forum

Mekanik klavye çılgınlığı

posted
Total Posts
11
Topic Starter
Eiko Aizawa
bakıyorum adamın rankler S'den aşağıya düşmüyor neden? çünkü lanet bir mekanik klavyesi var bende istiyorum ama çok pahalı fakirin halinden fakir anlar osu türkiye can çekişiyor yardım yollayın
HakoFixed
ALAKASI YOK! Sana normal düz klavye ile oynayan bir çok oyuncu sayabilirim.(kendim de dahi) Söylenmek yerine daha fazla çabalayabilirsin. Anime opening şarkıları oynamak yerine 5 dakika uzunluğundaki marathon haritaları oynayarak kendini geliştirebilirsin.
Top rank'ındaki haritaların çoğunun A, B veya C olma sebebi daha yeni oyuncu olmandan kaynaklı. Yeteri kadar çok skorun olmadığı için neredeyse oynadığın bütün haritalar sana pp veriyor ve bu da listene yansıyor. S rank almak demek o haritayı 'full combo' yaparak bitirmektir. Hiçbirimiz bütün haritaları S rank ile bitiremiyoruz, öyle bir dünya yok. Ama daha çok oynayarak kendini geliştirirsen sen de S rank alabilirsin kolayca. Top rank'ındaki maplere baktım. Bence seviyenden yüksek haritaları oynuyorsun. Her ne kadar passlemiş olsan da o mapları FC yapman için daha çok çalışman lazım. Tavsiyem biraz daha düşük zorlukları oynaman. Ritim olarak biraz yavaş gelebilir fakat 'combo tutmak ve stabiliteyi arttırmak' için gerekli.
Topic Starter
Eiko Aizawa

HakoFixed wrote:

ALAKASI YOK! Sana normal düz klavye ile oynayan bir çok oyuncu sayabilirim.(kendim de dahi) Söylenmek yerine daha fazla çabalayabilirsin. Anime opening şarkıları oynamak yerine 5 dakika uzunluğundaki marathon haritaları oynayarak kendini geliştirebilirsin.
Top rank'ındaki haritaların çoğunun A, B veya C olma sebebi daha yeni oyuncu olmandan kaynaklı. Yeteri kadar çok skorun olmadığı için neredeyse oynadığın bütün haritalar sana pp veriyor ve bu da listene yansıyor. S rank almak demek o haritayı 'full combo' yaparak bitirmektir. Hiçbirimiz bütün haritaları S rank ile bitiremiyoruz, öyle bir dünya yok. Ama daha çok oynayarak kendini geliştirirsen sen de S rank alabilirsin kolayca. Top rank'ındaki maplere baktım. Bence seviyenden yüksek haritaları oynuyorsun. Her ne kadar passlemiş olsan da o mapları FC yapman için daha çok çalışman lazım. Tavsiyem biraz daha düşük zorlukları oynaman. Ritim olarak biraz yavaş gelebilir fakat 'combo tutmak ve stabiliteyi arttırmak' için gerekli.

suçu klavyeye atmak biraz saçma biliyorum ama keşke benimde olsa eminim daha hızlı gelişebilirdim.
Reha
-
Tornado
[*] Yillar once yaptigim top ranklerimin %90i laptop klavyesiyle oldu

[*] Laptop klavyesi ile daha iyi accuracy yapabiliyordum

[*] Mekanik klavye o kadar sesli ki,kulakligini takip muzigi son ses yapmazsan hicbir sey duyamazsin.Hatta ve hatta klavyeyi odada biri varken kullanmiyorum bile.Sen dusun ne kadar sesli

[*] Mekanik klavye baya ağır ve temizlemesi gercekten cok zor

[*] Eger laptop kullaniyorsan,mekanik klavyeyle oynamak; gozunun ekrana olan mesafeni arttirdigi icin performansini dusurebilir

Yani kisacasi; klavye markasi onemli degil.Eline hangisi rahat oluyorsa onu kullan

Ama soyle bir gercek de var;

Mekanik klavyeye abanmak baya zevklidir.Abanma motivasyonunu arttirir ve staminani o anlamda gelistirir

Neyse

#playmania
-Kanzaki
195k da ne kadar hızlı maplar oynuyorsun cok merak ettim de bide yapamıyosun, sıfırdan mouse only oynayıp 30k rank yapabilecegime inanıyorum ben kendim sen sorunu kendinde ara.
zigizigiefe
Tornado ve Eren abinin yazdıklarını görünce gaza geldim, bir iki şey de ben yazayım dedim.

1. Taiko TR 1.si dahil birçok ilk 100'deki adamın (ki düşün Taiko tamamen notaya basmaya dayalı bir oyun) laptop klavyesi kullandığını bilirim.
  2. Mesele ekipmanında değil, bileğinde.
  3. Mekanik klavye bu oyun için bir lükstür, ihtiyaç değil. Ha ama sen "fazladan param var, mekanik klavyeye harcamak istiyorum" diyorsan harcayabilirsin tabii.
  4. 3 senelik bozuk klavyemden sonra 50 liralık mekanik hisli klavye aldım, o da işimi görüyor. İlla alacağım diyorsan pahalı bir şey almana gerek yok.

Ha bu arada stream kasmak istiyorsan #playtaiko
Nyan Cat Nico
Grafik tabletim olsun ya klavyeye ihtiyacım yok
Topic Starter
Eiko Aizawa
Tabikide mekanik klavye kullanmak şart değil sadece gelişimde iyi bir etken ve tepki süresi eski ve kırık klavyelerimizden daha iyi yani eminim ki mekanik klavyeyle daha iyisini yapabiliriz sonuçta ekipmandan bahsediyoruz ben bile zor bela aldığım mekanik hisli klavye ile arada farkın olduğunu söyleyebilirim.
Nyrenth

oyunu bırakan mania tr 1.si ploxun klavyesi
Topic Starter
Eiko Aizawa

Nyrenth wrote:

oyunu bırakan mania tr 1.si ploxun klavyesi
birkaç yıl öncesine kadar çoğu oyuncunun klavyesi böyleydi zaten olay sadece iyi klavyenin gelişimdeki önemi, yoksa herkes emek vererek elinde sonunda bir yerlere gelebilir. buna plox ve diğer deneyimli oyuncularda dahil.

nyse topic çok uzadı bence
Please sign in to reply.

New reply