forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
fraxiu
Siema. Zna ktoś jakieś dobre, w miarę tanie tablety do gry w osu!, niekoniecznie Wacom'a? Nie zamierzam podawać linków i spamować "czy ten się nada" etc, najlepiej żeby wysyłka była z Polski.
Advantan
Tylko Wacom. Po co szukasz innego gówna, skoro wacom to bog.
zzqWilliam
"Tylko Wacom" Tak, zaiste, bo Wacom to jest super firma i inne to gówna i nie warto wogle patrzeć co to, bo ktoś kiedyś kupił Wacoma i już rozsiał to na świat...
E k o
Cześć, może mi ktoś pomóc znaleźć dobry tablet do osu za około 150 zł?
zzqWilliam
Przez to, że wszyscy tylko "wacom! wacom!" kupują to nikt nie zna innych tabletów. Jeżeli masz kasę i chęci to wypróbuj Pentagram P2020 ale, że nikt innych nie kupuje to też nikt go nie przetestował zapewne.
E k o

zzqWilliam wrote:

Przez to, że wszyscy tylko "wacom! wacom!" kupują to nikt nie zna innych tabletów. Jeżeli masz kasę i chęci to wypróbuj Pentagram P2020 ale, że nikt innych nie kupuje to też nikt go nie przetestował zapewne.
Ale taką chcę odpowiedź normalną zobaczyć xD i właśnie zastanawiałem się nad nim.
fraxiu
Siema. Ile czasu wam zajęło oswojenie się z tabletem, bo szczerze, po dwóch dniach mi się strasznie źle gra, nie potrafię trzymać pena ani ułożyć odpowiednio ręki, jakieś tipy? Po jakimś czasie się przyzwyczaję?
r0ck
Mi 1-2 dni żeby ogólnie ogarniać, a po 5 dniach grałem tak samo jak wcześniej na myszce.
AmaiHachimitsu
Tylko pamiętaj, tak jak to było w Małym Księciu: "jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"


Co do samego topicu to po prostu nie bądź agresywny i karm smakołykami, w końcu sam będzie się tulić.
fraxiu
Od razu full area grałeś?
Chino_old_1
Full area w oknie hier. 3 dni rzucania penem po pokoju i grałem lepiej niż na myszy. Trochę próbowałem zmieniać obszar, ale zacisnąłem zęby, przecierpiałem i teraz gra się przyjemnie.
fraxiu
No ja mam tak samo, rzucam tym penem i bluzgam na lewo i prawo póki co...
r0ck
Jak można tak bardzo się denerwować żeby rzucać sprzętem? IMO oznaka głupoty ale co kto woli
Grałem od razu full area.

Może to też kwestia tego, że najpierw wypadałoby umieć grać na myszce, a dopiero później brać się za tablet?
zzqWilliam
Rzucanie sprzętem... Heh, to czemu od razu monitorem nie jebniesz o podłogę? Będzie zawsze ciekawiej, fajerwerki, te sprawy. Ja zacząłem na małym obszarze, przyzwyczajenie się do niego zajęło mi 2 sekundy ;) Potem po jakimś czasie ustawiłem cały obszar, 10 minut i grałem lepiej niż na mniejszym.
Nadger

r0ck wrote:

Może to też kwestia tego, że najpierw wypadałoby umieć grać na myszce, a dopiero później brać się za tablet?
Dlaczego skoro myszka i tablet to dwa znacznie różniące się od siebie urządzenia? Chcesz grać na myszce - ucz się na myszce, chcesz grać na tablecie - ucz się na tablecie.
zzqWilliam

Nadger wrote:

Chcesz grać na myszce - ucz się na myszce, chcesz grać na tablecie - ucz się na tablecie.
To nie jest do końca prawda. Jeżeli na tablecie nauczysz się grać do poziomu hmm.. powiedzmy "Adult's Toy" to zagranie "The Pretender" na myszce nie będzie dla Ciebie większym problemem, nawet jeżeli przed zakupem tabletu nie umiałeś tej mapki zagrać.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Nadger wrote:

Chcesz grać na myszce - ucz się na myszce, chcesz grać na tablecie - ucz się na tablecie.
To nie jest do końca prawda. Jeżeli na tablecie nauczysz się grać do poziomu hmm.. powiedzmy "Adult's Toy" to zagranie "The Pretender" na myszce nie będzie dla Ciebie większym problemem, nawet jeżeli przed zakupem tabletu nie umiałeś tej mapki zagrać.
Akurat to co napisał Nadger jest największą prawdą. Nie potrafię fc-nąć harda na myszy, bo całe życie uczę się grać na tablecie.
zzqWilliam
Dziwne, bo ja nie miałem najmniejszego problemu po ponad pół roku grania tabletem, passnąć (ba, fc-nąć) insanea na myszce...
Chino_old_1

spi wrote:

Akurat to co napisał Nadger jest największą prawdą. Nie potrafię fc-nąć harda na myszy, bo całe życie uczę się grać na tablecie.
^TO
To że się umie grac na tablecie nie oznacza że na myszce będzie tak samo. Inne wyczucie i wykonywane ruchy sprawiają że "przestawienie się" wymaga pogrania na jedym bądź drugim.

r0ck wrote:

Jak można tak bardzo się denerwować żeby rzucać sprzętem?
Sugerowanie że naprawdę napierdalałem penem po pokoju. Chciałem wyjaśnić ile czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do tego jak się tablet zachowuje.
CuteCurry

Chinoaczecze wrote:

r0ck wrote:

Jak można tak bardzo się denerwować żeby rzucać sprzętem?
Sugerowanie że naprawdę napierdalałem penem po pokoju. Chciałem wyjaśnić ile czasu zajęło mi przyzwyczajenie się do tego jak się tablet zachowuje.
Kiedy jeszcze grałem w starcrafta 2 notorycznie rzucałem słuchawkami i myszką. Myszkę miałem twardą, bo logitech, ale słuchawki w ciągu 8-10 miesięcy zmieniałem trzy razy.
E k o

Mozuko wrote:

Cześć, może mi ktoś pomóc znaleźć dobry tablet do osu za około 150 zł?
Ponawiam i czy ten Pentagram P2020 będzie dobry?
zzqWilliam
Masz kasę i jesteś ciekawy? Kup i napiszesz nam recenzję. Jeżeli jednak nie masz chęci no to "tylko wacom".
E k o

zzqWilliam wrote:

Masz kasę i jesteś ciekawy? Kup i napiszesz nam recenzję. Jeżeli jednak nie masz chęci no to "tylko wacom".
Nie chcę wydawać z 300 zeta na wacom'a, którego bym tylko używał w osu, więc jakieś za te właśnie 150 zeta wchodzą i może się pokuszę o tego Pentagrama i z recenzją będzie ciężko bo jestem zielony w sprawach tabletów graficznych. xD
zzqWilliam
Wystarczy, że napiszesz nam "Jest zajebisty, wacom to gówno bo w chuj drogie ^^"
Chino_old_1

Mozuko wrote:

Mozuko wrote:

Cześć, może mi ktoś pomóc znaleźć dobry tablet do osu za około 150 zł?
Ponawiam i czy ten Pentagram P2020 będzie dobry?
Nie znam nikogo kto mógłby mieć, a na Osu! gdzie okiem sięgnąć Wacomy w różnych kształtach i kolorach. A patrząc po specyfikacji którą w internecie znalazłem wygląda to tak:

Wymiary urządzenia - 190,5 x 196 x 7,8 mm
Obszar aktywny - 152,4 x 114,3 mm
Waga - 90g
Maks. wysokość odczytu - 7 mm
Ilość poziomów nacisku - 1024
Rozdzielczość - 2048 lpi
Podłączenie - port USB (długość kabla USB 1.5 m)
Piórko - zasilane baterią AAA
Źródło
Do osu! dwie główne to wysokość odczytu piórka i report rate.

Na innej stronie znalazłem też informacje o maksymalnej wysokości odczytu - 10 mm i częstotliwości raportowania - 136 rps. Co do wysokości, wolę zawierzyć specyfikacji ze strony Pentagrama niż witrynie sklepowej.
E k o

Chinoaczecze wrote:

Nie znam nikogo kto mógłby mieć, a na Osu! gdzie okiem sięgnąć Wacomy w różnych kształtach i kolorach. A patrząc po specyfikacji którą w internecie znalazłem wygląda to tak:

Wymiary urządzenia - 190,5 x 196 x 7,8 mm
Obszar aktywny - 152,4 x 114,3 mm
Waga - 90g
Maks. wysokość odczytu - 7 mm
Ilość poziomów nacisku - 1024
Rozdzielczość - 2048 lpi
Podłączenie - port USB (długość kabla USB 1.5 m)
Piórko - zasilane baterią AAA
Źródło
Do osu! dwie główne to wysokość odczytu piórka i report rate.
Na innej stronie znalazłem też informacje o maksymalnej wysokości odczytu - 10 mm i częstotliwości raportowania - 136 rps. Co do wysokości, wolę zawierzyć specyfikacji ze strony Pentagrama niż witrynie sklepowej.
A jeśli chodzi o Wacom'a to jakiego polecacie (takiego w rozsądnej cenie), lub z jakimi parametrami szukać tabletów?
Ten może być? http://allegro.pl/tablet-graficzny-waco ... 14641.html
Chino_old_1
Teraz na rynku zostały tylko CTH/L 480 (tak zwane Intuosy) z racji tego że 470 zostały wycofane już pod koniec poprzedniego roku, a cena tych pierwszych to około 250-270zł.
zzqWilliam
Pad jest PODOBNO zły, ale to zapewne tylko plotki.
E k o
A patrzyłem poprzednie wypowiedzi i Huion 580 był wspominany ale niestety nie mogę go znaleźć nigdzie na polskich stronach. ;f
Chcę coś dobrego za niską cenę bo nie chce mi się płacić za dużo 150 zł max, pomożecie znaleźć?
Chino_old_1
W takim zakresie będzie ciężko. Możesz próbować chwytać się używek, choć przyznam szczerze że nie widziałem gdziekolwiek w necie używanych tabletów. Możesz poczekać aż pejpi będzie wypuszczał kolejną partię osu!tabletów. Wacom praktycznie zdominował rynek i wyparł niszowe marki, co sprawia że ciężko nawet znaleźć tablet konkurencji.
E k o
Chyba właśnie poczekam na osu!tablet'y, ale ciekawe ile to potrwa zanim wyjdzie kolejna partia i czy będzie można łatwo kupić je do Polski. Czekam na propozycje tabletów jeszcze (tanich)
matimati
Ktoś orientuje się kiedy te tablety będą?
Chino_old_1
Najpewniej jak peppy skończy kodzić sklep.
Hawzone
http://www.morele.net/tablet-graficzny- ... or-297543/

Jak rozumiem ten tablet nadaję się do osu!, ale mam inne pytanie, czy on serio tyle kosztuję i dlaczego na stronie powyżej kosztuję 191zł a na stronie poniżej 120zł

http://sklep.wacom.com.pl/wypozyczalnia ... 460pl.html
Galkan
Może dlatego, że na jednej kupujesz a na drugiej wypożyczasz?
Hawzone
aa, fakt, nie pomyślałem że trzeba zapłacić najpierw tą cenę podstawową a później się dolicza...
E k o
Ostatnio hajs mi się zgadza to znalazłem i oglądałem streamy z tabletem Wacom CTL-480S i mam zamiar go kupić. Dobry wybór?
CuteCurry
Kupowanie czegokolwiek do tej gry nie jest dobrym wyborem.
zzqWilliam
Popieram przedmówcę.
E k o
Też to popieram, ale mam zamiar nauczyć się rysować, więc nie będzie leżał bezużyteczny jak ta gra mi się znudzi. ;p
show more
Please sign in to reply.

New reply