forum

Polski poradnik tworzenia beatmap.

posted
Total Posts
17
Topic Starter
Kleerup
Booya!

Mam do was pewną sprawę.
Chodzi o to, że nie potrafię znaleść polskiego tutka do tworzenia beatmapy. Na YT nie znalazłem, Guugl znajduje tylko angielskie a Gugl Tłumacz się nie sprawdza.

Jakby mi ktoś przesłał linka do tutka po polsku, byłbym stokrotnie wdzięczny :D
Ryohan
Nie potrafisz znaleźć polskiego tutoriala bo on nie istnieje D: Są plany na przyszłość żeby takowy powstał, ale póki co trzeba wkuwać english i jechać na tym co jest :D
AmaiHachimitsu
zarówno ja jak i Acrith myśleliśmy nad stworzeniem, ale nie jesteśmy na tyle doświadczeni jesli chodzi o mapping. Najwyzej takie podstawowe rzeczy możnaby zmieścić, ale trzebaby i tak fartownika o pomoc poprosić albo może ShaggoNa.
Hydra
Chętnie taki poradnik bym przeczytał, jaki by on nie był
Topic Starter
Kleerup
To spamujemy fartownikowi? :D
Acrith
Geez, Amai - poco im robisz nadzieję?.. Tworzenie beatmapy jest dosyć złożone pod kątem ilości opcji, a rozplanowanie poradnika tak, aby wszystko było w miarę jasno wyjaśnione to kwestia dłuższego czasu. Jak tylko ogarnę czasu w ten weekend (m.in. tak, aby nie kolidowało to z pomocą przy statystykach TWC), to MOŻE zrobię przedsionek tego, co powinniśmy zrobić... ^^
Tidek
To oczywiste że tworzenie układów to już jest głównie inwencja twórcza (poczucie rytmu również trzeba mieć, np. w pierwszych simach w stepmanii strzałki były podstawiane pod "powietrze"). Takie rzeczy jak syncowanie, ustalanie BPM, GAP (offset) czy przycinanie piosenki to również jest inna działka i każdy kto chcę tworzyć mapy to powinien takie rzeczy potrafić zrobić/ustalić.
Dla mnie (jak i chyba większości) największym problemem jest ogarnięcie edytora i głównie na tym powinien się bazować ten poradnik, czyli do czego służą wszystkie opcje, jak i co po kolei robić, skróty klawiszowe itd.
fartownik
Napewno zrobiłbym coś już dawno temu, gdyby pozwalał mi na to mój sprzęt. O wiele wygodniejszym sposobem na opis czegoś takiego jest video-tutorial, a u mnie to niestety niemożliwe, na tekstowe poradniki nie miałem zbytnio czasu. Myślałem już trochę jak mogłoby to wyglądać i może spróbuję w najbliższym czasie wyjaśnić co i jak, przynajmniej podstawy.
Acrith
Video-tutorial delikatnie by się gryzł z całością tekstową poradnika który rozplanowałem dobry czas temu, a który na forum jest przyklejony.
Myślę, że właśnie wyjaśnienie podstaw funkcyjnych menusów edytora, distance snap o którym tak dużo się mówi, timing czy storyboarding i setupy można ogarnąć bez większych problemów ale przy naprawdę dużym wkładzie czasu. Jednakże wątpię, aby poradnik miał na celu uczenia STYLU mappowania, bo to każdy musi wyczuć sam. A na siłę nikogo nie nauczysz gdzie ma stać ten circle, a gdzie ten slider i czemu akurat tam będzie spinner - inwencja twórcza przede wszystkim.
Topic Starter
Kleerup
No właśnie nie ogarniam timingu, to jest najgorsze, dlatego o to proszę :D
szyszka102
Mam pytanie wiem że jestem mega temp ale jak dodać mapę na stronę osu bo ja nie umiem znalezć tego. Odpowiedz proszę na wiadomość prywatną.
konfucjusz_old
yy.. od razu w kreatorze osu! ? Robisz mapke i masz opcje upload czy coś w tym stylu.
Zlew
na kij tutoriale?
wujek mówi: map po swojemu, w tym świecie każdy to samouk. najwyżej można się kimś inspirować albo dążyć w czyimś kierunku.
w
Tidek
Dlatego w Polsce nie ma maperów bo to lenie : D
Zlew
jam leń ale mapić to mapię
Gotori

Zlew wrote:

jam leń ale mapić to mapię
i tak nie umiesz
Bass

Tidek wrote:

Dlatego w Polsce nie ma maperów bo to lenie : D
co
Please sign in to reply.

New reply