forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
Jaras
Gram na tablecie od około 3 miesięcy i stwierdzam, że (bynajmniej u mnie) mniej retry, żeby przejść jakiegoś insane. Wiele do życzenia pozostawia w moim przypadku prędkość klikania :P
CuteCurry

jarasss wrote:

Gram na tablecie od około 3 miesięcy i stwierdzam, że (bynajmniej u mnie) mniej retry, żeby przejść jakiegoś insane. Wiele do życzenia pozostawia w moim przypadku prędkość klikania :P
Bynajmniej != przynajmniej.
Also post taki trochę bez sensu. Może wszyscy zaczniemy pisać jak nam idzie odkąd kupiliśmy tablet?
Cydros
Kupiłem tablet 5 miechów temu i mówię wam! Normalnie gram jak Kukiz, polecam - CTL 470
spi
Jak kto? Ten Paweł Kukiz?
Nagraj kiedyś jakiś utwór i pokaż Nam swojego skilla. :)
Cydros
Dla plebsu nie gram x-D
Symzie
Jaką macie aree na tablecie? Bo ja od zawsze gram na najmniejszej, jakiej się da, ale znajomki mi powiedzieli, że powinienem grać na odwrót - na największej. Popróbowałem trochę tak i jest to dla mnie awykonalne. Co sądzicie?
zzqWilliam
Na swoim doświadczeniu powiem Ci, że powinieneś grać na calutkim obszarze tableta + piórko w górze. Sam wiem, bo grałem jeżdżąc po tablecie z bardzo małym obszarem tableta i wiem ile straciłem. Od razu ustaw cały obszar i staraj się grać. Na początku nie będzie łatwo ale potem zobaczysz że warto było się trochę pomęczyć.
CuteCurry
Graj jak Ci wygodnie, lol. Tylko pamiętaj, że na mniejszym obszarze tracisz precyzję.
Jaras

Symzie wrote:

Jaką macie aree na tablecie? Bo ja od zawsze gram na najmniejszej, jakiej się da, ale znajomki mi powiedzieli, że powinienem grać na odwrót - na największej. Popróbowałem trochę tak i jest to dla mnie awykonalne. Co sądzicie?
Też tak grałem dość długo, ale teraz gram w oknie 1024x600 przy rozdzielczosci ekranu 1600x900 i na pełnym obszarze i łatwiej mi się trafia w circle przy jumpach, polecam pograć tak chwilkę i zdecydować jak chcesz grać :)
Neku
Można jeszcze w ogóle gdzieś kupić wacom bamboo3 pen nowego?

Przejrzałem kilkanaście sklepów internetowych i na wszystkich produkt wyprzedany.
zzqWilliam
Ja kupiłem na x-kom, nie wiem czy nadal jest ale zobacz też na allegro ;)
Neku
Na x-kom i allegro również nie ma ;_;(zresztą wolałbym nie kupować z allegro)

Jeśli wacom bamboo3 pen wycofują to jaki będzie następca? Słyszałem coś o bezprzewodowym tablecie, który raczej do osu nie będzie dobrym wyborem.
zzqWilliam
Na allegro widzę bamboo3 pen & touch więc jak nie znajdziesz nigdzie to może ten. Ale jejku, jak dobrze że ja zdążyłem kupić swojego przed "kasacją" :)
Jaras
Ze strony https://sklep.wacom.pl



Trochę droższy, ale nadal CTL :P + Corel Painter Lite gratis
Neku
W takim razie rozumiem, że Wacom Intuos Pen S się nada? Czytałem trochę ten temat t/163422 i ogólnie opinie w większości pozytywne, ale osobom, które wcześniej miały 470 trudno było się przestawić na 480. Jeśli to będzie mój pierwszy tablet, myślę, że nie będzie problemu.

Ktoś go ma i się wypowie?
Stayinmisery
Mam takie pytanie...

Czy każdy tablet z rodziny CTL-470 lub CTL-480 ma opcję zmiany obszary roboczego czy ten obszar jest stały?
Może pytanie banalne, ale wole się upewnić...


Z góry dzięki. :D
zzqWilliam
Tak, każdy ten tablet ma opcję zmiany obszaru roboczego ;)
kubuszeki
Witam.
Mam problem z tabletem mianowicie co mam zrobić aby grać nim w osu?
Muszę coś na niego pobrać i jak go skonfigurować aby wszystko było git ?
PROSZĘ O POMOC ;C
winotu
kubuszeki
Taki : samsung galaxy tab s3 SM-7210
r0ck
Nie da się.
Ludzie pisząc o tabletach w osu mają na myśli tablety graficzne (przykładowy jest na 1 obrazku podanym przez winotu).
Advantan
Śmiechłem.
zzqWilliam

r0ck wrote:

Nie da się.
WRÓĆ! Nie da się? Da się, wszystko się da się. Ale o wygodzie grania możesz zapomnieć. Na pewno nie będzie tak jak na graficznym.

@kubuszeki Widzę że ten tablet nie taki byle jaki. Ogarnij to na androida. Z tego co kiedyś go używałem przez wifi to szału nie było ale ja mam w moim tablecie rozwalone usb, może ogarnij czy da się tym przez usb podłączyć, ale jak już powiedziałem, na wiele nie licz.
KoDeR
ez
Hydra

KoDeR wrote:

Myślicie że taki tablet będzie się nadawał do gry w osu? :P
http://allegro.pl/tablet-wacom-bamboo-f ... 07164.html
Milion razy wałkowane. Tak.
Cydros
Potwierdzam słowa Hydry
Kathovamid

Neku1 wrote:

Na x-kom i allegro również nie ma ;_;(zresztą wolałbym nie kupować z allegro)

Jeśli wacom bamboo3 pen wycofują to jaki będzie następca? Słyszałem coś o bezprzewodowym tablecie, który raczej do osu nie będzie dobrym wyborem.

jarasss wrote:

Ze strony https://sklep.wacom.pl



Trochę droższy, ale nadal CTL :P + Corel Painter Lite gratis
Posiadam i jestem zadowolony. Precyzyjniej i szybciej odczytuje położenie rysika od CTL-460.
Co do rysika. No właśnie. Jest cieńszy i cięższy od rysika z tableta CTL-460. Nie mogę się do niego przyzwyczaić. Jego ciężar czasem utrudnia grę. Przy szybkich i gwałtownych ruchach lekko nim zarzuca. Trudno jest mi go opanować. Jako że jest trochę cięższy od rysika z mojego poprzednika, często podczas gry mi się wysuwa z palców, trudno złapać jakikolwiek punkt zaczepienia, gdzie uda się uzyskać komfort trzymania a zarazem precyzji. Osobiście preferuję do gry rysik z wacoma CTL-460. Do rysowania używam Intuosowego

Warto dodać że rysik z Bamboo współpracuje z nowym Intuosem. Do gry używam rysika z Wacoma Bamboo na Intuosie

http://imgur.com/a/TuLK6 małe porównanie

SPOILER
I weź tu rysuj, kiedy nie umiesz rysować xd Poza graniem w osu, tablet możesz wykorzystać do innych niecnych celów.
Jeden z aktualniejszych rysunków

Jakieś pytania?
Cydros
Pytanie, po co Ci dwa tablety?
Advantan
Może nie jest ograniczony jak wszyscy gracze gównoosu! i rysuje jakoś "zawodowo" dlatego testuje nowe tablety, a może lepiej będzie się to robiło. Albo po prostu nie ma na co wydawać kasy. Jak użytkownicy Apple, po co im nowy, skoro mają stary sprzęt od jabłka?
Kathovamid
Bamboo posiadam od paru ładnych lat. Jego nawierzchnia troszkę się starła.
zdjęcie z 2012r. (Ta kropka od spinów. Nie ma to jak czasy, kiedy uważałem że tapowanie po tablecie jest lepsze od klawiszy zx. Pomyślcie jak teraz wygląda. Aktualnie nie mam go przy sobie.
Nowy Intuos, jeśli chodzi o rysowanie, jest bardziej komfortowy. (precyzyjniej i szybciej odczytuje położenie rysika). Dodatkowo posiada 4 przyciski na swoim panelu które można dowolnie przystosować. Moje "zawodowe" rysowanie ogranicza się do wygrywania raczej przegrywania randomowych konkursów.
Dołączone oprogramowanie pozwala przystosować preferencje do każdego programu z osobna, rysik, przyciski na panelu rozmiar obszaru roboczego itd.
Ogólnie polecam.
http://i.imgur.com/KOkFe5w.png
cyngiel
Witam. Kółka klikam już od przeszło 4 miesięcy i chciałbym pobawić się w granie na tablecie. Jako, że jestem typowym cebulakiem, chciałbym zapłacić jak najmniej. Intuos to wydatek rzędu 260 zł, a z tego co się orientuję, to on właśnie jest wiodącym tabletem na rynku.
Aleeeeee, przecież mamy jeszcze huion'a, producenta m.in. osławionego już osu!tablet'u. Firma nieznana, tablety nieznane, ale osu!tablet sprawdza się naprawdę dobrze, lecz boli mnie jego mały obszar roboczy, więc na pewno go nie kupię.
Po obszernym wstępie czas na krótkie pytanie:
Czy jest tutaj ktoś na tyle znający się na specyfikacjach tableta, jak i na kółkach, aby powiedzieć mi, czy ten oto wynalazek: Huion 580 nada się do komfortowej gry?
Na ebay'u będzie to wydatek rzędu 130-140 zł, czyli 2x taniej niż wyżej wymieniony Intuos.
Pytam o samą teorię działania, ale mile widziane będą odpowiedzi posiadaczy Huiona (haha, na bank jakiś się znajdzie). Proszę bez pierdół typu: Bierz Wacoma, bo Wacom najlepszy, bo nie widziałem nic innego na oczy. Z góry dziękuję, pozdrawiam.
Marcin
Ten 580 również powinnienen się nadać. Huion jest tak naprawde w miare solidną firmą :(

Jedyny problem to chyba to że pen używa baterii.
CuteCurry
Machanie czymkolwiek cięższym niż 0,13 gram (Bierz wacoma, bo wacom najlepszy) wydaję mi się nieporozumieniem. Zwłaszcza czymś z bateriami.
cyngiel
Dzięki, dzięki, ale pytałem o specyfikacje tableta, nie pena. Jakoś wytrzymam te dodatkowe parę gram D:
CuteCurry
Specyfikacje masz w dokumentacji sprzętowej tabletu, chyba możesz to sam znaleźć? Wszak, stronę firmy już znalazłeś.

Jeżeli chodzi Ci o opinie czy porównanie tabletów Hui ona i Wacoma, to muszę Cię zmartwić, ale nie słyszałem o nikim grającym na Huionach w osu! ctl 470 nie bez powodu był uznawany za najlepszy tablet, jeżeli chodzi o osu!.
cyngiel
To może wróćmy do mojego pierwszego postu.
Jak przy wypisanych przez producenta specyfikacjach będzie zachowywał się tablet? W nosie mam nazwę firmy i tak jak w pierwszym poście napisałem:
Interesuje mnie tylko teoria, bo wiem że nie znajdę żadnego użytkowania owego tabletu.
470 kupiłbym, gdyby była dostępna wersja inna od używanej, a z tego co widzę, to może być ciężko, bo pozostawały w niektórych tylko sklepach wersje pen & touch, która nijak mi się nie widzi. Cenowo, jak i użytkowo, bo raczej nic poza osu robić nie będę, więc za zbędne bajery również płacić nie będę.
"Kup Wacoma, przecież wszystko inne musi być słabe, lol"
Marcin
spi nie pierdol głupot. Huion ma 200 hz report rate i 2048 nacisku, do tego niektórzy używają osu!tabletu który jest tak naprawde huionem i opinie prócz tej nieszczęsnej baterii są bardzo dobre. CTL-470 ma mniejszy report rate :)
CuteCurry

spi wrote:

Specyfikacje masz w dokumentacji sprzętowej tabletu, chyba możesz to sam znaleźć? Wszak, stronę firmy już znalazłeś.
Przecież chyba wyraźnie napisałem, że jeżeli interesuję go specyfikacja tabletu to niech sobie zajrzy do dokumentacji jednego i drugiego i to porówna.
cyngiel
Co mi po porównaniu, bez żadnej wiedzy na temat parametrów? Więcej nie zawsze znaczy lepiej (:
Stąd moje pytanie: jak ten tablet będzie się zachowywał PRZY PODANYCH PARAMETRACH. Odpowiedź Marcina już jakoś pomogła, bo jak widać jedyną wadą może być bateryjka, więc nie wiem dlaczego spi ciągle piszesz tą samą rzecz nie popartą żadnymi argumentami.
Chociaż już się przyzwyczaiłem, że gdziekolwiek się pojawię tam zaraz jest jakaś "zadyma". Taka moja specjalna zdolność <:
CuteCurry

cyngiel wrote:

Co mi po porównaniu, bez żadnej wiedzy na temat parametrów? Więcej nie zawsze znaczy lepiej (:
Stąd moje pytanie: jak ten tablet będzie się zachowywał PRZY PODANYCH PARAMETRACH. Odpowiedź Marcina już jakoś pomogła, bo jak widać jedyną wadą może być bateryjka, więc nie wiem dlaczego spi ciągle piszesz tą samą rzecz nie popartą żadnymi argumentami.
Chociaż już się przyzwyczaiłem, że gdziekolwiek się pojawię tam zaraz jest jakaś "zadyma". Taka moja specjalna zdolność <:
Bo najlepiej zapytać na forum, niż samemu te parametry wygooglować, albo chociaż zapytać co to jest konkretnie ten parametr. Nie chcę mi się zaglądać do dokumentacji i specjalnie dla Ciebie porównywać, kiedy skoro to Ty masz problem, to mógłbyś chociaż ułatwić mi/nam rozwiązanie go.

Cokolwiek.
show more
Please sign in to reply.

New reply