forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
steel116

MikroKucyk wrote:

Może intuos?

nie znam się kompletnie dlatego pytam.

Jaki dokładnie model intous? i czym się różni od tych co podałem?
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
steel116
WACOM Intuos Pen CTL-480S

Ten oto w atrakcyjnej cenie jest.

Tylko nie są sprawdzone, a bamboo3 były jednak ;P

I czy na nich nie ma jakis głupich folii ochronnych które się ścierają i trzeba wymieniać?
maikuroPoni
This map has been deleted on the request of its creator. It is no longer available.
Galkan
steel116: Rozejrzyj się tak czasem po forum żeby nie tworzyć kolejnych tematów o tym samym. Wątki połączyłem.
Kr3jzoL
Witam. Nie czytałem całego tematu, ponieważ jak widać jest tego trochę dużo. Jednak wyczytałem gdzieś, że nie opłaca się kupować tabletów Wacom Bamboo po tym jak wprowadzili "nowsze" modele, mimo to chciałbym kupić Wacom Bamboo ctl 460, a dokładniej ten >> http://www.morele.net/tablet-graficzny- ... or-297543/

Moje pytanie brzmi jak mają się obecnie sprawy z tym tabletem. Kupić go, czy może polecacie coś innego?
wejder

Kr3jzoL wrote:

Witam. Nie czytałem całego tematu, ponieważ jak widać jest tego trochę dużo. Jednak wyczytałem gdzieś, że nie opłaca się kupować tabletów Wacom Bamboo po tym jak wprowadzili "nowsze" modele, mimo to chciałbym kupić Wacom Bamboo ctl 460, a dokładniej ten >> http://www.morele.net/tablet-graficzny- ... or-297543/

Moje pytanie brzmi jak mają się obecnie sprawy z tym tabletem. Kupić go, czy może polecacie coś innego?

nie lepiej dopłacić trochę i kupić nowy ctl-480 zamiast używanego 460?
Kr3jzoL
Nie znam się dlatego pytam.
Czytałem tylko pierwsze paręnaście stron tematu gdzie wychwalali Wacom Bamboo CTL 460 i 470, oczywiście posty te były dość dawno dlatego pytam xD
Napisałeś, że ctl 480, masz na myśli Wacom Bamboo CTL 480? I czy mógłbym Cię prosić o link do sklepu z możliwością jego zakupy, najlepiej polskiego ?
Marcin
Kr3jzoL
Dziękuje za link. Zgaduje, że także proponujesz/polecasz mi ten tablet :D
Pytanie teraz, czy na tym tablecie będzie się dało grać na całym obszarze, jeżeli tak to czy polecacie (da się go w ogóle zmieniać?).
Zadaje dużo pytań ponieważ to mój pierwszy tablet graficzny, a także nie miałem z nimi kontaktu ;D
cyfra_old

Kr3jzoL wrote:

Dziękuje za link. Zgaduje, że także proponujesz/polecasz mi ten tablet :D
Pytanie teraz, czy na tym tablecie będzie się dało grać na całym obszarze, jeżeli tak to czy polecacie (da się go w ogóle zmieniać?).
Zadaje dużo pytań ponieważ to mój pierwszy tablet graficzny, a także nie miałem z nimi kontaktu ;D
Obszar da się zmieniać.
Najlepiej nie pytaj o wielkość tabletu, ponieważ każdy ma inną. Najlepiej próbuj kilka opcji:
- duży obszar, fullscreen
- duży obszar, windowed

i tak samo z małym obszarem. Poza tym, tak czy siak będziesz musiał się do tego przyzwyczaić. Ważne żebyś mógł swobodnie dotykać kursorem każdego rogu ekranu.


Aha, z tego co zauważyłem to na płynność kursora wpływa również ilość ustawionych fpsów. Ja gram na 240 i nie narzekam, na niższych kursor ma zbyt duże opóźnienie.
Kr3jzoL
O FPS'y to ja się martwić nie muszę, grając na bez limitu podczas gry mam ponad 1000fps'ów.
Mam tylko nadzieję, że będę mógł grać swobodnie na całym obszarze.

Widzę, że wszyscy jesteście zgodni co do tego tableta, więc zostało mi już tylko podziękować za pomoc ;].

(\_(\
(=' ; ')
(/(")(")
wejder

Kr3jzoL wrote:

O FPS'y to ja się martwić nie muszę, grając na bez limitu podczas gry mam ponad 1000fps'ów.
Mam tylko nadzieję, że będę mógł grać swobodnie na całym obszarze.

Widzę, że wszyscy jesteście zgodni co do tego tableta, więc zostało mi już tylko podziękować za pomoc ;].

(\_(\
(=' ; ')
(/(")(")
jak jesteś uczniem lub studentem możesz go kupić odrobinę taniej w oficjalnym sklepie wacomu
http://transit.pl/tablety-wacom/tablety ... s-pen.html
jebliwyk
Witam, czy WACOM Bamboo Light CTH-301K nada się pod osu? Nie mam jakiś dużych środków finansowych (230 zł), ale zależy mi na tablecie graficznym. Czy ten będzie wystarczający i się na nim nie "przejadę"?
CuteCurry
Przejedziesz się na każdym tablecie kupując tablet tylko pod osu!.
jebliwyk
Ok, ale czy ten wystarczy mi do gry?
spi
Jak chcesz kupować tablet pod osu! to nie kupuj.

Jeśli interesujesz się rysunkiem/grafiką to kup sobie tablet. A przy okazji pograsz na Nim w osu! ;)
jebliwyk
Dobra, to załóżmy, że chce sobie kupić ten tablet pod grafikę i czy będzie on jednocześnie dobry do gry w osu? :)
Marcin

Marcin wrote:

zzz
http://www.ceneo.pl/30296811
cth-301k jest gówniane, nie posiada sterowników, nie zmienisz area, za 20 zł wiecej masz normalny tablet.
(link wyzej)
dadziorw
Hejos :)

Od wczoraj gram na tablecie, nigdy wcześniej nie używałem tego cuda, lecz wydaje mi się, że nie idzie mi tak źle. Długo zajęło Wam przyzwyczajenie się?

Na myszce przechodziłem bez większego problemu mapy 6stars / ar10. Po 5h grania na tablecie powoli równam z tym poziomem LECZ... na początek ustawiłem prawie najmniejszy możliwy obszar(tablet CTL480) wydawało się okej, kula mi precyzja... poczytałem, patrzałem na innych no i polecają jak największy możliwy obszar... zwiększyłem dość sporo, precyzja się poprawiła, ale często spóźniam się na jumpach.

Jakieś wskazówki co do początku mojej gry na tablecie? :)

@EDIT Aktualny obszar(wcześniej był prawie 1/4 wielkości tego ^^)



Dzięki (:
CuteCurry
Wskazówki? Zwiększ obszar i zacznij ruszać coś ręką.
DeletedUser_613592

CuteCurry wrote:

Wskazówki? Zwiększ obszar i zacznij ruszać coś ręką.
jeden z topowych graczy gra na mikroskopijnym obszarze. Jak tak umiesz, to sie tak naucz i graj
CuteCurry

Adamqs wrote:

CuteCurry wrote:

Wskazówki? Zwiększ obszar i zacznij ruszać coś ręką.
jeden z topowych graczy gra na mikroskopijnym obszarze. Jak tak umiesz, to sie tak naucz i graj
: - )
dadziorw

Adamqs wrote:

CuteCurry wrote:

Wskazówki? Zwiększ obszar i zacznij ruszać coś ręką.
jeden z topowych graczy gra na mikroskopijnym obszarze. Jak tak umiesz, to sie tak naucz i graj

No cóż dzięki, doskonale wiem, że na jest możliwość grania na małym obszarze dobrze, nauczyć da się wszystkiego, bardziej chodziło mi o profity związane z graniem na większy / małym obszarze. W dziś tak jak wysłałem zostawiłem ten obszar i jeżeli chodzi o precyzje(grałem tak może z 2h dziś) jest wszystko okej, nie raz nie sięgam dalszych jumpów(dalszych, chodzi mi z rogu do rogu). Pogram dłużej tak, zobaczymy jak będzie...

W sumie to, że lepiej wydawało mi się granie na minimalnym obszarze, dlatego, że jeszcze jak grałem na myszce miałem wysoki sens....
CuteCurry
Łatwiej nauczyć się szybciej ruszać ręką niż ruszać nią z chirurgiczną precyzją.
DeletedUser_613592
jak ustawialem swoje area, to zalozylem ze chce miec takie bym mogl siegnac rog lewy gorny i prawy dolny bez ruszania reka/dlonia/nadgerstkiem, tylko palcami (prawa reka). Uzywam do teraz i gra mi sie swietnie
dadziorw

Adamqs wrote:

jak ustawialem swoje area, to zalozylem ze chce miec takie bym mogl siegnac rog lewy gorny i prawy dolny bez ruszania reka/dlonia/nadgerstkiem, tylko palcami (prawa reka). Uzywam do teraz i gra mi sie swietnie
Taki był mój początkowy zamiar, z ciekawości poczytałem jak robią inny, dlatego też moje wątpliwości... sięganie pomocy do kogoś bardziej doświadczonego nie jest niczym dziwnym :P ale zostane przy mniejszym area ^^
Hawzone
myślę że jestem dobrym przykładem co się dzieję gdy area jest za duże... wystarczy spojrzeć na mój wykres rankingu, gram codziennie po conajmniej 1h dziennie (lub więcej) mam osu!tableta i grałem na pełnym obszarze jaki oferuję, po przeczytaniu tego tematu zmniejszyłem swoje area według wskazówki Adamqsa i na początek od razu udało mi się zagrać 2 trudniejsze dla mnie beatmapy, ale teraz zauważyłem że nie ogarniam zbytnio lewej strony np. Sagara Kokoro - Hoshizora no Ima na około 88-93 gdzie są 3 kółka po lewej, na pełnej area ogarniałem a teraz już niezbyt,musiałem prawie 10 razy powtórzyć by się raz udało a przedtem wychodziło prawie zawsze.

@Edit: po zwężeniu trochę pola roboczego tylko z lewej strony jest dużo lepiej, teraz się już tylko przyzwyczaić, tak to u mnie wygląda: screen
wiki1214
Mam pytanie. Kupiłam sobie tableta. No i podłączam i na pulpicie chodzi cacy, ale gdy tylko odpalam osu to kursor stoi w miejscu i nie chce się ruszyć. O co chodzi? Tablet to jak coś Bamboo Pad witness. To mój pierwszy taki zakup i nie mam bladego pojęcia co robić. >.<
Advantan
Kupiłam tablet.

Naciśnij f10 w grze.
zzqWilliam
Wyłącz opcję bezpośredniego sygnału w opcjach.
jebliwyk
Hejka, jest może taka możliwość, żeby wykorzystać iphone'a jako kursor i cieszyć się grą w osu? ^.^
CuteCurry
t/178027
Coś takiego?
EvedooPL
Witam mam zamiar kupić taki oto tablet https://sklep.wacom.pl/tablet-intuos-pe ... -p367.html ma on służyć do grania w osu i czasami coś porysować wg was dobry będzie?
DNTK
Touch w wersji cth jest właściwie bezużyteczny, do osu i rysowania i tak używasz pena, więc bardziej opłacalny jest ctl - 100zł taniej. Chyba, że jest coś niesamowitego w tym programie "do mangi".
Matronic
Witam mam pytanko gdyż chciałbym kupić sobie tablet Wacom bamboo ctl 460 lub 470 tylko nie wiem gdzie, albo nie umiem szukać po internetach albo nie wiem. Na aleegro nie jestem zbyt chętny do kupowania. Czy ktoś mógłby podac mi stronę ?
velia
-
Matronic
A jakie tablety akrualnie są dobre do osu?
velia
-
Fioravanti_old
Siemanko, w czwartek w biedronce będzie wyprzedasz One by Wacom S.

http://www.biedronka.pl/pl/product,id,3727,name,tablet-graficzny-one-by-wacom-s%C2%A0

jak myślicie, warto kupić?
show more
Please sign in to reply.

New reply