forum

Performance Ranking - dyskusja.

posted
Total Posts
30
Topic Starter
Bass
Od pewnego czasu na naszych profilach pojawiła się sekcja "???" każdy zastanawiał się co ona oznacza. W ciągu pierwszych dni zmieniała się bardzo. Były różne teorie nt. co to może być. Jedna z nich to była, że to jest ranking oparty na skillu. I to się potwierdziło, ponieważ to jest.

Jest on na razie w fazie testowej(peppy ciągle zmienia rzeczy i kalkulacje) I dziś poznaliśmy nazwę. Jest to "Performance" czyli po polsku wydajność/osiągi. I jak z nazwy wynika jest to ranking skillowy, na ten moment bardzo dobry, ponieważ pierwsza strona rankingu jest zapełniona tymi graczami, którzy z reguły nie przykładają się do ranku, lecz to topkach w mapach. Ciekawe jest to: 18 z 20 graczy na filmiku top osu! players of 2011 jest właśnie na pierwszej stronie co umacnia to, że ranking jest jak na razie dokładny, ale ciągle się zmienia.

Jak dokładnie jest to liczone, nie wiadomo z prostych przyczyn(ranking nie miał by wtedy sensu). Oczywiście Ci którzy lubią robić topki na easy/normalach nie będą tak wysoko(pamięta ktoś Incognito, który był na pierwszej stronce bo miał dużo topek na easy/normal?)
A tu poniżej opis jak to mniej więcej działa:

a peppy take on a ranking metric that aims to be more contextually relevant. clarifications follow:
  • (peppy podjął się stworzeniu rankingu, który skupia się bardziej na jednym kontekście, wyjaśnienie poniżej:)
  1. favours skill, cannot be farmed (trust me). - faworyzuje umiejętności, nie mogą być "farmione"(zaufajcie mi)
  2. weights difficult maps higher (and doesn't use broken stars). - uznaje wyższe poziomy trudności(i nie obejmuje poziomów trudności z "zepsutym" poziomem gwiazdek(szczególnie stare mapy tu dodam)
  3. diminishes naturally over time (if you are inactive for a year you'll lose up to half your score) - zmniejsza się samoistnie po czasie(jeśli nie jesteś aktywny przez rok, stracisz nawet połowę punktów)
  4. there are no penalties for "bad" scores — only rewards for good ones. - nie ma kar za "złe" rekordy - nagradzane są tylko dobre(dodam, że mapki TAG nie będą miały tutaj znaczenia, nie ma co się martwić)
  5. yes, approved maps are included. - mapki approved są wliczane
  6. accuracy is considered. - celność ma znaczenie
  7. mod weightings are slightly adjusted for fairness. - waga modów jest dostosowana, aby było sprawiedliwie(czyli "kombinatorzy" modów nie poczują się skrzywdzeni, np Ci z HD+DT bądź HD+HR)
  8. updates 2+ times a day currently. may become real-time in the future. - aktualizowana 2 razy lub więcęj na dzień na ten czas. wkrótce ranking może być aktualizowany w czasie rzeczywistym
  9. taiko/ctb: mode-specific difficulties are favoured. - dedykowane poziomy trudności dla taiko i ctb mają większe znaczenie w tychże rankingach(czyli te Taiko Oni itp są bardziej liczone, lub te custom CTB diffy)
  10. SS ranks now give a slightly higher bonus than just getting Full Combo / Perfect.
    (SSki dają bardziej większy bonus niż Full Combo / Perfect rank)
  11. Very highly contended (old maps) are not weighted as heavily as before.
    (Jednym słowem - stare mapy nie liczą już się tak bardzo jak wcześniej)
Tak działa mechanizm w skrócie.

A temat, jest głównie założony abyście mogli prowadzić dyskusję na temat co o tym sądzicie. Moim zdaniem ranking ten to dobre rozwiązanie. Jak wspomniałem, pierwsza strona jest szczególnie dobra.
Gotori
Tylko patrzeć jak wszystkie mapy wypełnią się teraz po brzegi wynikami z modami xD

No cóż imo jest to dobre rozwiązanie, wreszcie Ci, którzy byli dyskryminowani (nie grający na rank) zostali docenieni ^^
Tidek
Za co ja jestem #813? : D Jak mam tylko parę hiddenów i FL xD
Katsu_old_1
moje farmienie poszlo sie jebac XDDD
Topic Starter
Bass
Ten ranking zostanie, ale będzie zbity na drugie miejsce. Performance pójdzie na pierwsze wtedy.
Piotrekol

Katsu-nyan wrote:

moje farmienie poszlo sie jebac XDDD
a moje nie :lol:
Niko
yay, w końcu nie muszę odwalać jakiegoś scorewhoringu żeby być wysoko \o\
haigawdy
Aj tam, pieprzyć wszelakie rankingi, cieszmy się grą w osu! c;
Niko

Alduric wrote:

Aj tam, pieprzyć wszelakie rankingi, cieszmy się grą w osu! c;
chciałbym jeszcze się nią cieszyć po ponad 2 latach..
AmaiHachimitsu
Nic nie cieszy bardziej niż rywalizacja. Jakoś celowanie piłką w poprzeczkę na podwórku jest nieco mniej atrakcyjne niż mecz z kolegami.

Co do rankingu to nie jest zły, ale nadal faworyzuje graczy z dużą pojemnością dysku 8D

Niech jeszcze zrobią ranking podzielony na tabletowców i myszkowców :DDDD
Tidek
Hmm, zauważyłem że ten ranking jest dokładny jeśli chodzi o top100 (żeby się tam dostać trzeba się naprawdę postarać), reszta jakoś dziwnie jest liczona. Otóż zrobiłem tylko 3x HD i 1x FL na hardach/insanach i o dziwo wskoczyłem aż o około 100 pozycji (z ~780 na 667) co w top 1000 jest to DUŻA różnica.

EDIT: niezła drama w temacie w sprawie PP rankingu : D
haigawdy

AmaiHachimitsu wrote:

Nic nie cieszy mnie bardziej niż rywalizacja. Jakoś celowanie piłką w poprzeczkę na podwórku jest nieco mniej atrakcyjne niż mecz z kolegami.
Mów za siebie, będziesz w niebie c;
AmaiHachimitsu
Nie pisz tak jakbyś się ze mną nie zgadzał ;]
ShaggoN
Ja tam jestem zajebiście zadowolony z nowego rankingu. Wreszcie odzwierciedla to, co powinien.
Mogę grać z modami i nadal sobie nabijać SS'ki. Może teraz będzie mniej takich (moim zdaniem chujowych) rekordów typu: Rank A, 92%, ale oporowo Hidden i DoubleTime musi być... :x

Aczkolwiek spoko że Score Ranking nadal jest. Nic przeciwko niemu nie mam. Fajnie sobie czasem ranka wbić dla jaj, a co :|
AmaiHachimitsu
Może teraz będzie mniej takich (moim zdaniem chujowych) rekordów typu: Rank A, 92%, ale oporowo Hidden i DoubleTime musi być...
/me hides


No co poradzę że mam wolne palce D:
ShaggoN
Wyłączenie DT powinno załatwić sprawę cnie? o.O
AmaiHachimitsu
HD - każdy umie zrobic, DT - Nie każdy :D

That's the reason behind DT!
Tidek
Jeszcze brakuje dyskusji FL vs DT : /
Gotori

Tidek wrote:

Jeszcze brakuje dyskusji FL vs DT : /
jeśli chodzi o mody

FL 0,06
HR 0,12

i tak to powinno wygladac

tyle w temacie...
Tidek
Imo porównywanie FL do HD to gruba przesada. Tak samo przesadą (tak jak jest w tym momencie) jest porównanie HR do HD.
Nic z tym nie zrobisz i tak, HD zawsze będzie friendly dla każdego, HR dla ludzi co potrafią odczytywać wysokie AR, DT - skill i FL (tutaj nie chcę nic pisać bo zacznie się flame war ; /)
AmaiHachimitsu
Wiesz, gdyby HR zachowywało to samo Overall Difficulty, to dla mnie nie byłoby problemu. Utrudnieniem by była odwrócona mapa i mniejsze kółka i delikatnie wyższy ar. Ale accuracy by tak nie cierpiało na tym.
ShaggoN
Jeśli o mnie chodzi, to może jeszcze raz podkreślę, że ja przeciw modom jakimkolwiek nic nie mam. Nawet Flashlighta...wręcz przeciwnie uważam że to jeden z ciekawszych.
Mody są wporzo, tylko jak ludzie ich używają, to mnie dobija :3
ReVeNg3r

ShaggoN wrote:

Jeśli o mnie chodzi, to może jeszcze raz podkreślę, że ja przeciw modom jakimkolwiek nic nie mam. Nawet Flashlighta...wręcz przeciwnie uważam że to jeden z ciekawszych.
Mody są wporzo, tylko jak ludzie ich używają, to mnie dobija :3
Galkan
Marcin
Dat #osu spam kiedy pp wyparowało :D
Topic Starter
Bass
W best performance mam jakis record z 3ech lat dafaq.

also



yeaaaaaaaaa

i... ma ktoś może pojęcie dlaczego wszystkie scory z mapek są usunięte ? o_o
fartownik
What the shit, wszystkie moje najlepsze scory wyparowały i zostały tylko gówniane sprzed 1,5 roku. Wat.
Piotrekol

Bass wrote:

W best performance mam jakis record z 3ech lat dafaq.
a ja unranka o3o
Topic Starter
Bass
Ranking działa już real-time gdyby ktoś nie wiedział, ale należy pamiętać, że "na żywo" będzie się aktualizował tylko wzrost(po zagraniu każdej mapy pp jest rekalkulowane) a spadek jest liczony raz na dzien, tak samo jak graf w profilu.

Także:
SSki dają większy bonus niż samo FC ( cześć Alduric :DD)
Stare mapy nie liczą się już tak bardzo do PP.
haigawdy
#178 = #206






kocham pp
Please sign in to reply.

New reply