forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
CuteCurry

Adamqs wrote:

CuteCurry wrote:

Wskazówki? Zwiększ obszar i zacznij ruszać coś ręką.
jeden z topowych graczy gra na mikroskopijnym obszarze. Jak tak umiesz, to sie tak naucz i graj
: - )
dadziorw

Adamqs wrote:

CuteCurry wrote:

Wskazówki? Zwiększ obszar i zacznij ruszać coś ręką.
jeden z topowych graczy gra na mikroskopijnym obszarze. Jak tak umiesz, to sie tak naucz i graj

No cóż dzięki, doskonale wiem, że na jest możliwość grania na małym obszarze dobrze, nauczyć da się wszystkiego, bardziej chodziło mi o profity związane z graniem na większy / małym obszarze. W dziś tak jak wysłałem zostawiłem ten obszar i jeżeli chodzi o precyzje(grałem tak może z 2h dziś) jest wszystko okej, nie raz nie sięgam dalszych jumpów(dalszych, chodzi mi z rogu do rogu). Pogram dłużej tak, zobaczymy jak będzie...

W sumie to, że lepiej wydawało mi się granie na minimalnym obszarze, dlatego, że jeszcze jak grałem na myszce miałem wysoki sens....
CuteCurry
Łatwiej nauczyć się szybciej ruszać ręką niż ruszać nią z chirurgiczną precyzją.
DeletedUser_613592
jak ustawialem swoje area, to zalozylem ze chce miec takie bym mogl siegnac rog lewy gorny i prawy dolny bez ruszania reka/dlonia/nadgerstkiem, tylko palcami (prawa reka). Uzywam do teraz i gra mi sie swietnie
dadziorw

Adamqs wrote:

jak ustawialem swoje area, to zalozylem ze chce miec takie bym mogl siegnac rog lewy gorny i prawy dolny bez ruszania reka/dlonia/nadgerstkiem, tylko palcami (prawa reka). Uzywam do teraz i gra mi sie swietnie
Taki był mój początkowy zamiar, z ciekawości poczytałem jak robią inny, dlatego też moje wątpliwości... sięganie pomocy do kogoś bardziej doświadczonego nie jest niczym dziwnym :P ale zostane przy mniejszym area ^^
Hawzone
myślę że jestem dobrym przykładem co się dzieję gdy area jest za duże... wystarczy spojrzeć na mój wykres rankingu, gram codziennie po conajmniej 1h dziennie (lub więcej) mam osu!tableta i grałem na pełnym obszarze jaki oferuję, po przeczytaniu tego tematu zmniejszyłem swoje area według wskazówki Adamqsa i na początek od razu udało mi się zagrać 2 trudniejsze dla mnie beatmapy, ale teraz zauważyłem że nie ogarniam zbytnio lewej strony np. Sagara Kokoro - Hoshizora no Ima na około 88-93 gdzie są 3 kółka po lewej, na pełnej area ogarniałem a teraz już niezbyt,musiałem prawie 10 razy powtórzyć by się raz udało a przedtem wychodziło prawie zawsze.

@Edit: po zwężeniu trochę pola roboczego tylko z lewej strony jest dużo lepiej, teraz się już tylko przyzwyczaić, tak to u mnie wygląda: screen
wiki1214
Mam pytanie. Kupiłam sobie tableta. No i podłączam i na pulpicie chodzi cacy, ale gdy tylko odpalam osu to kursor stoi w miejscu i nie chce się ruszyć. O co chodzi? Tablet to jak coś Bamboo Pad witness. To mój pierwszy taki zakup i nie mam bladego pojęcia co robić. >.<
Advantan
Kupiłam tablet.

Naciśnij f10 w grze.
zzqWilliam
Wyłącz opcję bezpośredniego sygnału w opcjach.
jebliwyk
Hejka, jest może taka możliwość, żeby wykorzystać iphone'a jako kursor i cieszyć się grą w osu? ^.^
CuteCurry
t/178027
Coś takiego?
EvedooPL
Witam mam zamiar kupić taki oto tablet https://sklep.wacom.pl/tablet-intuos-pe ... -p367.html ma on służyć do grania w osu i czasami coś porysować wg was dobry będzie?
DNTK
Touch w wersji cth jest właściwie bezużyteczny, do osu i rysowania i tak używasz pena, więc bardziej opłacalny jest ctl - 100zł taniej. Chyba, że jest coś niesamowitego w tym programie "do mangi".
Matronic
Witam mam pytanko gdyż chciałbym kupić sobie tablet Wacom bamboo ctl 460 lub 470 tylko nie wiem gdzie, albo nie umiem szukać po internetach albo nie wiem. Na aleegro nie jestem zbyt chętny do kupowania. Czy ktoś mógłby podac mi stronę ?
velia
-
Matronic
A jakie tablety akrualnie są dobre do osu?
velia
-
Fioravanti_old
Siemanko, w czwartek w biedronce będzie wyprzedasz One by Wacom S.

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,3727,name,tablet-graficzny-one-by-wacom-s%C2%A0

jak myślicie, warto kupić?
simax
No właśnie ja też się zastanawiam czy nie zakupić tego One by Wacom S.
Specyfikacja jest bardzo podobna do ctl 470.
http://www.wacom.asia/onebywacom/index.html
Tylko pytanie czy to ma jakieś znaczenie?
Mógłby się ktoś bardziej obeznany wypowiedzieć.
Mitsuzuka
A może mi ktoś powiedzieć co oznacza litera "S" na końcu nazwy tableta ? Chcę kupić Wacom Intous Pen CTL-480S. Nie wiem czym różni on się od normalnej wersji czy może to jest normalna wersja i ja tylko źle widze o_0.
Anti Fun

Fioravanti wrote:

Siemanko, w czwartek w biedronce będzie wyprzedasz One by Wacom S.

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,3727,name,tablet-graficzny-one-by-wacom-s%C2%A0

jak myślicie, warto kupić?
Jak się huion z biedronki nadawał to ten tym bardziej.
Za taką cenę to bierz bez namysłu
simax

Mitsuzuka wrote:

A może mi ktoś powiedzieć co oznacza litera "S" na końcu nazwy tableta ? Chcę kupić Wacom Intous Pen CTL-480S. Nie wiem czym różni on się od normalnej wersji czy może to jest normalna wersja i ja tylko źle widze o_0.
S - czyli wersja Small
ten tablet masz dostępny w dwóch wersjach Small i Medium.
Fioravanti_old
No ja właśnie miałem zamiar po wypłacie, czyli 14 kupić sobie Huiona :D a tu okazało się że 13 promocja będzie, więc najprawdopodobniej kupie.
XuanHuan
Kupiłem pare dni temu wacom bamboo cth-460, dziś przyszedł,bawie się już trochęczasu, ale za cholere nie moge znależć jak zmienić obszar roboczy, help me guys !
AmaiHachimitsu
Nie znam się ale wszystko w sterownikach powinno być
YionHD
Również interesuje mnie ten One od Wacoma, kusi mnie większa dostępność akcesoriów do tabletu. Ma już ktoś to cudo w domu i może już jakoś porównać do pozostałych tabletów Wacoma/Huiona?
Fajrant

kojou123 wrote:

Kupiłem pare dni temu wacom bamboo cth-460, dziś przyszedł,bawie się już trochęczasu, ale za cholere nie moge znależć jak zmienić obszar roboczy, help me guys !
Advantan
Kto mi kupi tablet?
XuanHuan
Dzięki fajrant. :)
Anti Fun
Jak dla mnie te całe tablety są przereklamowane, grałem na tym sporo, ale wraz wolę wrócić do myszy bo jest mi wygodniej. Od razu mówię że tableta wyskillowałem, kiedyś dogoniłem skill na myszy.
XuanHuan
Znowu ja...
Było spoko, grałem pare dni bez żadnego problemu, a tu nagle jebs i cały czas za wysoko unosze piórko, z 3 dni tak mam i za cholere nie idzie się odzwyczaić. Piórko trzymam praktycznie jak długopis, a trzymanie w inny sposób jest dla mnie nie wygodne. Ma ktoś jakiś sposób na to ? Nawet jak się skupiam na nie podnoszeniu pióra, to i tak je podnosze....
velia
-
XuanHuan

Skystreaming wrote:

Graj ciągnąc rysikiem po powierzchni tabletu (draguj).
Próbowałem, ale mi to nie pasuje, nie wygodne dla mnie jest. Zmniejszyłem sobie obszar i jest nawet dobrze, ale wszyscy piszą, że im większy tym łatwiej ,więc próbuje, ale za cholere mi to nie wychodzi :D .
velia
-
siwybartek_old
Siemka, mam zamiar juz kupic tablet tylko nie wiem jaki :/ znalazlem Wacom One, myslicie ze bedzie sie nadawał ?
Fioravanti_old
Posiadam, mogę polecić, jednak na twoim miejscu pograłbym jeszcze trochę na myszce, i zobaczył czy na dłużej zostaniesz w grze :]
siwybartek_old
gram juz troche czasu na myszczy i bede grał w osu i wiem ze mi sie nie znudzi :) i czuje ze owiele lepiej bedzie mi sie grało na tablecie :P
Hawzone

siwybartek wrote:

i czuje ze owiele lepiej bedzie mi sie grało na tablecie :P
też tak czułem, ale wyszło inaczej :p zobacz sobie moje ostatnie 3 miesiące w rankingu, dodam że gram codziennie :p
Advantan
Granie na tablecie psuje zabawę. Skoki na myszce też są o wiele przyjemniejsze. Tablet to gówno. Poza tym myślę, że łatwiej ogarnąć poruszanie się po mapie niż klikanie do rytmu, więc naucz się najpierw grać, co? Za moich czasów nowi gracze po prostu grali. Teraz wszyscy już tablety mają nie wychodząc z #3217382136921, grając hardy.
siwybartek_old
To tobie chyba tablet psuje gre -_- i prosze nie krytykuj ja tylko chce sie zapytac doswiadczonych graczy jaki tablet kupic
show more
Please sign in to reply.

New reply