forum

Ki hogyan fejlőik/fejlődött? (Tippek)

posted
Total Posts
7
Topic Starter
8FataL8
Sziasztok!

Tippeket / tanácsokat szeretnék kérni tőlek, hogy ki hogyan tudott tovább lépni nehezebb pályákra?

Játssz többet! - Ez igaz is, viszont amikor 2 hét alatt kb 800 mapot játszok, és még mindig alig érzem a fejlődést, akkor mi tévő kéne hogy legyek? Én azt gondolom hogy sokat játszok, napi 1-2 óra meg van.

4*-os mapokat játszok általában, és itt leragadtam, az 5* nem igazán megy.

Barátom szerint 4*-ról az 5*-ra a legnehezebb feljutni, (ő most kb 500-adik Magyarországon, több, mint 5000 play counttal)
Ő azt tanácsolta, hogy próbáljak meg DT-ben játszani, úgy hogy DT-vel együtt legyen a map 3* és 4* között (Amikor ezt a topicot írom, akkor 2 napja játszok így). Azt mondta ez nagyban segíti a gyorsaságot, reakció időt, ami elengedhetetlen az 5*-os mapokhoz. Aki olyan helyzetben van mint én annak ajánlani tudom ezt a DT-s módszert, mert érzem hogy segít!

Vannak esetleg más megoldások is?
Előre is Kellemes Ünnepeket! ^^
2018.12.09

Profilom: https://osu.ppy.sh/users/10949842
Haverom profilja: https://osu.ppy.sh/users/9765050
HellieIsVeryHot
Nekem a fejlődés úgy ment, hogy a gyengepontjaimra próbáltam meg figyelni, mint pl a burst, stamina vagy a hosszabb streamok, ezért sok stream-training mapot nyomattam. Nekem a jumpokkal nem voltak problémáim, így azt nem gyakoroltam. Modokat szerintem nem érdemes 100k alatt nyomatni, mert pl ha csak HD-t nyomatsz, akkor anélkül szinte nem is fogsz tudni játszani (igen, én is nyomattam modokkal, és hozzá is szoktam a HD-hez, deegy 3-4 hét alatt le is szoktam róla, és NEKEM jobban ment a fejlődés utána). Ugyanez van DT-vel is. Hozzá fogsz szokni. Mondjuk az igaz, hogy DT-vel több pp-t kaptam/map, de nehezebben tudtam fejlődni (saját tapasztalat, mindenkinek más).

Én a NOMOD-ot ajánlom fejlődésre (nekem legjobban ez működött), meg legalább 5000 különböző beatmapot (nekem ~10k van). NOMOD-al általában az 5.5-5.7* mapokat elsőre meg tudom csinálni. A 6.01* még nem megy, de ha gyakorolnék rá, biztos sikerülne kb 1 hónap alatt. De a legfontosabb, hogy élvezd a játékot! Ezért álltam át az osu!mania-ra, mert nekem a játékmenete valamiért jobban bejött, mint a standart osu!-é.
Topic Starter
8FataL8
Köszi szépen :D majd akkor próbálkozok no moddal tovább :) amúgy nekem is 10k mapom van :D köszi ^^
HellieIsVeryHot

8FataL8 wrote:

Köszi szépen :D majd akkor próbálkozok no moddal tovább :) amúgy nekem is 10k mapom van :D köszi ^^

Remélem, tudtam segíteni! Sok szerencsét! :)
verto
Én azt gondolom hogy sokat játszok, napi 1-2 óra meg van.
Rosszul gondolod lol

Ha 50 óra játékidő után már frusztrált vagy, hogy nem fejlődsz, akkor nagyon toxic játékélményben lesz részed hosszú távon.

Próbáld élvezni a játékot anélkül, hogy pp-re, star ratingre vagy rankra koncentrálnál. A fejlődés magától fog jönni még a szinteden.
Topic Starter
8FataL8
Igen, ez jó ötlet ^^" Már rajta vagyok ^^" Köszi! :3
Hullahopp
Több féle képpen is lehet fejlődni
Az egyik ami hirtelen ad egy boostot az egy új billentyűzet/egér/tablet/monitor. Ezekhez kell egy kis hozzászokás, de 1 hét alatt láthatő lesz a fejlődés.. csak sajnos ez nem hosszútávú!
pl. én most váltottam 144hz-re, AR10-et hirtelen sokkal könyebb lett olvasni, de talán a legnagyobb előny az az, hogy mostmár 90-95%-ban látom a kurzort mindig, ami marha sokat jelent.

Ami még segíthet akár hosszú távon is az egy egyszerűsített skin, illetve minimalizálni a képernyőn megjelenő dolgokat (score, pontosság, combo...). Ha két monitorod van és 100% dim-el játszol, érdemes valami sötét dolgot kirakni a másik monitorodra, hogy ne zavarjon (pl nekem a discord szokott menni, de amúgy sötét hátterem van).
Minimális skinnel egyszerűbb koncentrálni a képernyőn megjelenő körökre, valamint a kurzorodra.
A kurzort is érdemes lecserélni, valamire amit egyszerűen észre tudsz venni bármikor, de ne zavarjon be a körök olvasásában.

DE, amitől a legjobban fejlődsz, az tényleg csak a játszás. Játsz minnél többet. De ne mindig ugyan azokat a mapokat.
A posztodban napi 1-2 órát írsz, de ha azt mindig ugyan azon a 10-20 mapon töltöd, akkor nagyon lassú fejlődésed lesz.
Lényegében ne a legtöbb pp-re menj. Csinálj kategóriát, héj, ezeket a mapokat megéri játszani mert sok pp-t adnak, gondolom össze tudsz gyűjteni legalább 20-at, és azokból úgy hébe-hóba egyet-egyet próbálj meg.
Ha mindig ugyan azokat a mapokat játszod, egy idő után memóriából és berögződésekből fogsz játszani. Ezekből nagyon nehéz kiszabadulni, és az esetek többségében nem is tudod, hogy így játszol.
Illetve 1500pp mellett még azt tanácsolom, hogy játsz nehezebb mapokat is, de ne fanatikusan. Fontos, hogy a limitedet kitold egy picit, de ne az legyen mindennek az alapja, hogy hány csillagos a legnehezebb map amit le tudtál játszani, hanem hogy hány csillagos a legnehezebb map amit FC-zni tudtál. Az utóbbi kellene minnél nagyobb legyen & ebből kellene legyen minnél több.

Sok sikert a továbbiakban!
Please sign in to reply.

New reply