forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
zzqWilliam
Na tej wysuwanej mam dokładnie tak samo jak Ty. Lecz miałeś stabilniejsze to biurko. Ja mam takie słaabe. Walnę mocniej w tą wysuwaną i się ona trzęsię jak galareta.
r E s P
Ja osobiściema tableta takiego jak niko nie pamiętam nazwy jest on dobry lecz podobno 460 lepszy tablet a w mojej wersji lepszy pen. Powiem tak jeśli ktoś gra 5 miesięcy nie opłaca się kupować (przecież tacy gracze jak silvia, gokuri, shizuru-) dają radę więc zalezy od ciebie :D
Advantan
Kupowanie bambusa dla osu! to jest dopiero głupota. Ta gra nic w życiu wam nie da, prócz straconego czasu i miliona ku*w rzuconych w kółka. Kiedyś ktoś powiedział, że granie na tablecie to ohyda, to prawda. Wyjebcie ten przedmiot za okno.
r0ck

Advantan wrote:

Kupowanie bambusa dla osu! to jest dopiero głupota. Ta gra nic w życiu wam nie da, prócz straconego czasu i miliona ku*w rzuconych w kółka.
To tak samo jak napisać, że nie opłaca kupować się dobry wędek żeby sobie połowić ryby, bo to mu nic nie da w życiu. Jeżeli to jest kogoś hobby/pasja i lubi to robić, to dlaczego nie? Dla Ciebie formą rozrywki może być wyjście z kolegami i wydanie kasy na piwo, dla innej osoby może to być granie w osu na tablecie.
Ja sam nie mam tabletu, ale gdybym miał to pewnie bym na nim grał, bo dlaczego nie?
winotu

Advantan wrote:

Kupowanie bambusa dla osu! to jest dopiero głupota. Ta gra nic w życiu wam nie da, prócz straconego czasu i miliona ku*w rzuconych w kółka. Kiedyś ktoś powiedział, że granie na tablecie to ohyda, to prawda. Wyjebcie ten przedmiot za okno.
jeżeli ktoś przy tym siedzi naprawdę długo, to tablet jest lepszy - chodzi mi o ergonomię użytkowania (http://wacomlab.pl/?p=571), wtedy to ułożenie ręki jest bardziej naturalne i nie występuje tzw. zespół cieśni nadgarstka.
Advantan
Wędka i wędkowanie, a tablet graficzny i osu. Rozpętajmy burzę!
r0ck

Advantan wrote:

Wędka i wędkowanie, a tablet graficzny i osu. Rozpętajmy burzę!
I to i to może być pasją/hobby/formą spędzania wolnego czasu, więc?
Zresztą po co offtopować, jak ktoś chce grać na tablecie to niech gra, jego pieniądze, jego sprawa.
Advantan
Kupujesz wędkę żeby łowić, nie kupujesz jej specjalnie żeby rysować w piasku, bo innego kijka akurat nie masz. Tablet ma ciekawsze zastosowania niż gównosu!
r0ck

Advantan wrote:

Kupujesz wędkę żeby łowić, nie kupujesz jej specjalnie żeby rysować w piasku,
Jeżeli świat byłby skonstruowany w taki sposób, że łatwiej i przyjemniej rysowałoby się wędką niż patykiem w piasku, a Ty lubiłbyś rysować w piasku to mógłbyś kupić tą wędkę żeby rysować lepiej i wygodniej. Tak wygląda poprawne porównanie, ponieważ w osu w większości przypadków gra się przyjemniej/wygodniej/lepiej tabletem.
zzqWilliam
Śmieszna ta Wasza kłótnia xd. Nie ma to jak porównywać osu do wędkowania a piórko do wędki. Każdy łowi... znaczy gra tym czym lubi i tyle, zaraz będziecie porównywać zęby i osu oraz szczoteczkę i piórko. Prze komicznie będzie :D

Edit: "do mycia zębów kupujesz pastę do zębów a nie domestos" "no właśnie, przyjemniej się myje zęby pastą do zębów niżeli domestosem tak samo przyjemniej gra sie tabletem a nie blablabla" i tysiące inych porównań :)
winotu

r0ck wrote:

tę wędkę

tak w ogóle to nie mam pojęcia po co to było, gdyż główną funkcją tabletu (i chyba jedyną) jest zastąpić myszkę / ma mieć wszystkie funkcje myszki. Czy kupimy tablet do osu, czy kupimy tablet do rysowania, czy jeszcze tam do czegoś innego spełni on swoje zadanie, tak więc o co chodzi? Dokładnie tak samo możnaby mówić o kupnie nowej myszki, bo po co, skoro stara działa - da się jeździć kursorem, klikać...? (nie mówię tutaj o przypadku popsucia się, tylko wymianie na lepszą).
Advantan
To i tak nadal zmarnowanie kasy (chociaż pewnie znajdą się ludzie, którzy i tak wożą się w "jabłkach" to mają miliony złotych), a nadal pozostajesz tylko wieśniakiem, który klika kółka.
r0ck

Advantan wrote:

To i tak nadal zmarnowanie kasy (chociaż pewnie znajdą się ludzie, którzy i tak wożą się w "jabłkach" to mają miliony złotych), a nadal pozostajesz tylko wieśniakiem, który klika kółka.
Wiesz to już takie trochę nachalne ocenianie kogoś. Jeżeli jakiś tam milioner kupi sobie najnowsze ferrari to też możesz powiedzieć, że zamarnował pieniądze, bo miał tańsze auto które też działało, no ale w sumie to jego sprawa co kupuje i co robi ze SWOIMI pieniędzmi. Równie dobrze może kupić nowe ferrari tylko po to żeby postawić je przed domem i żeby stało i ładnie wyglądało, powiesz że strata pieniędzy bo auto można wykorzystać do innych lepszych celów (do jeżdżenia naprzykład :D), ale widocznie on ma taką potrzebę pochwalenia się więc to jego sprawa jak (według Ciebie) "marnuje" pieniądze.

Zresztą myślę, że czas skończyć o tym dyskusje, bo to, że Ty napiszesz że się nie opłaca i tak prawdopodobnie nic nie zmieni, ponieważ jeżeli ktoś ma taką potrzebę to kupi i tyle, jego sprawa.
Rem-chan
Mam problem i licze na pomockupiłem tablet ctl 470 lecz mam problem na komputzerze chodzi dobrze ale jak właczam osu to kursor tak jak by przenosi się w roznie miejsce a nawet są 2 kursory dotego wygląda to tak jak bym klikał ciągle a nie klikam licze na szybką pomoc
Marcin
ustaw 1,0x sensitivity.

Dodatkowo zastosuj to t/115233
AmaiHachimitsu
Mistrz interpunkcji.
Jaras
Gram na tablecie od około 3 miesięcy i stwierdzam, że (bynajmniej u mnie) mniej retry, żeby przejść jakiegoś insane. Wiele do życzenia pozostawia w moim przypadku prędkość klikania :P
CuteCurry

jarasss wrote:

Gram na tablecie od około 3 miesięcy i stwierdzam, że (bynajmniej u mnie) mniej retry, żeby przejść jakiegoś insane. Wiele do życzenia pozostawia w moim przypadku prędkość klikania :P
Bynajmniej != przynajmniej.
Also post taki trochę bez sensu. Może wszyscy zaczniemy pisać jak nam idzie odkąd kupiliśmy tablet?
Cydros
Kupiłem tablet 5 miechów temu i mówię wam! Normalnie gram jak Kukiz, polecam - CTL 470
spi
Jak kto? Ten Paweł Kukiz?
Nagraj kiedyś jakiś utwór i pokaż Nam swojego skilla. :)
Cydros
Dla plebsu nie gram x-D
Symzie
Jaką macie aree na tablecie? Bo ja od zawsze gram na najmniejszej, jakiej się da, ale znajomki mi powiedzieli, że powinienem grać na odwrót - na największej. Popróbowałem trochę tak i jest to dla mnie awykonalne. Co sądzicie?
zzqWilliam
Na swoim doświadczeniu powiem Ci, że powinieneś grać na calutkim obszarze tableta + piórko w górze. Sam wiem, bo grałem jeżdżąc po tablecie z bardzo małym obszarem tableta i wiem ile straciłem. Od razu ustaw cały obszar i staraj się grać. Na początku nie będzie łatwo ale potem zobaczysz że warto było się trochę pomęczyć.
CuteCurry
Graj jak Ci wygodnie, lol. Tylko pamiętaj, że na mniejszym obszarze tracisz precyzję.
Jaras

Symzie wrote:

Jaką macie aree na tablecie? Bo ja od zawsze gram na najmniejszej, jakiej się da, ale znajomki mi powiedzieli, że powinienem grać na odwrót - na największej. Popróbowałem trochę tak i jest to dla mnie awykonalne. Co sądzicie?
Też tak grałem dość długo, ale teraz gram w oknie 1024x600 przy rozdzielczosci ekranu 1600x900 i na pełnym obszarze i łatwiej mi się trafia w circle przy jumpach, polecam pograć tak chwilkę i zdecydować jak chcesz grać :)
Neku
Można jeszcze w ogóle gdzieś kupić wacom bamboo3 pen nowego?

Przejrzałem kilkanaście sklepów internetowych i na wszystkich produkt wyprzedany.
zzqWilliam
Ja kupiłem na x-kom, nie wiem czy nadal jest ale zobacz też na allegro ;)
Neku
Na x-kom i allegro również nie ma ;_;(zresztą wolałbym nie kupować z allegro)

Jeśli wacom bamboo3 pen wycofują to jaki będzie następca? Słyszałem coś o bezprzewodowym tablecie, który raczej do osu nie będzie dobrym wyborem.
zzqWilliam
Na allegro widzę bamboo3 pen & touch więc jak nie znajdziesz nigdzie to może ten. Ale jejku, jak dobrze że ja zdążyłem kupić swojego przed "kasacją" :)
Jaras
Ze strony https://sklep.wacom.pl



Trochę droższy, ale nadal CTL :P + Corel Painter Lite gratis
Neku
W takim razie rozumiem, że Wacom Intuos Pen S się nada? Czytałem trochę ten temat t/163422 i ogólnie opinie w większości pozytywne, ale osobom, które wcześniej miały 470 trudno było się przestawić na 480. Jeśli to będzie mój pierwszy tablet, myślę, że nie będzie problemu.

Ktoś go ma i się wypowie?
Stayinmisery
Mam takie pytanie...

Czy każdy tablet z rodziny CTL-470 lub CTL-480 ma opcję zmiany obszary roboczego czy ten obszar jest stały?
Może pytanie banalne, ale wole się upewnić...


Z góry dzięki. :D
zzqWilliam
Tak, każdy ten tablet ma opcję zmiany obszaru roboczego ;)
kubuszeki
Witam.
Mam problem z tabletem mianowicie co mam zrobić aby grać nim w osu?
Muszę coś na niego pobrać i jak go skonfigurować aby wszystko było git ?
PROSZĘ O POMOC ;C
winotu
kubuszeki
Taki : samsung galaxy tab s3 SM-7210
r0ck
Nie da się.
Ludzie pisząc o tabletach w osu mają na myśli tablety graficzne (przykładowy jest na 1 obrazku podanym przez winotu).
Advantan
Śmiechłem.
zzqWilliam

r0ck wrote:

Nie da się.
WRÓĆ! Nie da się? Da się, wszystko się da się. Ale o wygodzie grania możesz zapomnieć. Na pewno nie będzie tak jak na graficznym.

@kubuszeki Widzę że ten tablet nie taki byle jaki. Ogarnij to na androida. Z tego co kiedyś go używałem przez wifi to szału nie było ale ja mam w moim tablecie rozwalone usb, może ogarnij czy da się tym przez usb podłączyć, ale jak już powiedziałem, na wiele nie licz.
KoDeR
ez
show more
Please sign in to reply.

New reply