forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
Chino_old_1
Teraz na rynku zostały tylko CTH/L 480 (tak zwane Intuosy) z racji tego że 470 zostały wycofane już pod koniec poprzedniego roku, a cena tych pierwszych to około 250-270zł.
zzqWilliam
Pad jest PODOBNO zły, ale to zapewne tylko plotki.
E k o
A patrzyłem poprzednie wypowiedzi i Huion 580 był wspominany ale niestety nie mogę go znaleźć nigdzie na polskich stronach. ;f
Chcę coś dobrego za niską cenę bo nie chce mi się płacić za dużo 150 zł max, pomożecie znaleźć?
Chino_old_1
W takim zakresie będzie ciężko. Możesz próbować chwytać się używek, choć przyznam szczerze że nie widziałem gdziekolwiek w necie używanych tabletów. Możesz poczekać aż pejpi będzie wypuszczał kolejną partię osu!tabletów. Wacom praktycznie zdominował rynek i wyparł niszowe marki, co sprawia że ciężko nawet znaleźć tablet konkurencji.
E k o
Chyba właśnie poczekam na osu!tablet'y, ale ciekawe ile to potrwa zanim wyjdzie kolejna partia i czy będzie można łatwo kupić je do Polski. Czekam na propozycje tabletów jeszcze (tanich)
matimati
Ktoś orientuje się kiedy te tablety będą?
Chino_old_1
Najpewniej jak peppy skończy kodzić sklep.
Hawzone
http://www.morele.net/tablet-graficzny- ... or-297543/

Jak rozumiem ten tablet nadaję się do osu!, ale mam inne pytanie, czy on serio tyle kosztuję i dlaczego na stronie powyżej kosztuję 191zł a na stronie poniżej 120zł

http://sklep.wacom.com.pl/wypozyczalnia ... 460pl.html
Galkan
Może dlatego, że na jednej kupujesz a na drugiej wypożyczasz?
Hawzone
aa, fakt, nie pomyślałem że trzeba zapłacić najpierw tą cenę podstawową a później się dolicza...
E k o
Ostatnio hajs mi się zgadza to znalazłem i oglądałem streamy z tabletem Wacom CTL-480S i mam zamiar go kupić. Dobry wybór?
CuteCurry
Kupowanie czegokolwiek do tej gry nie jest dobrym wyborem.
zzqWilliam
Popieram przedmówcę.
E k o
Też to popieram, ale mam zamiar nauczyć się rysować, więc nie będzie leżał bezużyteczny jak ta gra mi się znudzi. ;p
Anti Fun
Za wcześnie na tablet, na twoim poziomie zaawansowania myszka wystarczy. Jeśli nie potrafisz wycelować w kółka to pewnie masz skopane ustawienia. Podaj je, może w tym jest problem. Większość błędów które popełniam polega na wciśnięciu klawsza w niewłaściwym czasie
E k o
Trafiać spokojnie trafiam wszystko jak trzeba ;d, ustawienia myszki mam takie:
DPI: 1600
W grze: 1.0
W panelu: na 6
Ale zastanawiam się nad zmianą na:
DPI: 800
W grze: 1.3
W panelu: 6/7

W myszce mam zmieniane DPI więc nie ma problemu.
Problem, że to nie jest optyk tylko VTrack czy jakoś tak.
Anti Fun
1600 dpi to trochę dużo, lepiej zmniejszyć do 800 i grać w oknie. Wyjdzie na to samo, a ruch kursora będzie dokładniejszy. Nie zmieniaj czułości w osu
CuteCurry
Za wcześnie na tablet, na twoim poziomie zaawansowania myszka wystarczy. Jeśli nie potrafisz wycelować w kółka to pewnie masz skopane ustawienia. Podaj je, może w tym jest problem. Większość błędów które popełniam polega na wciśnięciu klawsza w niewłaściwym czasie
Granie na myszy nie zwiększy jego umiejętności w graniu na tablecie. Jeżeli rzeczywiście zamierza rysować to niech kupuje i nic nie szkodzi na przeszkodzie by zaczął ćwiczyć grę na tablecie.
E k o
Chcę się nauczyć rysować, bo mało teraz ludzi wykonuje zlecenia nawet na prosty rysunek i osu będzie dodatkową zabawą do tego tabletu. ;f
To jak Wacom CTL-480 będzie dobry?
CuteCurry
Do osu! na pewno, z rysowaniem nie powinno być problemu, aczkolwiek do rysowania mogą być lepsze w tej cenie.
E k o
A jakieś propozycje? Ważne, by ręka wygodnie leżała i nie zawadzało nic.

+ Przy okazji jakiś skin Chokoreito mi się znudził i skina cookieziego nie chcę ;x
Janosik636
Fenek Alfa

Mozuko wrote:

+ Przy okazji jakiś skin Chokoreito mi się znudził i skina cookieziego nie chcę ;x
https://www.dropbox.com/s/rqwu98hcxk7laav/Fennecium.zip

Zeby nie było że offtop: nie popełnij takiej samej gafy co moja znajoma, która kupiła tablet 16:9 bez zmiany obszaru do monitora 3:4
Dakotaz_old
Mam do sprzedania tablet Wacom Intuos CTL-480(small).
Cena - 220zł + koszt wysyłki (cena początkowa - 270zł)
Jest praktycznie nowy, mało używany, głównie do osu! więc nie jest zarysowany. Dołączony był Corel Painter Lite, który też jest w zestawie. Tablet nie był rejestrowany na stronie Wacoma.

Zdjęcie:
Albon1
Mam jedno dość ważne pytanie, zamierzam kupić tablet i dostałem dobrą ofertę zakupu Wacom Bamboo CTH-470S, czy ktoś z was może używa tego modelu? Jeżeli tak to czy mi go polecacie, czy może lepiej kupić CTH-460 lub pozbierać na CTH-470?
zzqWilliam
Halo halo Marcin, Galkan, kolejny, który nie wie, że mamy JEDEN temat od tabletów!
Dakotaz_old
"Oferta" nieaktualna, jakby co.

Edit:
Aktualna, jeśli ktoś by chciał xD
E k o
CTL-480S dzisiaj zamówiony, więc takie pytanie jak ustawić ustawienia w osu i w tablecie na monitor 1366x768 i czy zaczynać od okienka tak jak teraz 1024x768 i potem na full czy uczyć się od razu na full screenie?
CuteCurry
Pograj tak i tak, nie ma znaczenia od czego zaczniesz. Byle byłoby Ci wygodnie. Na początku pewnie nie będzie wygodnie na żadnych ustawieniach, ale nie ma co się martwić.
E k o

spi wrote:

Pograj tak i tak, nie ma znaczenia od czego zaczniesz. Byle byłoby Ci wygodnie. Na początku pewnie nie będzie wygodnie na żadnych ustawieniach, ale nie ma co się martwić.
Myślę, że jestem osobą wytrzymałą psychicznie więc przyzwyczajenie do tabletu nie zniechęci mnie.
Jeszcze jedno pytanie trzymać piórko trochę nad tabletem czy dotykać o powierzchnię?
zzqWilliam
Raczej staraj się trzymać piórko nad tabletem.
nopanone
Witam.
Szukam używanego tabletu do 150 zł (Wacom-y rzekomo najlepsze stąd moje poszukiwania). Patrzyłem na allegro (mało jest, a jeżeli jest to stary lub bez piórka), na stronie tablica również jest podobnie, ewentualnie nie idzie się z ludźmi skontaktować), znacie jeszcze miejsca gdzie można by takowy dostać? Może ktoś z was chciałby sprzedać stary by dołożyć i kupić nowy? Ewentualnie jakieś propozycje tabletów do tej ceny znośne do grania w Osu! ?
Fenek Alfa
Ludzie narzekają na leddicie że nowy Bamboo Pad im się pierdzieli po zmianie rozmiaru aktywnego. Pewnie coś z softem, ale przynajmniej na razie bym nie kupował.
Marcin
Bamboo pad nie ma opcji zmiany obszaru, i w ogole to inny tablet syfiasty, nie kupować :x

A co do twojego pytania - wacomy od CTL-460 do CTL-480 - wszystkie beda najlepiej pasować do osu!, możesz również sie pokusić i kupić osu!tablet, ale na niego bedziesz DLUUUUGO czekał (jedyne co to koszt troszke mniejszy od nowego wacoma).
NekromantaPL
Witam mam problem z tabletem graficznym,chodzi o to że na pulpicie działa normalnie a jak włączam osu! to kursor że tak powiem "głupieje"
jest w 2,3, miejscach na raz i to na samych krawędziach obrazu,sterowniki,może to coś w ustawieniach ?
Z góry dziękuje za pomoc
Wnaqer
Czułość w opcjach masz na 1.0? Jeśli nie - to miej :)
AmaiHachimitsu
Serio, kolejny temat o tym? Po pierwsze jest temat przyklejony "Tablet i osu!" i tam zadaje sie wszystkie pytania dot. tabletow.

Dwa, uzyj opcji szukaj bo nie jestes pierwszy. Ba, nawet bys pewnie wygooglowal rozwiazanie.
Galkan
NekromantaPL - tak jak Amai napisał, rozejrzyj się najpierw nieco po forum zanim coś napiszesz. Tematy połączyłem.
NekromantaPL
Ok dzięki za pomoc,następnym razem bd uważniejszy :)
kocurek2011
Witam!
Czy taki tablet nadaje się do gry?
Wacom Bamboo CTH-301K http://www.mediamarkt.pl/tablet-wacom-b ... ,id-898966


Wiem, że wszyscy polecają Wacom Bamboo 460, 470.... Ale czym on się różni od tego powyżej (nie licząc ceny ;DD )
Czy rozdzielczość ekranu jest istotna??
show more
Please sign in to reply.

New reply