kinden, hep top tier listte tablet kullanıcıları oluyordu hala da öyle sanırım, hatta sırf şu yüzden 2 saatten fazla yüzüne bakmadığım osu! tabletini bile aldığım olmuştu.

Diğer konuyu bilmiyorum fakat çok agresif yazmış banlanan arkadaş, gayet haklı güzel noktaları var, ve gayet saçmalıkları da var;

Türkiye 100. lüğüne filan göz dikin atıyorum, ben de aynısını yaparım, geçen sezon (artık sezon mu deniyor ne bilmiyorum) benim hedefim 100dü, yaptım, ama yine bahsettiğim tablet takıntısından daha fazla ilerleyemedim nasıl bir moral kırdıysa bende, sonra yine bıraktım, heralde sırf bu yüzden gelişemiyorum ya..

Ama insanların birbirlerini "rekabeten" çekememe durumu gayet iyi bir şey, bu konuda tam karşıtım.. Eski oyunculardan imrendiğim çok olurdu yıllar önce, ki şu oyunda azıcık bir yol kat ettiysem de bunun tek sebebi bu rekabet hırsı, yeni oyuncular varsa hala Türkiye'den katılan, kıskanın, kabullenemeyin, hazmedemeyin ve oynayın. Emin olun o kadar çok işe yarıyor ki..

Multi hesaplar hakkında da girişmişliğim yok (ki ne haddime zaten, ben gayet ametörüm), fakat multihesap kimin niye canını yaksın ki? Zaten oynayan adam iyi oynuyorsa illa ki toprank'ta yerini alır.

Of saçmaladım ben uyuyorum :?
forverertr3
En azından forum hareketlenmiş biraz :D Ne diyelim.Hayırlısı...
BeerBender

SatellizerLB wrote:

yengeç yiyeniniz vardır belki. ama yapılışını bileniniz olduğunu sanmıyorum. ben ufakken çuval çuval canlı yengeç alırdık. içinden birisini çektiğinizde diğerleri onu bırakmazdı, genelde her birinin kolu bacağı eksik olurdu diğerleri bırakmadığı için.
beni çeken olursa yapmayın böyle kolum bacağım eksik ne yaparım :'(
SatellizerLB

BearBender wrote:

SatellizerLB wrote:

beni çeken olursa yapmayın böyle kolum bacağım eksik ne yaparım :'(
rip
show more
Please sign in to reply.

New reply