forum

Polska społeczność osu!

posted
Total Posts
37
Topic Starter
Ryohan
Cześć!
Dawno nie było żadnego nowego tematu, więc tym razem podrzucę coś ciekawszego i jednocześnie trudniejszego.

Wiele osób od prawie zawsze narzekało na poziom polskiego kanału w osu!, a teraz też zauważyli, że i na forum nie dzieje się najlepiej. Nie mam zamiaru rzucać konkretnymi przykładami bo to nie jest lista do piętnowania, ale trollowanie to obok oscypków chyba nasza narodowa cecha/produkt. Ludzie mi mówią, Ryo zrób to, Ryo zrób tamto wyczyść forum, zsilencuj tego, ale tak naprawdę czasem zastanawiam się czy nie lepiej zostawić pewne rzeczy takimi jakimi są. Niestety, polska część osu! to w większości gimnazjaliści, ludzie którzy muszą pokazać światu jacy są fajni, ile to oni przeżyli i ile oni to rozumów pozjadali (nie mówię o wszystkich + nie kłóćcie się wiecie że tak jest i wcale mi to nie przeszkadza - po prostu taki wiek). I tutaj wychodzi pytanie - w jaki sposób mam utrzymać spokój kiedy to właśnie młodsza część społeczności dyktuje warunki - nie mogę zacząć wszystkich silencować i kasować wszystkich postów tylko dlatego, że mniejszości się one nie podobają. Nie mam zamiaru być nazimodem i narzucać swoich ideałów z góry, bo nie dość, że ludzie uciekną trollować na inne kanały i polecą skargi na mnie, że wprowadzam jakieś wyuzdane zasady, to i wam narzekaczom na stan obecny nie przypasuje takie coś. Jedyne nad czym ubolewam to to, że przez swojego rodzaju hermetyzację i stworzenie klimatu na forum i kanale, ludzie czasem po prostu wolą się nie odzywać - a nad tym będę zawsze ubolewać. Bo od kiedy dostałem tutaj moderatora starałem się aby to forum było miejscem gdzie wypowie się każdy - a marzenia zostały zniszczone przez brutalną rzeczywistość.

Zapraszam do dyskusji, może ktoś znajdzie rozwiązanie dla tego "problemu", a może ja po prostu się starzeję i czas oddać tą funkcję komu innemu? Proponujcie :D
MLGnom
1. Raczej wina tego, że młodsi trochę inaczej postrzegają pewne rzeczy.
2. Oddać funkcje moderatora... pogięło cię? Komu oddasz? "Gimnazjaliście"? to wtedy w ogóle nikt ze "starszych" nie będzie się odzywał.
3. Trollowanie, (lub ja wole nazwać rzeczy po imieniu) bycie w***iającym dla wszystkich w najbliższym otoczeniu. To polskie trollowanie jest na dość niskim poziomie. Niewiele na to poradzisz, attention whores everywhere. D:
4. Osobiście nie widzę sposobu na tak owe osoby. Dla nich potrzeba czasu by zobaczyły i zrozumiały swoje dość tępe zachowanie.

Krótko ci powiem, nie pierdol i rób dalej swoją robotę. :3
Pandemoniusz
Raczej zbyt wiele się zrobić w tej kwestii nie da. A zresztą Polacy wcale nie są jedyni w takim zachowaniu, po prostu polish dostosowało się do reszty osu! i tyle.
Aki Evans
hmmm... Ja to widzę tak:
Jedyne co wystarczy zrobić to lekko zaostrzyć zasady pod względem "jakości wypowiedzi". Mimo że trolling jest u nas czymś normalnym to nie jest on tak całkiem zły bo czasami jest z czego się pośmiać... Moim zadaniem powinno się ukarać tych którzy po prostu przesadzają z łaciną. Nic mnie tak na polish nie drażni jak 14 latki które rzucają K**** na lewo i prawo. Po prostu czas polish złapać za niewyparzony język i pokazać jak powinno się zachowywać i uwierz mi to działa sam testowałem to w bardziej wymagającym gronie (choć na pewno narobił byś sobie wrogów). Myślę że na pewno poprawi to chociaż jakość wypowiedzi a to już niedaleko do nawet merytorycznych rozmów :D Co do forum. Wywalać trolling, nadmierny offtop i to wystarczy a forum będzie żyć swoim życiem :] Oczywiście nic nie narzucam itp. to po prostu moja wizja "jak uratować polish" nie chce by banowano ludzi (chyba że przesadzą) ale naprawdę mimo wszystko coś z tym trzeba zrobić, bo kiedyś #polish był miejscem do ciekawych rozmów a teraz sami wiecie...

Edit (bo zapomniałem napisać):
Ryo nie musisz oddawać moda bo robisz to co trzeba!
Yusuzu

Ryohan wrote:

Cześć!
Zapraszam do dyskusji, może ktoś znajdzie rozwiązanie dla tego "problemu", a może ja po prostu się starzeję i czas oddać tą funkcję komu innemu? Proponujcie :D
Nie, lol. Siedź gdzie siedzisz i rób dalej to co robisz.
Na forum wywalenie offtopu i trollingu mało co pomoże. Jednak zawsze można spróbować, nawet z marnym skutkiem. A nóż coś wyjdzie.Forum umarło, już nawet nie przez te <- czynniki. Ludzi nie interesuje forum, wolą grać. A jako, że jest polish to siedzą tam. Na polishu jest gorzej. Uciszysz jednego, przyjdzie drugi. I tak w kółko.
Galkan

Ryohan wrote:

(...) ale tak naprawdę czasem zastanawiam się czy nie lepiej zostawić pewne rzeczy takimi jakimi są.
Lepiej nie, bo zrobi się jeszcze większy bajzel. Ordnung muss sein!

Ryohan wrote:

Niestety, polska część osu! to w większości gimnazjaliści, ludzie którzy muszą pokazać światu jacy są fajni, ile to oni przeżyli i ile oni to rozumów pozjadali (nie mówię o wszystkich + nie kłóćcie się wiecie że tak jest i wcale mi to nie przeszkadza - po prostu taki wiek). I tutaj wychodzi pytanie - w jaki sposób mam utrzymać spokój kiedy to właśnie młodsza część społeczności dyktuje warunki - nie mogę zacząć wszystkich silencować i kasować wszystkich postów tylko dlatego, że mniejszości się one nie podobają. Nie mam zamiaru być nazimodem i narzucać swoich ideałów z góry, bo nie dość, że ludzie uciekną trollować na inne kanały i polecą skargi na mnie, że wprowadzam jakieś wyuzdane zasady(...)
To Ty jesteś lokalnym prawem i porządkiem, z tym, że przez Twój brak aktywności w grze ludziom wydaje się jakby panowała anarchia.
Zasady powinny mimo wszystko obowiązywać każdego niezależnie od wieku (tak dla przypomnienia, mimo, że trochę przeterminowane), więc rób co do Ciebie należy. Rozumiem, że czasem można aż za bardzo się wyluzować, no tylko nie cały czas ;p

Ryohan wrote:

to i wam narzekaczom na stan obecny nie przypasuje takie coś. Jedyne nad czym ubolewam to to, że przez swojego rodzaju hermetyzację i stworzenie klimatu na forum i kanale, ludzie czasem po prostu wolą się nie odzywać - a nad tym będę zawsze ubolewać. Bo od kiedy dostałem tutaj moderatora starałem się aby to forum było miejscem gdzie wypowie się każdy - a marzenia zostały zniszczone przez brutalną rzeczywistość.

Zapraszam do dyskusji, może ktoś znajdzie rozwiązanie dla tego "problemu", a może ja po prostu się starzeję i czas oddać tą funkcję komu innemu? Proponujcie :D
Nie naprawia się czegoś co nie jest zepsute, nie? I komu niby chciałbyś tu oddać władzę? Bo takowy kandydat musiałby być aktywny i/lub lubiany przez władze tej gry, co praktycznie rzecz biorąc sprowadza się to do Gnoma i farto. No i Piotrekola w sumie też.

Mała dygresja na koniec: ogólnie jakikolwiek community service przestał być mi i Evansowi na rękę (z powodu ogólnie panującego wyjebanizmu), więc chociaż ten minimalistyczny porządek na forum winien być zachowany, sir Cebi :-P
DarkStoorM

MLGnom wrote:

attention whores everywhere. D:
Tak, zwłaszcza na #polish widać :[

SPOILER
- Hejjjjjjjj!
*machaa

- Czuje się olana

Tak Timotei, to o Tobie
I skąd to się bierze?
Tak samo wchodzi jakiś za przeproszeniem debil i napierdziela cały dzień o Minecrafcie, jaka to super gra i w ogóle, a potem spami jakimiś linkami z youtube.
Ja wiem, można dać ignore, ale co z tego? Potem widać jakie są opinie o kanale.

Może i jest jakiś sposób na naprawę tego D:...
Marcin
a teraz spojrzenie ze strony szarego ludka z #polish'a
Cebi, czy tam ryohan kto tam wolicie, widzialem go zasadniczo tylko raz na #polish, a dokladniej trochę na początku mojego siedzenia na polish w 2011 jeszcze, wg. MNIE i tylko mnie, moja opinia to tylko jest, Cebi/ryohan siedzi za malo na #polish.... i tak mnie zaraz ktoś zhejci xd
Ciunek
Moda nie oddawaj nikomu IMO, wcale przez to lepiej nie będzie. Jedyne czym młodziaki mnie denerwują to absolutny brak stosowania się do zasad polskiej pisowni (starsi zresztą też czasami), upomniani potrafią jeszcze wydrzeć mordę, że mają dysleksję/dysmózgowie. No i czasami dość dziwne "słitaśne" zachowanie, ale może ja po prostu za stary jestem :P O ciągłym dodawaniu w na końcu zdań nie wspomnę, nie mam pojęcia dlaczego japoński lol się u nas tak przyjął, ale po czytaniu tego gówna non-stop zaczynam ignorować cały kanał (cześć Basiu).
Co do trollowania, jak już MLGnom napisał, to nie jest trolling - to jest po prostu porządne naprzykrzanie się ludziom. Attention whores everywhere idd. Jeszcze inna bajka ludzie pokroju lovu czy yapy, tworzący ciągle nowe multiacc, bo niestety system ssie i łatwo go obejść, często pokazują nam swój jakże wysoki poziom trollowania...
Forum też ostatnio stało się bardziej shoutboxem/kanałem IRC niż forum, rozumiem postowanie/pisanie na różne tematy w randomie czy komentowanie zdjęć, ale posty w stylu sporej części randoma str.134 są dosyć... dziwne.
Oczywiście sam idealny nie jestem, ale, że tak to ujmę, chuj mnie strzela wchodząc czasami na kanał i przez naszą społeczność zaglądam tam rzadko, czasami jeśli chcę z kilkoma osobami porozmawiać.

A miało być bez piętnowania ludzi ;f
Topic Starter
Ryohan
I tu racja nie dopisałem tego niestety w osu! pojawiam się rzadko i często na krótko, ludzie mają do mnie kontakt ale z niego nie korzystają, nie mam im tego za złe o opa się tez nie prosiłem to wynik zmian w zarządzaniu administracji. Posadka moda mi zawsze pasowała, a kiedy chciałem moda nie dostałem go xD Postaram się coś zrobić z tym ;D
Tidek
Dobrze że się nie udzielam : o
twupack
Ohoho...

Nie spodziewałem się, że moje bąkanie spotka się z TAKIM odzewem. GoodJob Ryo. Co najistotniejsze, i zarazem co zaciekawiło mnie najsampierw, to lista osób, które tu się wypowiedziały... i co ciekawe, młodsza brać z gimnazjum, jak nieznośna lecz "rozkoszna", jakoby wspólnie zadecydowała zamilknąć w tej sprawie. Wychodzi na to, że albo nie widzą w tym całym podnoszeniu rabanu problemu, albo czują się po części winni, (razem i każdy z osobna... haha, głupi jestem, że w to wierzę) tak więc czekają co tam wapniarstwo wymodzi.

Chwytać się można różnych sposobów, tworzyć mega szarady i skakać po pomysłach. Najprościej (a dla niektórych loli-loversów pewnie najtrudniej) będzie "olać trolla". Do rzeczy... swego czasu dorabiałem sobie, jako instruktor szachowy w mieście mojego dzieciństwa. Nie było to o tyle trudne, co kosztowne. Sporo nerwów kosztowały mnie te spotkania z młodymi gniewnymi, dopóki nie uświadomiłem sobie, że najlepszym sposobem, jest tymczasowe skreślenie z listy żywych osobników szkodliwych dla siebie i otoczenia. Jakby nie gnoić młodego, to ten szybko kojarzy i zestawia fakty, więc po niedługim czasie idzie się skroić, że moja uwaga może być na niego podatna, pod warunkiem, jeśli ten zmieni swoje odzywki/zachowanie/sposób zwracania się... podziałało.

I może, być może zadziała też tutaj. Nie mogę nic w tej sprawie obiecać, bo tamto zajście miało miejsce wieki temu... ale spróbować zawsze można. Olać trolla i dalej... niech się dzieje co chce, a my zobaczymy :) Jest to apel do was - starszaków, obiektów westchnień i niepodważalnych autorytetów (chyba wystarczająco ego dopieściłem, ok to teraz prośba) nie zwracajcie uwagi, nie odzywajcie się, nie piszcie (przynajmniej tu, na forum) a być może, będzie nam dane uświadczyć zajebistość tegoż forum sprzed paru lat.

Czego sobie i Wam życzę!

PS. Nie jestem synem super-niani, jestem super-nianią.
Nadger
@DarkStoorM
Czy ja dobrze widzę? TY narzekasz na to że ktoś próbuje zwrócić na siebie uwagę? Sam to co chwilę robisz (nawet czasami w bardziej nachalny sposób), więc akurat w tej sprawie to ty masz najmniej do gadania. I żeby nie było - nie, nie zamierzam prowadzić na ten temat dyskusji bo i tak każdy będzie miał swoje racje i nikt nikomu nic nie przegada. Nie mam nic do ciebie i twojego zachowania, ale jeżeli już coś krytykujesz, to sam nie zachowuj się tak samo - to tylko chciałem powiedzieć.

EDIT: Zresztą takie "lekkie" zwracanie na siebie uwagi to już jest najmniej szkodliwy trolling jaki może istnieć. O ile to w ogóle jest trolling. Naprawdę jest wiele gorszych rzeczy, których można się uczepić i to u naprawdę dużej ilości osób z polisha, ale nie zamierzam tu sypać nickami bo znowu by się posypały głosy oburzenia.
DarkStoorM
@Nadger
Co Ty nie powiesz :o
Wiem, że sam nie zachowywałem się najlepiej i przyznaję czasami nawet sam jak ten debil, masz racje. Mój błąd.
Powiem więcej: przepraszam :D

Szczerze mówiąc, to już mnie to wszystko gówno obchodzi :3
Pozdrawiam znajomych o/
Advantan
Czego wymagacie od takich ludzi jak ja? Bardzo wysoko inteligentnej rozmowy? Buaha :D
klubek

Advantan_96 wrote:

Czego wymagacie od takich ludzi jak ja? Bardzo wysoko inteligentnej rozmowy? Buaha :D
Poprawnego zachowania w miejscu publicznym jakim to jest to forum jak i również #polish. Inaczej mówiąc - nie przesadzać.

Z mojej strony, większość co bym chciał tutaj napocić to napisał już Aki. Z Ryo troszkę pisałem na skypie i myślę, że będzie teraz lepiej (ba, wierzę w to!) ;)
Sawa88
W sprawie Polish'a to dużo obecnie zrobić się nie da. Na czyj bym profil nie weszła z osób udzielających się na tym kanale to ma ostrzeżenia, nie mowie ze wszyscy ale większość. Gdyby się zaostrzyły zasady ale to dosłownie ZAOSTRZYŁY to może i by coś pomogło bo wlepianie marnych ostrzeżeń co ograniczają pisanie tam przez godzinę gówno da ;/
twupack

Advantan_96 wrote:

Czego wymagacie od takich ludzi jak ja? Bardzo wysoko inteligentnej rozmowy? Buaha :D
Czasem lepiej się wstrzymać... z mojej strony to tyle.

Forum odwiedziłem, wypisałem to co mi na sercu leżało i przechodzę dalej. Co Wy z tym zrobicie, to już wasza sprawa. Mam jednak nadzieję, ża cała ta akcja otworzyła niektórym oczy z jakimi niedorozwojami wdali się w wymianę poglądów.

GL&HF guys 8-)
CzekoMisiek
Bardzo wysoko inteligentnej rozmowy" niee.. Wystarczy rozmowa na poziomie.
Raito_old_old
Według mnie to ludzie raczej powinni przestać narzekać na poziom polisha i zacząć coś z tym robić bo samym gadaniem nic nie zdziałają.
Owszem jest tu mnóstwo trolli ale to nie znaczy że nie da się z tym nic zrobić. Ostrzeżenia nic nie dadzą ale tak jak napisała Sawako88 zaostrzenie zasad mogłoby coś zdziałać . Na przykład blokowanie kont czy coś w tym stylu. Może wtedy ludzie się opamiętają.

Advantan_96 wrote:

Czego wymagacie od takich ludzi jak ja? Bardzo wysoko inteligentnej rozmowy? Buaha :D

Jak nie masz nic ciekawego od siebie do powiedzenia w tym temacie , to może lepiej się powstrzymaj od jakiejkolwiek wypowiedzi.
MLGnom
Problem w tym że nawet blokowanie kont nic nie da. Porobią sobie multiaccounty i mają gdzieś innych. Niestety takie się wyrobiło społeczeństwo i naprawdę ciężko coś z tym zrobić. Łatwiej powiedzieć "nie narzekaj tylko rób coś z tym", właśnie! Tylko co?
Ja osobiście już przystosowałem się do tego i po prostu ignoruje tak owe osoby.
AmaiHachimitsu
IMO jeden dodatkowy mod by się przydał, szkoda że nie ma kto. Nawet jak ktoś się nadaje to nie ma czasu. A nawet gdyby miał to świnka peppy nie da dodatkowego moda na 1 nieważny kraj. Ogólnie to jest po jednym na państwo chyba.

Raz na jakiś czas zrobisz 30 minutową sesję porządkową i jest spokój na miesiąc Cebi, good luck
Galkan

RaitoKeehl wrote:

Według mnie to ludzie raczej powinni przestać narzekać na poziom polisha i zacząć coś z tym robić bo samym gadaniem nic nie zdziałają.
Po to jest ten temat, HELOŁ -_-' Masz propozycję inną niż rzucanie silence'ami (czyt. coś, o czym nawet nie powinienem wcześniej wspominać, bo to oczywiste) - możesz zapodać.

AmaiHachimitsu wrote:

IMO jeden dodatkowy mod by się przydał, szkoda że nie ma kto. Nawet jak ktoś się nadaje to nie ma czasu. A nawet gdyby miał to świnka peppy nie da dodatkowego moda na 1 nieważny kraj. Ogólnie to jest po jednym na państwo chyba.
Nie wszędzie + dolicz ludzi z BAT/GMT.
Zdanie wcześniejsze co dododatkowego moda podtrzymuję - farto/Gnom/Piotrek.
Raito_old_old

Galkan wrote:

RaitoKeehl wrote:

Według mnie to ludzie raczej powinni przestać narzekać na poziom polisha i zacząć coś z tym robić bo samym gadaniem nic nie zdziałają.
Po to jest ten temat, HELOŁ -_-' Masz propozycję inną niż rzucanie silence'ami (czyt. coś, o czym nawet nie powinienem wcześniej wspominać, bo to oczywiste) - możesz zapodać.
Tak tylko mi chodzi o te osoby co siedzą na polishu i tylko narzekają na jego poziom a nie chce im się wejść na forum, ruszyć głową i wymyślić jakiś sposób na to. ._.

A tak w ogóle to można by było zrobić jakiś na osu limit kont czy coś , że np dana osoba może mieć max. 2 konta na danym adresie IP.
Lub zrobić jakąś weryfikację kont telefonicznie tzn że musi podać swój numer telefonu i wtedy przysyłają tej osobie sms'a z kodem który jest potrzebny do weryfikowania konta . Wtedy na jeden numer przypadałoby jedno konto , więc jakby takiemu jakiemuś trollowi zablokowano konto za spamy to wątpię czy chciałoby mu się kupować nowy starter żeby zakładać kolejne. Tylko o tym trzeba by było pogadać z modami osu.
Topic Starter
Ryohan
Pomysł z smsami jest nietrafiony, bo trzeba by się dogadywać z usługodawcami telefonicznymi z każdego kraju, a to darmowe nie jest ;x Limit na IP tez nie przejdzie bo może być rodzina z 5 osobami i każda gra w osu! i co wtedy? Multikonta jak są wykryte - są też usuwane. Na forum nie sprawdzają się takie rzeczy jak silence, bo wiadomo to nie chat - jedyne co by przeszło to zakaz pisania na forum na jakiś czas - taki tymczasowy ban ale na pisanie, bo nie zabronimy mu czytać ;x

Koniec końców, jak mówił Twupack - ignorowanie (lub nie dokarmianie) trolla to najlepsze wyjście bo takiej osobie się to znudzi. Czasem jestem w niemałej kropce jak widzę kłótnie na polish bo wiele trolli jest wręcz prowokowanych do takich a nie innych zachowań. I co ja mam wtedy zrobić? Już wiem będę karał obydwie strony, bo zachęcanie do danego czynu tez nie jest jakąś extra zasługą ze strony "poszkodowanego marudy", a pozatym tutaj możemy sobie zrobic takie małe zaostrzenie i osoby, które to robią powinny wiedzieć, że mam ich na myśli.

Co do mojej aktywności - postaram się być częściej, ale nie spodziewajcie się więcej kar bo to jest tylko ostateczność dla osób, które autentycznie utrudniają nam zabawę w tej grze (bądź porozumiewanie się). Czasami lepiej przeczekać bo taki silence może być tylko zachętą do dalszego wkurwiania towarzystwa + moda.
Aki Evans

Ryohan wrote:

Koniec końców, jak mówił Twupack - ignorowanie (lub nie dokarmianie) trolla to najlepsze wyjście bo takiej osobie się to znudzi. Czasem jestem w niemałej kropce jak widzę kłótnie na polish bo wiele trolli jest wręcz prowokowanych do takich a nie innych zachowań. I co ja mam wtedy zrobić? Już wiem będę karał obydwie strony, bo zachęcanie do danego czynu tez nie jest jakąś extra zasługą ze strony "poszkodowanego marudy", a pozatym tutaj możemy sobie zrobic takie małe zaostrzenie i osoby, które to robią powinny wiedzieć, że mam ich na myśli.

Co do mojej aktywności - postaram się być częściej, ale nie spodziewajcie się więcej kar bo to jest tylko ostateczność dla osób, które autentycznie utrudniają nam zabawę w tej grze (bądź porozumiewanie się). Czasami lepiej przeczekać bo taki silence może być tylko zachętą do dalszego wkurwiania towarzystwa + moda.
Patrząc nic nie zmienisz... nawet jak tylko 4-5 ludzi bedzie olewać trolli to nic nie pomorze bo inne trolle i tak ich nakarmią... Ryo nie będę nikogo do niczego zmuszał, ale uważam że czas egzekwować regulamin jaki każdego z nas obowiązuje. Swego czasu także miałem do czynienia z dość rozbrykaną społecznością jako mod, nie mogłem znieść w jaki sposób ta społeczność się komunikowała i w końcu poczyniłem pewne kroki by temu zaradzić. Ktoś przeklinał, zostaje uciszony na parę godzi, inni się wkurzają że ktoś od nich dostał mute mam to gdzieś złamał regulamni należy się kara i po paru dnia/tygodniach to podziałało przynajmniej można było porozmawaić bez Ku*** w tle :). Tutaj nie chodzi by kogoś specialnie karać, tylko o to by pokazać że istnieją pewne zasady których wszyscy się powinni trzymać. A wydaje mi się że jak poleci trochę mutów dla "nadmiernie aktywnych" to w końcu może inni zrozumieją co i jak... Naprawdę siedzeniem w miejscu i tylko przyglądaniu się nic nie zmienimy...
Advantan
Ale hejt na Advancika :D
Przecież rozmowa na poziomie jest możliwa, ale gdy na #polish jest wielka orgia to co mam się przebijać z jakimiś tematami z kosmosu? Oleją to, bez chęci większości gówno zrobi się.
Kubu
kurwa, lol - że się tak wyrażę - powymieniajcie się kontaktami, róbcie sobie konfy na jakimkolwiek komunikatorze i rozmawiajcie na poziomie z ludźmi na poziome ew. napierdalajcie sobie privy ingame i przede wszystkim - wyłączcie w pizdu ten polish, skoro aż tak wam zawadza poziom trollingu.

Ryo - forum nie jest problemem (zostaw je w spokoju), moda nie oddawaj (bo po chuj), wątpię żeby jakoś wybitnie zależało Ci na wizerunku Polaków na osu, także zajmij się swoimi sprawami, wbij sobie raz na miech na chat i posilensuj 4fun kogokolwiek za byle co =]

Szkoda nerwów jak i tak mogą sobie co chwilę multi trzaskać - perpetum trollbile ; )
Galkan
Taa, bo lepiej zignorować problem niż go rozwiązać, nie?
Hydra
W Polskim community? TAK
Kubu
galkan, to może troszkę tolerancji wobec trolli, się przyzwyczaj i zaprzyjaźnij z nimi, większość nawet nie wie że są trollami, ich wina?
Nie każdy problem trzeba rozwiązać (mimo że już podałem Ci rozwiązanie optymalne - żadna ze stron nie ucierpi marnymi sajlensami, tudzież banami), chyba że aż tak silne masz poczucie obowiązku jako ten starszy mający na celu naprowadzać młodych na dobrą drogę, a chyba nie o to chodzi? w tej chwili trolling w każdej grze jest na takim samym poziomie (kiedyś się nawet w tipie przyjemnie grało), jak chcecie sobie popisać na chacie to piszcie, ignorując trolli między waszymi wypocinami. I czy jest to problem aż tak ciężkiej wagi by go rozwiązać? Aż tak Cię to boli? Niczym wymawiane przez innych poszłem albo wziąść? Jesteś z tych co zamiast normalnie mu powiedzieć poszedłem/wziąć to nakurwia jaki on jest zjebany? - znam sporo takich ludzi i może nijako ma się to do sytuacji, jednak chciałem odnieść się do wagi całej sprawy - nie o to że trolle piszą niepoprawnie, tylko że wszędzie spotkamy ludzi którzy mogą nas wkurwić, jednak niektórych ten problem nie dotyczy, bo się przyzwyczaili, albo po prostu ignorują trolli - tak, ignoracja problemu może być jednocześnie rozwiązaniem dla owej osoby.

Z drugiej strony chcecie rozwiązać problem, kosztem polskich graczy osu? Naprawdę myślicie że tam większość siedzi tylko po to żeby trollować? A potem co, Ci co się nie odzywali dalej się nie będą odzywać i będzie tak jak dawniej? Tylko stare grono? Ludzie grają głównie żeby nabić sobie scora, porobić dobre miejsca na mapkach (oczywiście są nieliczne wyjątki) - nawet przy banie, mało który zrobi sobie multi na chama i będzie wkurwiał innych. MOIM ZDANIEM większość by się ogarnęła i nie chciała znowu stracić swoich wyników w osu =]
Topic Starter
Ryohan
W tym wypadku zgadzam się z kuburaczkiem, problemem nie jest trolling tylko to w jaki sposób ludzie do niego podchodzą, kiedy jest społeczność otwarta to trzeba się liczyć z istnieniem takiej a nie innej społeczności. jedynym wyjściem z takiego impasu jest stworzenie hermetycznej dopuszczającej tylko ludzi sprawdzonych, ale to z kolei powoduje wymieranie. Moderator kanału/forum nie jest po to żeby kasować ludzi za to że są jeszcze młodzikami z syfem w głowie, ani wprowadzania żelaznych reguł - oni są po to, żeby utrzymać najważniejsze funkcje w/w czyli pilnować, żeby ludzie nie zaspamowali syfem/pornografią/gore'm albo innymi rzeczami tego typu naszego forum. Wiem, że niewielu sie to spodoba, ale jestem osobą tolerancyjną, sam byłem takim gówniarzem co się wszystkim odszczekiwał (chociaż w internecie zbytnio tego nie demonstrowałem) i wiem, że Ci gimnazjaliści tez są normalni ale muszą gdzieś poszaleć, a czemu nie tutaj? Miejsce dobre jak każde inne, ludzie jakoś żyją, nikt nikomu krzywdy jeszcze nie zrobił, a tak jak powiedział kubu nie możesz w internecie jak i w życiu realnym wszystkimi się przejmować bo po pierwsze, szkoda nerwów, a po drugie co Cię kurwa interesuje los jakiegoś typka, który Cie wkurwia, olej go najwyżej to on sobie przesra życie a nie ty :)
Galkan
Pozwolę sobie rozbić post Kuburaczka na części, łatwiej mi będzie skomentować.

Dużo tekstu

Kubu wrote:

galkan, to może troszkę tolerancji wobec trolli, się przyzwyczaj i zaprzyjaźnij z nimi
To zależy o których trollach teraz mówimy - jak o swoistych "pranksiarzach", to czemu nie, czasem idzie się nawet pośmiać. Do zwyczajnej głupoty (niewiedzy, nieświadomości jakichś zasad, cokolwiek) nie przywyknę nigdy (mimo wszystko patrz niżej). No i powiedz to peppy'emu jak będzie jeszcze kiedyś temat o friendoku, jestem ciekaw reakcji. No chyba, że ironizujesz?

Kubu wrote:

większość nawet nie wie że są trollami, ich wina?
Trochę dziwne nie wiedzieć, że jest się kretynem (i bycia za takowego uznawanym), no ale zazwyczaj lecę według zasady "niewiedzącego należy pouczyć".

Kubu wrote:

Nie każdy problem trzeba rozwiązać (mimo że już podałem Ci rozwiązanie optymalne - żadna ze stron nie ucierpi marnymi sajlensami, tudzież banami),
Czyli twierdzisz, że autorytet moderacji jest tak słaby, że każdy ma reguły w dupie i hulaj dusza, piekła nie ma. A Ci "normalni" gtfo na priv?
Bo mnie szczerze mówiąc trochę zdziwiło gdy jakieś dwa tygodnie temu rozmawiałem przez dobre kilkanaście minut z fartownikiem o mapieniu, po czym dwóch nowych (nicków nie pomnę) rzuciło "a jednak można rozmawiać na poziomie". Czemu tak nie jest przez (prawie) cały czas?

Kubu wrote:

chyba że aż tak silne masz poczucie obowiązku jako ten starszy mający na celu naprowadzać młodych na dobrą drogę, a chyba nie o to chodzi?
Nie? A o co? Już pisałem - raz, dwa można czasem (aż za) bardzo się wyluzować, ale nie tak by ciągle był bajzel. Przy czym należy faktycznie odróżnić ludzi robiących sobie jaja od zwyczajnych debili.

Kubu wrote:

jak chcecie sobie popisać na chacie to piszcie, ignorując trolli między waszymi wypocinami. I czy jest to problem aż tak ciężkiej wagi by go rozwiązać? Aż tak Cię to boli?
Czasem się da, czasem nie. No i gdybym był modem i ludzie dalej zachowywaliby się jak idioci mimo upomnień, to nie byłoby mi zbyt miło.

Kubu wrote:

Niczym wymawiane przez innych poszłem albo wziąść? Jesteś z tych co zamiast normalnie mu powiedzieć poszedłem/wziąć to nakurwia jaki on jest zjebany?
No ja akurat na powyższe (i podobne) od zawsze reaguję spontanicznym "poszedłem" lub "wziąć" - dziwne, że tego nie pamiętasz, myślałem, że mam tu opinię grammar nazi.

Kubu wrote:

znam sporo takich ludzi i może nijako ma się to do sytuacji, jednak chciałem odnieść się do wagi całej sprawy - nie o to że trolle piszą niepoprawnie, tylko że wszędzie spotkamy ludzi którzy mogą nas wkurwić, jednak niektórych ten problem nie dotyczy, bo się przyzwyczaili, albo po prostu ignorują trolli - tak, ignoracja problemu może być jednocześnie rozwiązaniem dla owej osoby.
A pewnie, "miej wyjebane a będzie Ci dane". Ciekawe, że ta zasada dla mnie czasem nie działa w necie ^^ No i na mojej ignoreliście znajdują się aż trzy osoby, resztę z reguły stara(łe)m się naprostować.

Kubu wrote:

Z drugiej strony chcecie rozwiązać problem, kosztem polskich graczy osu? Naprawdę myślicie że tam większość siedzi tylko po to żeby trollować?
Posłużę się cytatem jakże nam miłościwie panującego admina:

peppy wrote:

If that means leaving osu! as well, then please do.
Twoja postawa traktowania wszystkich po równo jest zacna, ale moim zdaniem jak ktoś ma siano zamiast mózgu, to nie powinien wchodzić w społeczność. Z drugiej strony dziwi mnie czemu kilku w porządku ludków woli tylko czytać ten kanał (i czasem fora), zamiast coś naskrobać, bo kilka ładnych znajomości na priv nawiązałem. "Trudno". Odpowiadając na drugie pytanie - nie, tego nie powiedziałem. Był Seong, ale mu przeszło. Chyba tyle jeśli chodzi o ten wątek.

Kubu wrote:

A potem co, Ci co się nie odzywali dalej się nie będą odzywać i będzie tak jak dawniej? Tylko stare grono?
Tu też mit obalony, bo niektórzy siedzący cicho przez spory czas zaczęli brać udział w życiu #polish. Kilku osobników z kolei prawie w ogóle przestało się odzywać. Coś za coś, I guess.

Kubu wrote:

Ludzie grają głównie żeby nabić sobie scora, porobić dobre miejsca na mapkach (oczywiście są nieliczne wyjątki) - nawet przy banie, mało który zrobi sobie multi na chama i będzie wkurwiał innych. MOIM ZDANIEM większość by się ogarnęła i nie chciała znowu stracić swoich wyników w osu =]

Kubu wrote:

Szkoda nerwów jak i tak mogą sobie co chwilę multi trzaskać - perpetum trollbile ; )
I cała pointa polega na tym, by więcej było tych pierwszych niż tych drugich.
Kończąc ten post, nie traktuj mnie znowuż jako jakiegoś Wielkiego Strażnika Moralności i Wszechładu, nie. Aż taki poważny nie jestem (chociaż mój post może na to wskazywać). Chcę tylko, by był względny spokój. Czy to wiele?

Edit: Już Ci kiedyś Cebi mówiłem, jesteś zbyt noob-friendly. Również zacna postawa, ale chyba nie zawsze.
Kubu
Bardziej chciałem wyrazić moje zdanie, a wyszło tak jakbym chciał Ciebie zjechać, więc w razie czego nie o to mi chodziło i przepraszam Galkan :D

Z wszystkim powyżej się zgadzam (z jednym wyjątkiem, ale w sumie jebać nie chce mi się już pisać), tylko że moim zdaniem jest to niemożliwe, a nawet jeśli - to nie opłaca zadawać sobie aż takiego trudu by coś z tym zrobić gdyż perpetum trollbile czuwa.

Mój wcześniejszy post zawierał zarówno śladowe ilości ironii jak i śladowe ilości prawdy - wyjść z sytuacji jest sporo - no ale kurwa bez przesady! Ja na waszym miejscu zostawiłbym tę sprawę w obecnym stanie albo jak kto woli "poddał się" ; )
ReVeNg3r

Ryohan wrote:

W tym wypadku zgadzam się z kuburaczkiem, problemem nie jest trolling tylko to w jaki sposób ludzie do niego podchodzą, kiedy jest społeczność otwarta to trzeba się liczyć z istnieniem takiej a nie innej społeczności. jedynym wyjściem z takiego impasu jest stworzenie hermetycznej dopuszczającej tylko ludzi sprawdzonych, ale to z kolei powoduje wymieranie. Moderator kanału/forum nie jest po to żeby kasować ludzi za to że są jeszcze młodzikami z syfem w głowie, ani wprowadzania żelaznych reguł - oni są po to, żeby utrzymać najważniejsze funkcje w/w czyli pilnować, żeby ludzie nie zaspamowali syfem/pornografią/gore'm albo innymi rzeczami tego typu naszego forum. Wiem, że niewielu sie to spodoba, ale jestem osobą tolerancyjną, sam byłem takim gówniarzem co się wszystkim odszczekiwał (chociaż w internecie zbytnio tego nie demonstrowałem) i wiem, że Ci gimnazjaliści tez są normalni ale muszą gdzieś poszaleć, a czemu nie tutaj? Miejsce dobre jak każde inne, ludzie jakoś żyją, nikt nikomu krzywdy jeszcze nie zrobił, a tak jak powiedział kubu nie możesz w internecie jak i w życiu realnym wszystkimi się przejmować bo po pierwsze, szkoda nerwów, a po drugie co Cię kurwa interesuje los jakiegoś typka, który Cie wkurwia, olej go najwyżej to on sobie przesra życie a nie ty :)
Bardzo pieknie powiedziales . lubie to
Advantan
A ja tam uważam, że ignorując takich jak ja, denerwuje się ich i może nawet im się to znudzi, problem w tym że jednak zawsze będzie taka grupka ludzi, aczkolwiek mi to nie przeszkadza bo piszę tam od czasu do czasu - czasem więcej - i nie za bardzo czytam cały ten spam bo mi scroll nie działa a Page UP'em mi się nie chce do góry latać.
Sawa88
Advantan znudzi im sie ale i tak przychodza nowi .. kurwa nie ma to jak Katsu-nyan co kazdego nowego trolla pogoniła. Chyba wiekszy ogram był niz teraz ...
Please sign in to reply.

New reply