forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
DeletedUser_613592
>kupowanie mikseru tylko do miksowania
CuteCurry
Mikser idealnie nadaję się do zrobienia z niego wentylatora, wiertarki, mieszacza do farb lub gipsu, napędu do syreny mechanicznej, napędu do zasłon do okien lub napędu generatora Van Den Graffa. Dlaczego miałbyś używać go do miksowania?
zzqWilliam
A tablet można również użyć przecie jako kolczyk, czapka, siekiera, szpachelka... toster.
AmaiHachimitsu
Adamkus kupil tablet dla celow zdrowotnych, nie rozumiem Was
Muxy
Wacom Bamboo Pen CTL-470K ... Mam szansę kupić za 50 zł, nada się? :x
Marcin
Odpowiedź nr 53435/234, 05.2014: Tak.

odpowiadam na to pytanie przez 2 strony już
CuteCurry

Polski Ward wrote:

Wacom Bamboo Pen CTL-470K ... Mam szansę kupić za 50 zł, nada się? :x
Kup i sprzedaj drożej. Będziesz 200zł do przodu.
Muxy
Na tą chwilę chcę sprawdzić jak się gra na tablecie bo i tak będę na nim coś próbował rysować... Ale pomyślimy :)
Lucid Astray

czy trzeba bardziej przekonywać?
cyngiel
Czeba, bo jak do tej pory nie wyczytałem jeszcze żadnego argumentu ze strony "tylko tablet".
Chino_old_1

cyngiel wrote:

Czeba, bo jak do tej pory nie wyczytałem jeszcze żadnego argumentu ze strony "tylko tablet".
Co do wyższości jednego nad drugim, to nie można stwierdzić jedynej słusznej opcji. Jedni wolą to, inni tamto, jeśli chodzi o mnie to na tablecie miałem szybszy czas reakcji niż na myszce (bez podkładki) i miałem wrażenie że myszka mnie ograniczała jeśli właśnie o tą szybkość chodzi. Co prawda na myszy nie grałem zbyt długo i były to w większości normale i coś wyżej czasami, ale nie robiłem tego dlatego właśnie że nie czułem możliwości grania czegoś więcej a fanem tryhardowania i katowania nie jestem. Przy myszy miałem zbyt duże spięcie ręki, do tego moje biurko nie pozwala na wygodne oparcie i tu się odzywa twoje zdrowie. Ręka będąca w jednej pozycji i chwycie zbyt długo, męczy się i zaczyna boleć. W przypadku pena mimo iż wykonujesz mniej więcej te same ruchy, to pracują wszystkie (a przynajmniej więcej) mięśni i ścięgien przez co ćwiczysz całą rękę. Warto pamiętać także o czymś takim jak zespół cieśni nadgarstka.

Lucid Astray wrote:


czy trzeba bardziej przekonywać?
MrCrystal
Wie ktos jaka jest dlugosc kabla usb tego tableta? https://sklep.wacom.pl/?page=produkt&sh ... iri0c6qpd4
I czy jest on dobry to gry?xd
Marcin

Marcin wrote:

Marcin wrote:

Odpowiedź nr 589034/312, 03.2014: Tak.

odpowiadam na to pytanie przez 23 strony już
Kabel pewnie standardowe 2m lub 1,5.
Chino_old_1

MrCrystal wrote:

Wie ktos jaka jest dlugosc kabla usb tego tableta? https://sklep.wacom.pl/?page=produkt&sh ... iri0c6qpd4
I czy jest on dobry to gry?xd
Mój 470 miał 1,0m, chociaż jak przejrzałem na szybko po stronach to 480 powinien mieć 2m.
CuteCurry
ctl470 ma metrowy kabel, osobiście musiałem dokupić dwumetrowy do pieca, bo w zalmanie nie mam wyjść usb.
Muxy
http://pclab.pl/news33652.html
Zadziałałoby to do Osu! ? Z ciekawości chyba zamówię, ale nie znam się na parametrach itp :C
Chino_old_1

Polski Ward wrote:

http://pclab.pl/news33652.html
Zadziałałoby to do Osu! ? Z ciekawości chyba zamówię, ale nie znam się na parametrach itp :C
Zrób sobie porównanie do tego co oferuje osu!tablet. Na obecny kurs walut + shipping jest droższy od tego co przedstawiłeś, ale przeważa Report Rate 200 (tu 100) i nieznacznie (lecz jednak) wysokość odczytu piórka (1cm do 0,8cm) czyli dwa najważniejsze w osu! parametry. Co do pytania, zadziałać zadziała chociaż nie wiem jak komfort z grania na czymś takim. Jednakże w takiej cenie nie można za bardzo narzekać.
Muxy
Akurat mam to spróbujemy... Nigdy nie używałem tabletu więc porównania nie dam, ale jakąś relacje powinienem zdać.
fantazyjny

MrCrystal wrote:

Wie ktos jaka jest dlugosc kabla usb tego tableta? https://sklep.wacom.pl/?page=produkt&sh ... iri0c6qpd4
I czy jest on dobry to gry?xd
Kabel 1 metr i brak wymiennych wkładów do piórka w zestawie.


Przeszedłem ostatnimi czasy na tablet i mogę stwierdzić, że jest ogromna różnica w precyzji. Na korzyść tabletu oczywiście :p
MrCrystal
Kabel 1 metr to bedzie krotki bedzie trzeba dokupic ;c ale to nie jest akurat problem.A jak jest z scieraniem sie wkladu,jezeli nie dostajemy wymiennych w zestawie?
MaziJoker

MrCrystal wrote:

Kabel 1 metr to bedzie krotki bedzie trzeba dokupic ;c ale to nie jest akurat problem.A jak jest z scieraniem sie wkladu,jezeli nie dostajemy wymiennych w zestawie?
Jeśli będziesz grał/a, nie dotykając piórkiem powierzchni tabletu, to wkład będzie się trzymał bardzo długo. Sam mam już jeden wkład przez prawie rok.
W innym przypadku radzę wyposażyć się w zapasowe.
MrCrystal
Nie no ucząc sie od razu bede starał się nie dotykac piorkiem powierzchni tableta wiec powinno byc okej
fraxiu
Siema. Zna ktoś jakieś dobre, w miarę tanie tablety do gry w osu!, niekoniecznie Wacom'a? Nie zamierzam podawać linków i spamować "czy ten się nada" etc, najlepiej żeby wysyłka była z Polski.
Advantan
Tylko Wacom. Po co szukasz innego gówna, skoro wacom to bog.
zzqWilliam
"Tylko Wacom" Tak, zaiste, bo Wacom to jest super firma i inne to gówna i nie warto wogle patrzeć co to, bo ktoś kiedyś kupił Wacoma i już rozsiał to na świat...
E k o
Cześć, może mi ktoś pomóc znaleźć dobry tablet do osu za około 150 zł?
zzqWilliam
Przez to, że wszyscy tylko "wacom! wacom!" kupują to nikt nie zna innych tabletów. Jeżeli masz kasę i chęci to wypróbuj Pentagram P2020 ale, że nikt innych nie kupuje to też nikt go nie przetestował zapewne.
E k o

zzqWilliam wrote:

Przez to, że wszyscy tylko "wacom! wacom!" kupują to nikt nie zna innych tabletów. Jeżeli masz kasę i chęci to wypróbuj Pentagram P2020 ale, że nikt innych nie kupuje to też nikt go nie przetestował zapewne.
Ale taką chcę odpowiedź normalną zobaczyć xD i właśnie zastanawiałem się nad nim.
fraxiu
Siema. Ile czasu wam zajęło oswojenie się z tabletem, bo szczerze, po dwóch dniach mi się strasznie źle gra, nie potrafię trzymać pena ani ułożyć odpowiednio ręki, jakieś tipy? Po jakimś czasie się przyzwyczaję?
r0ck
Mi 1-2 dni żeby ogólnie ogarniać, a po 5 dniach grałem tak samo jak wcześniej na myszce.
AmaiHachimitsu
Tylko pamiętaj, tak jak to było w Małym Księciu: "jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś"


Co do samego topicu to po prostu nie bądź agresywny i karm smakołykami, w końcu sam będzie się tulić.
fraxiu
Od razu full area grałeś?
Chino_old_1
Full area w oknie hier. 3 dni rzucania penem po pokoju i grałem lepiej niż na myszy. Trochę próbowałem zmieniać obszar, ale zacisnąłem zęby, przecierpiałem i teraz gra się przyjemnie.
fraxiu
No ja mam tak samo, rzucam tym penem i bluzgam na lewo i prawo póki co...
r0ck
Jak można tak bardzo się denerwować żeby rzucać sprzętem? IMO oznaka głupoty ale co kto woli
Grałem od razu full area.

Może to też kwestia tego, że najpierw wypadałoby umieć grać na myszce, a dopiero później brać się za tablet?
zzqWilliam
Rzucanie sprzętem... Heh, to czemu od razu monitorem nie jebniesz o podłogę? Będzie zawsze ciekawiej, fajerwerki, te sprawy. Ja zacząłem na małym obszarze, przyzwyczajenie się do niego zajęło mi 2 sekundy ;) Potem po jakimś czasie ustawiłem cały obszar, 10 minut i grałem lepiej niż na mniejszym.
Nadger

r0ck wrote:

Może to też kwestia tego, że najpierw wypadałoby umieć grać na myszce, a dopiero później brać się za tablet?
Dlaczego skoro myszka i tablet to dwa znacznie różniące się od siebie urządzenia? Chcesz grać na myszce - ucz się na myszce, chcesz grać na tablecie - ucz się na tablecie.
zzqWilliam

Nadger wrote:

Chcesz grać na myszce - ucz się na myszce, chcesz grać na tablecie - ucz się na tablecie.
To nie jest do końca prawda. Jeżeli na tablecie nauczysz się grać do poziomu hmm.. powiedzmy "Adult's Toy" to zagranie "The Pretender" na myszce nie będzie dla Ciebie większym problemem, nawet jeżeli przed zakupem tabletu nie umiałeś tej mapki zagrać.
CuteCurry

zzqWilliam wrote:

Nadger wrote:

Chcesz grać na myszce - ucz się na myszce, chcesz grać na tablecie - ucz się na tablecie.
To nie jest do końca prawda. Jeżeli na tablecie nauczysz się grać do poziomu hmm.. powiedzmy "Adult's Toy" to zagranie "The Pretender" na myszce nie będzie dla Ciebie większym problemem, nawet jeżeli przed zakupem tabletu nie umiałeś tej mapki zagrać.
Akurat to co napisał Nadger jest największą prawdą. Nie potrafię fc-nąć harda na myszy, bo całe życie uczę się grać na tablecie.
zzqWilliam
Dziwne, bo ja nie miałem najmniejszego problemu po ponad pół roku grania tabletem, passnąć (ba, fc-nąć) insanea na myszce...
show more
Please sign in to reply.

New reply