forum

Ogólny temat o tabletach do osu!

posted
Total Posts
720
show more
Topic Starter
damian2317

Piotrekol wrote:

Marcin wrote:

(Litera"Z" mi nie diala)
fix'd :P

@topic
nawet jeżeli zamierasz zostać w grze to radze najpierw ogarniać insany(w miarę trudne a nie te najłatwiejsze :P) na mysz+klawiatura.
nie zaczynaj grac w ta gre- /me jest uzależniony od 2 lat D:
Sam jestem w posiadaniu Wacom Bamboo ctl 460- wg. mnie gra się przyjemniej(niekiedy łatwiej) ale tylko na trudniejszych mapach(może to przez to ze nie trawie easy/normal D:).
OK ale dlaczego mysz+ klawiatura? Ja gram samą myszką...o.O
Piotrekol

damian2317 wrote:

OK ale dlaczego mysz+ klawiatura? Ja gram samą myszką...o.O
a jak zamierzasz grac na tablecie?(zakładając że go kupisz)
Topic Starter
damian2317

Piotrekol wrote:

damian2317 wrote:

OK ale dlaczego mysz+ klawiatura? Ja gram samą myszką...o.O
a jak zamierzasz grac na tablecie?(o ile go kupisz)
no tablet+klawiatura. I tu mam pytanie. Bo widziałem jak White Wolf tak gra. O co chodzi? Przyciski na klawiaturze odpowiadają przyciskom na myszce pewnie...
Piotrekol

damian2317 wrote:

no tablet+klawiatura. I tu mam pytanie. Bo widziałem jak White Wolf tak gra. O co chodzi? Przyciski na klawiaturze odpowiadają przyciskom na myszce pewnie...
zgadza się- standardowo są nimi klawisze Z/X

//edit


/me started PM spam to damian2317
Topic Starter
damian2317

Piotrekol wrote:

damian2317 wrote:

no tablet+klawiatura. I tu mam pytanie. Bo widziałem jak White Wolf tak gra. O co chodzi? Przyciski na klawiaturze odpowiadają przyciskom na myszce pewnie...
zgadza się- standardowo są nimi Z/X
Ale przecież w OSU używałem tylko lewego przycisku do naciskania na przyciski a prawego nie. Ten prawy jest do Taiko?
MLGnom
W Taiko to używasz 4.
W standardzie możesz używać 2 klawisze/przyciski. Ogólnie to już zależne od twojego stylu gry. Jedni wolą klikać jednym przyciskiem inni jadą na 2. (Przy trudniejszych streamach używanie dwóch pomaga, ale i tak się znajdą osoby które zrobią je jednym :P).
Piotrekol

MLGnom wrote:

ale i tak się znajdą osoby które zrobią je jednym :P

1:13
Topic Starter
damian2317

Piotrekol wrote:

MLGnom wrote:

ale i tak się znajdą osoby które zrobią je jednym :P

1:13
o.O Co koleś... Szybko napier w tą klawiaturę...
Katsu_old_1

Piotrekol wrote:

MLGnom wrote:

ale i tak się znajdą osoby które zrobią je jednym :P

1:13
NOTA. <33333333333333333333
Marcin

damian2317 wrote:

OK ale dlaczego mysz+ klawiatura? Ja gram samą myszką...o.O
I ty chces grac tabletem, powodenia.
Blackiris

damian2317 wrote:

Witam.
Możecie poradzić mi jak wybrać dobry tablet do OSU? ;] Widziałem, że dużo osób gra na Tablecie i chciałbym się dowiedzieć czy dużo daje taki tablet? Jakby wypowiedział się jakiś doświadczony gracz to byłbym wdzięczny...;)
Jak nie jesteś pewien, czy w ogóle zostaniesz na dłużej - kup sobie Genius EasyPen i405X - najtańsze co dostaniesz u nas na rynku chyba, ledwie ponad 100zł kosztuje, ale w sumie poza śmiesznie szybko ścierającymi się końcówkami to nawet idzie z tym coś zrobić.

Jak chcesz wydać więcej i jesteś w miarę przekonany, że warto / nie znudzi ci się - Wacom Bamboo. Wygodnie się pióro trzyma, dosyć precyzyjny, ogólnie spoko - jeden mankament: końcówki. Relatywnie szybko schodzą (chyba że tylko grasz to w sumie w/e).

A jak do tego wszystkiego chciałbyś jeszcze sobie porysować to Wacom Intuos (A5 to świetny rozmiar). Cholernie precyzyjny i wytrzymały. Trochę kosztuje, więc do samego grania to w sumie sensu zbyt wiele nie ma kupowanie tego.

Doświadczony raczej nie jestem (<20k pc - i to jeszcze w większości lamienia), ale główna różnica jest taka, że... na tablecie gra sprawia więcej radochy. Po prostu. No i fakt - jumpy są znacznie łatwiejsze w porównaniu do myszy, ale ffs nie ma co też przesadzać.
Tidek
Nie oszukujmy się, jeśli ktoś chcę być jednym z topowych graczy, musi nauczyć się grać na tablecie. (no chyba że znajdzie się drugi Silvia - mouse master)
AmaiHachimitsu
Pro Tip: Gram od roku mysz + klawa i radzę Ci zacząć grać z klawiaturą już teraz. Fakt, ze nie masz pojęcia, po co Ci drugi przycisk myszy/drugi klawisz na klawiaturze, oznacza że ledwo żeś zaczął "lizać" tą grę. Teraz musisz sie nauczyć klikać klawą i klikać dwoma klawiszami (jeśli trzeba). Korzystaj póki możesz i opanuj klawiaturę.

Tablet? idź pan w pizdu narazie. W tym momencie nie umiesz grać, męczysz same normale. A tablet Ci się przyda dopiero jak "typowe" Insane bedą dla Ciebie zbyt łatwe.

I nie! Nie ma czegoś takiego jak "nie nadążam myszką". Jak szybko ruszasz tak nadążasz, wnioskuję, że po prostu nie masz kontroli nad myszką i tyle. Tabletem nie będzie inaczej na ten moment. Musisz przyzwyczaić:

1. Wzrok do szybszych map
2. Za wzrokiem pójdzie ręka (sterowanie)
3. razem z ręka dojdą palce potrafiące wyklikać szybkie sekwencje

Kiedy przyzwyczaisz wzrok, mapy po prostu będą się wydawać "wolne" i łatwiej trafisz w kółka i lepiej rytmicznie.

Podsumowując: jeśli masz taki nadmiar kasy to kup sobie to ustrojstwo, ale to będzie zwykły kaprys i na ten moment gówno Ci pomoże.

A jeśli sądzisz, że tablet zrobi z amatora profesjonalistę, idź spać. Tablet może zrobić jedynie z profesjonalisty wymiatacza, ale to nie zawsze. Wiele osób nie potrafi się przyzwyczaić do tabletu.

Żeby zostać wymiataczem, trzeba być też nieco świrniętym i mieć nadludzką koordynację ruchową i poczucie rytmu w każdej prędkości.

Jeśli za pół roku ostrej gry nie zostaniesz chociaż "ogarem", odpuść sobie.

Chcesz wiedzieć, po co Ci drugi klawisz? popatrz. (nie potrafie dodawac filmiku od razu tu, coś się nie wyświetla)


http://youtu.be/_-3phIDjo9o
MLGnom
Amai na przyszłość. :3c
[youtube]_-3phIDjo9o[/youtube]

haigawdy
Następny co chce tablet ;c

Słuchaj, zastanów się jak chcesz grać, ja osobiście gram właśnie tak jak Ty - klikam tylko myszą (chyba że pod wpływem postów już zacząłeś grać na klawiaturze). Tablet nie zrobi z Ciebie pro, uczyni to czas jaki poświęcisz w tą grę, niezależnie od tego, czego będziesz używał do grania.

Tidek wrote:

Nie oszukujmy się, jeśli ktoś chcę być jednym z topowych graczy, musi nauczyć się grać na tablecie. (no chyba że znajdzie się drugi Silvia - mouse master)
Niestety nie zgodzę się. Takie samo myślenie miałem jak zaczynałem dopiero grać, i niektóre mapy widziały mi się jako nieosiągalne na mouse only. Jest to nieprawda i po prawie 1,5 roku mojej gry to do mnie to dociera, gdy zauważam co aktualnie jestem w stanie FCnać. Granie na samej myszce jest w istocie trudniejsze, ale na pewno nie ogranicza w niczym.

Blackiris wrote:

Doświadczony raczej nie jestem (<20k pc - i to jeszcze w większości lamienia), ale główna różnica jest taka, że... na tablecie gra sprawia więcej radochy.
Jak dla kogo :D Dla mnie osobiście granie na myszce to delicje, szczególnie jak na długich streamach :3 Czysta przyjemność klikania :D, więc dobrze by było gdybyś mógł gdzieś zagrać sobie na tablecie i zobaczyć jak to jest, choć przeczuwam, że takiej możliwości nie masz, więc zastanów się 2 razy zanim kupisz w ciemno. Tak jak pisał AmaiHachimitsu, niektórzy po prostu za nic nie mogą ogarnąć grania na tablecie.

Tak na koniec: nie słuchaj mnie, jak czujesz szczerze, że zostaniesz na dłużej to kupuj tablet, a na klawie ucz się grać już teraz!

Powodzenia w grze :)
Hydra
notashy :3 a nie koles :D

Po prostu w osu zeby grac normale/easy wystarczy jeden klawisz bo nie sa tam streamy . Streamy zaczynaja sie na mapkach z hardem sporadycznie i juz na insane czesto..
Grzywa

Alduric wrote:

Słuchaj, zastanów się jak chcesz grać, ja osobiście gram właśnie tak jak Ty - klikam tylko myszą (chyba że pod wpływem postów już zacząłeś grać na klawiaturze). Tablet nie zrobi z Ciebie pro, uczyni to czas jaki poświęcisz w tą grę, niezależnie od tego, czego będziesz używał do grania.
Większej bzdury dawno nie czytałem. Mouse only i inne sranie po kątach. Nawet Silvia nie jest, nie był i nie będzie w stanie przebić ciastkowego właśnie ze wzgledu na to "ustrojstwo". Czyli święta zasada. tablet>mysz nadal działa, po prostu trzeba umieć go użyć.
haigawdy

Grzywa wrote:

Nawet Silvia nie jest, nie był i nie będzie w stanie przebić ciastkowego właśnie ze wzgledu na to "ustrojstwo". Czyli święta zasada. tablet>mysz nadal działa, po prostu trzeba umieć go użyć.
Nie będzie w stanie? To jakaś kpina. Już nie ogarniam słuchać(czytać) ludzi, którzy pieprzą o tej "świętej zasadzie" tablet>mysz. Ta prawidłowość może jest prawdziwa jeśli chodzi o łatwość obsługi, ale nie przekłada się to na grę czy osiągane wyniki...
MLGnom
Grzywa nie wiem czy wiesz ale Cookiezi w uj czasu grał dziennie. Pamiętam, że nawet jakaś mapkę na offline trenował przez kilka godzin. Więc nie pieprz ze to zasługa tabletu.
Kubu
im bardziej będziesz koxił na myszy+klawie to po przerzuceniu się na tablet będziesz jeszcze bardziej koxił - im szybciej przejdziesz na tablet tym gorszy będziesz - wnioskuje to po większej ilości graczy którzy byli pro na myszce i przeszli na tablet - w tym ww i niko

a silvia nie przebije ciastka czy ww przez fakt, że nie klika tak szybko jak oni - szybkość klikania = skill? raczej celność i accuracy, gdzie silva o ile zagra coś na hard rocku i hidku ma nieraz lepsze osiągi niż ciastek/inny tableciarz
Grzywa
Nie sama szybkość klikania ale też celność. Silvia tak czy inaczej niedzielnym graczem nie jest, więc argumentowanie "ciastek napierdala 25/8" jest dla mnie co najmniej dziwne. Chodzi o osiągi na mapach typu Big black, czy Airman. Są to oczywiście tylko luźne przykłady, ale jest tego znacznie więcej.
haigawdy
Big Black czy Airman są na myszce do opanowania. Nie żartuję. Dziękuję.
AmaiHachimitsu
Big Black czy Airman są na myszce do opanowania. Nie żartuję. Dziękuję.
Nie, nie są. Dziękuję.

Myszkowiec na takich mapach oprócz skilla liczy tylko i wyłącznie na tzw. "Lucky Play" . Takich map nie da się myszką opanować, bo po prostu nie ma takiego człowieka na świecie by taką bryłą jaką jest myszka z taką prędkością szalał bez choćby niewielkiej utraty kontroli. Nie ma i nie będzie. Airman akurat jest możliwy, ale nadal doza zwykłego farta i zapewne 200+ retry wcześniej jest do tego potrzebna. Jeśli by sama chęć i praca wystarczała to człowiek by się nauczył latać machając rękoma.

Tyle,
haigawdy
To że Ty tego nigdy nie opanujesz na myszce nie oznacza, że ktoś tego nie zrobi...

Kiedyś przeczytałem święte słowa:

Neruell wrote:

There is always someone who will be better...
To mój ostatni post w tym temacie i nie zamierzam się kłócić czy można to opanować czy nie.


Można.
Tidek
Ale się dyskusja wytworzyła, niestety trzeba pogodzić się z faktem że dobrzy tabletowcy mają łatwiej na jumpach niż dobrzy myszkowcy, streamy to oddzielna sprawa i myszka/tablet nie mają ma nic do tego.

Kubu wrote:

szybkość klikania = skill?
Co do streamów, to według mnie: (aima odstawiamy na bok)
szybkość i accuracy - 25% skill
stamina - 75% skill

Szybko klikać to każdy głupi potrafi, ważne jest ile czasu wytrzyma trzymając 300.
http://osu.ppy.sh/s/34348 - idealny przykład, jak ktoś zrobi ~90% to wtedy można uznać że ktoś potrafi streamować. (95% ludzi wysiada w drugiej części utworu).
Yurisia

Alduric wrote:

Big Black czy Airman są na myszce do opanowania. Nie żartuję. Dziękuję.
No kurwa, z half time to na pewno.
Marcin

Tidek wrote:

Ale się dyskusja wytworzyła, niestety trzeba pogodzić się z faktem że dobrzy tabletowcy mają łatwiej na jumpach niż dobrzy myszkowcy, streamy to oddzielna sprawa i myszka/tablet nie mają ma nic do tego.

Kubu wrote:

szybkość klikania = skill?
Co do streamów, to według mnie: (aima odstawiamy na bok)
szybkość i accuracy - 25% skill
stamina - 75% skill

Szybko klikać to każdy głupi potrafi, ważne jest ile czasu wytrzyma trzymając 300.
http://osu.ppy.sh/s/34348 - idealny przykład, jak ktoś zrobi ~90% to wtedy można uznać że ktoś potrafi streamować. (95% ludzi wysiada w drugiej części utworu).
Hp Drain powala mi to na pass only mouse na 72 % D:
Kubu
silvia gra w approvy tylko jak mapki mu się spodobają, gra głównie na rank i nie jest zainteresowany takimi wykoxami jak big black czy airman. Aczkolwiek jakby się uwziął, to by Snął, a jakby zagrał bardziej 4fun to by miał wyniki bliskie najlepszym tabletowcom.

Tidek wrote:

Szybko klikać to każdy głupi potrafi, ważne jest ile czasu wytrzyma trzymając 300.
poprzez szybkość klikania miałem na myśli właśnie staminę - czyli chodziło mi o szybkie długie klikanie
Topic Starter
damian2317
Faktycznie wytworzyła się niezła dyskusja... Po wcześniejszych radach przerzuciłem się na mysz i klawiaturę. Pograłem 2 dni i stwierdzam, że gra się lepiej. Tzn. precyzja jest większa, a przy uderzaniu w klawiaturę lepiej słyszę rytm. Gram dopiero 2 miesiące i ledwie ogarniam hardy. Ale jest coraz lepiej ;) Widzę, że kupno tabletu zostawię do momentu gdy nabiorę większego skilla ;) Wszystkim bardzo dziękuję za rady i podpowiedzi ;] Też mi się wydaje że trening czyni mistrza. I że im więcej będę ćwiczył tym będę lepszy.
Marcin

damian2317 wrote:

Też mi się wydaje że trening czyni mistrza. I że im więcej będę ćwiczył tym będę lepszy.
Chciałbym zeby to co powiedziales bylo prawda :c
15k Play Count i dalej nie ma passa Banned forever >.>
AmaiHachimitsu
Marcin, grasz mouse-only, więc masz trochę trudniej. No i założę się, że nie eksperymentowałeś z ustawieniami, sprzętem ;d A wypada eksperymentować.

Damian > Banned Forever to jedna z trudniejszych map w osu! http://osu.ppy.sh/s/16349

Co do tematu tablet>mouse to mi powiedzcie, po co Wolf kupił tablet? On ponoć na myszce też czynił cuda. Po co Niko- kupił tablet, skoro był w stanie przejść z dobrym accuracy Rainbow Dash na myszce? Na pewno nie kupili go do rysowania. Obaj mają nieziemskie palce więc powinni zrobić to samo na myszce co i na tablecie jeśli wierząc teorii, że myszką wszystko opanujesz.
Galkan

AmaiHachimitsu wrote:

(...) Na pewno nie kupili go do rysowania.
No bo to powszechnie wiadomo, że tablety służą do nieziemskiego nakurwiania w osu!, co nie?
StriderSan

Galkan wrote:

AmaiHachimitsu wrote:

(...) Na pewno nie kupili go do rysowania.
No bo to powszechnie wiadomo, że tablety służą do nieziemskiego nakurwiania w osu!, co nie?
Nie pierdol to
Topic Starter
damian2317

AmaiHachimitsu wrote:

Marcin, grasz mouse-only, więc masz trochę trudniej. No i założę się, że nie eksperymentowałeś z ustawieniami, sprzętem ;d A wypada eksperymentować.

Damian > Banned Forever to jedna z trudniejszych map w osu! http://osu.ppy.sh/s/16349

Co do tematu tablet>mouse to mi powiedzcie, po co Wolf kupił tablet? On ponoć na myszce też czynił cuda. Po co Niko- kupił tablet, skoro był w stanie przejść z dobrym accuracy Rainbow Dash na myszce? Na pewno nie kupili go do rysowania. Obaj mają nieziemskie palce więc powinni zrobić to samo na myszce co i na tablecie jeśli wierząc teorii, że myszką wszystko opanujesz.
Właśnie sprawdziłem o co chodzi ;] Odnośnie gry... To chyba każdy powinien grać jak mu najwygodniej. Nie mam na tyle rozeznania żeby wypowiedzieć się co jest lepsze. To co mogę powiedzieć to, to że mi się lepiej gra mysz + klawiatura niż sama mysz. Tablet- Można by to porównać z rysowaniem. Nie ma szans narysować tak precyzyjnie myszką jak rysikiem(nie wiem jak to się fachowo nazywa^^') tabletu. Tak samo w grze większa precyzja jest przy grze tabletem... Jeżeli mówię źle to mnie poprawcie ^^
Marcin

AmaiHachimitsu wrote:

Marcin, grasz mouse-only, więc masz trochę trudniej. No i założę się, że nie eksperymentowałeś z ustawieniami, sprzętem ;d A wypada eksperymentować.

Damian > Banned Forever to jedna z trudniejszych map w osu! http://osu.ppy.sh/s/16349

Co do tematu tablet>mouse to mi powiedzcie, po co Wolf kupił tablet? On ponoć na myszce też czynił cuda. Po co Niko- kupił tablet, skoro był w stanie przejść z dobrym accuracy Rainbow Dash na myszce? Na pewno nie kupili go do rysowania. Obaj mają nieziemskie palce więc powinni zrobić to samo na myszce co i na tablecie jeśli wierząc teorii, że myszką wszystko opanujesz.
Bawilem sie ustawieniami, 2k dpi mam, i 1,3x osu teraz tylko trenowac. (nowa myszka orgazm po kupieniu :D )
klubek

Alduric wrote:

Big Black czy Airman są na myszce do opanowania. Nie żartuję. Dziękuję.

Yurisia wrote:

No kurwa, z half time to na pewno.

Alduric wrote:

To że Ty tego nigdy nie opanujesz na myszce nie oznacza, że ktoś tego nie zrobi...

Neruell wrote:

There is always someone who will be better...

damian2317 wrote:

Też mi się wydaje że trening czyni mistrza. I że im więcej będę ćwiczył tym będę lepszy.

Marcin wrote:

Chciałbym zeby to co powiedziales bylo prawda :c
15k Play Count i dalej nie ma passa Banned forever >.>

AmaiHachimitsu wrote:

Damian > Banned Forever to jedna z trudniejszych map w osu! http://osu.ppy.sh/s/16349

Co do tematu tablet>mouse to mi powiedzcie, po co Wolf kupił tablet? On ponoć na myszce też czynił cuda. Po co Niko- kupił tablet, skoro był w stanie przejść z dobrym accuracy Rainbow Dash na myszce? Na pewno nie kupili go do rysowania. Obaj mają nieziemskie palce więc powinni zrobić to samo na myszce co i na tablecie jeśli wierząc teorii, że myszką wszystko opanujesz.
Pandemoniusz
No i koniec euro dla nas D:
StriderSan

Pandemoniusz wrote:

No i koniec euro dla nas D:
haigawdy

AmaiHachimitsu wrote:

Co do tematu tablet>mouse to mi powiedzcie, po co Wolf kupił tablet? On ponoć na myszce też czynił cuda. Po co Niko- kupił tablet, skoro był w stanie przejść z dobrym accuracy Rainbow Dash na myszce? Na pewno nie kupili go do rysowania. Obaj mają nieziemskie palce więc powinni zrobić to samo na myszce co i na tablecie jeśli wierząc teorii, że myszką wszystko opanujesz.
Niko- czy White Wolf kupili tablet ponieważ są zbyt leniwi, przecież wszystko SZYBCIEJ i ŁATWIEJ osiągną grając na tablecie. Dziwi mnie, że sam na to nie wpadłeś.
Grzywa
Mam nadzieję, że użycie stwierdzenia "skończ pierdolić" nie będzie dla Ciebie obraźliwe, ale zwyczajnie przekroczyłeś granicę absurdu. NIGDY nie jesteś w stanie przebić bariery tablet>mysz. Dla przykładu napisz coś długopisem na kartce, najszybciej jak to możliwe. Zaraz potem napisz to w identyczny sposób myszą. Jeśli Ci się udało jesteś botem, w innym wypadku potwierdza to przypadek "pierdolenia bzdur". ktxhbai
show more
Please sign in to reply.

New reply