forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
Grzywa
Chodzi o samą dokładność i szybkość wykonania podobnego działania w różny sposób.
Edit. Co do fpsów. Tam używanie tabletu nadal jest możliwe ale same ustawienia konfiguracyjne w tego typu grach failują ponieważ ruch tabletem jest nakazuje ciągły zapętlony obrót tak długo jak pen nie znajduje się w środku obszaru. Tablet może się sprawdzać w każdej grze, gdzie ustawienia ruchu blokują obrót kamerą do czasu naciśnięcia klawisza. (patrz duża ilość MMO)
Niko
mouse mode anyone?
ale i tak w FPSach jest zdecydowanie gorzej niż myszką
fartownik

"Size doesn't matter, it's how you use it that counts"

Tidek
A pisali że wieje nudą na forum : D
haigawdy

Niko- wrote:

tl;dr

Alduric wrote:

Big Black czy Airman są na myszce do opanowania.
ale

Alduric wrote:

wszystko SZYBCIEJ i ŁATWIEJ osiągną grając na tablecie
Dzięki Niko- :D takie jest dokładnie moje stanowisko na ten temat. :)

@Grzywa: to że zacząłeś używać nieładnych słów wobec mnie, znaczy tylko że brak Ci argumentów. ;p
AmaiHachimitsu
Niko- czy White Wolf kupili tablet ponieważ są zbyt leniwi, przecież wszystko SZYBCIEJ i ŁATWIEJ osiągną grając na tablecie.
Chyba nie muszę nic więcej dodawać.

Niko jak wspomniał, więcej missuje na myszce. Powodem czasami jest nieuwaga, ale zazwyczaj są to patterny zmuszające do nadludzkiej precyzji. Może się zamknę jak się znajdzie jakiś myszkowiec co mi zaimponuje na tyle. To co robił SiLvia czy Sprosive to coś niebywałego, ale nadal uważam to wszystko za wykonalne. Ale niestety nie wszystko jest. Try Shotgun Symphony+
Galkan
Ktoś tu chyba o ShaggoNie zapomniał ;p
Bass

AmaiHachimitsu wrote:

Big Black czy Airman są na myszce do opanowania. Nie żartuję. Dziękuję.
Nie, nie są. Dziękuję.

Myszkowiec na takich mapach oprócz skilla liczy tylko i wyłącznie na tzw. "Lucky Play" . Takich map nie da się myszką opanować, bo po prostu nie ma takiego człowieka na świecie by taką bryłą jaką jest myszka z taką prędkością szalał bez choćby niewielkiej utraty kontroli. Nie ma i nie będzie. Airman akurat jest możliwy, ale nadal doza zwykłego farta i zapewne 200+ retry wcześniej jest do tego potrzebna. Jeśli by sama chęć i praca wystarczała to człowiek by się nauczył latać machając rękoma.

Tyle,



co tam

co do Big Blacka, pamiętam jak Silvia próbował z hiddenem zagrać, nie miałem okazji speknąć jednak.
fartownik
AmaiHachimitsu
Ktoś tu chyba o ShaggoNie zapomniał
Nie rozumiem


Bass: Nigdzie nie napisałem, ze nie można przejść na myszce bo już to robiło ze stu myszkowców i robią to za każdym razem praktycznie. I to z dobrym combo. Ale nie opanujesz takich map, raz Ci wyjdzie 3x miss, drugim razem 13x miss.

Wgl po co przywołujesz prostą mapę, która nie posiada tabletowych patternów? To zwykłe jumpy, tylko że porozrzucane od rogu do rogu. Ktoś kto ogarnia wysoką czułość robi je bez większych problemów (z naciskiem na "większych"). Zagraj sobie Atama no Taisou diff Blue Dragona. Mittensy prawie zrobił Mesita, ale to nic innego jak kolejny szczęśliwy play. Czasem idziesz na ślepca i wpadnie, a potem przez 20 retry i nie. Kokou no Sousei od Satena diff Chaos, mapa po prostu brzydka, ale przy tym cholernie trudna. Tylenol? jednego z patternów nie zrobił bodajże nikt może oprócz Sprosive'a. Ievan Polkka to samo. Mam tak mało map a jakoś znajdą się zawsze takie, których myszkowiec po prostu nie da rady. I to choćby po roku nakurwiania. Tak samo nie da się Dragonforce'ów FLnąć choćbyś miał 4834934094 retry, myszką zwłaszcza. Póki nikt nie zrobił takich map to gadajcie zdrów o tym, że nie ma granic dla człowieka. Mnie trzyma realizm. Może jeszcze się ktoś znajdzie kto na gumowej klawie zrobi snow goose z double time? *bez wciskania dwóch klawiszy na raz jak pojebany
Ryohan
Amai rozumiem twój ból - i pomyśl, że kiedyś nie było praktycznie wcale takich patternów, no może 2, 3 mapy TO BYŁA NISZA KURWA, a teraz chuj chcesz być prosem, musisz mieć tablet :< Na myszce pewnie się da ale wysiłek poświęcony do skillowania gryzonia jest nieporównywalnie większy do tego od tabletu, przynajmniej takie jest moje zdanie D:
Kubu
podsumowując na myszce MOŻNA, mając w chuj retry'ow w porównaniu do tableta.
Hydra
jak to sie mowi.. "wszystko mozna"
Yurisia

Alduric wrote:

@Grzywa: to że zacząłeś używać nieładnych słów wobec mnie, znaczy tylko że brak Ci argumentów. ;p
Nie dziwię mu się, że kazał Ci trzymać (delikatnie mówiąc) język za zębami, skoro nawet w/w mapek nie ruszasz, grasz same easy/normal/hardy, a się wywyższasz, jakbyś był panem i władcą w tej grze. Zacznij walić coś, co np Niko zrobił z tymi samymi modami na myszce, a potem się odzywaj.
I porównaj potem, czy Twoje twierdzenie myszka=tablet jest prawidłowe.

Edit Galkana: inb4 "grasz w ctb, więc sama zjeżdżaj, lololol".

Edit Yurisi: Tak się zdaje, że nie tylko nakurwiam w ctb. <:
haigawdy

Yurisia wrote:

grasz same easy/normal/hardy
Eee, że co? Ja jak gram mapę to clearuje każdy diff na danej mapie...

Niko- grał mouse only? Nie wydaje mi się. Ale nie w tym rzecz. Za parę dni przegram wszystkie dostępne mapy na osu! i mam przegląd co można, a co nie zrobić na myszce, i obecnie nie widzę żadnej mapy, która by nie była możliwa do fcniecia na niej.

Btw gdzie ja się wywyższam? :O pokaż mi, przedstawiałem tylko mój punkt widzenia...



Ojejku, zła za Grzywę? No już już spokojnieeee, nie płacz, drugi raz nie pisz desperackich postów w obronie swojego "chłopaka".
Yurisia
Grzywa here. Post wyjątkowo pisany u Yuri.
Z tego co rozumiem jej post, to miała na myśli całkowicie co innego niżeli to, że Niko gra mouse only. I ja jestem zresztą tego samego zdania - dorównaj rekordom Nika na myszce, a potem mów, że wszystkie mapy są do zrobienia. Nikt nie mówi tu o zrobieniu samego pierdzielonego fc, ale o fakt zrobienia w niektórych wypadkach istnie szalonych topek. Proszę bardzo - mouse only Airman SS, Big Black 99% czy inne rzeczy. Daj mi tylko przykład tego, że ktoś zrobi takie cuda na myszce, wtedy przyznam Ci rację. Do tego momentu nadal nie rozumiem Twojej opinii i uważam ją za "lekko" bezsensowną.
Advantan
Grzywo-Yuri nie widzę problemu z szybką zmianą konta, ale to mało ważne. Skończcie się kłócić, jeden powie to, drugi tamto, żaden nie zmieni swojego zdania. Jakbyście chociaż normalnie rozmawiali, ale się spinacie jak zawsze. To tyle hejtujcie mój post. Pozdrawiam. (;
Yurisia

Advantan_96 wrote:

Grzywo-Yuri nie widzę problemu z szybką zmianą konta, ale to mało ważne. Skończcie się kłócić, jeden powie to, drugi tamto, żaden nie zmieni swojego zdania. Jakbyście chociaż normalnie rozmawiali, ale się spinacie jak zawsze. To tyle hejtujcie mój post. Pozdrawiam. (;
Po co zmienić konto, skoro ja też dopowiadałam mu co myślę na ten temat, on składał zdania i dodawał w nich coś od siebie. Jeden kij od kogo napiszemy, ważna jest treść chyba, ale w/e.

A co do Twojego postu, to nie ma czego w nim hejtować, więc dunno co masz na myśli. :o
haigawdy
Jeden wielki <facepalm>.

Dobijacie mnie naprawdę. Zacytuję:

Yurisia alias Grzywa wrote:

dorównaj rekordom Nika na myszce, a potem mów, że wszystkie mapy są do zrobienia. Daj mi tylko przykład tego, że ktoś zrobi takie cuda na myszce, wtedy przyznam Ci rację.
Po pierwsze: po co mam mu dorównać, no po co? Już inni gracze z Nikiem włącznie odwalali topy na myszkach. To idealny dowód mojej tezy.
Po drugie: hmmm mam dorównać mu na myszce, by mówić że mapy są do zrobienia na myszce. Eeeee czekaj, ale on przecież to zrobił NA MYSZCE. Sam sobie przykład podałeś.

Naprawdę nie ogarniam waszych postów, czytajcież co piszecie, a potem klikać na post. Mam dziwne wrażenie, że po prostu sprawia Wam przyjemność drażnienie mnie.

A, i nadal czekam, aż mi Yurisia pokaże, gdzie do ciężkiej anielki się wywyższam i mam za pana i władcę. Ręce opadają.

Eh...

Haters gonna hate

Yurisia
Ofc.
Corrosion - mouseonly (yup)
Wild dances - ("prawie" się zgadzam)
I takie przykłady można mnożyć na potęgę. Myszka myszką, skill jest potrzebny, ale nie zagrasz na myszce pewnych ilości bpm, nie tracąc przy tym na dokładności, więc gdzie tutaj MYSZKA OP OMG.
Pooglądaj sobie aktualny steam Nika, gdzie widać było już ewidentne napierdalanie na bw+tappowanie - nadal chcesz mi wmówić, że jest to do zagrania mouse only?
Niko
Tapować można przecież myszką \:D/
Galkan
To dyskutujecie w końcu o mouse only czy mouse+kb, bo się już pogubiłem? :-P
Tidek
Dziwię się że ten temat nadal się nie skończył stwierdzeniem: Jumpy na tablecie > Jumpy na myszce

95% topowych graczy gra głównie na tabletach, FC na airmanie lub big blacku zdobył tylko Cookiezi, zanim doczekamy się drugiego tabletowca lub (co jest raczej niemożliwe) pierwszego myszkowca to trochę minie ;p Wtedy będę skłonny uwierzyć w twierdzenie myszka = tablet.
haigawdy
Przepraszam, ale JA PIERDOLE;

Yurisia alias Grzywa wrote:

nadal chcesz mi wmówić, że jest to do zagrania mouse only?

Galkan wrote:

To dyskutujecie w końcu o mouse only czy mouse+kb, bo się już pogubiłem? :-P
Nie wiem jak inni, ale ja cały czas we wszystkich moich wypowiedziach, że można na myszce opanować to i to, mówię o mouse+keyboard. Mouse Only nawet pod uwagę nie biorę, bo sam fakt, że klikasz na tym samym urządzeniu co kontrola kursora, właśnie w tej kontroli Cię ogranicza.

Grzywa a co ma BPM do myszki? Do "klikania" używa się klawiatury, niezależnie czy gra się na tablecie czy myszce.
klagu
Jeśli chłopak chce sobie kupić tablet to niech kupi. Nie wszyscy grają w tą grę dla ranku lub żeby być "pro".

A co do tabletu to może Wacom Bamboo trzeciej generacji? Nie ma wielkiej różnicy między cenami poprzedników.
Marcin
Xantis
Witajcie! Tak sobie myślę, czy by nie kupić jakiegoś tabletu graficznego do Osu. Możecie mi doradzić jaki będzie dobry do Osu! i nie zabije mnie ceną? :E

Więc wychodzi na to, że Wacom Bamboo CTL 460/470, tak? To teraz powiedzcie czy to ma sens. Gram w osu 2,5 roku, obecnie bardziej rekreacyjnie, jednak chciałbym mieć lepsze osiągi i tutaj zaczynają się problemy. Insane typu pika girl, dokugaron czy nawet bad apple od redalice ogarniam na klikaniu, ALE brakuje mi tutaj precyzji i czasem szybkości na myszce. Gram na 1,6k DPI, próbowałem się na 2,4k przestawić, ale za nic nie mogłem. Czy tablet faktycznie jest w stanie mi pomóc? Bo z klikaniem też czasem nie wyrabiam, ale to powoli poprawia się, gorzej z celnością i szybkością myszki.
Marcin
Jeżeli na myszce nie możesz fcnąć pika girl....
Moje zdanie: Trenować dalej na myszce, a tablet kupować jeżeli sie naprawdę myśli o graniu o wiele lepiej (przykład - niko- koksi na myszce i na tablecie). Jeżeli na myszce ci nie wychodzi: chipscape(mam tu na myśli szybkość klikania niż celność) to większego sensu nie ma....
Xantis
Przykładowo z pika girl to bardziej mam problem celnością myszką, zawsze znajdzie się 1-2 momentów, gdzie combo ucieknie mi. ;/ Ogólnie to chciałbym właśnie tablet by trochę przykoxać tutaj pod względem szybkości i celności.
AmaiHachimitsu
1. Nie pisz o DPI dopóki nie podasz rozdzielczości ekranu i ustawień czułości w Windowsie i osu! (polecam default). Bez tego nie wiem, czy to szybko czy nie. Polecam zacząć od niższych (większa precyzja) czułości, a potem zwiększać stopniowo gdy uznamy, że jesteśmy w stanie kontrolować szybszy kursor.
2. Jak pisał Marcin - jak chcesz to kupuj, Twoje pieniądze, ale zazwyczaj wiele Ci tablet nie da jeśli po prostu nie umiesz grać. Naucz się myszką, graj z hardrockiem i ćwicz celność. Co do klikania to 60% - palce 40% - technika i odpowiednie ustawienie dłoni (biorąc pod uwagę, że dobrze czujesz rytm).
3. Nie ma czegoś takiego jak "tablet do osu!". możesz kupić każdy pierwszy lepszy za 30 zł i będzie działał, ba nawet nauczysz się na nim grać nawet dobrze! Ale Wacomy są po prostu dobre, bo możesz ustawiać obszar i inne i przy tym nie są aż takie drogie. Tak więc podsumowując - tak, jeśli kupujesz to kup sobie ten. Ale powtarzam, że na razie nie ma co kupywać.
4. Chcesz mieć lepsze osiągi? graj więcej, graj trudniejsze mapy, zaopatrz się w czytelny skin.
5. Ah polecam też próby bicia "topek", czyli miejsc w top 40 mapy. Głównie z tego względu, że ćwiczyć musisz też swoje opanowanie. Grając bez zbędnego balastu w postaci napięcia i stresu, dokonujemy czasem cudów. Nieważne, że zaczniesz od normali, byle były choć trochę wymagające.
Xantis
1. No może faktycznie zapomniałem sprecyzować. Rozdzielczość osu jak i ekranu to 1440x900, suwaki windows/osu standard.
2. Myszką umiem grać do pewnego momentu, gdy po prostu staje się to dla mnie trochę za szybkie, a nie chcę po raz kolejny zmieniać myszki za jeszcze większe pieniądze, jak mogę kupić tablet i szybsze mapy na nim robić lub tylko na nim grać. Rytm też czuję dobrze w większości map, wygoda też jest, ale klikanie też czasem zależy od dnia, raz lepiej mi idzie, raz gorzej.
3. Chodziło mi właśnie o dobry tablet, który spisze się w osu, a nie jakieś tanią podróbkę itp.
4. Gram dość sporo, obecnie pracuję więc też nie mogę non stop grać, staram się robić insany jak tylko mogę, ale jak wcześniej pisałem po prostu czasem myszką nie wyrabiam. Co do skinów to najbardziej czytelny dla mnie jest chyba standardowy. :E
5. Parę już mam takich, ale co do napięcia i stresu to faktycznie, z tym mam problem, głównie wtedy, gdy trudną mapę robię dobrze.

Zobaczę jeszcze najwyżej, tablet chciałem kupować we wrześniu najwcześniej. Spotkałem się z osobami, które prawie od razu na tablecie grali i grają o niebo lepiej ode mnie. Spróbuję jeszcze wyciągnąć ciężarki - 19-20g mniej, może pomoże.
Marcin
Poprawka: Droższa myszka =/= lepiej grasz
Xantis

Marcin wrote:

Poprawka: Droższa myszka =/= lepiej grasz
Bardziej mi chodziło, droższa myszka - lepszy sensor co pozwala lepiej trochę grać na wyższych DPI. Wiem, że nie musi pomóc, ale po prostu chodziło mi o lepsze sprawowanie się na wyższych DPI.

@Galkan: Spoko. :D
Galkan
Wrzuciłem posty do odpowiedniego wątku. Xantis, porozglądaj się trochę po forum następnym razem zanim założysz temat , k? ;-)
Tidek

Xantis wrote:

4. Gram dość sporo, obecnie pracuję więc też nie mogę non stop grać, staram się robić insany jak tylko mogę, ale jak wcześniej pisałem po prostu czasem myszką nie wyrabiam. Co do skinów to najbardziej czytelny dla mnie jest chyba standardowy. :E
Naprawdę uważasz że lepiej Ci się gra na standardowym skinie, niż na takim bez "efektów specjalnych"? Dla mnie robienie HD na tym skinie jest 2x trudniejsze.
Jeśli nie próbowałeś wcześniej bardziej czytelnego skinu, to polecam zobaczyć ;p

Marcin wrote:

Poprawka: Droższa myszka =/= lepiej grasz
Akurat pomiędzy myszką za 10zl a za 60zl jest różnica, przynajmniej w moim przypadku.
Marcin

Tidek wrote:

Xantis wrote:

4. Gram dość sporo, obecnie pracuję więc też nie mogę non stop grać, staram się robić insany jak tylko mogę, ale jak wcześniej pisałem po prostu czasem myszką nie wyrabiam. Co do skinów to najbardziej czytelny dla mnie jest chyba standardowy. :E
Naprawdę uważasz że lepiej Ci się gra na standardowym skinie, niż na takim bez "efektów specjalnych"? Dla mnie robienie HD na tym skinie jest 2x trudniejsze.
Jeśli nie próbowałeś wcześniej bardziej czytelnego skinu, to polecam zobaczyć ;p

Marcin wrote:

Poprawka: Droższa myszka =/= lepiej grasz
Akurat pomiędzy myszką za 10zl a za 60zl jest różnica, przynajmniej w moim przypadku.
W moim nie było wielkiej, a kupiłem nową bo stara sie rozlatywała.
Xantis
No ja mam teraz a4techa x748 i jakbym miał zmieniać to już coś w granicach 150 zł, a tak to wolę dołożyć i tablet mieć. Co do skina, to chętnie zobaczę taki bardziej przejrzysty, może faktycznie będzie różnica.
Marcin
Ja osobiście używam tego t/86414
AmaiHachimitsu
Myszką umiem grać do pewnego momentu, gdy po prostu staje się to dla mnie trochę za szybkie, a nie chcę po raz kolejny zmieniać myszki za jeszcze większe pieniądze
Nie ma "za szybko" dla myszki dopóki nie są to jumpy 250 bpm+ po rogach ekranu, po prostu nie masz takiej kontroli. Powtarzam to jak mantrę, pierwszym krokiem do zostania dobrym graczem jest przyzwyczajenie oczu do szybkiego tempa. Ręka sama potem nadąży. Ja używam myszki za 20 zł, ale w miarę dobrej, wręcz legendarnej dla graczy w FPSy. Żadnych bajerów, 2 dobre przyciski i ergonomiczny kształt. Nie zamieniłbym jej na nic innego. I radzę tak samo nie wydawać kasy na myszkę, Twoja jest w miarę dobra.

Co do skina to prawie nabiłem sobie guza od ściany gdy przeczytałem, że standardowy jest czytelny. Póki nie zastąpisz hit300/100 nieco mniejszymi obrazkami i nie ustawisz przezroczystego star2, to skin nie ma prawa być czytelny.
Xantis

AmaiHachimitsu wrote:

Myszką umiem grać do pewnego momentu, gdy po prostu staje się to dla mnie trochę za szybkie, a nie chcę po raz kolejny zmieniać myszki za jeszcze większe pieniądze
Nie ma "za szybko" dla myszki dopóki nie są to jumpy 250 bpm+ po rogach ekranu, po prostu nie masz takiej kontroli. Powtarzam to jak mantrę, pierwszym krokiem do zostania dobrym graczem jest przyzwyczajenie oczu do szybkiego tempa. Ręka sama potem nadąży. Ja używam myszki za 20 zł, ale w miarę dobrej, wręcz legendarnej dla graczy w FPSy. Żadnych bajerów, 2 dobre przyciski i ergonomiczny kształt. Nie zamieniłbym jej na nic innego. I radzę tak samo nie wydawać kasy na myszkę, Twoja jest w miarę dobra.

Co do skina to prawie nabiłem sobie guza od ściany gdy przeczytałem, że standardowy jest czytelny. Póki nie zastąpisz hit300/100 nieco mniejszymi obrazkami i nie ustawisz przezroczystego star2, to skin nie ma prawa być czytelny.
Nie wiem, dla mnie po prostu jest za szybko. Tablet pod tym względem jest dużo wygodniejszy. Oczy przyzwyczajają się cały czas do coraz szybszych, ale nawet jak znam mapę bardzo dobrze to nadal ręka niekoniecznie. Co do skina, nie spotkałem jeszcze mapy, która przez sam skin stawałaby się dla mnie kompletnie nieczytelna czy też nie do zagrania (oczywiście z takich poziomów co gram). 300/100 obrazki w ogóle mi nie przeszkadzają, bo niby w czym mają? :E No i nie wiem co to jest ten star2, ale mniejsza. Może jak naświetlicie mi jakie problemy sprawiają te rzeczy to uda mi się faktycznie je zauważyć. xD
show more
Please sign in to reply.

New reply