forum

#yugoslavia/balkan

posted
Total Posts
750
show more
lolcubes
Probo sve, meni su black najbolji jer ja inače vrlo jako udaram po tipkama, pa mi je red malo prelagan. Brown mi je jeben za pisanje, a blue mi je zakon samo kad nekog moram mučit simulacijom ratišta (tj ureda :D ).
Iako u zadnje vrijeme, bar za taiko, moja stara scissor switch pokazuje bolje rezultate, manje umaranje na deathstreamovima, etc.
Aurani
Tako sam se i ja osjecao dok se nisam navikao na crvene, ali cuti, bolje i to nego se vratiti na ove standardne tastature... kad odem kod nekog i kuckam, osjecam se k'o da kompjuter u zivotu nisam vidio. :D
Hioko_old
Zdravo ljudi >////</ Kako ste? Podrzavam #balkan :333
Toka
o/ herro! Imam jedno pitanje ljudi o: (ali u stvari 2 pitanja lol)

U vezi supportovanja, probao sam da koristim visa karticu ali mi izbacuje kao "Your purchase cannot be completed at this time.", dali je jos neko imao ovaj problem kada je probao da supportuje? Posto se ovo nekad desava kad kupujem preko steama, ali obicno proradi posle dan/dva.

I jos dali je neko probao da supportuje preko telefona? :O Ako jeste recite mi koliko vam je skinulo kredita,

Hvala ^_^
Denko

Humposaurus wrote:

o/ herro! Imam jedno pitanje ljudi o: (ali u stvari 2 pitanja lol)

U vezi supportovanja, probao sam da koristim visa karticu ali mi izbacuje kao "Your purchase cannot be completed at this time.", dali je jos neko imao ovaj problem kada je probao da supportuje? Posto se ovo nekad desava kad kupujem preko steama, ali obicno proradi posle dan/dva.

I jos dali je neko probao da supportuje preko telefona? :O Ako jeste recite mi koliko vam je skinulo kredita,

Hvala ^_^
poveži na paypal tu svoju karticu i koristi to.
Toka
Koliko znam PayPal je bio ukinut u Srbiji. Kazu da ce ga ponovo "vratiti" u Oktobru ove godine xD
schultzika
Keyboard masteri pomozite mi!

Nabavio sam ovu svoju red switch prije 3 i pol mjeseca, sad sam racun pogledo. Imam garanciju godinu dana i jos dodatno godinu ako sam registriran na sajtu proizvodjaca sa serijskim brojem proizvoda - dakle 2 godine garancije.

Vec nakon nekih mjesec dana dok sam igrao na xc (preskocio sam y iz navike) me je prestalo slusati slovo x. Radi x zapravo ali samo kad ga stisnem i prst povucem prema sebi malo - kao da je los kontakt ili ne znam sta.
Reko sam si ok ajd sve u redu x rijetko koristim prezivit cu. Poceo sam pomicati tipke s kojima igram udesno na tastaturi svakih 2 3 tjedna da ih rasteretim. Otisao sam na cv vb i bn.
Kad eto vraga nakon jedne pjesme prije par dana samo primjetim da dobivam random misseve svako malo. Provjerim tipke kad ono b me napustilo sa istim simptomima kao i x - samo puno ocitije, b moram najcesce jako stisnit da proradi iz nekog razloga. (radi lijepo cim povucem prema sebi)
I da, uvijek se potrga tipka na srednjem prstu. Srednji prst mi je glavni, ne altam previse tak da vecinom srednjim obavljam posao. Priznajem, udaram po tim tipkama ko manijak kad se zagrijem.

Takodjer, cim sam je dobio iz trgovine, lampica na slovu C nije radila opet sa slicnim simptomima, proradi kad se gura gore dolje. (trenutno pokusavam da proradi, ali nece uopce xd)

Sve u svemu, nakon 3 i pol mjeseca mi jako lose rade 2 tipke. Ovim tempom za godinu dana mi nece raditi pol tastature :D

Pitanje:
Kakva je to garancija? Sta pokriva? Jel se moze sada napraviti ista po tom pitanju? Konto sam da switchevi trebaju preziviti 10-50 miliona pressova(iako vjerojatno nisu imali osu na umu dok su te brojke davali xd)

Tastatur: Func KB-460
Wuxo
Došao sam da se javim malo :D Kupio sam si minecraft, pa sad i nestižem mnogo biti po forumu i igrati Osu :P


schultzika, ti je lepo odnesi u ovlašćeni servis is smisli priču, kako si se (na primer) dopisivao sa nekim preko FB-a i da su određene tipke odjednom prestale ispravno raditi raditi, postoje velike šanse da ti priznaju garanciju, jer nema teoreske šanse da pri normalnoj upotrebi napraviš 50mil keypress-ova za tri ipo meseca. Naravno, osu im ne spominji, takođe nemoj ni da im kažeš da si jako lupa, naravno. Problem sloved
Aurani

schultzika wrote:

Keyboard masteri pomozite mi!

Nabavio sam ovu svoju red switch prije 3 i pol mjeseca, sad sam racun pogledo. Imam garanciju godinu dana i jos dodatno godinu ako sam registriran na sajtu proizvodjaca sa serijskim brojem proizvoda - dakle 2 godine garancije.

Vec nakon nekih mjesec dana dok sam igrao na xc (preskocio sam y iz navike) me je prestalo slusati slovo x. Radi x zapravo ali samo kad ga stisnem i prst povucem prema sebi malo - kao da je los kontakt ili ne znam sta.
Reko sam si ok ajd sve u redu x rijetko koristim prezivit cu. Poceo sam pomicati tipke s kojima igram udesno na tastaturi svakih 2 3 tjedna da ih rasteretim. Otisao sam na cv vb i bn.
Kad eto vraga nakon jedne pjesme prije par dana samo primjetim da dobivam random misseve svako malo. Provjerim tipke kad ono b me napustilo sa istim simptomima kao i x - samo puno ocitije, b moram najcesce jako stisnit da proradi iz nekog razloga. (radi lijepo cim povucem prema sebi)
I da, uvijek se potrga tipka na srednjem prstu. Srednji prst mi je glavni, ne altam previse tak da vecinom srednjim obavljam posao. Priznajem, udaram po tim tipkama ko manijak kad se zagrijem.

Takodjer, cim sam je dobio iz trgovine, lampica na slovu C nije radila opet sa slicnim simptomima, proradi kad se gura gore dolje. (trenutno pokusavam da proradi, ali nece uopce xd)

Sve u svemu, nakon 3 i pol mjeseca mi jako lose rade 2 tipke. Ovim tempom za godinu dana mi nece raditi pol tastature :D

Pitanje:
Kakva je to garancija? Sta pokriva? Jel se moze sada napraviti ista po tom pitanju? Konto sam da switchevi trebaju preziviti 10-50 miliona pressova(iako vjerojatno nisu imali osu na umu dok su te brojke davali xd)

Tastatur: Func KB-460
Upravo si sam sebi odgovorio na pitanje. Da, garancija definitivno pokriva taj problem i ti imas puno pravo da taj proizvod vratis gdje si ga kupio. Samo ne zaboravi garantni list. :D
schultzika
Ha onda cu probat nesto kad uvatim vremena i javit cu rezultate :D
Dostedt
di ste kmice!
lolcubes, znači ako udaram jako i ne želim da mi crkavaju tipke crna je kao dobra? ne kužim se ja nimalo u to i čekam schultziku da mi riješi jednu crvenu al prije ćemo otić na OWC nego što se to dogodi...
po toj logici, zašto je crna bolja od nemehaničke tipkovnice? jel i dalje ima relativno slab otpor?
i još jedno za tebe: kad ćeš počet igrat osu! standard? i nemoj mi opet reć "nikad". ajde riješi da ide Hrvatska na OWC
schultzika

Humposaurus wrote:

Koliko znam PayPal je bio ukinut u Srbiji. Kazu da ce ga ponovo "vratiti" u Oktobru ove godine xD
O pa zasto su vam ga ukinuli?
Ako ti se neda cekat dotad, zbari nekog na osu da ti daruje par mjeseci suportera :P

Dostedt wrote:

di ste kmice!
lolcubes, znači ako udaram jako i ne želim da mi crkavaju tipke crna je kao dobra? ne kužim se ja nimalo u to i čekam schultziku da mi riješi jednu crvenu al prije ćemo otić na OWC nego što se to dogodi...
po toj logici, zašto je crna bolja od nemehaničke tipkovnice? jel i dalje ima relativno slab otpor?
i još jedno za tebe: kad ćeš počet igrat osu! standard? i nemoj mi opet reć "nikad". ajde riješi da ide Hrvatska na OWC
Na putu je crvena :P
lolcubes

Dostedt wrote:

di ste kmice!
lolcubes, znači ako udaram jako i ne želim da mi crkavaju tipke crna je kao dobra? ne kužim se ja nimalo u to i čekam schultziku da mi riješi jednu crvenu al prije ćemo otić na OWC nego što se to dogodi...
Svaka tipka ima svoj lifetime, ovisno o tastaturi. Većina je registrirana pod 50 milijona keystrokes per key, znači 50 milijona udaraca ti garantira. To nije povezano uz switch type, nego uz samog proizvođača, tj tastature. Ja imam Steelseries 7G i vrlo sam zadovoljan. Neke tipke ponekad dupliciraju ali to je normalno (to šta ja radim iz tastature je nerealno).
Što se tiče jakog udaranja, crna je tu bolja jer ti veći otpor ublažava udarac prsta kad bottom-outaš, znači manje će te bolit prsti, zglobovi, etc. Možeš ti udarat tako i po crvenoj, ali meni je crna puno bolja a i već sam se naviko na njezino ponašanje.

Dostedt wrote:

po toj logici, zašto je crna bolja od nemehaničke tipkovnice? jel i dalje ima relativno slab otpor?
Zbog načina kako se registriraju udarci. Garantirani ti je manji input lag (pogotovo preko PS/2), ali možeš i više tipki istovremeno imat aktivirano bez ghostanja, i sve će ti ih registrirat.
To je što se tiče samog načina rada, e sad što se tiče switch type-a, kad na normalnoj tastaturi dođeš do dna onda ćeš osjetit onu gumu, i tipka će ti bit "ljepljiva" dok ju guma ne izbaci nazad. Mehaničke tastature to nemaju, pa se tipke vraćaju nazad odmah čim pustiš, ali od svih switcheva, black se vraća najbrže, jer su linearne sa većim otporom (otpor je prema gore, znači opruga). Od tuda dolazi tvrdnja da je za super high BPM black bolja, zato jer kad nemožeš bottom-outat nego stišćeš do activation pointa samo, potencijalno možeš najbrže aktivirat istu tipku od svih ostalih switch typova (blue ima tactile feedback, što znači da usporava vrijeme potrebno za bottom out, i kad se vraća gore, isto i za brown ali rekao bih da za brown to nije bitno jer taj tactile feedback je jako jako slab, ko da ga nema skoro, vrlo sličan black switchu). Naravno, to su vrlo ekstremni slučajevi, npr 250+ BPM.
Pošto red ima manji otpor (slabiju oprugu), lakše ju stisneš do dna, ali se sporije vraća. Itd.

Dostedt wrote:

i još jedno za tebe: kad ćeš počet igrat osu! standard? i nemoj mi opet reć "nikad". ajde riješi da ide Hrvatska na OWC
Kad probaš taiko i dođeš iza Oni levela, vidit ćeš zašto se ne planiram vratit. ;)
Plus što me jebe RSI na desnoj ruci periodično, nemogu držat miš kako sam ga prije držao.
╭( ・ㅂ・)و
Dostedt

lolcubes wrote:

Plus što me jebe RSI na desnoj ruci periodično, nemogu držat miš kako sam ga prije držao.
╭( ・ㅂ・)و
kupi tablet i riješiš taj problem?

probao taiko. nije to za mene haha
Meikyuuiri Tsumi


Ti to stvarno dereš, schultzika. Pred par mjeseci Hrvatska bila #66. Dobro vam to ide, keep it up :)

@lolcubes

Pozdrav i respect.
schultzika

Meikyuuiri Tsumi wrote:



Ti to stvarno dereš, schultzika. Pred par mjeseci Hrvatska bila #66. Dobro vam to ide, keep it up :)

@lolcubes

Pozdrav i respect.
Ty :D
Ajmo ljudi na prvu stranu!
Dostedt
prije godinu dana smo bili #66 ali ppy nije to updateo godinama, tek sad valjda, ja sam STALNO pratio da vidim oće se ikad promijenit i odustao sam.
ionako je to nebitno jer se ne gleda prosjek nego zbroj bodova itd.
LoLerzzz
Dobar dan svima!!! :)
Wuxo

lolcubes wrote:

Plus što me jebe RSI na desnoj ruci periodično, nemogu držat miš kako sam ga prije držao.
╭( ・ㅂ・)و
Kako si to zaradio nesrećniče?
Mojanovic
konacno se mogu pohvaliti sa necim e.e , ruka me boli ......
umirem

ahhh
x.x
(dead)
MiloSx7
Pozdrav ljudi, nismo se dugo culi :D
Da skratim pricu:
Bio mi je 18. rodjendan, dobio brdo para i posto sam computer geek, kupio sledece

CPU: Intel i5 4460
RAM: 8GB DDR3 HyperX Fury Kingston
GPU: GTX 960 MSI.

Poceo sam da igram igre tipa FC4, Watch_Dogs, Dying Light, cekam GTA 5 kao prosjak pljeskavicu, i glavna stvar

COOLER MASTER QUICKFIRE TK CHERRY MX RED

Moze da prica ko sta hoce, mehanicka i rubber dome su nebo i zemlja. Jako je prijatnije i lakse da se igra i ima dobar ACC sa mehanickom, ali posto sada imam jak komp uglavnom igram ove nove igrice, grafike su zapanjujuce.

Narucio sam neki Huion 580 i olovku koju sam polomio za onaj moj stari H420, treba da stigne za nekih mesec dana max (shippuju iz Kine jbg), tako da cu verovatno tada i poceti da igram osu! ponovo, taman dok predjem sve ove igrice koje ranije sa onim shit racunarom nisam mogao..

Zaradio sam oko 200e na one PTC sajtove (doduse, kockao sam se dotle, i imao sam jako veliku srecu :D), pa planiram da prodam ovu moju graficku i kupim GTX 970 (nadam se da neko razume o cemu pricam hehe)

Eto jedan ogroman post od mene, pocecu i malo cesce da streamujem 1080p60fps na: http://www.twitch.tv/milosx7s , svako moze da gleda i da follow, da igramo zajedno multi i da se zezamo :D
Strimujem svaki dan, pokusacu da se odlenjim i napravim dobar stream overlay, eto, pa mi budite svi pozdravljeni <3
schultzika

MiloSx7 wrote:

Pozdrav ljudi, nismo se dugo culi :D
Da skratim pricu:
Bio mi je 18. rodjendan, dobio brdo para i posto sam computer geek, kupio sledece

CPU: Intel i5 4460
RAM: 8GB DDR3 HyperX Fury Kingston
GPU: GTX 960 MSI.

Poceo sam da igram igre tipa FC4, Watch_Dogs, Dying Light, cekam GTA 5 kao prosjak pljeskavicu, i glavna stvar

COOLER MASTER QUICKFIRE TK CHERRY MX RED

Moze da prica ko sta hoce, mehanicka i rubber dome su nebo i zemlja. Jako je prijatnije i lakse da se igra i ima dobar ACC sa mehanickom, ali posto sada imam jak komp uglavnom igram ove nove igrice, grafike su zapanjujuce.

Narucio sam neki Huion 580 i olovku koju sam polomio za onaj moj stari H420, treba da stigne za nekih mesec dana max (shippuju iz Kine jbg), tako da cu verovatno tada i poceti da igram osu! ponovo, taman dok predjem sve ove igrice koje ranije sa onim shit racunarom nisam mogao..

Zaradio sam oko 200e na one PTC sajtove (doduse, kockao sam se dotle, i imao sam jako veliku srecu :D), pa planiram da prodam ovu moju graficku i kupim GTX 970 (nadam se da neko razume o cemu pricam hehe)

Eto jedan ogroman post od mene, pocecu i malo cesce da streamujem 1080p60fps na: http://www.twitch.tv/milosx7s , svako moze da gleda i da follow, da igramo zajedno multi i da se zezamo :D
Strimujem svaki dan, pokusacu da se odlenjim i napravim dobar stream overlay, eto, pa mi budite svi pozdravljeni <3
cestitke na svemu :D
docu na stream nekom prilikom

i evo ga! Napokon sam usao u top 1000 JES
Meikyuuiri Tsumi

schultzika wrote:

i evo ga! Napokon sam usao u top 1000 JES
Congrats! :)
MiloSx7
Congrats i tebi schultzika :D
Topic Starter
OnosakiHito
Finnu
Holy shit
Mojanovic
KONACNO !
schultzika
JEL MOGUCE
Wuxo
Ono i ja smo preveli RS Faq(ćirilica), trenuitno smo na 70%
Hrvatski Faq ne znam ko radi.
Osu sig na srpski je preveden od strane moje malnekosti pre 2-3 meseca i prevod je na ćirilici.
Meikyuuiri Tsumi
:D :D :D :D :D
SinDemonDragon13
Upravo sam primetila kad sam htela do otvorim jedan čet. Strava! :) Stvarno nisam očekivala da smo ga već dobili! (ozbiljno, mislila sam da će to još više da potraje...)
Topic Starter
OnosakiHito
I sad ima jos jedna novost: http://osu.corin.me/stats/yearly/2015/balkan.html
Dobili smo log za balkan kanal.
SinDemonDragon13

OnosakiHito wrote:

I sad ima jos jedna novost: http://osu.corin.me/stats/yearly/2015/balkan.html
Dobili smo log za balkan kanal.
E ovo je baš interesantno :D

A što se tiče #balkan četa, nadam se samo da će biti dovoljno aktivnih ljudi tamo ne bili se ponovo zatvorio :|

Takođe: http://puu.sh/h1Tvs/87eb1e0f3f.jpg lol xD
Aurani
Naravno Balkan dobije kanal kada ja prestanem da igram. Tako to uvijek kod mene u zivotu. :p
Topic Starter
OnosakiHito
Pa pocni oped. :P
SinDemonDragon13
Pa da :)
Wuxo



Aomi mora da se izdvaja :)
lolcubes

MiloSx7 wrote:

Pozdrav ljudi, nismo se dugo culi :D
Da skratim pricu:
Bio mi je 18. rodjendan, dobio brdo para i posto sam computer geek, kupio sledece

CPU: Intel i5 4460
RAM: 8GB DDR3 HyperX Fury Kingston
GPU: GTX 960 MSI.

Poceo sam da igram igre tipa FC4, Watch_Dogs, Dying Light, cekam GTA 5 kao prosjak pljeskavicu, i glavna stvar

COOLER MASTER QUICKFIRE TK CHERRY MX RED

Moze da prica ko sta hoce, mehanicka i rubber dome su nebo i zemlja. Jako je prijatnije i lakse da se igra i ima dobar ACC sa mehanickom, ali posto sada imam jak komp uglavnom igram ove nove igrice, grafike su zapanjujuce.

Narucio sam neki Huion 580 i olovku koju sam polomio za onaj moj stari H420, treba da stigne za nekih mesec dana max (shippuju iz Kine jbg), tako da cu verovatno tada i poceti da igram osu! ponovo, taman dok predjem sve ove igrice koje ranije sa onim shit racunarom nisam mogao..

Zaradio sam oko 200e na one PTC sajtove (doduse, kockao sam se dotle, i imao sam jako veliku srecu :D), pa planiram da prodam ovu moju graficku i kupim GTX 970 (nadam se da neko razume o cemu pricam hehe)

Eto jedan ogroman post od mene, pocecu i malo cesce da streamujem 1080p60fps na: http://www.twitch.tv/milosx7s , svako moze da gleda i da follow, da igramo zajedno multi i da se zezamo :D
Strimujem svaki dan, pokusacu da se odlenjim i napravim dobar stream overlay, eto, pa mi budite svi pozdravljeni <3
Smatram da ti ulog u 970 nije isplativ. Ja je imam i kartica je mrak, ali 960 nije puno slabija. ;)
Radije uloži novce (tj ušparaj još malo) u kvalitetan ekran, npr asus vg278he ili ako ti je 27" preveliko onda 24", ili malo pričekaj zato jer su počeli izlazit 144Hz IPS monitori.
VG278HE košta ko jedna gtx970 ovdje btw (ako se ima gdje nać), dok 24" ekvivalenti su po 50€ jeftiniji.

╭( ・ㅂ・)و
MiloSx7

lolcubes wrote:

MiloSx7 wrote:

Pozdrav ljudi, nismo se dugo culi :D
Da skratim pricu:
Bio mi je 18. rodjendan, dobio brdo para i posto sam computer geek, kupio sledece

CPU: Intel i5 4460
RAM: 8GB DDR3 HyperX Fury Kingston
GPU: GTX 960 MSI.

Poceo sam da igram igre tipa FC4, Watch_Dogs, Dying Light, cekam GTA 5 kao prosjak pljeskavicu, i glavna stvar

COOLER MASTER QUICKFIRE TK CHERRY MX RED

Moze da prica ko sta hoce, mehanicka i rubber dome su nebo i zemlja. Jako je prijatnije i lakse da se igra i ima dobar ACC sa mehanickom, ali posto sada imam jak komp uglavnom igram ove nove igrice, grafike su zapanjujuce.

Narucio sam neki Huion 580 i olovku koju sam polomio za onaj moj stari H420, treba da stigne za nekih mesec dana max (shippuju iz Kine jbg), tako da cu verovatno tada i poceti da igram osu! ponovo, taman dok predjem sve ove igrice koje ranije sa onim shit racunarom nisam mogao..

Zaradio sam oko 200e na one PTC sajtove (doduse, kockao sam se dotle, i imao sam jako veliku srecu :D), pa planiram da prodam ovu moju graficku i kupim GTX 970 (nadam se da neko razume o cemu pricam hehe)

Eto jedan ogroman post od mene, pocecu i malo cesce da streamujem 1080p60fps na: http://www.twitch.tv/milosx7s , svako moze da gleda i da follow, da igramo zajedno multi i da se zezamo :D
Strimujem svaki dan, pokusacu da se odlenjim i napravim dobar stream overlay, eto, pa mi budite svi pozdravljeni <3
Smatram da ti ulog u 970 nije isplativ. Ja je imam i kartica je mrak, ali 960 nije puno slabija. ;)
Radije uloži novce (tj ušparaj još malo) u kvalitetan ekran, npr asus vg278he ili ako ti je 27" preveliko onda 24", ili malo pričekaj zato jer su počeli izlazit 144Hz IPS monitori.
VG278HE košta ko jedna gtx970 ovdje btw (ako se ima gdje nać), dok 24" ekvivalenti su po 50€ jeftiniji.

╭( ・ㅂ・)و
Pa u pravu si, bolje da uzmem neki monitor da ne unistavam vid ovim katodnim hehe vreme je da se zameni :D
Wuxo
Kvitam osu na neko vreme
show more
Please sign in to reply.

New reply